Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM Fazera FZS 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

pozdrav,

ako neko ima Fazera FZS 1000, godista 2003 ili 2004 (eventualno 2005)...

ISKLJUCIVO u fabrickoj boji.

placanje odmah.

ako neko ima informaciju gde ima ovakav motor, iz DOMACINSKE kuce,

tacnije u takvom stanju,

gajba piva i jos pride obezbedjeno :D

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ima odličan, al 600, ključ u ruke bukvalno.

ne druze, to sam vozio kad sam biJo malji deca :D

tomaesp se šali ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Ima odličan, al 600, ključ u ruke bukvalno.

Daj neki link, slike, neku informaciju, drugar traži to

 

 

Ne razumem se previše u modele, meni sve to isto pa sam lupio izgleda. Pored napisanog, registrovan pre 3 dana, od ulaganja je potrebno zameniti ulje u agregatu za ovu sezonu i eventalno kočiono ulje, ne mogu da se setim da li je lane i predprošle menjano kad su i neke, ili sve pločice stavljene nove. Sve vreme je ovaj primerak pod mojim okom, razlog prodaje je prelazak na BMW 1.2GS. Vlasnik je i dugogodišnji član foruma, ovde mu je oglas pa mu se direktno može obratiti:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8035734/yamaha-fazer-fz6-s

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ima moj drugar FZ1-N, 2005 ili 2006, nisam siguran, kupljen nov kod nas, on je drugi vlasnik inace je u zutoj  V.Rosi boji, mislim da je limitirana serija u pitanju. Motor je u super stanju i bez ulaganja, ako si zainteresovan mogu ti dati njegov br. tel, posto motor nije na oglasima! Pozz!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Hvala druze... Zanima me samo S verzija... Iliti sa poluoklopom... Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

za kupca je uvek mnogo, a za prodavca malo, u toj smo kozi maltene bili

skoro svi...tako da tu neke pameti nema, sem obostranog kompromisa.

mislim da je lukacev motor bio malo skuplji od toga sto si naveo, iscackacu posle

temu...

elem, ono sto mene nervira (opet da kazem iz pozicije kupca) jeste cini mi

se nerealna cena u oglasima za noviji, FZ1 Fazer model...koji se pravi od 2006.

kakvo je vase misljenje o nekoj srednjoj, realnoj ceni za ova dva motora tj.

Fazera 1000 prve i druge generacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ali 3500 za Fazera S1 starog 11 godina je previše.

Lukač je prodao jednog pre dve godine za 1000€ jeftinije.

 

Cena je uvek diskutabilna, godine su jedan od činioca  a stanje je naj bitnije, a ko je šta, kako i zašto,... je stvar trenutka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Cenu ne mogu i neću da komentarišem jer je to nezgodna stvar i stvar dve zainteresovane strane ali motor hoću i to iz ličnog iskustva. Pre četri/pet godina sam iz SLO uvezao jedan FZ1S iz 2007 god. sa ako se dobro sećam oko 25000km, nakrcao ga opremom, uradio servis i sa njim prešao oko 10000 km nakon čega sam ga prodao čoveku sa kojim sam drugar i sad a on posle svom drugaru. Koliko mi je poznato on je za tih 20-25000km koliko je bio kod njega menjao samo ulje i gume a pred samu prodaju lanac i lančanike, elem motor sada ima 60000+km i koliko vidim opet je na oglasu i izgleda kao kada sam ga dovezao, verujem da će onaj ko ga kupi napraviti još 30000km bez da zameni išta osim ulja i flitera.

 

Vezano za sam motor u vožnji je perfektan, položaj sedenja idealan (iako imam 192cm,imao sam LSL podizače kormana povišene i približene vozaču), povlačenje momentalno i izuzetno, udobnost veća od očekivane za taj tip motocikla, sa njim sam pravio 700+ km u danu bez da na kraju dana budem umoran. Ako bih se ikad vratio na Japanski motocikl mislim da bih skoro sigurno opet uzeo FZ1S. Iskreno mislim da nikako nećeš pogrešiti ako uzmeš ovaj motor (ne mislim na konkretan primerak već na tip da ne budem pogrešno shvaćen).

 

Svakako će se nametati logično pitanje zašto sam ga prodao kada je tako dobar, e pa imam drugara koji je tada imao 1150GSA i koji mi je dao krug....mislim da nije potrebno da pišem šta je dalje bilo...  :)  

 

@zli srećno nećeš pogrešiti!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ja jurim FZS prevashodno sto sam citajuci i slusajuci uzivo ljude, dosao do zanimljivog vidjenja da skoro svi daju prednost FZS u odnosu na FZ1...A i cenovno je naravno povoljniji...

FZ1 mi se vise svidja, ako govorimo o estetici...ali meni to nije odlucujuca stvae...

Sto se tice tog plavog FZ1, mislim da je cena visoka, imajuci u vidu godine i kilometrazu...ali to je moje glediste, opet kazem iz pozicije kupca...ne mora da sam u pravu...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ja jurim FZS prevashodno sto sam citajuci i slusajuci uzivo ljude, dosao do zanimljivog vidjenja da skoro svi daju prednost FZS u odnosu na FZ1...A i cenovno je naravno povoljniji...

FZ1 mi se vise svidja, ako govorimo o estetici...ali meni to nije odlucujuca stvar...

Sto se tice tog plavog FZ1, mislim da je cena visoka, imajuci u vidu godine i kilometrazu...ali to je moje glediste, opet kazem iz pozicije kupca...ne mora da sam u pravu...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Nažalost nisam bio u prilici da probam FZS ali verujem da je jednako dobar kao FZ1S!

 

Apropo plavog (mog bivšeg FZ-a) i kada sam ga ja prodavao cena je bila malo viša ~6000€ mada ga u to vreme a kako vidim i sad čovek nema sa čim uporediti jer je jedini na oglasu! Nemam informacije o stanju tog motora u ovom trenutku ali ako je odražavan kako sam ga ja održavao i Marko posle mene onda ti se na duže staze (naravno ukoliko je plan da motor zadržiš duže) isplati platiti malo više. Kako pomenuh gore i Marko ga je platio u to doba par stotki više ali za tri godine uložio praktično ništa, jer sam ja sve izmenjao. Takodje mislim da predjena kilometraža nije neophodno podatak koji treba da te plaši, mnogo je bitnije kako je motor vožen i na koji način je održavan. Imao sam prilike da budem vlasnik motora iz 2007 sa 35000km i motora iz 2003 sa 110000km i odgovorno ti tvrdim da je drugi bio u boljem stanju pritom ne mislim na ovaj FZ1S! Konkretno taj agregat je poznat po tome da prelazi mnogo bez problema tako da to nije reper za odustajanje ne samo za taj već za bilo koji motor!

 

Naravno u situaciji kupovine svi pokušavamo da prodjemo bolje i razumem tvoj stav ali sagledaj i dugoročni trošak pa preseci to niko ne može za tebe! Opet srećno šta god da uzmeš!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ok...razumem sve sta pricas...znam da godiste nije uvek merilo...

mada licno ja, po detaljima ( ali ne sa slika, nego uzivo) lako primetim kad nesto ima

40.000/ 50.000km +,

tako da sve je licni stav i zapazanje.

motor sa 15.000 - 20.000 nikada ne moze da izgleda kao onaj 

od 50.000-60.000...to se jednostavno vidi u 99% slucajeva...

verujem da si taj motor uzeo u odlicnom stanju i isto tako odrzavao.

ja nastavljam da jurim FZS, sa nekom pristojnom kilometrazom, pa cemo videti...mada, slaba je ponuda,

tacnije kod nas nikakva...u inostranstvu ih ima, ali ne u stanju u

kojem ja trazim-za novac koji imam...videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Konkretan motor potiče iz UK pa je preko SLO došao do mene pa dalje...ja sam imao pa dalje predao Marku sve papire sa MOT pregleda iz UK sa upisanim tačnim kilometražama po godinama i konstatacijama šta je konstatovano da treba raditi, kasnije sam imao sve račune kako od dodatne opreme tako i od svih potrošnih stvari koje sam menjao. Marko je otišao korak dalje i servisnu knjigu "vodio" na forumu (ne ovom) tako da istorija/pređena kolimeraža ovog motora nije upitna kao kod 90% drugih na oglasu. Moram da kažem da ovo ne pišem da bih te naveo da kupiš taj motor jer sadašnjeg vlasnika niti poznajem niti znam trenutno stanje motora jer je od mene otišao sada već prilično davno.

 

Vezano za cene napolju...pa kod nas na tržištu je sve jeftinije nego u inostranstvu (!!??!!) vrlo zanimljiva situacija obzirom da nam sve dolazi upravo iz pomenutog inostranstva, posebno motori/automobili iz perioda kada nam je zemlja bila devastrana i kada niko ništa osim hleba i mleka nije kupovao. Ovde je sve obezvređeno, dobra stvar je skupa svuda a posebno napolju gde ljudi cene održavanu stvar i uloženi novac. Znam da nisam otkrio rupu na saksiji ali imaj na umu i tu činjenicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

da, ali delimicno si u pravu...evo jednog primerka odlicnog motora, po verovatno

precenjenoj ceni...stim da kod zabara uvek ide tratabile kao opcija.

http://www.subito.it/moto-e-scooter/yamaha-fzs-1000-venezia-158582430.htm

regija je fruli zbog toga sto sam tamo imao varijantu da covek pogleda...pa sam tako natrcao

na ovaj bajk.

ima, sa druge strane i povoljnijih motora u slicnom stanju, ali u regiji koja meni ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Da ovo je ultra mala kilometraža za te godine ali ne i cena, upravo ono što sam rekao u predhodnoj poruci kvalitet je svuda na ceni. Na ovu cenu iz oglasa moraš dodati još 1000eur do registracije kod nas, što je složićeš se jaka cena za motor iz 2002 godine...ako gledaš cenu, ako gledaš kvalitet ja ne bih imao dilemu i ne bih tražio dalje...na duže staze će isplatiti višu cenu kroz cenu održavanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Da, ovo sam stavio kao primer dobrog motora ali po jacoj ceni...carina i porez, zbog godista nisu veliki...dovoz je manje vise problem...u stvari nije, za pare.

Elem, meni ovaj motor nije zanimljiv zbog toga sto ja gadjam 2003-2005 i drugu boju...

Nego sam dao link, mozda nekom bude interesantan...kladim se i da je uzivo tip top...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

aktuelno jos par dana, a onda idem na daleki put ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Cenu ne mogu i neću da komentarišem jer je to nezgodna stvar i stvar dve zainteresovane strane ali motor hoću i to iz ličnog iskustva. Pre četri/pet godina sam iz SLO uvezao jedan FZ1S iz 2007 god. sa ako se dobro sećam oko 25000km, nakrcao ga opremom, uradio servis i sa njim prešao oko 10000 km nakon čega sam ga prodao čoveku sa kojim sam drugar i sad a on posle svom drugaru. Koliko mi je poznato on je za tih 20-25000km koliko je bio kod njega menjao samo ulje i gume a pred samu prodaju lanac i lančanike, elem motor sada ima 60000+km i koliko vidim opet je na oglasu i izgleda kao kada sam ga dovezao, verujem da će onaj ko ga kupi napraviti još 30000km bez da zameni išta osim ulja i flitera.

 

Vezano za sam motor u vožnji je perfektan, položaj sedenja idealan (iako imam 192cm,imao sam LSL podizače kormana povišene i približene vozaču), povlačenje momentalno i izuzetno, udobnost veća od očekivane za taj tip motocikla, sa njim sam pravio 700+ km u danu bez da na kraju dana budem umoran. Ako bih se ikad vratio na Japanski motocikl mislim da bih skoro sigurno opet uzeo FZ1S. Iskreno mislim da nikako nećeš pogrešiti ako uzmeš ovaj motor (ne mislim na konkretan primerak već na tip da ne budem pogrešno shvaćen).

 

Svakako će se nametati logično pitanje zašto sam ga prodao kada je tako dobar, e pa imam drugara koji je tada imao 1150GSA i koji mi je dao krug....mislim da nije potrebno da pišem šta je dalje bilo...  :)  

 

@zli srećno nećeš pogrešiti!

A ko ti doneo takvu makinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Onaj ko pita! :-p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Al stvarno bas stvarno je bio izuzeten primerak.I meni se cinilo da je pretplacen,ali gledajuci na dalje i nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja