Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika Čika Rajko - ARAKIS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Sad sam shvatio da sam se sa tobom danas video na semaforima kod buvljaka (kermit versys i ktm transalp).  :)

Da li možeš da mi rezervišeš neki termin od 11.06. - 19.06. za ugradnju alarma?


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
On 31.5.2020. at 21:26, Sveti Atila je napisao:

Sad sam shvatio da sam se sa tobom danas video na semaforima kod buvljaka (kermit versys i ktm transalp).  :)

Da li možeš da mi rezervišeš neki termin od 11.06. - 19.06. za ugradnju alarma?


 

Subota pre podne? 

pre 6 minuta, PremieRacing je napisao:

Kuc, kuc, ima li koga...   :rolleyes:

 

 

:cirka1:

Daaaa? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
On 31.5.2020. at 18:42, Overpressure je napisao:

Jel moze sa ovim led migavcima da se registruje motor bez problema na tehničkom pregledu? 

Uh... Tesko pitanje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Juče drugar poslao slike svog aku koji je prespojio ćeliju i vukao struju toliko da se sav naduvao i iskrivio. 


Odlična fotografija! Baš sam pokazao ovom naučniku kada sam reklamirao aku. Kaže NE! Ne može tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Čika Rajko, da li preporučujes ugradnju alarma na motor i koji bi to alarm bio....

 

Može li alarm da napravi haos sa elektronikom pa da bude skuplja dara nego mera....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh. Tesko pitanje. 

U principu preporucujem ugradnju, naravno uz postovanje pravila "struke" - svi kablovi zalemljeni, izolovani od visoke temperature, kiseline iz akumulatora i sl. 

1. Alarm sa GSM SIM karticom:

- Pozitivno: male dimenzije - laka ugradnja, salje SMS poruke za svako ukljucenje uz ukljucenje sirene, ugradjen senzor pomeranja, mogucnost prijema alarma na mobilnom telefonu, blokada motora

- Negativno: trosi dosta struje, u stanju je da potrosi akumulator za jednu noc ukoliko se nalazi u uslovima loseg prijema signala pa stalno punom snagom pokusava da se linkuje, placanje racuna ili povremena dopuna SIM kartice.. 

Cena od 20 - 100E

 

2. Alarm sa pager dojavom:

- Pozitivno: modeli za motocikl trose relativno malo struje, svako ukljucivanje alarma se cuje i preko njegove sirene i preko daljinca - pagera, ugradjen senzor pomeranja i / ili ultrazvucni senzor, blokada motora. Domet po gradu ~100m, na otvorenom puno vise. 

- Negativno: zahteva pazljivu ugradnju, antena mora biti postavljena sto dalje od rama motocikla, osetljivi daljinci - pageri na fizicko ostecenje

Cena od 50 - 150E

 

3. Alarm vulgaris

- Pozitivno: male dimenzije, laka ugradnja, trosi malo struje, ugradjen senzor pomeranja i blokada motora. 

- Negativno: obicno los kvalitet, osetljiv na jake vibracije (odlemljuju se komponente), rele blokade motora nije bas pouzdano. 

Cena: od 10 - 20 E

 

To su osnovni tipovi, naravno ima jos raznih alarma, veoma skupih i onih veoma komplikovanih - koliko para, toliko muzike. Najvaznije je da znate da alarm trosi struju i kad nije "armiran", obicno od 3 - 20 mA tako da mu je potrebno od 7 - 20 dana da isprazni akumulator ako ne palite motor. 

Naravno, idealne zastite nema, motocikl za 15 sekundi "popase" kombi pa lopovi posle u garazi lagano skidaju alarm i zastite.. 

Dobar lanac, alarm koji se dernja na svako pomeranje i cerada - to je nesto sto vlasnik motocikla moze da uradi da bi zastitio svoj motocikl. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

3. Alarm vulgaris

Grasko, Arakis laze !  :P

Pre desetak godina mi je ugradio takav alarm (koji je on nabavio) na moj tadasnji TDM. Prodao sam ga posle nekih 6 godina, alarm je radio perfektno, NIKAD nije imao laznu uzbunu, sve radi i dalje perfektno kod kolege sa BJB-a, a dva puta me je spasio od toga da zaboravim kljuceve u kontakt bravi (pijukne tri puta). Da su ostali u bravi (cela veza i sa kljucem od disklocka i lanca), nasao bi motor "limburga meseca" na svom mestu   <_<   Ne znam gde je nabavio te alarme, ali su se odlicno pokazali, a sad laze kako mu ti njegovi alarmi ne valjaju  :lol: 

Cene se ne secam tacno, ali je bila mizerna.

Za sve ostalo se slazem: alarm, disk-lock, lancuga, vezan gladan pit-bul za motor parkiran ispred neke kamere i nema glava da te boli  :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima. Imam skuter-Honda SH 300. Imam dobar lanac, ali bih ugradio i neki alarm. 

Koji preporučujete i kod koga da ugradim?

Vidim da svi hvale čika Rajka. :)

 

Unapred zahvalan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Verujem da nema potrebe da bilo šta pišem o ovo velikom gospodinu, ali želeo bih da potvdim sve što su drugi pisali. 

Gospodin "čika Rajko" je pošten i dobar majstor, ali pre svega dobar čovek. 

Juče samo ga verenica i ja "zamlaćivali", celu instalaciju je proverio i na kraju sredio bravicu.

Sve pohvale i svaka mu čast.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imas druze na KP gomilu raznih pa biraj da li onaj obicni moto-alarm koji reaguje samo na pomeranje ili onaj bolji sa pager dojavom.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Nije za temu "šta sam danas radio na motoru" jer je Rajko bio glavni i odgovorni. Mada bih mogao da otvorim temu "šta sam danas pokvario kod Rajka u servisu" :)
Elem, pregled instalacije, zamena reglera, na vreme ulovili da je fabrički na izdisaju + ugrađen laserski pogon na rep motora (+15hp i povećana vidljivost motora sa zadnje strane). Slikica samo jedna, nisam stigao jer su se šale ređale jedna na drugu, ko da pomisli na telefon i slikanje..

Još jednom veliko hvala za sve savete koje sam dobio i vreme koje je proletelo (kad je inicijalno prošla uznemirenost jer se nadao da niko lud po pljusku neće doći motorom, kakvo divno veče, mirno... Zamalo :D ) fccd2f35be54c7738a3c1cd3a9e1934c.jpg

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

IMG_20201129_095226.jpgI tako, signalizacija sredjena, regler zamenjen i sad moze u Norvesku :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dakle, propašću zbog moje dobre duše :)

Pored guzve oko reglera, namotaja koji treba da se vikluju, kojekakvih LEDilizacija, primih u radionicu i ovo :confused0068:

 

IMG_20210227_132229.jpg

IMG_20210227_132234.jpg

IMG_20210227_132237.jpg

 

Uz Manual i veeeliko strpljenje, počinje da se predaje... Dobila je paljenje na start taster, varnicu, poziciju i svetla, sad sve mora lepo da se slozi i da proradi termostat, ventilator... 

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kad sam prvi put otisao pre koju godinu kod Rajka i video zapaljen (skroz sprzen) motor kod njega u radionici, i Rajka koji je na istom radio instalaciju, pomislio sam, ovaj covek nema sta ne moze da osposobi sto se struje tice. 

 

Svaka cast. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja