Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika Čika Rajko - ARAKIS

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Meni je ugradjivao iskljucivo najskuplje delove i radio je sa najskupljim alatima. Stelt podloske, tecni karbon, veliki WD40, sijalice koje rade a ne rade, lemilica koja hladi, sok koji se sam pije itd... :)

 

Pre-za-do-vo-ljan !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pazi, nije ispalo mnogo, a naplatio ti svako saginjanje po srafciger, sajbnu, cekic oooovaj.....hocu reci specijalan alat za skidanje zapeklih srafova...  

Jos je morao da trpi i nas dvojicu da zajebavamo postenog coveka. Bili smo skoro u standardnoj srpskoj radnoj postavi - jedan radi, nekoliko njih oko njega gledaju  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Neka vas neka, koliko god vise cutim i radim to mi ekipa vise vadi mast... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800
Obicno kad svi nekog hvale Marfi isproba svoje zakone na meni pa ja na*ebem ali ovog puta i ja moram da pohvalim gos'n Rajka, mogao je da me pusti da prodjem mnogo gore jer sam se pravio pametan (kako to obicno biva kada o necemu nemas pojma), ali mi je na daljinu utvrdio kvar (mislim motoru, ne meni) i jos mi je zavrsio posao u veoma prijatnoj atmosferi i sa osmehom, sto je danas retkost... 

Evo danas ceo dan ne silazim sa makine, uzeleo sam se voznje bez briga... Sve u svemu, moram da se slozim sa vecinom i da pohvalim co'eka...  :)
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чика Рајко, те питам...

 

Није баш везано за електрику на моторима, али ипак јесте са електроником...

 

У неко догледно време, када си набавим хоби инверторски апарат за варење, хтео бих да његову штампану плочу и компоненте додатно заштитим од корозије и евентуалних кратких спојева због металне прашине из радионице, прешприцавањем неким диелектричним спрејем типа овог "Пластик" 70 - http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/hemijski-proizvodi/sprejevi/sprej-plastik-70-200ml/index.php (мало више о њему овде - http://www.soselectronic.com/a_info/resource/pdf/ine/PLASTIK70_TKC3.pdf ).

 

Је л' то ОК средство за ту намену или би имао неку препоруку уза неко друго средство или начин заштите?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jeste što se tiče zaštite od korozije i vlage ali ne znam kako se ponaša u uslovima nekog visokog napona? U krajnjem slučaju će da pocrni malo i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Фала ви.

 

Ако не постоји нешто у вези тих изолационих спрејева што је написано "фајн принтом", употребићу неки за намену коју сам поменуо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo Arakise,

 

Imam dva pitanja, pa kad stignes pls savetuj:

 

1. Novi model ojlera sa el kontrolom kako se ponasa u zavisnosti spoljasnje temperature, da li sa sae90 na jednoj brzini velika razlika kad temp varira i koliko? (imam tvoj stari model pa razmisljam da unapredim...)

 

2. Gde mogu naci sijalice ba9s 21W? Nasao sam da ima bay9s 21W (nisu isto pinovi u grlu pozicionirani), a najblize sto sam nasao je ba9s 20W. Ovo su mi zadnji migavci naknadno stavljani, pa ocu rezerve da nabavim, a ako ne nadjem 21W, da li 20W moze da radi ili ce zmirkati ubrzano kao kad crknu?

 

Pozdrav i Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

1. Naravno da okolna temperatura ima uticaja na količinu ulja ali pokazalo se u praksi da je ta razlika vrlo mala, možda u obimu plus/minus 10%. Korisno je da u najvrelijim mesecima dodaš testerol - još gušće ulje (SAE 120) u odnosu 50/50 $

 

2. Bogami, teško je naći takve sijalice snage 21W. Još se negde pronađu one od 10W.. 20W je odlično rešenje, mislim da nećeš videti razliku u brzini rada migavaca

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

1. Naravno da okolna temperatura ima uticaja na količinu ulja ali pokazalo se u praksi da je ta razlika vrlo mala, možda u obimu plus/minus 10%. Korisno je da u najvrelijim mesecima dodaš testerol - još gušće ulje (SAE 120) u odnosu 50/50 $

 

2. Bogami, teško je naći takve sijalice snage 21W. Još se negde pronađu one od 10W.. 20W je odlično rešenje, mislim da nećeš videti razliku u brzini rada migavaca

 

Pozdrav!

 

Hvala najlepse! Cujemo se kada odlucim da si apgrejdujem ojler! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Čekajući da mi sredis svetla na TDM-u, počeo sam da se bavim elektrikom ( moto )! :aha:  a razmišljam i da otvorim servis za elektroniku, pa eto zdrave konkurencije. :jee3: cene će biti pristupačne ( da me onaj gore ne pozove na sastanak, pre vremena,zbog velikog broja naplaćenih radnih sati :staa2: )  . . . . . .  Sve ti je jasno, kad da dođem? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Hm a ja se pitam di ga je čika Rajko . plačem za podmazivačem a on uteko na more  :) . Nek si se odmorio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mislim se da kupim BMW-a 1200GS, pa me zanima da li radis ugradnju podmazivaca lanca na njih ? 

 

:oda2:

 

Dobro ti nama dosao !   :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Cika Rajko,moze li nekako da se namesti da na motoru kada se ukljuci pozicija svetle kratka svetla ili neka malo jaca sijalice od pozicije kao dnevna svetla a kada se na prekidacu ukljuce kratka da svetli ksenon...jednostavnije receno hteo bih da ugradim ksenone ali da rade samo kad ja hocu da ih ukljucim a ne uvek....? Hvala unapred na odgovoru

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da može :) Trebaju ti (najbolje) LED dnevna svetla sa kojima ćeš stalno da voziš a xenone pališ kada tebi odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja