Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
I to trpaju taj cp2 gde stignu i opet cena u nebesa. Valjda treba naplatiti razvoj.


Bez investicija u razvoj i nove tehnologije nema progresa.

A što se cp2 agregata tiče, on je često prva stavka koju pohvale pri testiranju.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
Just now, el classico said:

 


Bez investicija u razvoj i nove tehnologije nema progresa.

A što se cp2 agregata tiče, on je često prva stavka koju pohvale pri testiranju.


Vozim motor, nisam bajker.

 

To stoji, verujem da je ok motor. 

 

Samo cene su otisle u nebesa. U USA kosta 9,999$ tacno kao ninja zx6r, ne znam da li je to ikad bilo da motori u tom rangu kostaju kao trkalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Što se cijene tiče tu najviše uticaja ima porezna politika pojedine države kao i visina ostalih nameta koji stim idu.
Štoće reći lokalna politika i politika uvoznika.
Kod nas se to najviše i najbolje vidi na primjeru uvoznika Honde.
Jebe se njemu što mu pojedini modeli godinama staje na lageru, taj ne zna štaje popust.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može nikada EU tržište da se poredi sa US. 

 

Nije samo agregat u pitanju, treba razviti ram, geometriju, itd. Doduše da košta, košta. Ja sam očekivao nižu cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

I ja sam ocekivao nizu cenu. Moja procena je bila od 8.500 do 9.000 eura i bio sam spreman da zategnem kredit za nju. 

Jbga prosli model Tenere 660 je bio od 6.500 do 7.500 i neko poskupljenje koje nosi nova generacija se podrazumeva ali dici cenu za preko 40% je cista glupost. 

Moze mene i Strom odvesti u Mongoliju sa izletima na off rute.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

I to trpaju taj cp2 gde stignu i opet cena u nebesa. Valjda treba naplatiti razvoj.

Motor je u toj cijeloj priči najjeftinija stavka, kao i kod većine ostalih motocikala.  Konačna cijena

najviše ovisi o nametima i poreznoj politici pojedine države, konkretno u HR je posebni porez na

taj model 630 EUR, u nekim državama tog poreza uopće nema, u nekima je i veći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 28 minuta, baneBP je napisao:

I ja sam ocekivao nizu cenu. Moja procena je bila od 8.500 do 9.000 eura i bio sam spreman da zategnem kredit za nju. 

Jbga prosli model Tenere 660 je bio od 6.500 do 7.500 i neko poskupljenje koje nosi nova generacija se podrazumeva ali dici cenu za preko 40% je cista glupost. 

Moze mene i Strom odvesti u Mongoliju sa izletima na off rute.

Slažem se. Pritom nema ništa od fensi elektronike, kao drugi proizvođači. Ne kažem da je ta elektronika potrebna, ali ako je nema već, onda je i cena morala dole. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

307ce61821ad8635047dd6b95bd09124.jpg

Evo cijene za CH tržište.
Treba dodati da neko taj motor more platit od polovice svoje plaće, neki od jedne, dvi, tri ili četiri.


Jedna gospoja na pijaci kupuje paprike i pita baku:
Pošto su vam paprike danas?
Baka joj reče cijenu a ona će baki:
Skupe su vam paprike.
Baka će njoj:
Nisu dušo paprike skupe nego si se ti loše udala......


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, Overpressure je napisao:

Meni izbacuje drugu cifru. 

 

Screenshot_20200630-125747_Samsung Internet.jpg

To je cijena u Belgiji, u Holandiji je ona od gore, 11.599 EUR. U HR je cca. 10.580 EUR, u Danskoj recimo 16.500 EUR ... Uglavnom razlika zbog poreza i trošarina. Uostalom, motore prodaje najviše ako je model prihvaćen od publike, cijena malo - gore dolje ne igra ulogu.  Eto recimo BMW GS1200, skup i najprodavaniji - odličan motor kojeg ljudi vole i većina može platit. Nema tu puno filozofije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Dok smo cekali i ja sam se nadao nizoj ceni, tipa 8500-9000e.

Ali ne moramo da gledamo samo skuplje primere... Spanija 9900e, Nemacka 9700e, Italija 9800e, Madjarska 9800e, Slovacka 9700e, Poljska 9650e, Ceska 9300e.

Ovo pokazuje cenovnu politiku nasih uvoznika, moze im se. Uostalom na oglasu stoji sledece:

 

"NAJBOLJE CENE SU KOD NAS - Ukoliko ste dobili bolju ponudu na drugom ovlaštenom mestu, kontaktirajte nas uz dokaz i mi ćemo napraviti još bolju ponudu!"

 

Sto jasno pokazuje da cena moze dole.

Ali sve na stranu motor je po svemu do sada prikazanom odlican i da mogu da ga priustim rado bi ga posedovao i po ovoj preplacenoj ceni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 26 minuta, coolerns je napisao:

Dok smo cekali i ja sam se nadao nizoj ceni, tipa 8500-9000e.

Ali ne moramo da gledamo samo skuplje primere... Spanija 9900e, Nemacka 9700e, Italija 9800e, Madjarska 9800e, Slovacka 9700e, Poljska 9650e, Ceska 9300e.

Ovo pokazuje cenovnu politiku nasih uvoznika, moze im se. Uostalom na oglasu stoji sledece:

Kad malo bolje analiziraš cijenu, imajući u vidu što se iz cijene plati državi kroz PDV i PPMV, lako

se recimo izračuna da trgovac na tom motoru zaradi više u Njemačkoj nego u HR. Kroz pretpostavku

jednake ulazne cijene, a na velikom tržištu može samo biti manja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L
1 hour ago, AnteK said:

lako se recimo izračuna da trgovac na tom motoru zaradi više u Njemačkoj nego u HR. Kroz pretpostavku

jednake ulazne cijene, a na velikom tržištu može samo biti manja. 

Ovo da je lako da se izracuna za mene i nije, nemam ni blizu dovoljno informacija a svi to ponavljaju zdravo za gotovo kako je razlika u ceni iskljucivo razlika ulazne cene i dazbina.

Ubedjen sam da nije tako i da itekako ima razlicitih cenovnih politika a mnogi uvoznici, ne samo u moto industriji, ovde u Srbiji su pokazali da vole da koriste svoje monopolske polozaje i deru kozu sa ledja kupcima. Kao sto napisah da ima prostora za redukciju cene pokazuju i sami oglasi nasih uvoznika.

 

I drugo cak i da je sve to tacno i da nemacki uvoznik ima vecu razliku izmedju ulazne cene + dazbine sa jedne strane i maloprodajne cene sa druge, ja nevidim u cemu je tu problem? On svakako ima vece troskove poslovanja, skuplje nekretnine, skuplja radna snaga i ostalo.

 

Ako uzmemo zaradu nemackog uvoznika pa podelimo sa nemackom prosecnom platom, pa uzmemo zaradu srpskih/hrvatskih uvoznika pa podelimo sa nasim prosecnim platama ubedjen sam da se racunica okrece u korist domacih uvoznika.

 

Ponovicu jos jednom nije mi namera da blatim motor i kao sto rekoh da mogu svakako bih ga kupio i po ovim cenama, ali nemojmo biti naivni kada su domaci uvoznici u pitanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Evo kako je to uradio Suzuki u Srbiji. Ovo je prica i Eurosumara i Atile (Vector doo). Suzuki Japan odobrio odredjeno spustanje cena za aktuelne modele motocikala na manje razvijenim trzistima poput naseg da bi bustovali prodaju jer se bore za svakog kupca bez obzira iz koje zemlje dolazi. Kao rezultat toga imali smo cinjenicu da je recimo mali Strom 650 bio najjeftiniji od celog regiona bas u Srbiji. Uz malo povoljnije auto kredite dobije se vec drugu godinu zaredom zvanicno najprodavaniji motor u Srbiji. Atila kaze da je samo ove godine prodao preko 50 komada Strom 650 a Beograd jos i vise. Kad god sam usao u neki od ta dva salona jednostavno su se polomili oko mene, Andrija iz Eurosumara pogotovo. Imam status kupca i oni su to znali da cene. 

Sa druge strane cista suprotnost. Plattnera (Yamaha Srbija) bukvalno zabole kurac. Prodavci bezvoljni na moja pitanja jedva i da odgovaraju, valjda me nisu videli kao potencijalnu musteriju. Vidi se da im je Radulovic BMW prvi komsija (Novi Sad) pa su od njih pokupili taj nadrkani, uobrazeni stav. Kao da kupujem burek sa mesom pa trazim od prodavca da ga isece na komade a ne motor od 10.000 eura. Yamahu Japan ocigledno zabole uvo za mala trzista poput naseg i nije im bitno hoce li ista ovde i prodati.

Tenera 700 je bila moj prvi izbor ali eto okolnosti su me odvele na drugu stranu i nisam se ni jedne sekunde pokajao ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

U Platneru se takav odnos prema potencijalnom kupcu nije menjao godinama. Ustvari kada bolje razmislim nikada ga nije ni bilo. 

 

Kada se pojavila T660 otišao (septembar) da je kupim čovek mi opušteno reče da čekam sajam (mart) jer tada uvoze modele ili šta god mu to značilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, coolerns je napisao:

Ovo da je lako da se izracuna za mene i nije, nemam ni blizu dovoljno informacija a svi to ponavljaju zdravo za gotovo kako je razlika u ceni iskljucivo razlika ulazne cene i dazbina.

A jbga, ja imam sasvim dovoljno informacija da to mogu konstantirati. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo za Platner sam i ja iskusio, kada sam došao da se raspitam za kupovinu nove ST. Taj nivo prepotentnosti i nedostatka poslovnosti nisam doživeo nikada i nigde, a vozim motore od malih nogu.

Za razliku od njih, u Barelu sam doživeo suštu suprotnost, ljubaznost i poslovnost na visokom nivou, gde sam na kraju i obavio kupovinu...a nisam jedini koji je preskočio Platner.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
2 hours ago, doktor said:

Ovo za Platner sam i ja iskusio, kada sam došao da se raspitam za kupovinu nove ST. Taj nivo prepotentnosti i nedostatka poslovnosti nisam doživeo nikada i nigde, a vozim motore od malih nogu.

Za razliku od njih, u Barelu sam doživeo suštu suprotnost, ljubaznost i poslovnost na visokom nivou, gde sam na kraju i obavio kupovinu...a nisam jedini koji je preskočio Platner.

Meni nije jasno kako neko sebi dozvoli takve greske, propuste, bahatosti ne znam kako da nazovem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

A zasto mi njih uopste opravdavamo kao skupo da razviju ram pa ovo pa ono!

Pa i mi smo neki kupac i za fabriku i za prodavnicu! Imas pare nervira te okrenes se i odes pa da je jedina na svetu!

 

Ja licno mislim da su oni izracunali da ime i nov model moze da se uglavi u tu cenu i zabole ih,

nista slicno nema osim Ktma 790 koji je 4000 skuplji ! Pa ti biraj! A licno mislim kad uteras njega ili bilo sta tako veliko na tezak teren pomiri se sa tim kad drmne da ces ostetiti nesto!

 

Ipak mi malo vise gledamo youtube, oni dovedu tamo profi vozaca i pun kamion motora ! Koje lome dok ne dobiju promo video sastave ga sa deset lokacija , i onda ocemo i mi to isto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja