Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Prince 125 - Sprint Challenger 250?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima, 


Zanimaju me iskustva sa ovim motorima, rezervni delovi (da li se lako nalaze), potrosnja, da li su samo za voznje po gradu, ili neke duze relacije, razlike izmedju ova dva choppera...kupio bih nov motor, a ne bih da se zaletim. Sedam godina vozim skutere do 50ccm, nisam vozio nista jace, a mislim da je vreme, pa u koliko neko ima nesto da preporuci, neki savet, bilo sta, svako iskustvo bilo lose ili dobro, znacilo bi dosta  :)


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Bolji ti je challenger iskreno i mocniji je dok je princ vec nekako bezveze a challenger je za duze relacije i za grad a princ je vise za voznju po gradu. I ima delova za njega u masstechniku svi delovi koji su mi trebali dok sam ga vozio imali su ih. Potrosnja challengera je smesna 3-3.5 litre nikad mi vize nije trosio nadam se da sam ti pomogao. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

Ja vec pisao jednom o tme u nekoj temi, pa evo da prekopiram jos jednom:

 

Imam princa 250cc i challengera 250cc.

Sto se ti ce princa bolji je od 250cc. Motor nije slabasan, nije nista mnogo brzi od 125cc ali ima vise snage, sto se oseca sa suvozacem i uz brdo. Njime sam jako zadovoljan, uzivam u voznji. Voznja je laka i prijatna, polozaj za sedenje je odlican, ne oseca se nikakv umor. Ima malo vibricija ali nista strasno. Vozio sam ga najvise po 350km. Generalno nemam nikakvih zamerki i sa moje strane zasluzuje preporuke. Jeftin je, lako se i jeftino odrzava a za taj novac pruza maksimum uzivanjcije.

 

Challenger je takodje jako dobar. Njemu bih dao malo prednosti. Motor je za nijansu jaci, mada je i challenger malo tezi... dodje mu na slicno. Mozda bih njega izabrao malo pre za duzi put. Po brzini su jako slicni, ali moj utisak je da na vecim brzinama challenger ima malo bolje ubrzanje (na pr od 80 do 120), takodje je i na vecim brzinama mirniji sa dosta manje vibracija... bar sto se ovih mojih primeraka tice.

 

U svakom slucaju sa oba motora mozes bez problema krenuti na recimo crnogorsko primorje sto i planiram ovog leta. Mozda bi challengeru dao blagu prednost u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja