Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting - sredjivanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Stigli paketici sa Aliexpressa . Rucke sa grejacima i usb punjac i voltmetar .Videcu da ih ugradim za neki dan .

Uzeo sam i adaptere za ventil na gumama . Oni omogucavaju

dosta lakse pumpanje guma .Ja na Xcitingu imam problem da dopumpam gume na pumpama zbog pristupa ventilima .

Mozete da birate pod kojim uglom cete da kupite . Ima pod 45, 90 i 135 stepeni . Ja sam uzeo pod 90 .

 

post-37585-0-52340700-1461676969.jpg

post-37585-0-70468800-1461676971.jpg

post-37585-0-39269300-1461677133.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Kolko para taj usb sa voltmetrom.

Extra stvar

Jer može link

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Videh te pre neki dan kod Admirala. Oduševio sam se mašinom. Prelepo. Možeš li mi reći ko ti je farbao u Kv-u i koliko te je koštalo? Pošto planiram da ofarbam majesty. Mada moralo bi i par plastika da se sredi pre farbanja. A još malo se završava sezona pa mogu da se igram malo :)

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala , trudilo se. Motor mi je farbao drugar , pa nisam placao nista osim materijala. Time se inace bavi. Ako te interesuje koliko , sta treba , kada , ustvari sta god javi se pa da ti javim njegovu adresu ili da se nadjemo negde pa da odemo zajedno. Neka pogleda pa vidi koliko bi to izaslo ( normalno bez ikakvih obaveza ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala ! Svidela mi se kombinacija boja sa novijeg modela pa sam je iskoristio za sredjivanje mog motora . Mada mu je i njegova originalna siva 

bila ok , ova bela mi je bila zelja . Tako da je to sada to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Meni je isto siva skroz super. Ja cu samo na ovom mom buducem da ofarbam crne plastike jer su malo izbledele.

Ostalo ne diram. Malo cu se samo poigrati preko zime.

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Koliko te kostao materijal za farbanje. Kao sto sam rekao gore ocu da farbam samo crne plastike,medjutim kad sam rasklopio motor video sam da kad se poskidaju crne ostane samo 3 komada sivih :) pa reko kad je bal nek se j..e i princeza :)

Sad videh i da nam nisu isti motori meni retrovizori na kormanu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pazi , bilo je letos mislim da je bilo negde oko 60-70 e. Mada nesto laka i boje je imao i farbar koju mi nije naplatio.

Sve u svemu mislim daces sa 80 e da se pokrpis. Jel ti pripremas plastike za farbanje ili majstor ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sam cu da pripremim a majstor mi je zet...pa videcemo na sta ce izaci. Danas smo pricali kaze da mi je set boje 30e a ovo crno mogu bamper sprejem.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pitao sam te jer u tom slucaju imas da se bas iscimas . Ja sam radio na komplet plastici i

felnama sam i bas se oduzilo . Sve sam rucno radio . Plastiku koja se nalazi u sredini 

onu crnu sam farbao po preporuci drugara u bamper kao i ti sto ces . Najduze traje i 

ne bledi . Jedini problem kod te farbe je sto  je hrapava povrsina i dosta se skuplja prasina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Znam...zato sam se i tesko odlucio na ovaj korak.

Felne ne diram...barem je plan da ne diram....

Kod zeta cu verovatno u radionici da to smirglam oni imaju masine pa sto ne budem morao rucno i necu.

A i da moram rucno nije frka,inace sa njim privatno vikendom smirglam tako da nadam se da ce ici ok

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Daj majke ti reci mi koji ti je to projektor i koliko te kostao . Bas sam postavio pitanje u statusu za to . Treba da ugradim neko svetlo posto imam samo H4 a ne znam sta da uzmem iz mora ponude . 

 

I ja bih da stavim neki komplet xenon/projektor (ili mozda neki LED) dok mi je far na stolu (sređujem komplet plastike) i treba mi mala pomoc:

 

1. Kako da uklonim providnu plastiku od reflektora, vidim gumom zalivene plastične zabice, ali nisam siguran kako ih osloboditi a ne polomiti.

2. Da li je za ugradnju projektora neophodno da se seče far ili prijektor "sedne" na postojeću rupu za sijalicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mislis sam odraditi, moras grejati fenom (nije obican) ili ubaciti u rernu (odredjena temp. i minutaza) kako bi lepak i plastika (gde su zabice) popustila pa od coska poceti razdvajanje.

Druga opcija je da platis da ti neko otovri i zatvori, kosta msm 2.000din. i nema bojazni dal ces nesto sjebati (ako ti treba br. poslacu ti na PP broj od decka koji to radi).

 

Pre nego sto se odlucis za ugradnju projektora, prvo izmeri duzinu projektora pa zatim dubinu od sijalicnog grla do providnog "poklopca" jer ces tako znati da li moze ili ne moze stati. 

Ako moze, super...nemas sta prepravljati jer uz projektor dobijes adapter za H4, H7 sijalicu i samo se subaci i stegne sa maticom koju ces takodje dobiti.

U slucaju da projektor ne moze stati, moj ti je savet da uzmes mini projektor (nesto slabije osvetljava put) nego da seces reflektujucu povrsinu fara ne bi li prodza "upala" dublje tj stala fizicki u far......msm da kod Kimca neces imati problema jer ima dovoljno prostora.

 

E sad, tu ima jedna druga caka koja je i najbitnija u celoj prici. Posto su svi ti projektori (na nasem trzistu) cistokrvni kinezi, racunajte da nisu ref. povrsine dobrog kvaliteta tj pole par sezona, osvetlenje na putu ce biti drasticno losije nego sto bi trebalo biti.

Xenon sijalica greje, te dolazi do propadanja ref. povrsine tj pocinje da zuti....spolja gledano svetli odlicno ali na putu skoro pa nista.

 

Da bi se produzio vek projektoru, potrebno je ugraditi dnevno svetlo u Led varijanti, ima raznih kombinacija koje bas jako svetle, radilo bi pri davanju kontakta, iskljucivo preko dana, dok bi se iskljucivao automatski pri ukljucenju oborenog svetla tj projektora + se recimo moze dodati da samo pri blicanju bude aktivno i dnevno svetlo.....e to tek izgleda nocu bas bas dobro, nema trika da te neko ne vidi.

Motori koji nemaju prekidac za oboreno svetlo vec se pali po davanju kontakta ili nakon startovanja motora, njima je potreban dodatni prekidac negde ugraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Hvala na iscrpnom odgovoru...Previse zezanja sa tim xenon/projektorom, mada sam sve to uradio na proslom motoru i bio sam vrlo zadovoljan sa kineskim kompletom.

S obzirom da motor vozim 99% po gradu, razmisljam da stavim umesto klasicne H4, LED varijantu - vise da budem primecen, nego sto mi treba osvetljenje puta..

Ima li smisla ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Naravno da ima smisla, to ti je mnogo jednostavnija varijanta ali ne i bolja od projektora.

Prednost led sijalice je sto dosta manje trosi struje (pogotovo dok se ne zagreje gas u sijalici), manje greje far i manje rasipa svetlo od xenon sijalice....postavicu kasnije slike kako izgleda led na Malaguti Spideru, Vujketov at, kaze da je prezadovoljan kako rade posao  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...samo da dopunim Daretov post, ne kupujte LED sijalice sa malom jačinom svetla! Sve ispod 4500 - 5000 Lm (lumena) je slabo za dobro osvetljenje puta, naročito pri malo većim brzinama ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vujke je kupio sa Alia, kontaktiraj ga da ti pusti link do oglasa.

 

ovako izgleda....

69b7038addbfe9c74fc7f5809f4727b0.jpg

 

c763917a4ee0f947fa33b817024f1f3a.jpg

 

eefc0a538fd2f4d46493932f8c98c6b7.jpg

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Jel moze neko da mi kaze dimenziju i gde moze da se kupi,

poklopac varijatora (xciting 500, 2005) s obzirom da su na mojoj masini alu krilca "oglodana" poprilicno, ne znam od cega ??!

 

2017-03-26_1304.png

Promenio član NenadMMilic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Poslao sam ti broj u PM  zbog odredjenih pravila . Momak ima sve sto ti treba za Kymca .

Ako treba jos nesto , tu sam pa pitaj . 

 

Inace i ja jos nisam resio glavno svetlo na Xcitingu . Najverovatnije ce ici ili led ili Philips Diamond Vision -

cini mi se . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja