Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Bajkeri su Joseph.B i Quasaar, zatim IgorXT i još par ljudi, svako na svoj način. Kad saznate zašto, možda i vi postanete nešto slično. Do tada, više sreće u sledećem kolu...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ufff, znam zasto si Davora nominovao, sad se setih i za Igora ali me Joska zbunio.....da nije odlucio da predje na cucavca od 1100ccm?

 

;D

 

Naravno, dobronamerni ce ovo shvatiti kao salu, ostali neka se i ne trude oko shvatanja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Baš sam pre par dana sa nekom ekipom vodio svadju oko toga , probali ljudi da me ubede da su bajkeri samo ono što liči na hells angelse, e pa neće moći... Bajkerom smatram čoveka koji voli i najčešće vozi motore , nebitno kakve , to je stvar budžeta i ličnog opredeljenja, nosi zaštitnu opremu ili makar kacigu. U saobraćaju se ponaša kulturno, ne turira pred devojkama, ne točkira , ne vozi 150 km/h po gradu već uživa u vožnji, po nepisanom pravilu što dužoj to boljoj. Druži se sa ljudima i voljan je podeliti svoja iskustva.

 

 

Sta ti oces reci, da oni koji voze na tocku nisu motoristi ? ? ?   ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

bajkeri,motociklisti,motorasi kako ko hoce po meni su pre svega dobriljudi koje ja poznajem koji vole motore koji bi se zbog njih dosta toga oderkli samo da bi se vozili,uvek staju pored puta da pomognu ne vozaju se samo od kafica do kafica vec idu na duza putovanja i vozikanja,nepucaju iz auspuha ,ne kupuju motore zbog drugi ljudi odnosno publike koja bi pricala da je kupio motor,oni koji nose zastitnu opremu neluduju u naseljenom mestu idu na moto surete volle vetar u kosi,druzenja koji postuje saobracaj i saobracajne znakove i uvek se javi na putu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Po meni, bajker i motorista nemaju isto znacenje. Bajker je za mene isto ono sto je bio i pre 30+ godina. Licno ne volim da me zovu bajkerom, jedan od razloga je sto to nisam, drugi je sto izmedju onih koji sebe smatraju bajkerima cesto postoje prepirke tipa "ko je veci bajker". Unapred se ogradjujem od bilo kakve prepirke tog tipa. Drugi naziv, osim onog koji mi je zakon "prikrpio", mi ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Uglavnom sam do sada podelu pravio na ljude koji vole motore i na ljude koji vole da voze motore! Nije sustinska razlika da li ih zovem biker ili motorista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Biker je i osoba koja uvek mahne klincima u kolima ispred koji se zalepe za zadnje staklo i viču: tata, vidi motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Bajker i motorista su po meni dva potpuno različita pojma.

BAJKER je ona koji vozi motor zbog toga što voli.Ne da bi ga neko video, ne da bi muvao ribe na tu foru, ne zato sto pati od raznih kompleksa nego zato sto voli.Pritom nosi opremu, ne divlja na mestima gde to ne bi terbalo da radi, da ne nabrajam više jednostavno ne dovodi u opasnost sebe ni druge.Moj zemo reče da ne voli da ga nazivaju bajkerom...Meni ne smata kako god me zvali iz razloga sto uopste ne obracam paznju na to.Jasno je svima da o ljudima koji voze motore (i bajkerima i motoristima) vladaju predrasude tako da me 90% ljudi neće voleti čim me vidi na 2 točka bez obzira na to da li sam bajker ili motorista.Takodje nije me nikada interesovalo sta misle o meni oni koji me ne poznaju...Btw, mislim da je čast biti bajker!

MOTORISTA je svako ko vozi motor.Čak i onaj "baja" u japankama i bermudama na novoj novcijatoj R6...

 

Motorista može da bude svako, malo je pravih bajkera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Reč motorista (biker) osim svog izvornog značenja (vozač motorcikla) za mene ima još niz podznačenja. Kako ja 'vidim' pravog motoristu može se kazati sledećim rečima: prijatelj, odgovoran, bezbedan, pažljiv...  druženje, pomaganje,  vožnja, putovanje... ljubav, poštovanje, iskrenost, šala .

Smatram da ne grešim u ovakvom opisivanju i da je osnova bas takva, a sve ostalo što se može videti je samo bolja ili lošija nadogradnja, prouzrokovana znanjem ili ne znanjem i vaspitanjem ili ne vaspitanjem.

 

 

Ono što bi svakakao želeo da vidim u najvecem broju je:

 

Bajker je čovjek u onom pravom i potpunom smislu te riječi i pojma.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

.... stav,stil,pogled na svet, shvatanje zivota,osobenost,samokontrola,logika,emocije......= LICNOST + MOTOR = BAJKER

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

MOTORISTA je svako ko vozi motor.Čak i onaj "baja" u japankama i bermudama na novoj novcijatoj R6...

 

Ja vozim u japankama i bermudama,ako jurcam stavim i cvike,ali nemam novu R6, pa me zanima da li sam i ja motorista ? Ili negde gresim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

R6 je najčešci ali ne i obavezan deo opreme motoriste.Al da odma batalimo ovu raspravu, besmislena je a i ranije je dolazilo do sukoba na forumu baš oko tih stvari tako da...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Po meni motorista(bajker) je covek voli motore.Nebitno da li ga vozi u japankama ili bermudama,sa kacigom ili bez.To je vec licna stvar,da li ce da ga vozi sa ili bez opreme.On time samo sebe ugrozava nikoga drugog...To je neko moje misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

MOTORISTA je svako ko vozi motor.Čak i onaj "baja" u japankama i bermudama na novoj novcijatoj R6...

 

Ja vozim u japankama i bermudama,ako jurcam stavim i cvike,ali nemam novu R6, pa me zanima da li sam i ja motorista ? Ili negde gresim ?

Tema je pokrenuta da se prica o nama i da nesto naucimo ili nekog nesto naucimo a ne da se svadjamo. Bice mi krivo da zakljucam temu pa vas molim da se ne svadjamo ili prepucavamo!!!

Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, odgovaralo to nekom ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

MOTORISTA je svako ko vozi motor.Čak i onaj "baja" u japankama i bermudama na novoj novcijatoj R6...

 

Ja vozim u japankama i bermudama,ako jurcam stavim i cvike,ali nemam novu R6, pa me zanima da li sam i ja motorista ? Ili negde gresim ?

Tema je pokrenuta da se prica o nama i da nesto naucimo ili nekog nesto naucimo a ne da se svadjamo. Bice mi krivo da zakljucam temu pa vas molim da se ne svadjamo ili prepucavamo!!!

Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, odgovaralo to nekom ili ne.

 

 

Ja sam se samo malo nasalio,izgleda da neki nisu shvatili da je ovo sto sam napisao cista zajebancija.Nema potrebe ni za svadjom,ni za prepucavanjem, a ni za zakljucavanjem teme  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

mislim da smo svi na ovom sajtu bajkeri, bez obzira na godine iskustva i poznavanje motora do sitnih srafova, jer da ne volimo motore, da ne volimo da se druzimo, i da ne zelimo nesto da naucimo jedni od drugih, ne bi smo ni bili ovde... ja prvi priznajem da nemam dovoljno iskustva i da ne znam nista kod motora da popravim sam, ali se ipak osecam bajkerom  :D

 

naravno, slazem se i sa svim vec recenim - voznja samo sa opremom, slodarnost, avanturizam (ali ne po gradu!!!), itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

nazalost, ne bih rekao da su solidarnost, postovanje drugih, odgovornost itd. zajednicki imenitelj svih bajkera.

 

to su vise nase projekcije sta bi mi mozda voleli da su svi bajkeri ali u stvarnosti to bas i nije tako

 

 

mislim da je svim bajkerima zajednicki taj, da ga nazovem `nemiran` duh, suprotnost papucarstva i ucmalog i ustajalog zivota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

TAKE A RIDE AND FREE YOUR MIND

 

Kad uradim ovo odozgo onda se smatram bikerom  ;D . Ali ovo su retke situacije jer uglavnom vozim po gradu a tu samo razmisljam da stignem bezbedno od tacke A do tacke B, hocu reci da ne mogu bas da se opustim dovoljno da bi uzivanje bilo 100%  :) .

A da posto sam nesto cackao oko mog motorceta i nije bio kompletan jos od decembra juce sam vratio sve na mesto i upalio iz prve. KAKVA JE TO SRECA BILA i to samo da ga cujem a sta ce tek biti kad ga malo i provozam. Danas samo razmisljam o tome, ne mogu nista na poslu da uradim - misli mi leteee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

nazalost, ne bih rekao da su solidarnost, postovanje drugih, odgovornost itd. zajednicki imenitelj svih bajkera.

 

to su vise nase projekcije sta bi mi mozda voleli da su svi bajkeri ali u stvarnosti to bas i nije tako

 

 

mislim da je svim bajkerima zajednicki taj, da ga nazovem `nemiran` duh, suprotnost papucarstva i ucmalog i ustajalog zivota

 

To JESU izmedju ostalog osobine bajkera, a oni koji to ne rade jednostavno nisu bajkeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sa ovim se potpuno slazem. Podrazumeva se da bajker voli motore i da voli da vozi. Ali citajuci ovde i po netu, dosao sam do moje vizije bajkera, a koja je pre svega definisana kodeksom casti i postenja i narocito morala. U svakom pogledu. Takvih je jako, jako malo. Ostali.. pa samo vole motore.

 

Bajker je po meni, stanje duha. Bajk nema mnogo veze sa tim.

 

Pozdravljam!!

 

A sto se tice naziva biker-motociklista-motorista i sl. gde smestiti americki sleng RIDER??

biker-rider isto mu to dodje vazno je sta covek nosi u grudima i jos jednom...Bajker je po meni, stanje duha. Bajk nema mnogo veze sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

ja se izvinjavam ako se neko nadje uvredjenim ovim mojim postom ,ali momci prihvatite da na ovom sajtu ima samo 5% pravih bajkera a i to je mnogo.

ostali ljubitelji motocikala ili motociklisti.

to je jedina istina koju treba da prihvatite jer velika vecina pojma nema sta zapravo znaci rec bajker.

pomirite se sa time.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ja se izvinjavam ako se neko nadje uvredjenim ovim mojim postom ,ali moci prihvatite da na ovom sajtu ima samo 5% pravih bajkera a i to je mnogo.

ostali ljubitelji motocikala ili motociklisti.

to je jedina istina koju treba da prihvatite jer velika vecina pojma nema sta zapravo znaci rec bajker.

pomirite se sa time.

 

Ne vidim razlog da se bilo ko uvredi tvojim ocenjivanjem u procentima ali bi nam koristilo merilo po kom si dosao do tog procenta jer je upravo tema merilo ko je bajker a ko nije. Znaci nije tema koliko % ovde ima bajker, nego definicija bajkera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja