Jump to content

Moto Zajednica

Letnji SET opreme

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Interesuje me sta koristite od opreme u letnjim, tolpim ili bolje reci vrelim danima. Znam da bi sorts i majica najbolje legli ali me interesuje vise ono sto stiti.

 

Znaci sta nosite leti: cipele, cizme, patike, pantalone, jakna, koji protektori ako je odeca bez protektora, i ostalo podobuka za prijatnije podnosenje vreline ili znojenja, sta izmedju kacige i glave i sve ostalo...

 

Bio bih zahvalan na vasim iskustvima kako bi pravovremeno nabavio isto.

 

Hvala

padobranac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kakvu si ti temu poceo... Al ce da bude mrtvih sad... Svako ima svoje misljenje i pokusavaju isto da uguraju drugima u glavu da je to tako najbolje... Imas vise tema na forumu sto se tice toga a sve se svodi na to to da ako imas zastitu nemas komfor i obrnuto... Pa ce sad poceti ja vozim u papucama a onda odgovor ja bez kacige i kornjace ne idem ni do prodavnice itd itd...

 

Podjimo od pretpostavke da hoces da nosis i da samo pitas sta....

Po gradu?

Naravno da je najbolje da uvek imas full opremu ali konkretno ja po gradu retko oblacim ista(iako sam svestan da je u gradu veci rizik nego na otvorenom)...

Za dalje?

Za bilo sta dalje obucem jaknu (sa ziperima ispod miske) koji extremno pomazu pri vrucinama... To je po meni ujedno i najbitnije, dobra jakna, jer  kakve god da su vrucine nekako mi je lakse da izdrzim u pantalonama nego u jakni... Jakna se prva skida ;)...

Pantalone nemam tako da je tu situacija sta god... Planiram da uzmem neke letnje ali sto se toga tice i mene interesuju iskustva...

Zatim, potkapa mi bas znaci jer se nakupi znoja ako je bas vrucina i onda malo odignem kacigu kako bi strujanje vazduha malo razladilo lobanju...

Rukavice jako retko nosim jer em sto imam samo zimske em sto sam shvatio da moraju da budu bas kvalitetne i da ti bas odgovaraju da bi mogao da ih nosis duze od 30-45min...

Cizme koje imam smatram pod obavezne... Koliko god da kuva...

To je sta sam u mogucnosti...

Sta mislim da je idealno?

Letnja jakna sa protektorima i ziperima, letnje extremno kvalitetne rukavice, letnje pantalone(ako uopste postoji ta varijanta)sa protektorima i ziperima da mozes kao covek da se luftiras ;), polu duboke cipele i podkapa...

Sve u svemu nemoj da stedis na jakni i rukavicama, u to sam siguran a za ostalo je individualno... Sve to kosta, sve to znaci, ali prvo me koce finansije a onda i komfor, jer jebes ti voznju motorom ako ne uzivas u njoj i gledas kad ces da kolabriras... Ja imam problem jer vrucinu nikako ne podnosim i na jednom putovanju sam primetio da postajem extremno nervozan i agresivan u voznji kad mi je vruce... tako da mi je hladna glava bitnija od zastite...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Moze da mi se smeje ko god hoce,ali ja i na 40 stepeni nosim ful opremu.Letnju naravno.I rukavice,naravno letnje kozne.Jakna je ixs mash i mozes videti koliko je prozracna.Kad stanes malko se oznojis,i cim krenes ohladis se extra.Farmerke letnje tanke dainese sa protektorima,i moto patike.

post-13797-0-35913900-1459940694.jpg

post-13797-0-71293500-1459940698.jpg

post-13797-0-60745400-1459940701.jpg

post-13797-0-96894100-1459940704.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Za ljeto imam svijetlu jaketu i hlače sa mash i protektorima, moto patike gorotex tako se da izdrzat i najveća žega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Sto bih se smejao ja ti bas zavidim sto imas sve to... :) hocu i jaaaaa... Jel nije tajna koje su cene za te tvoje stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Po gradu kaciga/rukavice/moto patike obavezno. Pantalone obicne, jaknu jos cekam da mi stigne kozna perforirana, pa cu videti kako ce se pokazati po letnjim uslovima.

Za van grada, full oprema i duboke sidi cizme (ili zastitne patike, opet zavisi od siutacije, jer nekada nije zgodno marsirati u onim cizmama od 2kg).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po gradu kaciga, jakna i rukavice. Na duze ture dodam i pantalone i cizme.

Mene je dosta izvuklo sto sam od brata nasledio mesh komplet kada je on prestao da vozi. U suprotnom bih u mom kompletu(bez mesh tkanine i luftera) leti prokuvao za 10 minuta.

Inace neko je spomenuo da ne nosi rukavice. Po meni je to greska jer ako tresnemo, a svi nosimo opremu u slucaju da tresnemo, velika je verovatnoca da se ogule sake a one najteze zarastaju.

Leti nosim najjeftinije rukavice kupljene kod Lakija za 800 din.

Pro-Biker-rukavice-NOVO-_slika_XL_454873

 

I mada znam da nisu neka bajna zastita opet je bolje nego da su sake gole, a apsolutno se ne osecaju u voznji. Kad malo zahladni i obucem kozne rukavice smorim se koliko su ove lakse i prijatnije za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Po gradu DIG-ove pantalone ili farmerke sa protektorima, i letnja jakna od mesha Acerbis , ima u barelu za 9000din, rukavice letnje Rst ili alpinestars spx. Za dalje samo aktivni donji veš (letnji)i pantalone preko. :-)

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

@sashac: Gde si pazario ove dainese farmerke i po kojoj ceni? Isto tako i ova mesh jakna deluje interesantno pa ako znas koji je model u pitanju nebi bilo loše da napišeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Kako sam uzeo masinu,vecinom se vozam po gradu,pa rolam fox bomber rukavice,kacigu neku znj jer cekam da mi stigne nova (scorpion vx-15),farke (narucujem uskoro neke cross pantalone),za sad tike (i opet se ceka plata pa cu da kupim ktm alpinestar s-mx 1). Sve u svemu,nista preterano,pazim da ne padnem i to je to :D nemojte hejtovati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Veciti problem je to sto je moto oprema i ovako skupa za nas standard, i sad jos treba da kupujes i letnji i zimski set opreme da bi se lepo i bezbedno vozio.

 

Leti pored kacige, pod obaveznoi jakna i rukavice, bez toga ne bih sedao na motor.

Meni nije bio problem da nosim i pantalone i cizme leti, imao sam srece pa sam pazario cizme u kojima mi se nije toliko znojila noga.

 

Evo ih:

 

vEt6vBf.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

TCX Explorer Evo GTX

 

Ja sam svoje uzeo u Sloveniji. Mada mislim da ih ima u Max Momentu u BG-u.

 

Kao sto kaze Tiamat...noga poprilicno bude suva i posle duze voznje..Odlicne su! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja