Jump to content

Moto Zajednica

Želeli bismo da nije tako ali...

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Od svih tekstova sto sam procitao ovaj je nekako najvise ostavio uticaja na mene, inace ja mnogo volim i skuter , motor pogotovo, ali isto tako se mnogo i plasim da ih vozim, i kad vozim vozim ko neka baba, polako, po propisima i ne zurim, al uvek stignem

Jednostavno ja se vozim zato sto mi prija vetar i sloboda koju daje motor(skuteer trenutno).

Kome se juri treba da ide na stazu, na ulici i putu se vozi po ogranicenju, bar ja to tako shvatam...

Jos jednom bravo za tekst, sve pohvale

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Valja ovo procitati, preventivno bar jednom nedeljno, pametnom je dovoljno da jednom procita..Ali posto vecina nas ovde, ukljucujuci i mene nismo bas pod vinklu, trebalo bi da ovo citamo svaki dan  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Cista 10 za tekst, sve sto si rakao je bas tako u realnom zivotu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Procitao sam ovaj tekst prosle godine i sad ponovo, treba se podsetiti nekih stvari koje svi znamo. Kako sam i sam mlad i neiskusan, a pritom studiram bezbednost, veliki znacaj pored savesnei defanzivne voznje dajem zastitnoj opremi i tehnickoj ispravnosti motora. 

 

Sto se "divljanja" po ulicama tice i onog Rossia, ima jedan fin klip

https://www.youtube.com/watch?v=zPCpWhjxX28&feature=youtu.be

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Pročitah ovaj tekst tek sad. Dobio si plusić. Ono što nedostaje je tema vezana za odabir motora (što se pokazalo i po trolovanju u temi). Pominješ R-ove, ali ništa dalje. Nisam dovoljno mator da imam tinejdžere, ali imam sina zbog kojeg već razmišljam da ostavim cigarete. Motor neću, ali uhvatio sam sebe na 220 na VFR-u u jednosmernoj ulici načičkanoj parkiranim automobilima u 2 ujutro... Razmišljanje je došlo kasnije, a i zamena motora.

Svima koji su pisali da razmišljaju u toku vožnje savetujem da pre stavljanja kacige zaborave na sve (zvocanje žene, probleme kod kuće ili na poslu i sl.), pročiste um i u glavi ponesu samo put pred sobom i maksimalnu koncentraciju. Meni je više puta to spasilo život.

P.S. Piše se lane (traka) splitting, ne line (linija) spliting. Sve ostalo na mestu, osim epiloga - kako sa tinejdž željama za dva točka izaći na kraj?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Još jednom pročitah text i mogu samo da kažem da ga treba pročitati pr svake sezone za svaki slučaj...Iako 90% napisanog texta već poštujem nije na odmet da se podsetim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Nek ovaj moj post privuce paznju bar jednog clana da procita temu od pocetka ja cu bit happy.

Sve stoji: nakon vikend voznje do Takova preko Ibarske i nazad preko Rudnika i Avale zakljucujem sledece:

 

a) Bela crta na ibarskoj vise nema funkciju (opasnost uglavnom vreba od sledecih tablica: ČA, VA, UE, LU i svih crnogorskih + BG kad se vracaju sa Zlatibora sa puno alkohola u mozgu male intelektualne zapremine)

b) Uzivanje na Ibarskoj do auto-puta =0

c) Put Rudnik-Mladenovac je prelep i stvoren za uzivanje uz oprez na tacku a) uz to da je saobracaj mnogo blazi

d) sto se tice starog puta za Mladenovac, GS-ova koliko hoces i napaljenih likova na njima koji su na moje oci isli na sve ili nista

 

Sve u svemu odlican tekst za procitati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
On 18.3.2018. at 11:29 PM, lawyer said:

Nisam dovoljno mator da imam tinejdžere, ali imam sina zbog kojeg već razmišljam da ostavim cigarete. 

Divno. Proslo je skoro mesec dana, tako da se nadam da si cigarete do sada ostavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Jako pametno napisano mada bi trebalo da svi mi to znamo samo ponekad potisnemo iz secanja I opustimo se mozda previse.Svejedno odlican tekst I mozda lektira mladjim narastajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
On 16.4.2018. at 12:22, SQTR je napisao:

Nek ovaj moj post privuce paznju bar jednog clana da procita temu od pocetka ja cu bit happy.

Sve stoji: nakon vikend voznje do Takova preko Ibarske i nazad preko Rudnika i Avale zakljucujem sledece:

 

a) Bela crta na ibarskoj vise nema funkciju (opasnost uglavnom vreba od sledecih tablica: ČA, VA, UE, LU i svih crnogorskih + BG kad se vracaju sa Zlatibora sa puno alkohola u mozgu male intelektualne zapremine)

 

b) Uzivanje na Ibarskoj do auto-puta =0

c) Put Rudnik-Mladenovac je prelep i stvoren za uzivanje uz oprez na tacku a) uz to da je saobracaj mnogo blazi

d) sto se tice starog puta za Mladenovac, GS-ova koliko hoces i napaljenih likova na njima koji su na moje oci isli na sve ili nista

 

Sve u svemu odlican tekst za procitati.

 

Nemoj tako, vozači GSova imaju update za povećanje OO do kolena. :)

 

Šalu na stranu, vidim da voziš 300 ccm, veruj mi ta kravetina od 1200 ccm vuče ko besna pa ti se čini da se jedva izvlače, a ciklistiku da ne pominjem. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

@Johan ima toga ali znam dosta uspesnih ljudi koji su prelomima placali ulaz u GS svet, bas misleci  “ja mogu sve”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Stara ali vazda aktuelna tematika...

Uvek je zanimljivo i korisno pročitati tudja razmišljanja...

Sve i da se ne slažeš imaš šta da naučiš.

Hvala na trudu i želji i volji da podeliš sa nama.

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Prolece dolazi a sa njim radost uzivanja na dva tocka, pa da osvezim i one koji nisu i one koji jesu gurnem da procitaju nesto pametno.

Hvala Neso.

Da uzivamo svaki sekund, bezbedno i bez glupiranja da uvek na umu imamo da se to ne desava drugima vec da moze svakome.

Nije mi zelja da nikom zagorcam vec da opomenem ovom jezivom fotkom.

Bezbedni nam kilometri

 

 

heppy biker.jpg

29792765_10215301527908606_1883698558456053306_n_jpg_b1506147e10b41f188993b565d7d8a06.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

^Због великог задовољства у вожњи, није могао да скине осмех са лица, па се накупиле мушице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nemam šta da kažem što već neko drugi nije rekao. Kratko i jebitačno, edukativno za početnike i pravi podsjetnik za iskusnije. Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Malopre odem do kuhinje da popijem vode, izađem na terasu i vidim, auto oborio biciklistu. Bicikl je vozio sedi čovek u zelenom, a auto valjda ona devojka - žena sa naočarima ( ima crveni duks ispod prsluka ). 

 

  

IMG_1911.JPG

IMG_1913.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja