Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  Hadzi Peca je kralj bajkera. a kralj je pravi BAJKER.to znaju samo oni koji su imali cast da ga upoznaju.ne samo zbog motora nego zbog svega.i kada nije na motoru on je kralj. upoznajte Foresta i znacete sta je pravi bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Motor je praiskonska zivotinja svakog lovca slobodnjaka osobe koja ne smatra sebe jedinkom koja ima bioloski zadatak da samo produzi vrstu ,vec da zanemari cinjenicu da ga kod kuce ceka zena ,deca , finansiski problemi ,tashta shefovi,to je chovek koji sve TO otera u qurac sedne i vozi ne da bi stigao negde vec da bi vozio kilometrima ,miljama trazio istomisljenike druzio se sanjao o jos boljoj mashini ,drhtao kao dete kad cuje zvuk motora .......i iskljucio sve racionalno u sebi sto govori protiv tog ludila ,adrenalina ,strasti  ta dva prokleta ,dva tocka ,kud i sedoh da probam!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Gsx r1000 l1

Imam 34 godine a od 15 vozim motor.iskljucivo vozim r-motore na njima sam skoro celu evropu prosao.nikad za sebe nisam rekao da sam bajker niti volim kad me bilo ko tako zove.imam dva-tri prijatelja sa kojima se vozim i to je to.niti bih kad bio clan nekog moto kluba.sve motocikliste postujem osim onih celavih sto u papucama i bez kacige voze motor po gradu!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Prva pomisao kada cujem rec bajker je "zapusten" covek u ozbiljnim godinama sa pivskim stomakom, dugom sedom kosom i bradom. (ne zelim nikoga da uvredim, taman posla vec to je stvarno neka moja slika pravog bajkera). Tako izgleda jer je vise vremena proveo na motoru nego li na svojim nogama pa s`toga nema vremena za sebe, niti mu je bitno sta ljudi misle ili govore.. Njemu je samo vazno da sedne na svoju mahinu koja je po nepisanom pravilu neki stari coper ili cafe racer i da vozi i kulira dok mu ne nestane goriva. Vozi brzinom od 40km/h i uvek ima osmeh ispod sede brade jer uziva u svakom kilometru voznje. Slusa stari dobri rok i poznavali su ga na svim moto-skupovima dok nije postao vuk samotnjak i odlucio da vozi van copora kao solo vozac.. Kralj slobode.

Posto se ne poklapam sa ni jednim od navedenih parametra ne mogu za sebe da kazem da sam bajker.

Ja sam samo ljubitelj motocikala i uzivam u njihovoj voznji ali Bajkere izuzetno postujem i smatram da ih vrlo malo ima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To sto si opisao je klasican bajker iz americkih filmova, koje vecina ljudi kad pogleda, misli da su svi takvi,

i tu jos dodamo nasu naviku da kopiramo sve sto vidimo na holivudskim filmovima, i eto recepta,

i onda na moto susretima vidjas ljude koji su ko preslikani iz filmova, a istina je da DEFINITIVNO nisu svi takvi, 

jer postoji jos gomila vrsta motora (enduro, turing, sport, naked...) koje ljudi voze,

i ne izgledaju ni priblizno kao gore pomenuti "pravi" bajkeri, ali vole motore podjednako, i daju zadnji dinar za motor i voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@Biker-Boy

Naziv teme je: "Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER" a ne: "Definicija pojma BAJKER". U skladu sa nazivom teme sam izneo moje vidjenje bajkera. Ne znam zasto si se ti osetio prozvanim? Ako sebe smatras bajkerom, okej ja to postujem.

Inace, slab sam sa filmovima i retko ih gledam tako da definitivno takvu sliku nisam preuzeo iz Americkih filmova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Пре него што се изјасним извињавам се свима на офу, али шта сам овде све прочитао...

 

Ваљда Ви што сте старији требате бити слика и прилика нама младима, да нам укажете на погрешна схватања и усмерите ка правим вредностима, да нас подучавате и обучавате. Да ли је свако ко пазари точак и тера пун гас од семафора до семафора бајкер?  :stabre:  Тај није никако бајкер. Виђења и мишљења су подељена. 

 

Ваљда је бајкер онај који пази на све око себе, неко ко не угрожава своју (тако подједнако ни туђу) безбедност. Ваљда је тај исти бајкер неко ко даје пример млађем не само да треба да носи опрему јер га једино она дели од асфалта већ и својим понашањем у саобраћају. Стара гарда која је провела године у седлу препуна је савета и плаћених данака на неискуству, а бајкер ће своја искуства увек пренети млађем и неће му се никада подсмевати. Није битно ни шта возиш ни колико је стара машина, битно је како се опходиш према њој - тако се понаша бајкер. Да ли је бајкер онај који се вози током целе године или само када је лепо време - не знам, али знам да је бајкер свестан ризика који носи сваког секунда на путу. Неко је рекао да су брадати, бркати, дуге косе, обрине главе, истетовирани, овак'и и онак'и. Ни то није битно. Одело, фризура а ни кинта не чини човек, тако те ни опрема а ни нов мотор не чини бајкером.

 

Неко је рекао 'не знам шта је то, али бајкер мора имати то нешто'. То нешто за мене је ово што сам написао у пасусу изнад.  :Navijac:

 

Четри точка померају тело, два точка померају душу.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Stolar, pekar, apotekar....Bajker. :zbunjen:  Ovde po ovim postovima mu to dodje kao profesija-zanimanje. Zar nije prirodnije i tacnije po naski: Vozac motocikla u slobodnom vremenu. :moto3:  Kao i u svemu ima ljudi koji  vise vole, a neki manje istu stvar-motocikl. Nekome motocikl sluzi za uzivanje, nekome za pokazivanje, a nekome za prevoz. ;)  Valjda se ljudi mjere po dobroti ili zlu pa sta god oni vozili, pa i motocikl. Za nekoga je veci motociklista ( bajker ) onaj razuzdani, bahati, cupavi i ulojani vozac motocikla, a za nekog onaj ugladjeni, kulturni i cisti motociklista. Tako da je po meni tesko naci pravi ( i sve je stvar ukusa i razmisljanja ) sta je "pravi bajker", pardon motociklista. Cak cujem i pricu pojedinaca da je pravi motociklista onaj koji svakodnevno vozi motocikl ( ide motociklom i na posao ), a covjek mozda jednostavno silom prilika mora da koristi motocikl kao prevozno sredstvo, posto mu je lakse i brze da se tako prebaci ili obavi neke poslove. Sumnjam da neko uziva voziti motocikl po kisi ili snjegu u toku zime, a za tu silu prilika vazi za "pravog" bajkera-motociklisu. ;) Tako da je za mene najbitnije je dobar covjek, a ne kakav motor vozi, koliko ga voli, kako ga odrzava i slicno, posto je to licni odnos prema stvari. :takoje: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Postar ce uvek biti postar a ne bajker:)Dzaba mu.I pandur pandur.Procitao sam par putopisa ovde i fasciniran sam.Eto,meni je to primer bajkera,gospodin Kawazoki,Gliga,RadicM ima ih jos verovatno koje nisam  citao.Ode covek sam na onakva putovanja,motorom.Zive legende.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Bajker/motorista/motordžija..po meni apsolutno nema veze da li je dobar,loš,masovni ubica,svetac,bogat,siromašan,primjer u saobraćaju ili nisko leti,roker ili narodnjak,obilazi sve susrete ili nije otišao ni na jedan..Znači, po meni je mjerilo SAMO  šta mu motor kao mašina u životu predstavlja, da li bi njegov život bez motora bio isti ili ne, da li je u stanju i da li čak i voli da sate provede u beskonačnoj priči o istim..Znam mnoge ljude koji voze motor, i dobro su prešli sa njim i svuda otišli sa njim, mogu sebi priuštiti i ono fino im je, ali nikada zadnju marku ne bi na motor dali, da nemaju motor apsolutno bi tu otišli sa autom,busom, i oni su za mene samo ljudi koji eto voze motor..Isto kao što znam ljude koji više nisu imali motor nego što su ga imali, kao i one što ga zbog (ne)uslova nikada nisu imali, ali ih obožavaju, uvijek su tu,prate, i njihov život bi se razlikovao ako im izbaciš faktor motor.. Kao što ja odem i na pecanje, ali ne mogu sebe nazvati pecarosem, jer nikada ne bih zadnju marku dao na štap,čizme,strunu..po meni ljubav prema nečemu se mjeri iskljuivo time koliko si sperman da se žrtvuješ zbog toga, i na osnovu toga se može ocjeniti da li je neko bajker,ribolovac ili nešto treće..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

prvo kupiš motor ... onda na tom motoru provedeš neko vrijeme i napraviš koji kilometar .. i onda ti je najveća želja na svijetu postati pravi biker .... onda se svim silama trudiš to postići kroz razne načine provedene na motoru i sa ekipom koju smatraš da su pravi bikeri ... onda se čak u jednom trenutku počneš čak i osjećati kao pravi biker i trudiš se održati taj status u društvu ... međutim, tu nastaje ključni trenutak ..... ti si sad u toj priči netko i nešto, bar si to sam sebi daješ za pravo, ali dolaze u priču neki novi ljudi koji su kao i ti prvo kupili motor, pa se počeli voziti, pa imali želju postati bikeri ... bla bla ... e ti se sad u tom trenutku počinješ bojati za svoj status bikera u društvu i počinju se pokretati razne priče i situacije ... Počinje se u ekipi raspravljati tko je pravi biker, a tko nije, čiji je tata jači i čiji su podvizi na motoru bolji .. Tu dolazimo do druge, ili čak treće stepenice uspona i padova pravih bikera .. U ovom trenutku čovjek mora sam sa sobom u svojoj glavi odlučiti vozi li se zbog sebe i svog gušta, nebitno jel to radi sam ili u ekipi, ali jako bitno šta mu se u glavi nalazi .. ili se vozi zato da bi bio primjećen u društvu i ljudima koji ga okružuju ... Ovi prvi, koji se voze za sebe i iz svog gušta će vrlo brzo pokušati napustiti ideju o pravom bikeru jer mu to u životu nije važno i vozit će se na motoru i dalje iz svog gušta, želje i potrebe .... a ovi drugi će se i dalje probijati ka zamišljenom tronu pravog bikera i čekati da dođu neki novi klinci koji će u njemu vidjeti svog idola.. ;) 

i još jedna stvar ... čovjek koji je ustanju pustiti da mu dijete u žena nemaju šta jesti da bi se on mogao voziti na motoru i pijančiti po moto susretima je za mene govno od čovjeka, a ne pravi biker kakim ga znaju nazivati ... pravi biker prvo mora biti pravi čovjek, a tek onda ostalo .. 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

prvo kupiš motor ... onda na tom motoru provedeš neko vrijeme i napraviš koji kilometar .. i onda ti je najveća želja na svijetu postati pravi biker .... onda se svim silama trudiš to postići kroz razne načine provedene na motoru i sa ekipom koju smatraš da su pravi bikeri ... onda se čak u jednom trenutku počneš čak i osjećati kao pravi biker i trudiš se održati taj status u društvu ... međutim, tu nastaje ključni trenutak ..... ti si sad u toj priči netko i nešto, bar si to sam sebi daješ za pravo, ali dolaze u priču neki novi ljudi koji su kao i ti prvo kupili motor, pa se počeli voziti, pa imali želju postati bikeri ... bla bla ... e ti se sad u tom trenutku počinješ bojati za svoj status bikera u društvu i počinju se pokretati razne priče i situacije ... Počinje se u ekipi raspravljati tko je pravi biker, a tko nije, čiji je tata jači i čiji su podvizi na motoru bolji .. Tu dolazimo do druge, ili čak treće stepenice uspona i padova pravih bikera .. U ovom trenutku čovjek mora sam sa sobom u svojoj glavi odlučiti vozi li se zbog sebe i svog gušta, nebitno jel to radi sam ili u ekipi, ali jako bitno šta mu se u glavi nalazi .. ili se vozi zato da bi bio primjećen u društvu i ljudima koji ga okružuju ... Ovi prvi, koji se voze za sebe i iz svog gušta će vrlo brzo pokušati napustiti ideju o pravom bikeru jer mu to u životu nije važno i vozit će se na motoru i dalje iz svog gušta, želje i potrebe .... a ovi drugi će se i dalje probijati ka zamišljenom tronu pravog bikera i čekati da dođu neki novi klinci koji će u njemu vidjeti svog idola.. ;) 

 

i još jedna stvar ... čovjek koji je ustanju pustiti da mu dijete u žena nemaju šta jesti da bi se on mogao voziti na motoru i pijančiti po moto susretima je za mene govno od čovjeka, a ne pravi biker kakim ga znaju nazivati ... pravi biker prvo mora biti pravi čovjek, a tek onda ostalo .. 

 

:takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Haha u život sam se mogao opkladiti da će "poslednju marku na motor" biti do srži bukvalno shvaćeno i da će se fraza "gladni žena i djeca" odmah upotrijebiti..no, šta je tu je :D ..Pošto zalazimo u stina crevca, prvo bi znači trebalo da odredimo šta je to "dobar čovjek", mislim da je to dosta komplikovanije od šta je bajker..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Bajker je onaj koji guta bajke koje je gledao u americkim filmovima C produkcije, i smatra da se svi motorciklisti druze na americki nacin (boje na ledjima, brade, prljavi i prasnjavi, puni oruzja i sl).

Meni se vise dopada ime motorciklista, jer ne podrazumeva ono ostalo.

Peticija da se menja BJ Bikers u BJ Motociklisti :) :) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Haha u život sam se mogao opkladiti da će "poslednju marku na motor" biti do srži bukvalno shvaćeno i da će se fraza "gladni žena i djeca" odmah upotrijebiti..no, šta je tu je :D ..Pošto zalazimo u stina crevca, prvo bi znači trebalo da odredimo šta je to "dobar čovjek", mislim da je to dosta komplikovanije od šta je bajker..

 

Pa ustvari sam tvoj post pročitao tek sad nakon ovoga.. tako da se moje napisano nije na tebe odnosilo  ... ali bi se na ovom forumu morala naći jedna tema sa sličnim karakterom (neznam naslov teme) gdje su ljudi "skidali kapu" onima koji bi zbog motora zanemarili obitelj i takve smatrali pravim bikerima koji žive svoj život i san .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Po meni je pravi bajker onaj koji proda njivu na selu, kupi neki coper, nakaci mu one rese na korman i voza. I onda se za par godina kod njega u selu organizuje moto skup i on tamo upozna bradatog propaliteta iz Svabije koji je kao neki outlaw biker, a ustvari smradina koja nista od zivota nije uradila... i onda mu se ovaj gore pomenuti cepi godinama u bulju, ne bi li postao mc nocni vuk, hels, gremium,satudara ili koja vec papzjanija support club. I onda se isti upise u teretanu i kupi noz, posto su smutna vremena, ode na skup i popije dva piva na eks i sada sa vec naraslom bradom, misicima i support prslukom na ledjima glumi srdzbu, gnev i strah. Onda pogleda film beyond the law sa Carli Sinom i ukapira da se nije krstio u ulju, piso po svom prsluku i pantalonama, i tu se skenja u zivot, ceka da umre i da se reinkarnira u novog seljaka traktordziju, proda njivu i ovaj put ispravi greske napravljene u proslom zivotu

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa ne znam, vidim tri uzvicnika na kraju tvog komentara, pa se pitam sta te tako pogodilo. Meni su ti naroguseni likovi svi isti i svi su opasni kad su u coporu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja