Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Pravo da vam kazem mnogo me i zabole dal sam Bajker, Motorista ili samo vlaznik A kategorije i motora.... Vishe  sam i prestao da gledam ko je bajker a ko ne. Sada gledam ko je CHOVEK a ko ne. Dajte da batalimo ovo bobonjanje ko je bajker a ko ne i aj da se vozimo do neke kafanice do nekog parka do neke planine (asvaltirane :D) itd itd. Pravi bajkeri jedva chekaju da sednu na bajk pa makar i na 10 stepeni zato ajmo na voznju pa se vidimo na drumu!!!! ;) ;) ;) ;) ;)

 

 

 

Slazem se u potpunosti! AJMO NA PIVO!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Imate Pivo od mene kad dodjete u Cacak!! ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Slazem se u potpunosti! AJMO NA PIVO!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Imate Pivo od mene kad dodjete u Cacak!! ;) ;)

 

  Drzimo te za rec !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

recimo ja rado vozim timockom krainom drumovima pored polja plodnih zita tad znam da stanem i da ispustim krik zadovoljstva da bi mi i tarzan pozavideo

 

probajte dok vozite nekim slicnim putevima da pustite najjace krike koje mozete... nekoliko trenutaka nakon toga osecate se totalno drukcije, opustenije, valjda izadje sva napetost koja se nakupila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  A kako bi nazvali onih 110 heroja koji su vozili motore za Novu Godinu....sada je lako voziti motor....a gde ste bili kada je napolju bilo - 4, a pri 60 km/ h, bilo je -8........kako je bilo onom nasem drugaru koji je izgubio rukavice, i tako vozio motor......e to su za mene bajkeri iz dna duse, pravi zaljubljenici u dva tocka......samo mi je zao sto vas nisam ranije upoznao......Jbg.....jos se nije desilo da odem na spavanje,a da ne bacim pogled na moje "magare". Pozzz Bajkeri!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

  A kako bi nazvali onih 110 heroja koji su vozili motore za Novu Godinu....sada je lako voziti motor....a gde ste bili kada je napolju bilo - 4, a pri 60 km/ h, bilo je -8........kako je bilo onom nasem drugaru koji je izgubio rukavice, i tako vozio motor......e to su za mene bajkeri iz dna duse, pravi zaljubljenici u dva tocka......samo mi je zao sto vas nisam ranije upoznao......Jbg.....jos se nije desilo da odem na spavanje,a da ne bacim pogled na moje "magare". Pozzz Bajkeri!!!

 

vidi se da si sa Brda, ljudino  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Jbg.....jos se nije desilo da odem na spavanje,a da ne bacim pogled na moje "magare". Pozzz Bajkeri!!!

 

Xaxaxaxaxa a ja mislio da nesto nije u redu samnom... savki put kad se probudim nocu da odem da obavim odredjenu fiziolosku potrebu, obavezno bacim pogled na "moped"...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Momak iz kluba - ide u srednju skolu, svaki dinar za koji se snadje trosi na corbu, neregistrovan MZ125, nema dozvolu, nema prednju kocnicu ( a i ostalo kad radi - kad ne radi). Od opreme matora pilotska (ne u jet smislu nego iz aviona) kaciga i nista drugo.

 

Ali je bio na vise skupova nego precednik kluba, i odlican je covek u svakom smislu.

 

Za mene je on bajker u svakom smislu te reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nema potrebe da otvaram novu temu, neko je ranije pomenuo krpu vezanu za korman, koja oznacava bajkera u nevolji...

Moze li neko da postuje malo vise detalja o tom starom/skoro zaboravljenom bajkerskom kodeksu...

Jako, jako me interesuje i veoma sam zahvalan unapred  8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

 

neko je ranije pomenuo krpu vezanu za korman, koja oznacava bajkera u nevolji...

 

  Ajde molim te ti, ili neko od starijih bajkera da nam pojasni sta znaci kada je ''krpa vezana za korman''.....bas me interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vezes krpu za korman, kad si u kvaru pored puta.

Pozdrav levom rukom ili klimanjem kacigom u mimoilazenju.

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

  A kako bi nazvali onih 110 heroja koji su vozili motore za Novu Godinu....sada je lako voziti motor....a gde ste bili kada je napolju bilo - 4, a pri 60 km/ h, bilo je -8........kako je bilo onom nasem drugaru koji je izgubio rukavice, i tako vozio motor......e to su za mene bajkeri iz dna duse, pravi zaljubljenici u dva tocka......

 

malo kasnim,al` jbg :)

 

Jesam li i ja bajker:  :)

+ ako sam medju ovih 100+ ludaka,

+ iz N. Pazove sam dolazio za BG tada,

+ na skuteru od 50cc,

+ i to kineskom a imao sam tada  cca 110kg zive vage :)

+ nisam mogao vise od 60kmh da idem :D :D :D

+ sam se skocepizdio do kuce u putu nazad

+ skoro smo blackbite i ja isli skutercicima za Glogonj po onoj vetroyebini :) (ps i on je bajker,tako? :D )

 

+ vozim skuter non stop od -10 do +40 :)  (nabio sam od oktobra 08 do danas skoro 3k km :)  )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju...

Bajker je bar za mene suvishe velika rec... rece neko da svako ko uziva u voznji koliko god kratka bila predstavlja bajkera...

meni to malo ne ide u glavu... ima neke istine... ali i ja uzivam u voznji od kad sam kupio motor, shto ne znaci da sam bajker...

onda imamo problem sa skuterashima... ne verujem u uzivanje sa "motorom" koji nema brzine, to je kao da uzivate u voznji bicikle sa pomocnim tockicima...

oni ne mogu biti bajkeri... bar po mom mishljenju...

po mom mishljenju poznajem jednog bajkera... Buljo iz Cacka... On vozi motor i u decembru i u julu... kola mu sluze za svrckanje po gradu , mada sam ga samo jednom video u kolima... Ove zime je bio u Makdoniji... Mislim da je sad u rusiji , ali nisam siguran...

Mozda mislite da je u pitanju covek pun para i tome sl, ali nije... Svashta bih josh mogao o njemu da napishem, al za to bi trebala knjiga (nije iskljuceno da cu da je napishem ;) )... eto moje mishljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Forrest Gump (sa foruma) je bajker... slomljena noga koju jos nije oporavio, dva dana pred put sjebe stopalo na istoj nozi koje otekne, staka na motoru, kinez od 250 kuba i put od 2.500km sa kezom na licu... any questions?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Forrest Gump (sa foruma) je bajker... slomljena noga koju jos nije oporavio, dva dana pred put sjebe stopalo na istoj nozi koje otekne, staka na motoru, kinez od 250 kuba i put od 2.500km sa kezom na licu... any questions?

 

emoticon-0139-bow.gif

 

nije džaba Forest kralj od kraljevinu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

onda imamo problem sa skuterashima... ne verujem u uzivanje sa "motorom" koji nema brzine, to je kao da uzivate u voznji bicikle sa pomocnim tockicima...

oni ne mogu biti bajkeri... bar po mom mishljenju...

Ne znam zasto je toliko nezamislivo da vozac skutera bude pravi bajker, mozda zato sto skuteri sami po sebi izgledaju neozbiljno, medjutim ima nas sa skuterima, neki i s onim od 50cc koji  se usudjuju da mnogo duze voznje nego vecina vozaca motocikala. nntom je otisao na more sa kineskim skuterom, sam. Znam mnoge "bajkere" s ovoga foruma koji bilo gdje dalje od Beograda idu kolima, neki na ljetovanje cak idu i autobusom. Ja ako nemoram kolima, na bio koji put cu radije ici skuterom. Herceg Novi-Budva, na jeftinom skuteru, bez problema, uzivam u svakom trenutku. Nije ko na pravom motociklu, ali daleko ljepse nego ici autom. Doduse zavisi i od skutera, koliko je ozbiljan toliko cete i uzivati u voznji. Ali pojam bajkera bi trebao da se odnosi na vozaca, nemogu da povjerujem da su klinci sposobni da na semaforu stanu pored mene sa svojim TZR ili RS-om od 50cc ili nekom matorom izdrkotinom od 125-250cc i upute mi onaj pogled u fazonu "bolji sam od tebe"  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

onda imamo problem sa skuterashima... ne verujem u uzivanje sa "motorom" koji nema brzine, to je kao da uzivate u voznji bicikle sa pomocnim tockicima...

oni ne mogu biti bajkeri... bar po mom mishljenju...

Ne znam zasto je toliko nezamislivo da vozac skutera bude pravi bajker, mozda zato sto skuteri sami po sebi izgledaju neozbiljno, medjutim ima nas sa skuterima, neki i s onim od 50cc koji  se usudjuju da mnogo duze voznje nego vecina vozaca motocikala. nntom je otisao na more sa kineskim skuterom, sam. Znam mnoge "bajkere" s ovoga foruma koji bilo gdje dalje od Beograda idu kolima, neki na ljetovanje cak idu i autobusom. Ja ako nemoram kolima, na bio koji put cu radije ici skuterom. Herceg Novi-Budva, na jeftinom skuteru, bez problema, uzivam u svakom trenutku. Nije ko na pravom motociklu, ali daleko ljepse nego ici autom. Doduse zavisi i od skutera, koliko je ozbiljan toliko cete i uzivati u voznji. Ali pojam bajkera bi trebao da se odnosi na vozaca, nemogu da povjerujem da su klinci sposobni da na semaforu stanu pored mene sa svojim TZR ili RS-om od 50cc ili nekom matorom izdrkotinom od 125-250cc i upute mi onaj pogled u fazonu "bolji sam od tebe"  :-[

loshe si me shvatio... i potpuno ti je na mestu razmishljanje, ali nekima od nas nisu pare za 125 i sl pale sa neba... smatram da svako moze da se iscima i na neki nacin nabavi makar nekog mz...i tog skutera si verovatno platio oko cene mz-a...

Ja recimo ne mogu da podnesem skutere od preko 125,250 kubika... to je meni totalno smeshno... bacanje para...

A shto se tik klinaca tiche, njih ima i uvek ce da ih ima...Tata pljuno pare , on dobio motor za smekerisanje po gradu... To je tek katastrofa... al to je zbog izkompleksiranih ljudi-  sta vozis-toliko vredis...

Ja samo hocu da kazem , da onaj ko zeli da bude u toj prici, treba da uzme motor sa brzinama... ali mnogo je bitniji tvoj mozak od onoga sta vozish

Sve u svemu bolje APN nego skuter ;) !

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

Ja samo hocu da kazem , da onaj ko zeli da bude u toj prici, treba da uzme motor sa brzinama... ali mnogo je bitniji tvoj mozak od onoga sta vozish

 

 

 

Zelje su jedno a realnost  drugo :) Mislis da je meni super sa kinezom od 50cc,imam 100kg i 2m skoro...al` jbg,sta je tu je,i za sada to iskoriscavam maximalno koliko mogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

Sve u svemu bolje APN nego skuter ;) !

poz

 

e sad si bas rekao ;D

 

kao da ja kazem bolje sqter 4t nego bilo sta na 2t.

ako ti nije jasno zasto pokusaj na defileu da se vozis iza 2t  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako cemo u detalje, ni APN nije motor, nego moped i bilo koji 4T skuter od 125cc ili vise je za njega pojam, od putne brzine, stabilnosti, ubrzanja, kocenja, udobnosti, potrosnje itd. Slazem se u jednom, da je bacanje para dati 4-5 ili vise hiljada za skuter i ja isto ocu da prodam skuter i kupim motor s brzinama, ali sigurno necu kupit APN-a ili nesto slicno jer ako cu vec da se mlatim s brzinama uzecu nesto preko 250cc. Dosta offa

Ocu samo da kazem da je glupo gledati skuterase kao manje vredne, kao neke ljude koji neznaju da uzivaju u voznji, zato sto im motor nema brzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

A zašto su nam uopšte potrebne podjele? Svi smo ljudi (uglavnom barem), ali svako ima neke drugačije poglede na život, na svijet oko sebe koji ga okružuje, različite želje i razmišljanja... Niko od nas nije identičan nekome drugome, pa čak ni jednojajčani blizanci. Tako je sa nama koji volimo motore, tako je sa onima koji vole aute, tako je sa onima koji vole kamione, a i sa onima koji vole avione. Motor nikad nije definisao nikoga, niti će. Tako i kaže stih "boj ne bije svijetlo oružje, već srce u junaka". Svojim postupcima svako od nas definiše sebe kroz te postupke u očima drugih. Pitanje je kako će to onaj koji posmatra da protumači?

 

Možda moj potpis može da zaokruži čitavu priču. Barem ja tako mislim...

 

Ajd' sad... Uzdravlje. ;)

 

Pozdrav.

 

Djole

 

 

PS: Vozite se i uživajte u tome što radite kad se vozite. Sve ostalo je palamuđenje i presipanje iz šupljeg u prazno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja