Jump to content

Moto Zajednica

Barcelona

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Voleo bih da se prikljucim drustvu ili pojedincu za voznju do Spanije.Do Barcelone bih ja zeleo.Tacnije voleo bih da vidim muzej Salvadora Dalija u Figuerasu.Vreme polaska mi je fleksibilno t.j.mogu kad hocu.Vozim Hondu vt 750 ace tako da nisam za neke jurnjave posto je to choper-kruzer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Zanimljivo...znaci sve je fleksibilno (ti si izgleda VECINSKI VLASNIK SVOG ZIVOTA, sto je danas retkost - CESTITAM)!?  Recimo posle od Barcelone na trajekt pa do Ibize? Primarno ti je muzej Dalija ili jos nesto? Koliko dana, spavanje gde, daj malo detalja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

UH ima mnogo LEPIH mesta uz put moze da se obidje, preko Alpa ili na Azurnu obalu...koje bi bile to slatke muke....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Sve varijante su otvorene.Zelim taj muzej da vidim.Vremena imam.Naravno da je lova primarna stvar.Spavanje gde stignes i gde je jeftinije.Ja bih voleo da se prikljucim ljudima koji imaju vec nekog iskustva sa duzim putovanjima a i sa razradom plana rute,bukingom i ostalim stvarima.Nisam ni ja ne iskusan bajker ali nisam bas dobar za organizaciju puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Jul,avgust ili nesto ranije? Ja sam 2014 bio na Azurnoj 7 dana i skoro dosao do Barcelone, vracao se preko Alpa i tri dana skijao na gleceru. Bili smo sa autom ali su mi poznate cene itd... Koliko dana okvirno mislis da traje ceo put? Ima oko 4000km ceo krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Bio sam proslo ljeto, obisao cijelu azurnu, cijelu spaniju, trajekt do mallorce, vracao se preko kontinentalnog dijela i preporucujem Carcassonne, Vers Pont du Gard i Chamonix Mont Blanc, Grossglockner, Plitvicka jezera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav svima,

 

ja sam vec planirao put do Barcelone, ako bog da krenuo bih 29 Jula i do 15 Avgusta da se vratim (to mi je godisnji odmor). Neki plan je da predjem u Italiju trajektom posle da se vozim preko Napulja do Rima, Djenova, azurna obala, Marsej i na kraju Barcelona. u povratku bih se vratio preko Istre i polako kuci. Vozim Yamahu Fazer (2007 god) nisam sad neki iskusan bajker za putovanje motorom ali sam ovako proputovao pola sveta tako da nemam problem sa snalazenjem. Ako neko ima neki predlog neku sugestiju, ako je neko zainteresovan da se nadjemo negde usput, da putujemo zajedno, pisite svaki savet je dobro dosao.

 

Srdacan Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ovakvo je moje iskustvo bilo, mobilni u ruke i rezervacija sve preko booking.com. Buduci da sam mjenjao mnogo destinacija, uvjek sam rezervisao 3-5 fana unaprijed. Azurna je skupa za amjestaj, ali mi smo se snasli tako sto smo rezervisali mjesto u Antibes (koji je centralna tacka) i to nam je bila polazna tacka za Saint Tropez, Nicu, Cannes i Monaco.

Hvatali smo auto put samo onda kada smo zurili. Nema potrebe da tragate za apartmanima koji imaju parking, ponekad su dosta skuplji i losiji, zato ima dosta parkinga za motore iza svakog coska. Radi svoje sigurnosti kupite Alarm Disc Locker i miran san :)

Ja sam detaljno isplanorao rutu unaprijed, i nisam vjerovao koliko se dobro uklopila u avanturu koja je slijedila.

Izbjegavajte auto puteve, dosadni su, preskupi su, a povr svega pakleno su vruci ljeti.

 

Nadam se da ce vam moke planiranje rute dati poneku ideju unaprijed. Link je proslijedjen u poruci prije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

I ja planiram preko booking-a da rezervisem smestaj, samo nisam bas siguran za mesta gde cu spavati. Ne znam da li postoje auto kampovi sa bungalovima i to mi je interesantno za prenociste. Isto tako planiram da izbegavam auto put i meni je jako dosadno na auto putu. Da li se placaju vinjete za nacionale ili se samo placa putarina za auto put? :) Hvala na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Jeste interesantno, ali nemam iskustva sa tim po evropi. Sto se tice vinjete, obrati paznju na svajcarsku i sloveniju. Ja ih nisam placao, ali nisam mnogo ni znao tada o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Srdjane ti kao da zaboravljas da smo mi bajkeri uglavnom ogranicenih finansija.Tvoje putovanje je puno kostalo.Moze to puno manje da kosta.Gorivo i spavanje je najveca stavka.Uvek gde je moguce spavanje na divljaka,sator,vreca.Naravno Azurna obala je skupa ali postoje i prodavnice tipa Aldi,Lidl,Cora,Tesco.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

S obzirom da zelite ici u spic sezone, dobro se pripremite za taj jeftin smjestaj, jer sam ga i ja trazio, ali sve rezervisano. Gdje god sam prosao, kampovi su bili full. Rezervisite i isplanirajte dosta unaprijed :)

A i ne zaboravljam finansije, ima nas sa raznim budzetom, i mislim da to treba navesti u prvoj poruci, koliki je budzet i trajanje putovanja. Onda se krece :)

Azurna obala ce vas dosta vise kostati od ostatka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Moj budzet za putovanje ce biti 2000e mozda neki evric vise, ne znam da li ce biti dovoljno. Gde mogu da nadjem sajt da rezervisem auto kampove. Necu imati put kroz Svajcarsku, samo putarine kroz Italiju Francusku i posle Spanija, tako isto u povratku samo sto planiram da se vratim na Sloveniju i Hrvatsku. Nasao sam na bookingu smestaj u centru azurne obale gde si rekao dvokrevetna soba 7000 din za dve osobe prenociste sa doruckom, izgleda pristojno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Moj budzet za putovanje ce biti 2000e mozda neki evric vise, ne znam da li ce biti dovoljno. Gde mogu da nadjem sajt da rezervisem auto kampove. Necu imati put kroz Svajcarsku, samo putarine kroz Italiju Francusku i posle Spanija, tako isto u povratku samo sto planiram da se vratim na Sloveniju i Hrvatsku. Nasao sam na bookingu smestaj u centru azurne obale gde si rekao dvokrevetna soba 7000 din za dve osobe prenociste sa doruckom, izgleda pristojno.

 

I ne zaboravi fluorescenti prsluk + 2 alkotesta za po Francuskoj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Ja nigde nisam naveo da zelim u spic sezoni da putujem.Za to putovanje mi je dovoljno maksimum 1000 evra.Sa svim troskovima i ulaznicama.Naravno za mene samog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ja nigde nisam naveo da zelim u spic sezoni da putujem.Za to putovanje mi je dovoljno maksimum 1000 evra.Sa svim troskovima i ulaznicama.Naravno za mene samog.

Taj put bi trebao da traje barem 12 dana min komfortne voznje, a za 1000e samo da spavas i vozis neces uspjeti. Najjeftinije ce te kostati samo gorivo oko 350e, a gdje su ti tu hrana, smjestaj, ulaznice, pice, i naravno uvjek se covjek malo opusti i potrosi neplanirano...ipak je to odmor.

Moj savjet ti je da stavis u dzep 1500eur :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

zainteresovan... ja sam, takodje prilicno fleksibilan sa datumom polaska i brojem dana na putu a finansije cemo nekako prepeglati... obzirom da sam planirao slicnu turu (pa plus do lisabona) mislim da 1000e nece ni blizu biti dovoljno za opustenih cca 5000km koliko ovaj krug ima... pored toga ja ne nosim sator pa u obzir dolazi samo hostel ili sve sto ima klimu, frizider i tus kabinu :) ... proputovao sam dosta i znam da "tamo negde" nista nije jeftino a za sve ostalo je mozda najbolje da idemo preko pp...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Jel moze neko da napise sta je sve potrebno od dodatnih stvari,a da je obavezno da imas (Italija,Francuska,Spanija). I sta vi mislite da li je dovoljno 2000e da ponesem ide nas dvojeplaniram do Barselone i nazad. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

A nista posebno, dva prsluka, prvu pomoc i dokumentaciju :)

Ako sam dobro razumio, ide nas dvoje na istom motoru? Ako je tako, racunaj 150e dan za dvoje, sve ukljuceno tokom putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja