Jump to content

Moto Zajednica

prelazak granice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova

Jedno pitanje mogu li preci motorom granicu? Motor se vodi na mene preneo sam ga  ali saobracajna se vodi na bivseg vlasnika da li nece da prave problem zbog toga i sta mi sve treba od dokumentacije prelazim Hrvatsku ,Sloveniju ,Italiju,Bosnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Obicno niko ne  cima previse motoriste na granici ali ako hoces da budes 100% siguran neka ti lik na koga je registrovan motor napravi medjunarodnu punomoc za upravljanje vozilom i mirna ti dusa. To cudo kosta nekih 2000 din pravi se u AMSS ili slicnim institucijama. Za Bosnu ti treba zeleni karton i njega skoro uvijek traze na granici, moze da se kupi i na licu mjesta ali je 3x skuplji i cini mi se da traje dosta krace. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

pa ako si preneo motor, platio porez i zavrsio sve peripetije oko prenosa, uradi onda i saobracajnu i zavrsi posao kompletno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jeftinije ti je da napravis novu saobracajnu na svoje ime ( 1314 din. ) od ovlascenja u AMSS ( 2000 din. )  !   http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=135&Itemid=144

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

U stvari ti sada nisi bas ni legalan 100%. Motor jeste registrovan,ali odjavljen sa starog vlasnika. A u saobracajnoj nije na tvoje ime. Ako je isto reg. podrucje ostaju ti tablice i nalepnica. Ostaje ti polisa koja se vodi na starog vlasnika,ali je vezana za broj rama (sasije) tako da on sa njom vise nema nikakve veze (od dana potpisivanja kp ugovora). Ako imas zeleni karton i on ti vazi. Takodje je vezan za polisu.

Izvadi novu saobracajnu na svoje ime i vozi Misko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jedno pitanje mogu li preci motorom granicu? Motor se vodi na mene preneo sam ga  ali saobracajna se vodi na bivseg vlasnika da li nece da prave problem zbog toga i sta mi sve treba od dokumentacije prelazim Hrvatsku ,Sloveniju ,Italiju,Bosnu

 

Nece ti niko praviti probleme na granici sem Hrvata, a to je vec dovoljno da odradis preregistraciju na sebe, ako vec imas ovjeren-regularan ugovor. ;) Ja vozim motor koji je MOJ,ali registovan na prijatelja bez punomoci i nemam proble na granicama,ali ne idem u Hrvatsku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A kako se motor vodi na teba ako saobraćajna nije na tvoje ime

U poreskoj su platili porez 2.5 % i odradili prenos vlasnistva. Sada ide u svoj MUP da izvadi novu saobracajnu. Ako je potrebno menja se tablica i nalepnica. Polisa ostaje. Oni su samo platili porez i preveli. Ako gresim neka me ispravi neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Rok za promenu vlasništva po zakonu 15 dana.To znači overa ugovora,plaćanje poreza i zamena saobraćajne dozvole.Tek tada je nešto u vlasništvu.Ako nešto fali onda je kazna u najavi.Na šalteru imaju pravo da ti naplate kaznu ako nisi u zakonskom roku zamenio saobraćajnu.U poreskoj naplaćuju kaznu i kamatu ako u zakonskom roku nije plaćen porez koji je prethodni vlasnik dužan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јевто, мислим да ниси у праву за саобраћајну. Плаћање пореза мораш да платиш у року иначе се поништава уговор и не мења се власништво.

 

 

@milanni

хрватски цариници ми тражили саобраћајну и возачку и приликом улазска и приликом изласка. Као и да скинемо кациге. Свежа вест, пре 2 недеље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Vidiš ti nisi u pravu ne poništava se ugovor nego si dužan porez.A za saobraćajnu piše lepo u zakonu pa koga ne mrzi čita i zna šta da radi da ne prođe ko bos po trnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Bio u AMSS i oni ladno ne znaju nisu sigurni da li cu imati problema na granici i predlzu mi da izvadim  medjunarodnu punomoc kosta 1500 din i miran sam , tako da cu tako da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А за те паре преведеш саобраћајну на твоје име и тек онда си миран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

pa ako si preneo motor, platio porez i zavrsio sve peripetije oko prenosa, uradi onda i saobracajnu i zavrsi posao kompletno

 

 

Jeftinije ti je da napravis novu saobracajnu na svoje ime ( 1314 din. ) od ovlascenja u AMSS ( 2000 din. )  !   http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=135&Itemid=144

Sve su ti kolege lepo napisale. Ako si platio porez, ostaje ti važnost registracije i osiguranja (do datuma važnosti registracije koju je imao prethodni vlasnik). Uplatiš samo za tablice i nalepnicu, što ti je jeftinije od međunarodne, ali si potpuno siguran i konačno si pravi vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bio u AMSS i oni ladno ne znaju nisu sigurni da li cu imati problema na granici i predlzu mi da izvadim medjunarodnu punomoc kosta 1500 din i miran sam , tako da cu tako da uradim.

U AMSS ti predlazu da izvadis medjunarodnu punomoc? Svasta cu da cujem ovde. Taj koji ti je to rekao treba da ide da cuva ovce.

Kako misle da ti izdaju punomoc kada si ti sada vlasnik???

Jedino je pravilno da izvadis novu saobracajnu,tablicu i nalepnicu. Ali ako ti mislis da je bolje drugacije-radi tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Јевто, мислим да ниси у праву за саобраћајну. Плаћање пореза мораш да платиш у року иначе се поништава уговор и не мења се власништво.

 

 

@milanni

хрватски цариници ми тражили саобраћајну и возачку и приликом улазска и приликом изласка. Као и да скинемо кациге. Свежа вест, пре 2 недеље.

Nije to bas tako,ja sam platio porez pre 4 dana na ugovor koji je napravljen prosle godine u Avgustu.Kao i ti,mislio sam da to nece proci..kad ono medjutim,sve ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Rok za promenu vlasništva po zakonu 15 dana.To znači overa ugovora,plaćanje poreza i zamena saobraćajne dozvole.Tek tada je nešto u vlasništvu.Ako nešto fali onda je kazna u najavi.Na šalteru imaju pravo da ti naplate kaznu ako nisi u zakonskom roku zamenio saobraćajnu.U poreskoj naplaćuju kaznu i kamatu ako u zakonskom roku nije plaćen porez koji je prethodni vlasnik dužan.

Platio sam porez posle 9 meseci,nisu mi nista obracunali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

Bio u AMSS i oni ladno ne znaju nisu sigurni da li cu imati problema na granici i predlzu mi da izvadim  medjunarodnu punomoc kosta 1500 din i miran sam , tako da cu tako da uradim.

u AMS-u ne znaju ni zasto su tu uopste.u beloj crkvi u njihovojm predstavnistvu pitam da kupim auto kartu,a oni me gledaju u cudu.kazu mi to nemamo...al da prodaju jedan papir za 1500 din,to imaju  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

 

Rok za promenu vlasništva po zakonu 15 dana.To znači overa ugovora,plaćanje poreza i zamena saobraćajne dozvole.Tek tada je nešto u vlasništvu.Ako nešto fali onda je kazna u najavi.Na šalteru imaju pravo da ti naplate kaznu ako nisi u zakonskom roku zamenio saobraćajnu.U poreskoj naplaćuju kaznu i kamatu ako u zakonskom roku nije plaćen porez koji je prethodni vlasnik dužan.

Platio sam porez posle 9 meseci,nisu mi nista obracunali :)

 

To je stvar dobre volje šalterskog službenika.Poreska može i naknadno da izda rešenje za kamatu i posle par godina to rade ali obvezniku poreza ,a to je prodavac.MUP može i ne mora da kažnjava to je stvar dobre volje službenika tako kaže zakon.Može samo da te opomene i kraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

 

 

Rok za promenu vlasništva po zakonu 15 dana.To znači overa ugovora,plaćanje poreza i zamena saobraćajne dozvole.Tek tada je nešto u vlasništvu.Ako nešto fali onda je kazna u najavi.Na šalteru imaju pravo da ti naplate kaznu ako nisi u zakonskom roku zamenio saobraćajnu.U poreskoj naplaćuju kaznu i kamatu ako u zakonskom roku nije plaćen porez koji je prethodni vlasnik dužan.

Platio sam porez posle 9 meseci,nisu mi nista obracunali :)

 

To je stvar dobre volje šalterskog službenika.Poreska može i naknadno da izda rešenje za kamatu i posle par godina to rade ali obvezniku poreza ,a to je prodavac.MUP može i ne mora da kažnjava to je stvar dobre volje službenika tako kaže zakon.Može samo da te opomene i kraj

 

Nista onda,zahvalan sam sto nisam morao da placam overu ugovora jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Aj još jedno pitanje za prelazak granice...

Da li prave problem ako zaobiđeš celu kolonu i dođeš do granice, kao na semaforu. Sviraju li ljudi, buni li se ko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja