Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Sve je jasno.

43 godine na cesti na nekom motoru. Svašta vidio, svašta doživio, svašta i preživio. Ima nas i sada u ekipi 22. Od 23-69 godina. Na Moto susrete ne odlazimo. Klub nismo.

Pozdrav svima i ugodnu i sretnu vožnju bez obzira šta se vozi na 2 točka

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"Nije važno koji motor voziš, vetar je isti za sve."
 

1851465566_20200531_1225184.thumb.jpg.6c21d8c41de5ee891d0d5dd59679ed1e.jpg

 

 

Pravila lepog ponašanja nalažu da pozdravim onoga koga sretnem na drumu.

Da li će mi uzvratiti odpozdravom, to prepuštam drugome.

Jer svako, svoju, veličinu pokazuje rečima i/ili delom.

Bilo da je u pitanju "bajker" ili bajker, kacigu na glavi nosi čovek (žena ili muškarac).

;)

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam sta znaci bajker, motorista.. svako ima neko svoju definiciju.

Cim cujem price o casti, moralu, nacinu zivota.. postenju, kodeksu.. "ma kao casa je", mentalitet grupe, kluba ili usamljenog vuka.. potrebu da se istakne da on nesto jeste, a drugi nisu.. krutost, usmerenost i tenzicnost u misljenju i ponasanju.."ne vozim off", "ne volim brzinke", "skuteri nisu motori".. likove koji su preterano i premalo vezani za bezbednost i teme oko saobracaja..

I'm out.

 

U svoje ime mogu reci da se ne osecam bajkerom.

Vozim skuter. Meni dva tocka bez pedala znace slobodu, ustedu u vremenu, zadovoljstvo u voznji. Cackam oko skutera prilicno, ali nisam emotivno vezan za njega. Nikad u zivotu nisam vozio nikako drugacije nego sam.

 

Da imam mogucnosti - kao sto nemam - svet bih obisao na skuteru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
28 minutes ago, Sharky - Alex said:

Isto misljenje imam i isto nisam vozio nisakim, verovatno je zanimljivije, @ParadajzTurista sledece sezone organizujemo neku skuterijadu i idemo da se vozimo

Ha, ha, kul, moze.. recimo, da se nazove Skuterijada dzangrizavih i asocijalnih :))

Inace, meni je stalno sezona, ja da se pitam bas bih je organizovao u decembru na -2, cisto da se eliminisu oni zanovetajuci i razmazeni clanovi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Ja sam bajker, motordžija, motorista, motociklista...

Ne smeta mi kako me god zvali, jer ja znam ko sam.

A sve to jesam, jer sam prilagodio svoj život vožnji motocikla.

I gle čuda, u tom trenutku sam našao sebe. Boljeg sebe.

Vozim motocikl svuda i po svim vremenskim uslovima.

Imam više odeće i obuće za vožnju motocikla, nego "normalne".

Svi me očekuju na motociklu i asociraju moje ime sa motociklom.

Imam prijatelje motocikliste i prijatelje koji to nisu.

Ipak, motocikl i vožnja istog mi nisu najvažniji u životu.

Ja sam bajker, motordžija, motorista, motociklista...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 18 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ne znam sta znaci bajker, motorista.. svako ima neko svoju definiciju.

Cim cujem price o casti, moralu, nacinu zivota.. postenju, kodeksu.. "ma kao casa je", mentalitet grupe, kluba ili usamljenog vuka.. potrebu da se istakne da on nesto jeste, a drugi nisu.. krutost, usmerenost i tenzicnost u misljenju i ponasanju.."ne vozim off", "ne volim brzinke", "skuteri nisu motori".. likove koji su preterano i premalo vezani za bezbednost i teme oko saobracaja..

I'm out.

 

U svoje ime mogu reci da se ne osecam bajkerom.

Vozim skuter. Meni dva tocka bez pedala znace slobodu, ustedu u vremenu, zadovoljstvo u voznji. Cackam oko skutera prilicno, ali nisam emotivno vezan za njega. Nikad u zivotu nisam vozio nikako drugacije nego sam.

 

Da imam mogucnosti - kao sto nemam - svet bih obisao na skuteru.

Nesto ovde ne štima,sa nama ili sa tobom?

U svemu nabrojanom,svako od nas moze da se pronadje. 

I da,ne vozim zimi,ne vozim off,moj motor je kao čaša,menjam ulje na 5000km,ne volim kolege koji ne nose kacigu ))))))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 19 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ne znam sta znaci bajker, motorista.. svako ima neko svoju definiciju.

Cim cujem price o casti, moralu, nacinu zivota.. postenju, kodeksu.. "ma kao casa je", mentalitet grupe, kluba ili usamljenog vuka.. potrebu da se istakne da on nesto jeste, a drugi nisu.. krutost, usmerenost i tenzicnost u misljenju i ponasanju.."ne vozim off", "ne volim brzinke", "skuteri nisu motori".. likove koji su preterano i premalo vezani za bezbednost i teme oko saobracaja..

I'm out.

 

U svoje ime mogu reci da se ne osecam bajkerom.

Vozim skuter. Meni dva tocka bez pedala znace slobodu, ustedu u vremenu, zadovoljstvo u voznji. Cackam oko skutera prilicno, ali nisam emotivno vezan za njega. Nikad u zivotu nisam vozio nikako drugacije nego sam.

 

Da imam mogucnosti - kao sto nemam - svet bih obisao na skuteru.

Ubij me ako sam ukapirao šta si hteo da kažeš? :zbunjen::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ne znam dal sam pisao ovde al moja definicija je sledeca: 

Za mene, bajker je stil života, tj pokušaj kopiranja Američkog krimi-dzimi wanna be stila života njihovih bajkera u nedostatku svog života iliti nezanimljivoscu istoga, način za lečenje kompleksa niže ili više vrste kao i potreba pripadanja nekoj zajednici, plemenu i sl jer se ne osećaš dovoljno jak kao jedinka...

Motorista/motoras/motorciklista je čovek/osoba koji vozi motorcikl isključivo za sebe i svoje zadovoljstvo, ne pripada nikakvoj zajednici i niko mu ne određuje gde će da se vozi, sa kime i kada tj osnovni smisao posedovanja i vožnje motora a to je SLOBODA.

A, da, još nešto, ovo je Srbija a ne Amerika, motor nije BAJK (pa od toga i bajker), motor je motor, motorcikl... I zato, negujmo domace... ;)

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
5 hours ago, zemunac72 said:

Nesto ovde ne štima,sa nama ili sa tobom?

U svemu nabrojanom,svako od nas moze da se pronadje. 

I da,ne vozim zimi,ne vozim off,moj motor je kao čaša,menjam ulje na 5000km,ne volim kolege koji ne nose kacigu ))))))

 

Skroz prihvatam da sa mnom nesto ne stima :)

 

 

4 hours ago, zika56 said:

Ubij me ako sam ukapirao šta si hteo da kažeš? :zbunjen::stabre:

Ha, ha, evo probacu da objasnim.. i Vama i kolegi iznad koga sam citirao.

 

Poenta je da volim opustene ljude jer sam i sam opusten, nekad i preterano.

Cim cujem te price o 'bajkerskim kodeksima, dzentlmenstvu, casti.." cim cujem ljude koji vole da istaknu kako 'ne voze off..' .. meni to nekako deluje previse kruto.. zivot me je naucio da sa takvom vrstom ljudi nemam previse zajednickog.

 

Npr. Jos uvek se secam kolege koji je ovde javno na forumu napisao da se "ne javlja ljudima koji ne nose opremu/kacigu". Ja prvi sam za to da se nosi kaciga, al' doslo mi bilo da ga pitam da li se javlja pusacima - jer i oni ugrozavaju svoj i tudje zivote - i to mnogo gore.

Ja prvi ne vozim brzinke niti imam nesto protiv ljudi koji ne voze off (ja vozim), nije stvar u tome. Nego je stvar u toj - po meni - pogresnoj zelji da se to istakne i to na neki uvrnut nacin.

 

Opusteno, sloboda - to su moje kljucne reci.

 

Pisao sam vec ranije. Nije to stvar samo bajkera. Muskarci se cesto preterano identifikuju sa svojim zanimanjem ili hobijem (igraci preferansa, saha, sportisti, majstori, advokati, lekari, profesori... uniforme pogotovo - policajci, vojnici..)). To im postaje skoro nacin zivota.

Meni to prosto ne prija, ne volim stegnutost u bitisanju.

 

Znate ono kad dodjete kod majstora pa on krene da pravi nauku od zavrtanja srafa - a onda odete kod hirurga jer vam je puklo slepo crevo, a on kaze "Ma, sad cu ja tebi da objasnim na brzaka, nije to nista komplikovano, cas posla cemo mi to da ti resimo, bices kao nov".

 

Znam ja odlicno da jedan sraf moze da napravi haos (jednom sam pretegao, pukao mi je u bloku motora..), nego prosto vise volim mentalne sklopove kao sto je onaj hirurg.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Svako može postati Pravi Bajker,

mesečnom uplatom članarine u iznosu 10 Eura na Pay Pal account kurcinak.tibor@gmail.com

 

Bajkera ima, ali Pravih Bajkera je malo.

Budi i Ti Pravi Bajker, jer Ja Znam odgovor.

 

 

 

 

Sample-Certificate-Web.jpg

Promenio član icecool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Po meni generalno svi na dva kola sa motorom u prometu su motoristi - skuter, chopper, guzonje, advenčr, kinezi, japanci, harleyaši itd...

 

Pod pojmom "bajker" obično smatram članove nekog moto kluba - i to bez ikakve negativne konotacije.

 

To su motoristi koji vole druženja, organiziraju i posjećuju moto partije, organiziraju razne humanitarne akcije, dobrovoljna darivanja krvi. itd..generalno podržavam takav oblik djelovanja u zajednici.

 

Poznajem jako puno "bajkera" i svi su skroz ok likovi, uživaju u tome što rade i drago mi je zbog njih.

 

Osobno nisam član nikakvog udruženja nti me to zanima, a u ovih 20ak godina na motoru bio sam možda 5 puta na moto partiju, samo jednom sa motorom, više zbog glazbe nego motora (izbjegavam vozit motor ako popijem koju pivu).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Po meni motociklista je onaj ko svakodnevne aktivnosti (druzenje, putovanje, obavljanje poslica, slobodno vreme) mnogo cesce gleda kroz prizmu motocikla nego sto to radi onaj ko nije motociklista. Takodje ukljucuje one koji se profesionalno bave motociklima.

 

Sama ta rec kada se previse romantizuje deljenjem kojekakvih idealizovanih epiteta (ljudina, dusa od coveka, svetac...) kod mene stvara malo gadjenje iskreno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Meni su najveci Bajkeri oni carevi na bajsevima, koji nabiju bisage i punu ratnu opremu kao da imaju dodatni motor i krenu na put od vise stotina kilometara. Njih kad sretnem svirnem i naklon!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Meni su najveci Bajkeri oni carevi na bajsevima, koji nabiju bisage i punu ratnu opremu kao da imaju dodatni motor i krenu na put od vise stotina kilometara. Njih kad sretnem svirnem i naklon!
Tako je
HES5wMEruLFp0sOhGppop2Id4GMpSMx4kGbrAXrCGZERiLBsRYKz_lXYQy_RSBqtHuksVTQNP2Thv0NH18Lert7C_FGcAtsiCfhBkDtxbfT8ww4xJLn96gHIiM1vTJUFgXMXmpS3ILM=w600-h315-p-k PHOTOS.APP.GOO.GL

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

"Biker" tj. bajker, je pogrdan izraz za bande na dva tocka u Americi. Na zalost zbog neobavestenosti ili puke malogradjanstine, poceo je da se nepravilno koristi i van Amerike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja