Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha MT-10

Recommended Posts

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Igranje sa dugmićima na tabli znači podešananje moda isporuke snage i obrtnog momenta i drugo dugme podešavanje trakcije.Ja sam vozio po kiši i razlike su drastične u osećaju upravljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ako vidis moj snimak i ja nisam vozio po "suncanom" vremenu. Nisam pricao o TC i obrtnom momentu, to je sasvim druga oblast, vec kako lezi motor na putu i kako sasija reaguje. TC imam i na mojem Tuonu, kao i modove za isporuku snage. Koja si manuelna podesavanja za ogibljenje stavio, ako nisi koristio A1 i A2, da znam da probam sledeci put?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kombinovao sam sve modove motora i trakcije.Samo tako sam našao meru.Na najačem motor skoro da je neupotrebljiv po onakvoj podlozi.Koliko sam shvatio modovi A1,A2.. se podešavaju korisnički nisu zacrtani opd proizvođača kao na MT 9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Mi i dalje pricamo od DVE razlicite stvari. Modovi motora i TC nemaju nikakve veze sa ponasanjem sasije. Imaju sa odzivom na gas, kako motor isporucuje snagu i sprecavanjem proklizavanja zadnjeg tocka ako si optimista sa gasom. Prvobitni TC je bio u desnom rucnom zglobu, pre nego sto su se TC i modovi pojavili kao high tech. Uostalom imam dva motora stare skole (DR 650 i Nuda 900) i Tuono (TC i modovi) tako da iz licnog iskustva mogu da potvrdim isto. Ponasanje sasije je isto na bilo kom modu i na bilo kom TC-u ako si usao sa 40, 60 ili 80 u krivinu sa konstantom brzinom, da ne ulazimo u detalje sta i kako, kad se koci, dodaje gas itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja