Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

U okolini Yamahinog testnog centra u Italiji snimljene špijunske fotografije nove Tenere. Na slikama se vidi da će je pokretati parallel-twin agregat već poznat iz modela MT-07 i XSR700. Vide se i dimenzije točkova 21''/18'' i još neki elementi koji ukazuju da će ovaj motor biti namenjen i za ozbiljniju offroad upotrebu. Toliko sam ja uspeo da rastumačim sa mojim vrlo skromnim poznavanjem engleskog jezika, a za ostale informacije evo linka:

 

 http://www.advpulse.com/adv-bikes/yamaha-tenere-700-xt700z-prototype/

 

 

Yamaha-tenere-700-xt700z-561x374.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Yamaha MT-07 Tenere - prve špijunske fotografije

 

Svete, ovo su prve fotografije novog Yamaha MT-07 ’’adventure’’ motocikla, uhvaćenog prošle sedmice tokom testiranja u Evropi.

 

Glasine o novoj MT-07 Tenere varijante su prisutne već nekoliko meseci, a očekuje se da će premijera biti krajem naredne godine, u verziji za proizvodnu 2018.

 

Prošle godine je snimljen MT-07 Tracer, ali se već tad znalo da će Tenere biti potpuno drugačiji. MT-07 Tracer će se u prodaji naći početkom 2017. godine.

 

Špijunske fotografije su snimljena u blizini Yamahinog test postrojenja u Italiji.

 

yamaha-mt-07-tenere-spijunske-1.jpg

 

Kako bi troškovi izrade bili to manji, Yamaha je minimalno “čeprkala” po agregatu, osim prilagođavanja Euro 4 emisionom standardu, koji na snagu stupa 1. januara 2017. To znači da od CP2 jedinice zapremine 689 kubika, sa aktuelnog MT-07, možemo očekivati 76 KS i 68 Nm obrtnog momenta.

 

MT linija je izuzetno konkurentna, kada je cena u pitanju, a Tenere ne bi trebalo da bude izuzetak. Cilj je da cenom bude pravi rival modelima kakvi su BMWF700GS i Triumph Tiger 800.

 

Čini se da je agregat jedino što je vidljivo preneto sa MT-07. Prednja viljuška je nova, plastika, vetrobransko staklo, kao i podram. Zadnja viljuška se takođe razlikuje, uz Brembo kočione čeljusti na oba točka. To je drugačiji izbor od onoga na šta smo navikli u ovoj liniji (Nissin). ABS će biti standardan, to nalažu nove regulative.

 

yamaha-mt-07-tenere-spijunske-2.jpg

 

Kao što smo već pomenuli, novi MT-07 Tenere stiže tokom 2017.

 

Izvor: Motorcycle News

Foto: BMH Images

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nikakva revolucija u liniji, stari agregat, stara linija...sve idu na copy-paste  :stabre: ...samo traze resenje za EURO normu...nadam se da ce kilazu smaknuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Nikakva revolucija u liniji, stari agregat, stara linija...sve idu na copy-paste  :stabre: ...samo traze resenje za EURO normu...nadam se da ce kilazu smaknuti

 

 

Upravo...

 

Sva sreća te postoje te Euro norme i unapređuju se inače nikad Yamaha ne bi izbacila novi enduro motor...

Jedino što se vidi neka novina na ovim fotografijama u odnosu na novu Teneru 660 je USD vila. Valjda će se naći i u serijskoj proizvodnji ako do toga dodje.

 

Dobro su se i to setili posle toliko godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja navijam da u Yamahi ozbiljno porade na dve stvari kod nove male Tenere: masi motocikla i autonomiji... Masa MT-07 sa tečnostima je oko 180 kg... Siguran sam da to može da se spusti za 15-tak kilograma dole. Takođe, mislim da nije problem obezbediti barem 300-350 km autonomije. Sam agregat je po svemu bolji od  jednocilindraša od 660ccm, tako da to uopšte nije mala promena (30-tak KS više, bolji obrtni momenat, efikasnija potrošnja....). Sve ostale sitnice (kvalitetne kočnice, dobro ogibljenje itd...) mogu samo da poboljšaju ukupnu pozitivnu sliku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ja navijam da u Yamahi ozbiljno porade na dve stvari kod nove male Tenere: masi motocikla i autonomiji... Masa MT-07 sa tečnostima je oko 180 kg... Siguran sam da to može da se spusti za 15-tak kilograma dole.

 

Jako teško, jer to bi značilo skuplje komponente i ode cijena u nebo. Ako bude 180 kg bit će odlično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Ja sam siguran da ce biti teza, jer ovo je adventure motor koji mora biti sposoban da nosi dvoje ljudi plus prtljag pozadi a to znaci da ram mora biti cvrsci, samim tim i tezi. Onda naprijed vise plastika i drzaca. I kao sto rece AnteK morali bi da koriste skuplje komponente i vise nece biti pristupacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

Ja navijam da u Yamahi ozbiljno porade na dve stvari kod nove male Tenere: masi motocikla i autonomiji... Masa MT-07 sa tečnostima je oko 180 kg... Siguran sam da to može da se spusti za 15-tak kilograma dole.

 

Jako teško, jer to bi značilo skuplje komponente i ode cijena u nebo. Ako bude 180 kg bit će odlično.

 

Biće super ako suva bude imala ispod 200kg. Ne znam šta očekujete od modernog enduro motora, da bude jak, udoban, opremljen, a lagan i nadasve jeftin. Ma jes, još i muzičku želju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Realno, ne očekujem ništa... Svi ovi novi motocikli su trenutno van mog kupovnog fokusa jer imam prioritetnijih stvari u životu. Ipak, činjenica je da je recimo moja Cagiva Canyon 600 sa uljem teška oko 168 kg, da ima rezervoar od 21 litar i da mu je domet oko 400 km bez ikakvih problema (testirano više puta)... Takođe, nosio je mene, ženu i prtljag nebrojeno puta, i na asfaltu, a i van asfalta i nije se raspao, nije mu pukao ram, nisu mu propišali amortizeri, nisu se pokrivile felne...

 

nera_02.JPG

 

Pri tome, on nema ram od lumanimijuma-marinimijuma, i ima dva auspuha za razliku od Yamahe, tako da ne mogu da progutam priču kako motocikl 20 godina mlađi ("moderan enduro motor" kako ti reče), a gabaritno sličnih dimenzija, sa manjim rezervoarom i jednim auspuhom treba da bude 30 kilograma teži... Pre bih rekao da su inženjeri odavno prestali da se mešaju u svoj posao (čast izuzecima)...

 

Specifikacije sa MCN sajta za MT-07 naked:

Specification
Engine size:    689cc
Engine type:    Four-stroke, liquid-cooled DOHC, 8v parallel twin
Frame type:    Tubular steel
Fuel capacity:    14 litres
Seat height:    805mm
Bike weight:    179kg
Front suspension:    41mm forks, non-adjustable
Rear suspension:    Monoshock, adjustable spring preload
Front brake:    2x282mm petal discs. Four-piston monobloc calipers
Rear brake:    1x245mm petal disc, Single-piston caliper
Front tyre size:    120/70ZR17
Rear tyre size:    180/55ZR17

 

I za Cagivu Canyon:

 

Specification
Engine size:     601cc    
Engine type:     Single cylinder, four stroke, 5 gears    
Frame type:     Steel tubular    
Fuel capacity:     20 litres    
Seat height:     795mm    
Bike weight:     165kg    
Front suspension:     None    
Rear suspension:     Preload    
Front brake:     Single 296mm disc    
Rear brake:     240mm disc    
Front tyre size:     100/90 x 19
Rear tyre size:     140/80 x 17

 

Gledam sad specifikacije za tek izašli MT-07 Tracer - 196 kg sa gorivom  - to je malo jače od 183 kg bez goriva (masa bezolovnog benzina je 0.737 kg/l a mali Tracer ima rezervoar od 17l). Neka spuste malu Teneru na 175 kg suvu i neka stave rezervoar od 20l i eto lepe kombinacije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se oduvek svidjama mala Tenera ali nikada nisam kliknuo na nju zbog toga jer je namenjena za solo voznju. Ovo bi moglo biti prava mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Malo me buni ovo sedište koje je kao na kros motorima. Nisam baš siguran da je udobno za duge vožnje, previše je usko. Nadam se da je to samo prelazno rešenje koje je korišćeno tokom testiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Na ovim zadnjim špijunskim fotkama meni deluje kao produkciono sedište iz dva dela - u svakom slučaju drastično se razlikuje od klasičnog rally sedišta na T7 konceptu i mislim da će biti sasvim zadovoljavajuće udobnosti. Uostalom, nije ovo turing motor pa da mu treba fotelja :D... Elem, jedva čekam septembar i zvanično predstavljanje... Na ovim fotkama mi deluje prilično "slim and fit" pa se iskreno nadam da će mu masa bez goriva biti u zoni 160-170 kg. Ako tako bude, sigurno ću početi da sklapam neku finansijsku konstrukciju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
On 16.8.2017. at 21:39, mitri je napisao:

Da li je u pitanju nova Tenera? Ne znam, videćemo šestog septembra. :)

 

 

Ovo ipak nije tizer za novu Teneru nego za novo Yamahino side-by-side vozilo. 

http://www.motorcycle.com/manufacturer/yamaha/no-the-yamaha-t7-will-not-be-unveiled-sept-7.html/amp

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja