Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

Guest gordanmg

Zbog koje kakvih prica i komentara pojedinaca hteo bi da ovde iznesete svoje misljenje sta je po vama PRAVI BAJKER.

Dali je bajker zato sto ima motor?

Dal je bajker zato sto je clan nekog kluba?

itd, itd,itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Bajker je onaj koji guta bajke koje je gledao u americkim filmovima C produkcije, i smatra da se svi motorciklisti druze na americki nacin (boje na ledjima, brade, prljavi i prasnjavi, puni oruzja i sl).

Meni se vise dopada ime motorciklista, jer ne podrazumeva ono ostalo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Motorista (biker) po meni je osoba koja voli i vozi motore, koja voli putovanja, miris benzina, pivo, lepe cice i pre svega druženje...

 

Ima još puno stvari koje karakterišu motoristu pa vi dodajte još ko se čega seti

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako baš moram da se etiketiram onda mi je izraz "motorciklista" nekako bliži

 

Motorista (biker) po meni je osoba koja voli ... miris benzina......

 

Batice...sedi u yugo moga tasta i ako posle pola sata i dalje budeš voleo "miris benzina" imaš ručak od mene ;)

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pa naravno da postoji razlika izmedju ljudi koji "samo" imaju motor i koji vole voznju. Svako ima svoju definiciju toga sta je "pravi" a sta nije ali ova tema je bila vec i ako se dobro secam bilo je dosta prepirki na tu temu.

Iskreno, nikako me ne doticu razna misljenja tipa mudica i bezmudica, jazavaca i ostalih...svako zna svoje razloge. Nebi trebali ni vi da se potresate zato sto je neko napisao OPET neku glupost, prozivao ili nazivao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa naravno da postoji razlika izmedju ljudi koji "samo" imaju motor i koji vole voznju. Svako ima svoju definiciju toga sta je "pravi" ...

 

Sa ovim se potpuno slazem. Podrazumeva se da bajker voli motore i da voli da vozi. Ali citajuci ovde i po netu, dosao sam do moje vizije bajkera, a koja je pre svega definisana kodeksom casti i postenja i narocito morala. U svakom pogledu. Takvih je jako, jako malo. Ostali.. pa samo vole motore.

 

Bajker je po meni, stanje duha. Bajk nema mnogo veze sa tim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja bajkera zamisljam na coperu u koznom prsluku sa vetrom u kosi,tetoviran po rukama (nije obavezno)ciji je jedini cilij voznja bajkom.Muzika zene ... alkohol ,zezanje.Ko sebe smatra bajkerom bez obzira sta pod tim podrazumeva onda neka je bajker meni ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Svako vreme nosi svoje breme!

 

Bajkeri jesu nekada bili VECINOM bradati, masni, prljavi, u nekim delovima sveta su se organizovano bavili trgovinom oruzjem i narkoticima itd... ali danas preovladjuju neke nove "sorte" bajkera ali je po inerciji u narodu odomaceno misljenje da su motoristi masni, cupavi, otpadnici... Vremenom ce se i to promeniti i bajkeri ce biti friendly neighbor a ne negativna pojava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pa naravno da postoji razlika izmedju ljudi koji "samo" imaju motor i koji vole voznju.

 

Naravno da postoji.Ima dosta "papuchara" (likova koji voze u papuchama,japankama) koji jashu motore,a ja njih ne rachunam u motoriste.Kao ni one koji kupuju motore zbog devojaka,i one koji voze bez kacige da bi bili vidjeni...

 

Svako vreme nosi svoje breme!

 

Bajkeri jesu nekada bili VECINOM bradati, masni, prljavi, u nekim delovima sveta su se organizovano bavili trgovinom oruzjem i narkoticima itd... ali danas preovladjuju neke nove "sorte" bajkera ali je po inerciji u narodu odomaceno misljenje da su motoristi masni, cupavi, otpadnici... Vremenom ce se i to promeniti i bajkeri ce biti friendly neighbor a ne negativna pojava...

 

A tek shto me nerviraju ti narodni stereotipi i predrasude u vezi motorista,"jahacha apokalipse",potencijalnih ubica,razbojnika,zenskarosha,shtroka,shljama,pijanica,neurednika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: k 1200 rs

Slucajno sam prisustvovao dijalogu izmedju dve devojke koje su pricale ( ogovarale ) trecu devojku. Citiram :" Ma ona se udala za onog debelog masnog bajkera, vidjala si ih sigurno. Celo leto na motoru od kafica do kafica." Na osnovu ove price nisam bajker. Ja volim da vozim motor, sto duze to bolje. Obozavam kilometre i sve akcije gde mogu da koristim motor. Da li sam BAJKER, nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

opa, pa u par postova je sve receno.

miloshbg i nemanja88 su lepo pretocili njihovo vidjenje motocikliste, i ja umnogome slazem sa iznetim.

komsija lalajko je, po obicaju, iznad prostog vidjenja, i cini mi se, ispred vremena.  8). barem, ovog naseg, srpskog.

sto se tice naziva, motociklista mi sasvim odgovara.

ma razumem i ono po stranski, ali, nase je nase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Bajker ili motorista (nadjete najmanju sitnicu da se podelite--tipicno za nas) je ...

Nema veze ni koji motor poseduje,ni da li ima ili nema zastitnu opremu. To je vec pitanje novca,domaceg vaspitanja i kulture uopste.  Mora da ima "ONO" !  Sta je to? Ne znam. Znam da bez toga ne moze da se uziva u ovom nasem sportu,hobiju,ludilu,ljubavi. Sta je to sto me natera da vristim od zadovoljstva pod kacigom kad izvozim neke duple,troduple krivine? Sta je to sto nas tera da po hladnom vremenu cvokocemo ... i  uzivamo? Ljubav? Ma kakvi,ljubav dodje i prodje ili dodje,oslabi i ostane postovanje.  Moja ljubav prema motorima traje preko 27 godina,bilo kada sam  imao motor  ili kada sam bio bez njega. I to ljubav sa istim intenzitetom kao kada sam kao klinac uzivao u svom Tomosu 15SLC.  E,to je, po mom misljenju BAKER ili MOTORISTA.

Ostali,tipa fensera,da bi bili u centru paznje,da bi lovili ribice,da se napiju kao svinje i unistavaju svoje masine drzeci ih u iberu dok ne izbace vodu i prokuvaju,da ih penju na stolove pod satorima,da probijaju zvucne zidove (takodje pod satorom) i na kraju placu ujutru pored motora kada se otrezne i ukapiraju sta su napravili sebi (a ponekad i drugima). 

Necu da etiketiram nikoga ,izvucite sami sustinu !! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Secam se da sam 89 godine ubacio moj pony-expres u bunker busa i odvezo ga do mora tamo istovario i vozao se 10 dana od Herceg-Novog do Ulcinja vise puta za 10 dana. Meni je tada bilo najlepsa voznja, mnogi su mi zavideli kad su me vidjali kako sa torbuljacom na korpi motora spartam gore dole po Crnogorskom primorju. Znaci bio sam motorista ili bajker bez obzira sta sam vozio.

Jedna ispravka, nisam se usudio da sa tim motoricem krenem iz Sapca do mora iz prakticnih razloga, dupe bi mi otpalo do dole i nazad.

Ostao mi je u lepom secanju taj crveno-beli pony-expres.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Bajker po meni nije covek koji vozi naj jaci ili naj skupji motor. Bajker je po meni covek koji je komukativan i uvek zeli da upozna neke nove ljude i naravno da popije neko pivo... :D :D :D... Bajker je stvarno diskutabilno pitanje i svako to kapira na svoj nacin. Evo mog nacina na koji kapiram bajkera: Covek koji voli da putuje, da upoznaje ljude, kome noivac nije na prvom mestu, voli da se druzi, sta jos da kazem... Ja sam jedan od tih i uopste nije bitno ko sta vozi vec ko kakvo srce ima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Baš sam pre par dana sa nekom ekipom vodio svadju oko toga , probali ljudi da me ubede da su bajkeri samo ono što liči na hells angelse, e pa neće moći... Bajkerom smatram čoveka koji voli i najčešće vozi motore , nebitno kakve , to je stvar budžeta i ličnog opredeljenja, nosi zaštitnu opremu ili makar kacigu. U saobraćaju se ponaša kulturno, ne turira pred devojkama, ne točkira , ne vozi 150 km/h po gradu već uživa u vožnji, po nepisanom pravilu što dužoj to boljoj. Druži se sa ljudima i voljan je podeliti svoja iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Oni koji idu na moto skupove i piju pivo?!  :D

 

Osoba koja motor (apsolutno bilo koji) vozi SAMO zbog toga sto uziva u tome, koja je u stanju da se zbog tog "hira" mnogo cega odrekne, koja oseca zadovoljstvo kad pomogne drugom bajkeru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

motorista to dolazi od nas samih.uglavnom svi priblizno to shvatamo.

na ovaj ili onaj nacin,prvenstveno ako motor vozis zbog sebe a ne publike

ti si po meni motorista,ako to radis iz drugih razloga,prestiz ili kafe bajker

(dodjes do kafica pijes kafu i gledas da te vide ili pitaju za motor.)

e to ti je k............. na motoru.neki su ovde rekli najlepse voznje su bile pocetnicke

pa i moja.sto znaci nebitan je motor vec ono sto ti osecas na njemu dok vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

bajkeri su po meni prvenstveno dobri ljudi,koji su spremni da pomognu,vole druzenja,zajebanciju...i naravno ljudi koji vole motore,voze ih sa punom odgovornoscu prema sebi i drugima,vole tu neku posebnu slobodu koju samo motor moze da pruzi dok ga vozis...valjda je to to  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Pravi bajker daje migavac kada vozi kola i propušta kolege na motoru. Pravi bajker sa osmehom na licu isprati motoristu na drumu.

 

najzli

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja