Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7

Pozdrav, imam pitanje za vlasnike pošto planiram da kupim uskoro teneru. Da li je moguce na originalni yamahin nosač zadnjeg kofera staviti givi kofer? Meni to na slikama izgleda kompatibilno. A zašto bih to uradio, pa jednostvanije mi je da mi oni isporuče i montiraju to zajedno sa motorom, a ne bih da kupujem original kofer jer mogu da kupim veci plasticni givi kofer za manje pare. Evo i slika yamahinog i givi nosača.584EC791-9BAF-485F-A158-24218A998AD4.jpeg.c10e68a10091690f184c8cc4fc49269e.jpeg.e0784a21728fca3deebc86938321f079.jpeg2C04CD91-C10F-437D-BEC3-AF051AB79A69.jpeg.ba2211fe3e44f618520743b4a0b65c7a.thumb.jpeg.40a71685d33d4413cfaa2f7c274f84ab.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 1 minut, Bokisa je napisao:

Pozdrav, imam pitanje za vlasnike pošto planiram da kupim uskoro teneru. Da li je moguce na originalni yamahin nosač zadnjeg kofera staviti givi kofer? Meni to na slikama izgleda kompatibilno. A zašto bih to uradio, pa jednostvanije mi je da mi oni isporuče i montiraju to zajedno sa motorom, a ne bih da kupujem original kofer jer mogu da kupim veci plasticni givi kofer za manje pare. Evo i slika yamahinog i givi nosača.

Da, na original yamahin nosač idu svi Givi i Kappa koferi ( ili barem većina, kompatibilno je ).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7
pre 3 minuta, AnteK je napisao:

Da, na original yamahin nosač idu svi Givi i Kappa koferi ( ili barem većina, kompatibilno je ).

Odlično. Hvala puno na informaciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Sve vise T7 vidjam po NS, cini mi se da su ljudi prepoznali kvalitet a kad krenu polovnjaci bice ih jos vise. 

Sve sto mogu da kazem je da je ovo fenomenalan motor, u svakom pogledu, na svakom putu. Pre neki dan sam presao 800 km uglavnom na autoputu, motor je udoban, stabilan i lako drzi 150km/h. Ja prezadovoljan :)

Promenio član rogaceboy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

@Bokisa prvih 1500km je bilo dosta tvrdo. Sad kao da se smeksalo pa je udobnije, ili sam se ja navikao...

U svakom slucaju, meni nije lose i ne planiram da ga preradjujem za sada. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, rogaceboy je napisao:

 

Sve sto mogu da kazem je da je ovo fenomenalan motor, u svakom pogledu, na svakom putu. Pre neki dan sam presao 800 km uglavnom na autoputu, motor je udoban, stabilan i lako drzi 150km/h. Ja prezadovoljan :)

Inače, sat dosta laže, kada pokazuje 140 km/h, GPS pokazuje 128 km/h. Inače je super motor.

Serijsko sjedište se lako pretapecira za 50-80 EUR, ja sam se preporodio poslije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere
Pre 2 sati, AnteK je napisao:

Inače, sat dosta laže, kada pokazuje 140 km/h, GPS pokazuje 128 km/h. Inače je super motor.

Serijsko sjedište se lako pretapecira za 50-80 EUR, ja sam se preporodio poslije.

To je normalno, i automobili lazu.  Mada Tenere mozda malo vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nije to motor za dvoje i tri kofera. Sve nekako gajim nadu da može ali Yamaha u tim slučajevima upućuje na T12. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7

@Alekre istinu zboris da iz fabrike ne moze da nosi tu kilazu, ali su se austrajilanci vec izborili sa tim problemom i svi odmah stave jace opruge napred i nazad (i jos par stvarcica). I onda moze sta hoces.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Pozdrav svima!

Uskoro stize masina, pa se polako pripremam sa opremom.

Da li se kod nas u Srbiji ima negde za nabaviti protektori za korman odnosno za poluge kvacila i kocnice (Barkbusters, Acerbis...)
Ili se sve mora porucivati online, a samim tim imati carinu, dodatni trosak itd..



Sent from my SM-G781B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 6/15/2021 at 10:13 AM, coolerns said:

Vidjao sam te po gradu, bruka kako dobro izgleda!

...ja se razmišljam na proleće uzeti novi CRF300 Rally, a i T7 mi se vrzma po glavi...

Hoću da namestim neku priču da vozim TET rute, nikad nisam vozio off pa mi je CRF nekako logičniji za početak, lakši je značajno... Kako te služi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
On 17.7.2021. at 14:35, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ja se razmišljam na proleće uzeti novi CRF300 Rally, a i T7 mi se vrzma po glavi...

Hoću da namestim neku priču da vozim TET rute, nikad nisam vozio off pa mi je CRF nekako logičniji za početak, lakši je značajno... Kako te služi? 

Ako nisi vozio off CRF je logičniji izbor, iako ako pod off ne misliš neke teže dionice, nije ni T7 loš izbor.

Motor je fluidan i elastičan, motocikl vozan, da teži jest od CRFa osjetno, al ako misliš makadame vozit

možeš odmah i na T7, nije neka drama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Moje iskustvo je da je T7 odlican za off, bar ovo sto ja radim. Presao sam dobar deo TET Bosna a sledeci vikend idem na TET Crna Gora, onaj deo oko Durmitora pa cu da bacim sliku. Inace off voznja mnogo zavisi, neko vozi brze neko sporije ali ako ne naprezes svoje sposobnosti T7 ce odlicno posluziti.

Da naglasim, ja sam pocetnik u off roadu ali zasad ide dobro :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja