Jump to content

Moto Zajednica

Sta je po vama BAJKER ili ko je po vama BAJKER

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@ svaler, jesam, tj bio bi i dalje ;)
pare nas cine robovima, slobodan je samo onaj koji ne zavisi od para a to se postize na dva nacina, ili sam proizvodis sve sto ti je potrebno (u tom slucaju motor i mnogo toga cao), ili da imas dovoljno para da ih krckas do kraja zivota sto i ne mora da bude velika cifra, npr da bi trosio 400e mesecno 40 godina treba ti 192000e..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moje misljenje je da je bajker neko ko stvarno voli motore. Voli samu masinu, voli voznju, deo je filozofije i ljudi istog misljenja i tretira ih kao prijatelje tj porodicu. Ako voli da radi na toj masini i da je prilagodjava svojim zeljama i potrebama, to definitivno ide u prilog terminu

Ubo si ga ovaj put 100%. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
On 25.3.2008. at 23:04, Mikka je napisao:

 

e, pa Pera nije veci bajker od mene !  ;D ;D ;D

Eeee pa sad, moramo se sresti da izmerimo:jee:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

По мени највећи бајкери је Жаре поштар(нека био поштар, сад остао надимак) из мог села, тај не силази са аутоматика 365 дана у години. Највећа радост ми је кад га видим по снегу како се бори са оним пластичним кинеским гумама да не ошине од пут. Не јебе тај од +40 до  - 20, вози и ужива. :)

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Motorista / Bajker ili kako se već oslovljavaju je osoba vrlo hrabra! 

ZAŠTO:  Iskusni i sa određenom km. iza sebe, roditelji, sinovi, drugari, žrtvujući sebe i budućnost svoje porodice svesno ili ne svaki put kada sednu na svog dvotočkaša zarad malo slobode, vetra u kosi koju nam ta sprava pruža. Osećaj pripadnosti jedne velike familije gde se ne gleda ko šta nosi ili šta vozi, u susret se s'velikim poštovanjem pozdravljaju. 

Puno srce kada mališani ne znajući ko je ispod kacige nesebično mašu sa osmehom na licu putniku prolazniku, maštajuči kada će i oni jednog dana zajahati neku zverku i uputiti se u nepoznato.... 

Adrenalin i otkucaji srca koji Vas uvek drmaju svaki put kada se približite ljubimcu bez obzira na to da li ste vozili pre sat, dva, dan ili mesec.... 

Skupo zvanje uzimajući u obzir životne standarde, neizvesnost da li ćete sa tačke A stići na zamišljeno odredište - tačku B i vratiti se.... 

Ali sva ta strast, strah, ljubav govori samo jedno "Živim život" ne krijem se iza predrasuda, osude i kritike pojedinca ili većine koji ne razumeju žicu između čoveka i Motora

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja kad sjedam na motor nisam hrabar već sam savjestan, odgovoran, oprezan.

Treba se nakon vožnje vratit kući u svoju obitelj.

Man’te se rizika, ludosti i kafanski spika.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bajker - neko ko vozi motor u engleskom govornom području. 

Svi ostali " Bajkeri " iz država gde se ne govori engleski - loše kopije i foliranti.

 Bolje biti i loš original nego dobra kopija.

  Ništa lepše nego kad nekom englezu, ameru kažeš da nisi bajker već Motordžija il Motoraš, pa mu razvučeš pozitivnu filozofiju o tome a on se pogubi .  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ukratko.

Imam punih 58 godina. Na svom vlastitom motoru (Tomos apn4 koji mi je baka kupila) počeo sam se voziti sa 15 godina. Od tada sam počeo s godinama na sve veće i jače naravno.

Od 15-58 niti jedna godina nije bila, a da se nešto nije vozilo.

Ama baš ništa od drugih hobija me ne zanima. Isključivo vozila na 2 kotača. U auto sjedam baš kad moram. Nisam u Moto klubu kao ni ekipa s kojom se vozim. Ima nas 21.

Eh, sad pitanje je ovakvo.

 

Sada vozim Yamahu mt 07 (skuter i Tomos nisu bitni). Kada idem sam ili sa ekipom (sve su naked ili r motori) pomaže se ama baš svima u bilo kakvoj nevolji, a za tolike godine na cesti bilo je puno svega.

 

Dolaze mi ili nama u susret razni motocikli. Tipa: naked, r, supermoto, adv ili mješovito svega. Dignem ruku i pozdravim uvijek. 99% vrati pozdrav. Tu sad ne mislim baš na sitne gradske vožnje nego više na otvorenu cestu.

Ali, kada nailazi jedan ili više nazovimo ih čoperima ruku za pozdrav pokaže možda 1% i to samo ako je baš sam. Ako ih je više ili imaju oznake nekog Moto kluba ponašaju se kao da ne postojimo.

Zašto je to tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ja kad sjedam na motor nisam hrabar već sam savjestan, odgovoran, oprezan.
Treba se nakon vožnje vratit kući u svoju obitelj.
Man’te se rizika, ludosti i kafanski spika.
 
 
 
 
Vozim motor, nisam bajker.
 
To sto si savestan i oprezan i odgovoran verujem da je i vecina nas koji sedamo na 2 tocka. Ali nazalost ne pitas se samo ti, nego se pita i faktor srece i drugi ucesnici u saobracaju......

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, sale600 said:

Ali, kada nailazi jedan ili više nazovimo ih čoperima ruku za pozdrav pokaže možda 1% i to samo ako je baš sam. Ako ih je više ili imaju oznake nekog Moto kluba ponašaju se kao da ne postojimo.

Zašto je to tako?

 

Dobro pitanje, ali takodje i jedno od onih pitanja gde na kraju kazes sebi "koga briga", realno imaju neki svoj trip i to je to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja ne vozim bas toliko dugo motor, mozda nekih 10 godina samo ali mi se to nije desavalo, uglavnom se grupica javi a po neki pojedinac ne dize ruku. I to me mnogo nervira, ali ajde, dizem ja opet svakom prvi ruku i dizacu je uvek. Odgovor na temu nisi bajker, motoras, motordzija ako ne dignes ruku, svirnes ili blicnes kolegi koji te pozdravlja... onda si peder.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao klinac sam obraćao pažnju na to. Mislio sam, sad smo mi na motorima bitni i posebni :)


Kad ono isto sve kao i ostalim sferama društva. Ima nas raznih, dobrih, loših, klošara... Više me i ne interesuje da li se neko javio ili se ja nisam javio. Pomerim prstić, blicnem jednom i toliko.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Velika je dilema da li je smesnija sama ta rec "Bajker" ili ceo taj trip o maco muskarcu masne brade kome je "motor=zivot", koji menja zene, pije pivo i ne znam sta jos sve radi :) 

 

Kad ono, medjutim... Odes na neki moto skup, vidis da je to jedna kobasicijada gde se teturaju pijani i pokazuju djavolje rogove prema pevacu nekog sacuvaj me boze benda, a na bini igra neka nesrecnica koja lici na sve osim na zensko :)

 

I onda na kraju provalis da je ipak tebi motor=zivot jer si presao vise kilometara od vecine njih.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gast’te internet.
Dobili smo ultimativni odgovor na pitanje.
Odvrći osigurače.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
13 hours ago, sale600 said:

Ukratko.

Imam punih 58 godina. Na svom vlastitom motoru (Tomos apn4 koji mi je baka kupila) počeo sam se voziti sa 15 godina. Od tada sam počeo s godinama na sve veće i jače naravno.

Od 15-58 niti jedna godina nije bila, a da se nešto nije vozilo.

Ama baš ništa od drugih hobija me ne zanima. Isključivo vozila na 2 kotača. U auto sjedam baš kad moram. Nisam u Moto klubu kao ni ekipa s kojom se vozim. Ima nas 21.

Eh, sad pitanje je ovakvo.

 

Sada vozim Yamahu mt 07 (skuter i Tomos nisu bitni). Kada idem sam ili sa ekipom (sve su naked ili r motori) pomaže se ama baš svima u bilo kakvoj nevolji, a za tolike godine na cesti bilo je puno svega.

 

Dolaze mi ili nama u susret razni motocikli. Tipa: naked, r, supermoto, adv ili mješovito svega. Dignem ruku i pozdravim uvijek. 99% vrati pozdrav. Tu sad ne mislim baš na sitne gradske vožnje nego više na otvorenu cestu.

Ali, kada nailazi jedan ili više nazovimo ih čoperima ruku za pozdrav pokaže možda 1% i to samo ako je baš sam. Ako ih je više ili imaju oznake nekog Moto kluba ponašaju se kao da ne postojimo.

Zašto je to tako?

Razni tripovi. Ovi umislili da su neki opaki bajkeri da voze po Route 66 u 1974. godini, taman izasli iz zatvora i vracaju se u rodno mesto ponosni. Ovi drugi na R-ovima da su na GP, oni su sportisti, profesionalci. Ovi treci da su vazni sto voze nove fensi motore jel jelte to je ovde prestiz, ima se moze se. Cetvrti da su veliki svetski putnici samo oni ubijaju kilometrazu niko vise kao da oni jedini putuju itd. Sve ih prati jedan isti sindrom "bitan sam, svi gledaju u mene i moj motor."


Goni ih sve u... Vozi svoju voznju i bas te briga za druge. Uvek ces pronaci par ljudi koji ti odgovaraju za voznju ako ne volis da se vozis stalno sam, i to je dosta. Ne treba ti vise. 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja