Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha MT-10

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Engine type

liquid-cooled, 4-stroke, DOHC, 4-valves

Displacement

998cc

Bore x stroke

79.0 mm x 50.9 mm

Compression ratio

12 : 1

Maximum power

118.0 kW (160.4PS) @ 11,500 rpm

Maximum torque

111.0 Nm (11.3 kg-m) @ 9,000 rpm

Lubrication system

Wet sump

Clutch type

Wet, Multiple Disc

Fuel system

Fuel Injection

Ignition system

TCI

Starter system

Electric

Transmission system

Constant Mesh, 6-speed

Final transmission

Chain

Fuel consumption

N/A

CO2 emission

185 g/km

 

Chassis

Frame

Aluminium Deltabox

Front suspension system

Telescopic forks, Ø 43 mm

Front travel

120 mm

Caster angle

24º

Trail

102 mm

Rear suspension system

Swingarm, (link suspension)

Rear travel

120 mm

Front brake

Hydraulic dual disc, Ø 320 mm

Rear brake

Hydraulic single disc, Ø 220 mm

Front tyre

120/70 ZR17 M/C (58W)

Rear tyre

190/55 ZR17 M/C (75W)

 

Dimensions

Overall length

2,095 mm

Overall width

800 mm

Overall height

1,110 mm

Seat height

825 mm

Wheel base

1,400 mm

Minimum ground clearance

130 mm

Wet weight (including full oil and fuel tank)

210 kg

Fuel tank capacity

17 litres

Oil tank capacity

3.9 litres

 

CfgsDgwWQAAimmP.jpg:large.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

U zadnje vreme je trend da se u svemu preteruje. zar stvarno mora toliko detalja i sitnih delova.

motor jeste lep..ali i previse nabudzen. ne mogu vizir da naprave a da se barm 3 plastike ne preklope. i to svaka druge boje :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

У које овај спада - Аутоботе или Десептиконе?

Definitivno Deseptikone, gledaj kako se namrstio :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Zaista lep, samo mi se cini da mu je hladnjak dosta nisko postavljen i nezasticen od kamencica ili tome slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sto kaze Zorge - racunaju da je generacija Transformers fanova stasala za ovakvu vrstu "igracaka". Meni se ovaj trend ne dopada....verovatno me je pregazilo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Samo kad pomisliš kako ode cela sunčana nedelja da ti to opereš od mušica i pčela što se zaglave u ta svetla, ... Možda nađeš i šišmiša ... (U tom primeru bio bi to obračun između deseptikona i betmena.)

 

Inače, meni se motor na neki način sviđa a verujem i peformanse da su skroz ubitačne.

 

A posebno će Ona uživati kad se nasloni sa "malom" na onaj komad pene. Ako se bude gore održala od brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Klasican skarabudz, kao sto neko rece, sve je prenaglaseno, previse agresivno, a treba ti cackalica da iscistis muve iz farova i onih zlebova. Kad vidim ove digitalne table, glava me zaboli od pomisli kako to sve baguje cim aku malo oslabi, licno mnogo vise volim analogne cajgere koji se resetuju pri kontaktu (iako je to zastarelo). S druge strane, verujem da je motor po performansama babaroga i vrlo rado bih ga provozao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mogu da ne podelim moj utisak o novim automobilima i motociklima:

 

Mnogo vise mi se dopadaju masine do ~2000.

ZX7R, CBR900 Fireblade itd. Nedostaje harizme, inovacije, nema emocija. Sterilno. Nema ni karakterističnih resenja i dizajna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pa mislim da nije baš tako. Taj motor ima i emocije i inovacije i karakteristička rešenja i dizajn, .... samo što je sve to spremito za neku drugu generaciju i druge ukuse. 

 

Jer verujem da su bili slični komentari prije 15-20 godina i na Fireblade, Ninđu, ... al to sa strane generacije, koja je recimo odraštala sa scramblerima, cafe racerima, MZima i slično. Tadašnja mlada generacija to je sve primila otvorenih ruku i na kraju sve se to uhvatilo pa će verovatno biti isto i sa ovim novim smerom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Motor je bruka u svakom smislu! Pozitivnom :)

Bio sam obozavaoc duke 1290, ali ovaj mu se dobro priblizio, pogotovo zbog dosta nize cijene i Yamahinog kvaliteta i pouzdanisti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Ne mogu da ne podelim moj utisak o novim automobilima i motociklima:

 

Mnogo vise mi se dopadaju masine do ~2000.

ZX7R, CBR900 Fireblade itd. Nedostaje harizme, inovacije, nema emocija. Sterilno. Nema ni karakterističnih resenja i dizajna.

Као да сам ја писао, једино бих обрнуо редослед и додао ту још неке лепоте из прве половине 90тих.

 

Као што кажеш - емоције. Ти мотори су имали душу. Ови данашњи Трансформерси не.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Da nisam trgovao motor do nedavno, ovaj bi bio na mojoj novoj listi. Brutalan a i sto kaze mozes ga kotistiti kao krstaricu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Eto imao sam priliku da probam MT10 SP nekih 30 minuta sa valjda ovim poluaktivnim ili kojim vesanjem. Motor je neverovatno udoban i sedi se pravo, skoro kao na trailu/adv. bike. Masina je super za silovanje, ali mi je jedini negativan poen imalo upravo to vesanje.. kao da si na letecem tepihu...nema nikakve povratne informacije od podloge...a ja to volim kada vozim. Prosto treba da vizuelno odaberes kuda ces proci, pa ako prodje prodje. Ne znam kako bih zbog lose podloge radio korekcije, kad nemam nikakav osecaj na prednjem tocku,  niti osecam kako sasija reaguje. Pretpostavljam da bi to super high-tech vesanje sve ispeglalo. Probao sam i RSV4 RF, koja je killing machine, i toliko udobna i laka za voznju da imam osecaj i da bi pocetnik mogao da je vozi, ali sam kod RSV4 imao tu "povratnu informaciju", koju osecam kao neophodnu kod prednjeg tocka i sasije.

A evo i videa koji sam snimio sa te male test voznje MT 10 SP

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao sam priliku da probam.MT-10,MT-10 SP i još po koji u jednom divnom pretstavljanju Yamahe na novosadskom sajmu.

Nisam fan ovog tipa motora ,ali taj SP je brutalan ono da nema povratne informacije zavisi od moda koji je podešen ,a ima kombinacija čudo jedno.

Sve u svemu 10-ka je brutalna ali meni lično više leži 9-ka,dok mi je 7 nezanimljiv gradski motorić.

 

 

20170429_111733[1].jpg

20170429_111746[1].jpg

20170429_111755[1].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Mt 07 i honda nc 700 su najslabiji motori te kubikaze koje sam probao. Razocaranje veliko, ali su dobre stedise, a ne moz' i jare i pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, JevtaNS said:

Imao sam priliku da probam.MT-10,MT-10 SP i još po koji u jednom divnom pretstavljanju Yamahe na novosadskom sajmu.

Nisam fan ovog tipa motora ,ali taj SP je brutalan ono da nema povratne informacije zavisi od moda koji je podešen ,a ima kombinacija čudo jedno.

Sve u svemu 10-ka je brutalna ali meni lično više leži 9-ka,dok mi je 7 nezanimljiv gradski motorić.

 

Gledaj, vrlo verovatno da možeš da ih podesiš kako hoćeš uz pomoć onog komjutera na komandnoj tabli. Ja sam tražio da mi stave na sportsko/tvrdje ogibljenje A1 i nisam bio zadovoljan u poredjenju sa ostala 3 (novi Tuono, KTM i s1000R) . U odnosu na ostala tri, onako kako je bilo podešeno za moju test vožnju sva tri ostala su mi bili bolji kod agresivnije vožnje u krivinama. Pošto imaš mogućnost da sam podesiš manuelno sve, verovatno svako može da nadje podešavanje koje mu odgovara.  Za mene  je svakako posle ovog mog Tuona, zbog "žmaraca", koje imaš kad ga voziš otkad ga upališ pa ugasiš i parkiraš, ipak novi Tuono budući naslednik. No kao što napisah, koga interesuje ovakav tip motora i ima gde da ga koristi  i vozi (pista se podrazumeva s vremena na vreme), najbolje da proba sva 4 i odluči koji njemu najviše odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja