Jump to content

Moto Zajednica

Zundapp Comfort 1953

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

   Pre neki dan, obilaskom terena po Šidu, u jednoj bašti spazih motor pokriven komadićem eval ploče. U roku od tri dana, motor je bio kod mene u garaži. Ne znam od čega da krenem. Menjač ne prebacuje, kurbla može da zavergla, ali se čuju neki jako disonantni tonovi, čitaj puna generalna. Nedostaje sedište, brzinomer, ručke sa sajlama, nosač akumulatora ili držač.  Razlog postavljanja ove teme je da ako ga neko ima, neka navede bar nešto iz iskustva, zatim ako ima neko nešto delova, da se dogovorimo itd... Jednu stvar moram da istaknem, a to je da i posle toliko dugo stajanja na otvorenom, bez kapi goriva u sebi, rezervoar je i dalje gladak kao bebino lice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Pre desetak godina sam restaurirao DB202. Sećanja izbledela, HD sa slikama crk'o, tako da ti nisam od velike pomoći. To je isti motor kao tvoj, samo bez amortizera. Jednostavna dvotaktna mašina. Imam negde radioničku knjigu za servisiranje mašine na nemačkom. Ali kad otvoriš samo će t' se kaz'ti. Nešto delova što je falilo sam našao ili u ondašnjem Kuglašu (bila moto berza) ili kod http://motorrad-stemler.de/index_e.htm. Najveći problem mi je bio brzinomer jer sajla se kači pod nekim uglom, a cena mu je bila oko 150 evra u Nemačkoj. Prepravio sam od nekog mercedesa, mislim minija iz sedamdesetih. Sedišta se s vremena na vreme pojavljuju na kupujem-prodajem, u Nemačkoj su oko 50 evra, samo guma.

Malo strpljenja i posvećenosti, ljubav se podrazumeva, i biće kao nov. Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Jel to onaj ispred kafica, na onom betonskom mostu, kad udjes u Sid sa desne :D

Nije. Ovaj je bio kao urbana legenda, sakriven,  a posle par godina mu uđoh u trag. Čvrsto sam odlučio da ga sredim za sebe, nikakva maštanja o prodaji u inostranstvo itd. Prvo ću da rešim dokumentaciju, pa u akciju. Bivši vlasnik ima kupoprodajni ugovor i saobraćajnu, samo da je pronađe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Pre desetak godina sam restaurirao DB202. Sećanja izbledela, HD sa slikama crk'o, tako da ti nisam od velike pomoći. To je isti motor kao tvoj, samo bez amortizera. Jednostavna dvotaktna mašina. Imam negde radioničku knjigu za servisiranje mašine na nemačkom. Ali kad otvoriš samo će t' se kaz'ti. Nešto delova što je falilo sam našao ili u ondašnjem Kuglašu (bila moto berza) ili kod http://motorrad-stemler.de/index_e.htm. Najveći problem mi je bio brzinomer jer sajla se kači pod nekim uglom, a cena mu je bila oko 150 evra u Nemačkoj. Prepravio sam od nekog mercedesa, mislim minija iz sedamdesetih. Sedišta se s vremena na vreme pojavljuju na kupujem-prodajem, u Nemačkoj su oko 50 evra, samo guma.

Malo strpljenja i posvećenosti, ljubav se podrazumeva, i biće kao nov. Srećno

     Hvala! Već sam preuzeo service manual, ali jedno bih odradio na svoju ruku. Klipnjača je dvodelna kao i kavez ležaja velike pesnice, pa razmišljam da sasečem radilicu po pola, zato što je jednodelna, da napravim rupe i da ubacim bolcnu velike pesnice od MZ-jca. Da li je to neko probao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne bih ja seko radilicu odmah. Odnesi je na masinsku obradu da pogledaju ljudi koji to rade, mozda imaju neko resenje, nek vide, premere, ponesi i klipnjacu i taj lezaj. Mozda radilica moze da se obradi na neku meru ako nije dobra, a mozda i postoji nov lezaj od neceg drugog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

kazes da mu velika pesnica klipnjace ima polutku , kao kod kliznih lezajeva , da znas da neke pente imaju takve klipnjace , samo da se nadje odgovarujucih dimenzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort
  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Rekoh da sam ovaj motor spasio iz bašte. A evo na šta sam još naišao u ovoj sezoni...I2lYq5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Neverovatno šta sve ljudi imaju u našoj zemlji, po dvorištima, šupama i baštama, ostavljeno da propadne. Malo je off topic, izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

lagonda ne može da se kupi,vlasnik je tu ostavio pre 30 godina i nestao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

lagonda ne može da se kupi,vlasnik je tu ostavio pre 30 godina i nestao.

U pravu si. Auto je u Vašici. Svaka čast na informisanosti. Ima i duža priča za nju, ali ne znam da li smem da pričam javno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

bolje nemoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Ovih dana, mada sam čvrsto odlučio da ništa ne čačkam dok ne rešim papire, uhvatim Zundapp-a, samo kao da skinem glavu da vidim kakav je cilindar, kad ono pobeže ceo prednji deo, a mislio sam da dva šarafa drže samo rezervoar.

http://imageshack.com/a/img923/8125/uLJqcZ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Koliko prozora na cilindru, dva izduvna, dva usisna, dva regularna prelivna otvora sa kanalima i još dva otvora prelivna sa jednim prelivnim kanalom, a na samom klipu dodatni otvor, kada je klip u donjoj mt smeša iz skoro celog zadnjeg zida gura dim prema otvorima auspuha.

http://imageshack.com/a/img921/1883/gkLnVf.jpg

http://imageshack.com/a/img924/1006/Ndr3es.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Spominjana radilica sa luftom kao u priči-

http://imageshack.com/a/img923/660/pQfN47.jpg,

a klip još gori. Sreća pa štift nije napravio neku veću havariju.

http://imageshack.com/a/img922/1776/jfYdRF.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Ima li neko ideju, zašto postoji kružni otvor na poslednjoj slici, mali je oko 3mm? Na toj strani cilindra nema ničega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima li neko ideju, zašto postoji kružni otvor na poslednjoj slici, mali je oko 3mm? Na toj strani cilindra nema ničega.

 

 Radi boljeg podmazivanja cilindra !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja