Jump to content

Moto Zajednica

potvrda-izjava da vozilo konstruktivno ima max. brzinu 45km/h

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: sombor
  • Motocikl: fortuna CL50 QT-20 3,2KW 2004

Unapred se izvinjavam ako sam na pogrešnom mestu otvorio novu temu. Molio bih nekoga od forumaša da mi pomogne pošto više ne znam gde da potrazim pomoć. Prilikom pokušaja registracije mog kineza susreo sam se sa veoma nezgodnom situacijom kao i većina onih koji su probali da registuju svog ljubimca prema novom zakonu. Posedujem skuter marke Fortuna  CL50 QT-20 3,2KW 49cm3 2004 . Proizvodjač je Langbo. Naime na tehničkom pregledu mi je trazena potvrda da moj motor ne ide vise od  45km/h u suprotnom bi ga svrstali u A1 kategoriju odnosno nebi više bio moped nego motocikl. Pošto posedujem AM kategoriju to bi automatski značilo dodatne troškove jer bih morao da polazem A1 kategoriju. Probao sam kod nekoliko predstavnika koji su zastupnici za druge modele( Kymco ,Piaggio ,i ostalo ) pošto za ovaj model nisam uspeo da nadjem ni jednog ovlašćenog dilera ili prodavca u Srbiji. Dali neko zna gde bih mogao da dobijem pomenuti papir ? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

pokusaj u supu da izvadis kopiju carinskog lista. mozda na njemu pise. ili ako ima u nekim papirima od motora taj podatak. probaj kod predstavnika za kineske skutere..ili kod one firme gde je kupljen skuter.

inace ima vec tema/teme gde je ovaj problem prezvakan mnogo puta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Pošalji sliku pločice sa opterećenjima osovina sliku gde se vidi oznaka agregata i sve papire koje imaš na mail: darko.stevanovic@dekra.com 

Pogledacu da li imamo u bazi, ako moze izdacemo ti COC sertifikat i miran si.

Pozdrav

Darko 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или да се обратиш директно фабрици са молбом да ти дају неки сертификат, СОС или шта већ, где пише да скутер са ВИН бројем тим и тим развија не више од 45 км/ч.

 

За тачно одређивање ко је произвођач твог скутера, препиши ВИН број и послужи се овим сајтом - http://www.whomademybike.com/ . После тога, лако изгуглаш адресу фабрике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: sombor
  • Motocikl: fortuna CL50 QT-20 3,2KW 2004

Или да се обратиш директно фабрици са молбом да ти дају неки сертификат, СОС или шта већ, где пише да скутер са ВИН бројем тим и тим развија не више од 45 км/ч.

 

За тачно одређивање ко је произвођач твог скутера, препиши ВИН број и послужи се овим сајтом - http://www.whomademybike.com/ . После тога, лако изгуглаш адресу фабрике.

Hvala uspeo sam pomoću sajta do dođem do naziva fabrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja