Jump to content

Moto Zajednica

Otvaranje PS ili PC igraonice

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pozdrav!

Interesuje me vaše mišljenje oko pokretanja posla sa igraonicom. Da li neko zna koliko bi okvirno trebalo para za neku Playstation - Xbox igraonicu (5-6 Sonija, jedno 2 Xboxa i 5-6 PC-a, sa sve sređivanjem, stolarijom i papirima)? Ili eventualno 

PC igraonica sa desetak kompjutera i recimo dva Sony Playstationa, možda i jedan Xbox.

Zanima me vaše mišljenje - koliko je to danas isplativo (mislim, skoro svi imaju brz net kući i dobre kompjutere), ako bih otvorio kolika bi bila cena opreme i sređivanja lokala, papirologija, vaše neke procene. Igraonicu bih otvorio u unutrašnjosti (iz Jagodine sam), kod nas postoje jedno 3 - 4 igraonice koje posluju koliko vidim solidno za sada. Posebno bi me interesovalo mišljenje onih koji se time bave ili su se bavili, naravno i svih ostalih koji znaju nešto o tome.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljas strogo poslovno (bez moralnih kocnica) i otvoris blizu skole. Klinci beze sa casova da bi tebe prehranjivali lovom za svoju uzinu, jer im roditelji kod kuce ogranicavaju vreme za kompom, a i veca ekipa moze da se skupi u igraonici nego u sobi.

Tebe zabole sto oni ne idu u skolu, jer o tome treba da misle njihovi roditelji i nastavno osoblje. Sa druge strane to moze da ti navuce ucestale posete raznih inspekcija i sl., al' sta ces... Uostalom, bolje da daju na igrice nego na neki drugi, ozbiljniji, porok.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Uz duzno postovanje, a da prvo kazes nesto o sebi? Ima tema predstavljanje clanova... Ovo je moto forum i prevenstveno su teme vezane za motociklizam, mada su svi dobro dosli... ali ti druze upadas bez da si rec rekao o sevi i pritome trazis da ti neko odradi biznis plan.

 

Sta kazes na to da neko od nas mozda odradi komplet istrazivanje za tebe, onako drugarski. Mozemo i lokal da ti nadjem, ,ma sta da nadjem! Mozemo i da ga sredimo i namestimo!

 

Ajd sad izvuci du..e napolje i raspitaj se malo o cenam lokala, racunara, konzola itd....

 

Da ne budem do kraja neljubazan dacu ti info, 2 lokla udaljena 50m jedan od drugog, ista cena, slicno uredjeni, odlicni racunari. Jedan je propao, drugi radi savrseno... razlog VLASNIK (covek ume sa ljudima.)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd ja kao bivši radnik i korisnik da ti nabacam par podataka.

 

Treba ti bar 8-10 kompova da bi imalo ikakvog smisla da se ljudi okupljaju u igraonici da bi igrali, isto važi za konzole.

 

Kompovi treba da budu bruka, uzmeš zahtjeve najjače aktuelne igrice, pa pojačaš, da ne bi morao sve da mjenjaš za 2-3godine. Tastature, miševi, slušalice, monitori sve mora bit kvalitetno i sve moraš čuvat ko oči u glavi jer ode za čas.

 

Treba alarm za lokal, zaštita od strujnog udara, jaka ventilacija i naravno klima, podrazumjeva se najjači mogući internet i privatni broj od provajdera da bi svaki problem s protokom mogao da se rješava odmah.

 

Stolice trebaju da budu jake, a da u njima može da se sjedi cjeli dan.

 

Sve to treba redovno čistiti.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Uz duzno postovanje, a da prvo kazes nesto o sebi? Ima tema predstavljanje clanova... Ovo je moto forum i prevenstveno su teme vezane za motociklizam, mada su svi dobro dosli... ali ti druze upadas bez da si rec rekao o sevi i pritome trazis da ti neko odradi biznis plan.

 

Sta kazes na to da neko od nas mozda odradi komplet istrazivanje za tebe, onako drugarski. Mozemo i lokal da ti nadjem, ,ma sta da nadjem! Mozemo i da ga sredimo i namestimo!

 

Ajd sad izvuci du..e napolje i raspitaj se malo o cenam lokala, racunara, konzola itd....

 

Da ne budem do kraja neljubazan dacu ti info, 2 lokla udaljena 50m jedan od drugog, ista cena, slicno uredjeni, odlicni racunari. Jedan je propao, drugi radi savrseno... razlog VLASNIK (covek ume sa ljudima.)

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja