Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

malo je glupo to podcenjivanje i ko je vise presao, kome je veci, bla, bla, bla ! ima "nas" gomila koji smo poceli "malopre" da vozimo, mozda nismo svi nabili toliko staza ! ali, bitna je ideja i smisao, motor-covek-voznja !!! ( i naravno uzivanje u svemu tome ) a ne neka pripadnost klubu, ekipi ! Ja cu sutra biti veci "bajker" ako me prime u neki klub ili moto-drustvo !?!

Zivim od fotografije skoro 20 god i po ULUPUDS-u sam foto-amater ! e do Qrca ! za njih sam foto-amater samo zato sto nisam u udruzenju i sto nemam dovoljno izlobi i nagrada !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ocigledno da je Denis misli na one stvarno okorele bajkere kojima je biti bajker stvarno bukvalno nacin zivota .Takvih je stvarno kod nas veoma malo iz prostog razloga .Nema se para za tako nesto.Ja realno znam licno nekoliko takvih koji stavljaju motor iznad svega a i pitanje je dali je to bas 100% .E sad druga je stvar sto motoriste uopste uzev obican narod naziva bajkerima pa se to odomacilo i sa pojavom velikog broja motora ispade i hiperprodukcija bajkera.Jedna stvar koja mi je malo smesna sto se u ovoj temi previse idealizuje pojam bajkera.Pa prema nekom shvatanju bajker mora biti ovakav ,fin paz;ljiv uvidjajan ,ne sme paliti gumu ,ne sme pucati iz auspuha ,mora postovati strogo ogranicenja brzine(INACE STA ,DISKVALIFIKACIJA),ne sme dizati na zadnji tocak,i sta ti sve ne koje uslove mora da ispuni da bi bio bajker.A sta ako recimo ispunjava sve ljudske i moralne kvalitete a ipak ima neke od ovih navedenih "grehova " da li onda nije podoban za bajkera.Mozda zbog toga sto dize na zadnji tocak nece da stane kad je nekom potrebna pomoc.Razmislite malo kad sledeci put dajete definicije i diskvalifikujete unapred nekog zbog gluposti.Neki od najboljih ljudi koje ja znam rade sve ovo gore nabrojano a ipak bih voleo da imam njih iza ledja kad krenem negde na put pre nego neke jake na recima samo.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Drago mi je da je tema otkljucana.

Moim vas PRIJATELJI da se ne svadjamo.

Svi mi imamo svoje stavove i nemojmo nekog prevaspitavati.

Denis je Denis tj institucija za sebe. Nikad nisam cuo neke lose reci za doticnu licnost.

Ujedno mu cestitam na kupovini novog motocikla!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ljudi pustite Denisa na miru, napisao je svoje mišljenje i ja to cenim, da li se slažem ili ne toje druga stvaro, ne znam što su se neki našli toliko uvređeni.

 

kao što pit kažeo ovde se idealizuje pojam bajkera, sad svi treba da budemo fini i nasmejani, svi smo divni, mi nikad ništa nisamo zgrešili i slično.

 

 

evo ja nisam bajker, niti motorista, niti motociklista i šta ti ja znam sve, baš me zabole što neko misli da su motoristi loši ili ovakvi i onakvi.

 

ja volim motore, volim da se vozim, volim da radim oko njih i to je cela priča. niti ću da vozim polako-brzo da bih bio "bajker" niti ću da se družim sa nekim samo zato što vozi motor , vozim kako hoću i družim se sa ljudima sa kojima se pronalazim u nekoj priči i mislim da vrede.

 

eto, ja nisam bajker i baš me briga da li neko mislim da sam najgori zato što vozim motor.

 

žao mi je što je tam otišla u ovom smeru jer znam da je Gordan otvorio iz najbolje namere.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Secam se slicne teme sa motomagazin foruma pre nekoliko godina. Interesantno je da je i ta tema tada izazivala puno strasti i emocija, a samim tim i konflikte izmedju ljudi.

 

Ko je po meni bajker? Pa svako ko voli motore i ko uziva da ih vozi, tj. da se vozi. Hajde da ne komplikujemo oko toga. Meni je daleko bitnije da svi vise diskutujemo o tehnici voznje i snalazenja u saobracaju, nego da se prepiremo oko toga dal je Pera veci bajker od Mike. Trenutno se vodi rat u saobracaju u kome motoristi ginu, rat bez oruzja i direktnih neprijatelja, ali rat sa konstantnim zrtvama. Nemojmo se izmedju sebe dodatno svadjati...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Secam se slicne teme sa motomagazin foruma pre nekoliko godina. Interesantno je da je i ta tema tada izazivala puno strasti i emocija, a samim tim i konflikte izmedju ljudi.

 

Ko je po meni bajker? Pa svako ko voli motore i ko uziva da ih vozi, tj. da se vozi. Hajde da ne komplikujemo oko toga. Meni je daleko bitnije da svi vise diskutujemo o tehnici voznje i snalazenja u saobracaju, nego da se prepiremo oko toga dal je Pera veci bajker od Mike. Trenutno se vodi rat u saobracaju u kome motoristi ginu, rat bez oruzja i direktnih neprijatelja, ali rat sa konstantnim zrtvama. Nemojmo se izmedju sebe dodatno svadjati...

 

 

 

e, pa Pera nije veci bajker od mene !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hehe mozda, al ti nisi veci bajker od Zike :P

 

 

Aaaaa pa i od njega !!!  ;D ;D ;D

Tata nedaj se iznevirati :D, ako nismo veci bajkeri, ta bar iamamo lepsu svalerku  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Hehe mozda, al ti nisi veci bajker od Zike :P

 

 

Aaaaa pa i od njega !!!  ;D ;D ;D

Tata nedaj se iznevirati :D, ako nismo veci bajkeri, ta bar iamamo lepsu svalerku  :D

 

Tako je sine !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

biker,motorista ili kako vec po meni je svaka osoba koja u sebi gaji ISKRENU ljubav prma motorima i voznji istih,neko ko uziva u putovanjima,druzenju sa ljudima koje srece usput.Bakjer je neko ko upoznaje razne ljude,sredine mentalitete dakle bajker je po mom misljenju jedna veoma iskusna licnost sirokih vidika i bistre glave (to je samo moje misljenje) .E sad cinjenica je da nismo svi takvi, i cinjenica je da ima i onih sa losim karakterima inavikama , ali i oni teraju tocak iz ljubavi prema njemu.Cinjenica je da je motor nekom prevozno sredstvo,nekom sredstvo za lecenje komleksa,nekom produzeni penis.Zmaci generalno multi praktik.E posto bajk  kao bajk ima shirok spektar namene i bajkeri su razni !Casa sluzi da se iz nje pije ali sluzi i da se razbije prilikom nekog veselja recimo pa sad taj sto je koristi ili je veseljak ili pijanac ::) pa gle kurca mu sve se ovde svodi na pitanje sta je starije kokoska ili jaje :o :o

Ko odgovori na to ima pravo da definise i staje i koje bajker.

Mikica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

E da, sto se tice teme, evo ovako... Zima pre par godina, temperatura oko -10, pravo vreme za ne voziti nista a ne motor. Vracam se od drugara negde oko pola tri ujutu i imam sta da vidim... Tip na nekoj kawi bez oklopa i rezervoara, nego stavio neku kantu ili balon, nisam siguran sta je tacno bilo, i zuji na mashini. Malo je reci da sam bio zbunjen i odusevljen u isto vreme. E to je to... On je MORAO da sedne da ga provoza, nema tu ribica, kurcenja ili nesto slicno, samo voznja! Ako me razumete sta sam hteo da kazem  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-Rakovica
  • Motocikl: Honda VT500C

 

On je MORAO da sedne da ga provoza, nema tu ribica, kurcenja ili nesto slicno, samo voznja! Ako me razumete sta sam hteo da kazem  :D

 

Kraj price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Bajkera, kako ih Denis vidi (a to i jeste odprilike stereotip bajkera) stvarno nema na ovom forumu, mislim ni 5%. Ali to je ok. Ja sigurno nisam u tih 5%, ali se necu ni truditi, imam ja svojih problema  :). Sto mora svako da bude bajker, moramo i mi obicni vozaci motora da postojimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Bajkera, kako ih Denis vidi (a to i jeste odprilike stereotip bajkera) stvarno nema na ovom forumu, mislim ni 5%. Ali to je ok. Ja sigurno nisam u tih 5%, ali se necu ni truditi, imam ja svojih problema  :). Sto mora svako da bude bajker, moramo i mi obicni vozaci motora da postojimo.

 

Tako je. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Znaci da vi niste bajkeri ?  ???

Hoce li neko na ovom forumu da da univerzalnu definiciju pravih bajkera, pa da vidimo ko je bajker a ko nije, cisto da znamo izmedju sebe kad se sretnemo negde na moto skupu (ovo su  pravi bajkeri a ovo nisu)  !!!  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Što? Nećeš da mi pružiš ruku na skupu ako nisam pravi bajker? ;D ;D ;D

 

Mislim da je ovo otišlo daleko od bilo čega... Dajte ljudi zajebite definicije, norme i poglede, družite se i pomozite (tj. pomozimo) jedni drugima, a definicije i teorije ostavite za one knjiške moljce (bez uvrede bilo kome) koji nikad nisu sjeli na motor i isti znaju šta je i kako je jedino sa slika iz časopisa. Volite to što imate, volite sebe i svoj život, čuvajte sebe i druge i uživajte u onome što motor pruža...

 

Pozdrav. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bajker je neko ko je dovoljno pametan da zna koji je rizik voziti motor a u isto vreme potpuno lud da se u to upusti.

Ljubav je uvek bila jaca od razuma! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pre nego sto dam svoje misljenje citiram jednog priznatog beogradskog audifila (coveka srednjih godina koji voli muziku i uredjaje koji mogu to da reprodukuju a kostaju koliko 1 - 10  bajkova).

 

Prvo: Audifil nije osoba koja ima audio sistem od 10,50, 100 ili vishe hiljada evra.

Drugo: Audifofil je osoba koja uziva u muzici koju voli, sakuplja je i uziva u njoj, a ne osoba koja preskace po muzici na svom audio sitsemu.

            (Ova definicija vazi za svasta u zivotu i treba je zapamtiti, vidi li neko ovde i sebe).

 

 

A sta je bajker=motorista, to je osoba koja je zaljubljenik i postovalac onoga sta voli, a to je dvotockas, koja zna njegove mogucnosti, koja postuju tu spravu, zna dokle moze da ide i sta moze da uradi, koliko mu koci od 40 km/h do 0, a koliko od 100 km/h do 0. Koliko to nas zna? Verujem manje od 10%.

Bajker nije onaj napucani tip koji na sebi ima 1000-3000e opreme na sebi, a kaciga vredi bar 1000e a velika mu. I nije onaj koji se folira sa svoji mnogo KW i ccm3. Bajker je onaj koji uziva na svom gvozdenom konju, svuda u svakoj prilici. Ne dozvoljava da mashina vodi njega, vec on da vodi mashinu.

Ako neko misli da zna da vozi motor ili automobil, nek ide autoputem 170-200 km/h i neka proba da zakoci sa 2/3 snage, i zavrsice ili levo ili desno, naravno da nema ABS.

  A bajker je zaljubljenik u motore bilo oni male ili velike kubikaze, lepi ili ruzni. Voli tu vrstu tehnike, proucava je, prati, uziva u njoj na bezbedan nacin (ako audiofil odvrne sistem do kraja dolazi do zagrevanja izlaznog stepena pojacala i naravno do kraha sistema - zvucnika, takozvani cliping, prolazak jednosmernog napona ka zvucnicima), e to je razlika izmedju bajkera-motoriste i pozera-foliranta koji pojma nema a ima motorcikl (njemu je to prolazno i kroz glavu i kroz novcanik i kroz zivot).

 

  Bajker je osoba koja je priznata od strane zajednice bajker-motorista u celosti. Ne da poznaje motor, da vozi ceo Bulevar na zadnjem tocku, da fura najnoviju garderobu i gleda narciosoidno sam na sebe na semaforu. Bajker ne sme da pije kada vozi, jer brze ide motor nego reakcija - dokazano i sa automobilima od preko 80KW i sa motorciklima.

 

  Bajker je ljudina koji nece da se bije i da zove u pomoc celu zajednicu da ga brane od sranja koje je ucnio on ili neko drugi. Bajker moze da ima osnovnu skolu ili doktorat (to ne utice ko je veci bajker).

 

Pravi Bajker obicno nije pun ko brod, to je folirant, ako mu se nesto desi motoru - uzece drugi, a ovaj profsli zaboravi i lepe stvari vezano ya njegai odmah.

 

Pravi Bajker nece juriti do maksimuma i blokade na svojoj obrtaljki (proba ce, ali nece sprziti mashinu), to se radi na trkama, a ko ima hrabrosti-m""" neka odveze posle trka par krugova po trkackoj stazi i neka mu je bog na pomoci.

 

Bajker nije onaj koji je eksta vozac? To braco i ne postoji ! Bajker je svako ko uziva u onome sto mu je medju nogama, ali na pismen nacin

(ko razume razume ce, ako pomisli na ono drugo, taj nije Bajker!!! )

 

Izvinite na dugackom postu, ali je i pitanje veoma diskutabilno.

 

Zelim sto vise bajkera-motorista na nasim putevima, a sto manje seronja na dva tocka o kojima moram stalno da vodim racuna u saobracaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Zelim sto vise bajkera-motorista na nasim putevima, a sto manje seronja na dva tocka o kojima moram stalno da vodim racuna u saobracaju.

Sve je dosta lepo rečeno, ali ovaj deo mi se posebno svideo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Secam se slicne teme sa motomagazin foruma pre nekoliko godina. Interesantno je da je i ta tema tada izazivala puno strasti i emocija, a samim tim i konflikte izmedju ljudi.

 

Ko je po meni bajker? Pa svako ko voli motore i ko uziva da ih vozi, tj. da se vozi. Hajde da ne komplikujemo oko toga. Meni je daleko bitnije da svi vise diskutujemo o tehnici voznje i snalazenja u saobracaju, nego da se prepiremo oko toga dal je Pera veci bajker od Mike. Trenutno se vodi rat u saobracaju u kome motoristi ginu, rat bez oruzja i direktnih neprijatelja, ali rat sa konstantnim zrtvama. Nemojmo se izmedju sebe dodatno svadjati...

 

 

 

potpisujem,od rijeci do rijeci

 

AMEN!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Pre nego sto dam svoje misljenje citiram jednog priznatog beogradskog audifila (coveka srednjih godina koji voli muziku i uredjaje koji mogu to da reprodukuju a kostaju koliko 1 - 10  bajkova).

 

Prvo: Audifil nije osoba koja ima audio sistem od 10,50, 100 ili vishe hiljada evra.

Drugo: Audifofil je osoba koja uziva u muzici koju voli, sakuplja je i uziva u njoj, a ne osoba koja preskace po muzici na svom audio sitsemu.

            (Ova definicija vazi za svasta u zivotu i treba je zapamtiti, vidi li neko ovde i sebe).

 

 

A sta je bajker=motorista, to je osoba koja je zaljubljenik i postovalac onoga sta voli, a to je dvotockas, koja zna njegove mogucnosti, koja postuju tu spravu, zna dokle moze da ide i sta moze da uradi, koliko mu koci od 40 km/h do 0, a koliko od 100 km/h do 0. Koliko to nas zna? Verujem manje od 10%.

Bajker nije onaj napucani tip koji na sebi ima 1000-3000e opreme na sebi, a kaciga vredi bar 1000e a velika mu. I nije onaj koji se folira sa svoji mnogo KW i ccm3. Bajker je onaj koji uziva na svom gvozdenom konju, svuda u svakoj prilici. Ne dozvoljava da mashina vodi njega, vec on da vodi mashinu.

Ako neko misli da zna da vozi motor ili automobil, nek ide autoputem 170-200 km/h i neka proba da zakoci sa 2/3 snage, i zavrsice ili levo ili desno, naravno da nema ABS.

  A bajker je zaljubljenik u motore bilo oni male ili velike kubikaze, lepi ili ruzni. Voli tu vrstu tehnike, proucava je, prati, uziva u njoj na bezbedan nacin (ako audiofil odvrne sistem do kraja dolazi do zagrevanja izlaznog stepena pojacala i naravno do kraha sistema - zvucnika, takozvani cliping, prolazak jednosmernog napona ka zvucnicima), e to je razlika izmedju bajkera-motoriste i pozera-foliranta koji pojma nema a ima motorcikl (njemu je to prolazno i kroz glavu i kroz novcanik i kroz zivot).

 

  Bajker je osoba koja je priznata od strane zajednice bajker-motorista u celosti. Ne da poznaje motor, da vozi ceo Bulevar na zadnjem tocku, da fura najnoviju garderobu i gleda narciosoidno sam na sebe na semaforu. Bajker ne sme da pije kada vozi, jer brze ide motor nego reakcija - dokazano i sa automobilima od preko 80KW i sa motorciklima.

 

  Bajker je ljudina koji nece da se bije i da zove u pomoc celu zajednicu da ga brane od sranja koje je ucnio on ili neko drugi. Bajker moze da ima osnovnu skolu ili doktorat (to ne utice ko je veci bajker).

 

Pravi Bajker obicno nije pun ko brod, to je folirant, ako mu se nesto desi motoru - uzece drugi, a ovaj profsli zaboravi i lepe stvari vezano ya njegai odmah.

 

Pravi Bajker nece juriti do maksimuma i blokade na svojoj obrtaljki (proba ce, ali nece sprziti mashinu), to se radi na trkama, a ko ima hrabrosti-m""" neka odveze posle trka par krugova po trkackoj stazi i neka mu je bog na pomoci.

 

Bajker nije onaj koji je eksta vozac? To braco i ne postoji ! Bajker je svako ko uziva u onome sto mu je medju nogama, ali na pismen nacin

(ko razume razume ce, ako pomisli na ono drugo, taj nije Bajker!!! )

 

Izvinite na dugackom postu, ali je i pitanje veoma diskutabilno.

 

Zelim sto vise bajkera-motorista na nasim putevima, a sto manje seronja na dva tocka o kojima moram stalno da vodim racuna u saobracaju.

 

 

u potpunosti tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

biker je svak osoba koja voli motore.nije bitno da li je clan kluba ili ne,bitno je da to voli ali i da prema drugim bikerima ima postovanja nebitno da li su ili nisu clanovi.sta sad ako su americki bikeri u pojedinim grupama koje se medjusobno svajdju,neka ih ima ih mnogo,nas srba je malo i kao bikeri se razlikujemo od njih,pomazemo jedni drugima.nepitno je sta vozimo,bitno je da to volimo,da volimo motre i slobodan nacin zivota,dosta nas je bila u situaciji da se zbog toga odrekne mogo ceka....u mom slucaju znam da je vredelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja