Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz novog motocikla-iskustva?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

 

Da, u pravu ste, Ali najveci problem je sto nema bas mnogo motora na prodaju iz kategorije naked/roadrunner 125-250 ccm...Ono sto ima, uglavnom su sportasi, coperi I skuteri...a ako nadjem nesto sto mi mozda odgovara, onda to je ili u delovima ili u Pirotu...a ne ide mi se od Sombora do Pirota.

A zasto ih nema u prodaji, ne znam. Da li ljudi ne kupuju/voze ih ili samo nece da prodaju...

 

Sve vise izgleda da ce biti YBR, mada jos sam u potrazi...

 

OFF.

Ako me nesto iritira na ovom svetu, onda je to birokratija I autocorrect na iPad.

Da nažalost takvih noviji gotovo da apsolutno nema, prozuji po neka ybr 250 sa cenom koju nećeš da platiš (kao ni  i ja).

Da li odustaješ od uvoza novog motora? I meni su padale takve ideje...(m1nsk c4 200).

 

 

Ne znam...Neodlučnost level 159.

Uvozni RKV125 bi koštalo minimum 2200EUR, plus nervoza i birokratija, pa zahebavanje sa Agencijom za bezbednost, pa tek onda registracija.

YBR125 košta 2890EUR, isporuka 20-25 dana i već sutradan može registracija bez glavobolje...a uz to ovo je japanac...ima razlike u kvalitetu.

Možda bi ti mogao da uvoziš taj Minsk, pa da ovde podeliš svoja iskustva :)

 

Mislim da je Bokilic imao jednog Hyosunga GT250 (nejked).

Ne znam da li je jos uvek aktuelan i u kakvom je stanju, ali ako je u pitanju dobar primerak motor vredi razmisljati u tom pravcu.

U pitanju je i bolja i gabaritnija masina i od speed-a i od ybr-a.

 

Sutra ću da ga nazovem, mada nisam siguran da li je to ono što ja hoću.

Ne znam kakvo je stanje sa Hyosung delovima i servisima i čini mi se da taj motor nije za moje potrebe, u fazonu "skoknem do dućana po hleb" :)

Ja tražim samo nešto više od 50ccm skutera. A tamo gde ću ga voziti, nemoš ići više od 80km/h, panduri iza svakog žbunja na relaciji od 20 km...Welcome to Sombor & Apatin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Мислим да ћеш убрзо након што купиш нешто из те класе(мислим на кубикажу) да схватиш зашто их нема :)

 

Pa verovatno zato što su ljudi toliko zadovoljni i toliko ih zavoleli da im ne pada na pamet da ih prodaju :jee1:  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

citat:Ne znam...Neodlučnost level 159.

Uvozni RKV125 bi koštalo minimum 2200EUR, plus nervoza i birokratija, pa zahebavanje sa Agencijom za bezbednost, pa tek onda registracija.

YBR125 košta 2890EUR, isporuka 20-25 dana i već sutradan može registracija bez glavobolje...a uz to ovo je japanac...ima razlike u kvalitetu.

Možda bi ti mogao da uvoziš taj Minsk, pa da ovde podeliš svoja iskustva  :)

 

Мислим да ћеш убрзо након што купиш нешто из те класе(мислим на кубикажу) да схватиш зашто их нема :)

 

Pa verovatno zato što su ljudi toliko zadovoljni i toliko ih zavoleli da im ne pada na pamet da ih prodaju :jee1:  ;)

 

 

Da dopunim ove citate...da uvezem m1nsk sad kad postoji i direktna linija vozom, ali i ja ne volim neizvesnost i moguće probleme...

E, sad naš zajednički problem ybr 125...i ja ponekad kako ne nalazim nešto od 250ccm pogledam i taj motorčić.

Kao nov imaš verzije bez karburatora, e pa taj nedostatak ybr je još malo krajcovo za ubrzanje i konačnu brzinu.

Ne računajući taj nedostatak mašinica bi mi legla ko budali šamar, za moje fizičke dimenzije uklopila se, pristojna putna autonomija,

mala potrošnja, svi troškovi su mali.ALI nedostatak pristojnog ubrzanja preko 60km/h ubija mi svaku njenu vrlinu.

Za vožnju po naselju je ok, ali ako poželiš vožnju van naselja u našem saobraćajnom mentalitetu onda otvori 2 para očiju!

A o vožnji putnice zaboravi...mislim može ali mnogo sporo.

Da ipak uvezemo m1nska??? Polovnog ako je tako lakše.

Zašto nema 250ccm ili pak 150ccm?

150ccm nema jer su namenjene za neka siromašnija tržišta (Brazil i sl.), a 250ccm sa cenama blizu su 500ccm...mada menjaju se vremena.

Vidi ovo http://www.suzukimotos.com.br/motocicletas/gsr150i.aspx

                   https://www.yamaha-motor.com.br/motocicletas/fazer/250-blueflex

I ja sam neodlučan šta pazariti, nadam se da sam ti pomogao da uvidiš šta je ybr 125 novi, a za  stari vidi ovo...

  pogledaj sve nastavke.Novi i stari tip ybr velika razlika u odzivu gasa.

Pozdrav.                

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

I cek, izvinite sto upadam ovako kao padobranac ali kako sam ja razumeo ovo oko uvoza novog motora u prevodu nikako se ne isplati (barem meni posto sam hteo neku kinesku yzf R1 od 250ccm da kupim od 1400$) dok platis sve te racune izadje te dosta skuplje.. e da i imam jedno pitanje, kad porucis motor nov (sto se kaze iz fabrike) ostavis podatke i sve to zar ti oni ne dovoze motor tojest stigne ti kutija na kucnu adresu? posto sam cini mi se procitao negde da vrse isporuk samo mi nije to jasno, jer ako vrse isporuku na kucnu adresu valjda bi trebalo samo da se ode do carine i da se srede svi papiri ili kako vec to ide mislim logicnije je i lakse je ili ipak gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

I cek, izvinite sto upadam ovako kao padobranac ali kako sam ja razumeo ovo oko uvoza novog motora u prevodu nikako se ne isplati (barem meni posto sam hteo neku kinesku yzf R1 od 250ccm da kupim od 1400$) dok platis sve te racune izadje te dosta skuplje.. e da i imam jedno pitanje, kad porucis motor nov (sto se kaze iz fabrike) ostavis podatke i sve to zar ti oni ne dovoze motor tojest stigne ti kutija na kucnu adresu? posto sam cini mi se procitao negde da vrse isporuk samo mi nije to jasno, jer ako vrse isporuku na kucnu adresu valjda bi trebalo samo da se ode do carine i da se srede svi papiri ili kako vec to ide mislim logicnije je i lakse je ili ipak gresim?

Ova prodavnica isporucuje samo na kucnu adresu, do carine nece...pitao sam ih. Inace oni kad Im stigne motor, spremaju na put....akumulator, provera delova, ulje, itd.

Ja sam napravio racunicu, motor od 1750 eur izaslo bi oko 2100 eur sa carinom, pdv, prevoz, spedicija, zahtev za agenciju bezb. I saobracaj...naravno ako ti vrate njihov pdv...to je 800eur jeftinije od ybr.

Plus ako racunam da su delovi skoro za dzabe (450eur kompletan novi agregator sa karburatorom).

I sad to me *ebe. Ceo dan razmisljam o tome. I ako uzmem u obzir da ovaj motor projektovan I dizajniran u benellijevoj kuhinji, onda dolazimo do levela neodlucnosti 458 .

 

citat:Ne znam...Neodlučnost level 159.

Uvozni RKV125 bi koštalo minimum 2200EUR, plus nervoza i birokratija, pa zahebavanje sa Agencijom za bezbednost, pa tek onda registracija.

YBR125 košta 2890EUR, isporuka 20-25 dana i već sutradan može registracija bez glavobolje...a uz to ovo je japanac...ima razlike u kvalitetu.

Možda bi ti mogao da uvoziš taj Minsk, pa da ovde podeliš svoja iskustva :)

 

 

Мислим да ћеш убрзо након што купиш нешто из те класе(мислим на кубикажу) да схватиш зашто их нема :)

 

Pa verovatno zato što su ljudi toliko zadovoljni i toliko ih zavoleli da im ne pada na pamet da ih prodaju :jee1:;)

Da dopunim ove citate...da uvezem m1nsk sad kad postoji i direktna linija vozom, ali i ja ne volim neizvesnost i moguće probleme...

E, sad naš zajednički problem ybr 125...i ja ponekad kako ne nalazim nešto od 250ccm pogledam i taj motorčić.

Kao nov imaš verzije bez karburatora, e pa taj nedostatak ybr je još malo krajcovo za ubrzanje i konačnu brzinu.

Ne računajući taj nedostatak mašinica bi mi legla ko budali šamar, za moje fizičke dimenzije uklopila se, pristojna putna autonomija,

mala potrošnja, svi troškovi su mali.ALI nedostatak pristojnog ubrzanja preko 60km/h ubija mi svaku njenu vrlinu.

Za vožnju po naselju je ok, ali ako poželiš vožnju van naselja u našem saobraćajnom mentalitetu onda otvori 2 para očiju!

A o vožnji putnice zaboravi...mislim može ali mnogo sporo.

Da ipak uvezemo m1nska??? Polovnog ako je tako lakše.

Zašto nema 250ccm ili pak 150ccm?

150ccm nema jer su namenjene za neka siromašnija tržišta (Brazil i sl.), a 250ccm sa cenama blizu su 500ccm...mada menjaju se vremena.

Vidi ovo http://www.suzukimotos.com.br/motocicletas/gsr150i.aspx

https://www.yamaha-motor.com.br/motocicletas/fazer/250-blueflex

I ja sam neodlučan šta pazariti, nadam se da sam ti pomogao da uvidiš šta je ybr 125 novi, a za stari vidi ovo...

https://www.youtube.com/watch?v=wCFwxtW1JvQ pogledaj sve nastavke.Novi i stari tip ybr velika razlika u odzivu gasa.

Pozdrav.

Tamo gde ja vozim, sasvim je dovoljno 60-80km/h...Uglavnom ni kola ne idu vise od toga...ako mi skuter bio sasvim OK, zasto ybr ne bi bilo dobar?

A sto se tice minska, ne volim enduro.

I veruj mi, uvoz novog vozila mnoooogo je jednostavniji od uvoza polovnog...jedino pitanje je, da li se isplati.

Ja trazim motor koji mogu da vozim 10 godina bez nekih vecih problema.

 

Posto ovim rusima ne razumem ni jedan rec, hoces li mi tumaciti sta kazu o razlikama izmedju starog I novog tipa?

 

Inace prepodne sam pozvao Plattnera u BG. Za dve nedelje moze da isporucuje ybr 2016 model...I poslao mi fakturu za 'kaparu'...kad uplatim, pocinje proces.

I sad tu sedim, u ruci mi faktura I placem :D :D

 

Neodlucnost level 2658 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Suvise komplikacija za jednu tako jednostavnu i lepu stvar kao sto je vožnja motora. Kupi ybr i uzivaj u predstojecoj sezoni i malim troskovima. Momak i devojka obisli svet ba ybr-ovima, imaju kanal na youtube :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

 

I cek, izvinite sto upadam ovako kao padobranac ali kako sam ja razumeo ovo oko uvoza novog motora u prevodu nikako se ne isplati (barem meni posto sam hteo neku kinesku yzf R1 od 250ccm da kupim od 1400$) dok platis sve te racune izadje te dosta skuplje.. e da i imam jedno pitanje, kad porucis motor nov (sto se kaze iz fabrike) ostavis podatke i sve to zar ti oni ne dovoze motor tojest stigne ti kutija na kucnu adresu? posto sam cini mi se procitao negde da vrse isporuk samo mi nije to jasno, jer ako vrse isporuku na kucnu adresu valjda bi trebalo samo da se ode do carine i da se srede svi papiri ili kako vec to ide mislim logicnije je i lakse je ili ipak gresim?

Ova prodavnica isporucuje samo na kucnu adresu, do carine nece...pitao sam ih. Inace oni kad Im stigne motor, spremaju na put....akumulator, provera delova, ulje, itd.

Ja sam napravio racunicu, motor od 1750 eur izaslo bi oko 2100 eur sa carinom, pdv, prevoz, spedicija, zahtev za agenciju bezb. I saobracaj...naravno ako ti vrate njihov pdv...to je 800eur jeftinije od ybr.

Plus ako racunam da su delovi skoro za dzabe (450eur kompletan novi agregator sa karburatorom).

I sad to me *ebe. Ceo dan razmisljam o tome. I ako uzmem u obzir da ovaj motor projektovan I dizajniran u benellijevoj kuhinji, onda dolazimo do levela neodlucnosti 458 .

Aha, e pa to i nije tako lose msm ta isporuka na kucnu.. Ja sam mislio da kad kazu da salju na kucnu adresu daa motor stigne do carine i to je to i posle moras da se cimas po spediciju pa idi tamo-vamo :D ima tu malo cimanja ali kad pogledas malo bolje novo je novo a i ti imas srece tu posto ima i delova po Bg-u dok ja na primer moracu dooobro da razmislim u vezi ove kopije yzf r1 250ccm jer em je ne poznata marka kod nas u Srb em ako bi mi nesto crklo morao bi da porucujem delove iz Kine ili odakle vec (u prevodu cekanje po 1-2 meseca) a to se nikako ne isplati.. Inace hvala ti za info i javi sta si u radio u vezi kupovine  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Odluka je pala.

Yamaha je ipak yamaha :D

Danas sam uplatio hiljadarku, ybr stize za oko dve nedelje...ostalo se placa prilikom isporuke na kucnu adresu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Odluka je pala.

Yamaha je ipak yamaha :D

Danas sam uplatio hiljadarku, ybr stize za oko dve nedelje...ostalo se placa prilikom isporuke na kucnu adresu.

Čestitam na izboru, neka te lepo i sretno posluži....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Odluka je pala.

Yamaha je ipak yamaha :D

Danas sam uplatio hiljadarku, ybr stize za oko dve nedelje...ostalo se placa prilikom isporuke na kucnu adresu.

Opa, pametna odluka i cestitam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Sta bi bilo kad bi u Srbiji birokratija radila svoj posao kako treba?

Ne bi bila birokratija...

 

Uplatio sam Yamahu pre tacno tri nedelje.

7 dana je trebalo da stigne iz Slovenije.

7 dana trebalo da se uradi homologacija.

7 dana trebalo za carinu (za sad) jer jos uvek nije ocarinjen.

 

Za sad sto sam dobio je jedna fotografija, da je motor stigao i izlozen je u prodavnici Plattnera u BG.

 

Da li postoji jos jedna drzava gde za homologaciju i carinu treba cekati vise od dve nedelje?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sta bi bilo kad bi u Srbiji birokratija radila svoj posao kako treba?

Ne bi bila birokratija...

 

Uplatio sam Yamahu pre tacno tri nedelje.

7 dana je trebalo da stigne iz Slovenije.

7 dana trebalo da se uradi homologacija.

7 dana trebalo za carinu (za sad) jer jos uvek nije ocarinjen.

 

Za sad sto sam dobio je jedna fotografija, da je motor stigao i izlozen je u prodavnici Plattnera u BG.

 

Da li postoji jos jedna drzava gde za homologaciju i carinu treba cekati vise od dve nedelje?!

Sad samo zamisli koliko bi trajalo da si sam uvozio, pa se nasmej i uzivaj... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ovo nije nimalo naivno motorce.. Verujem da je pravo uzivanje voziti ga.. Cuvajte ga i nek vas dugo sluzi!!! Bas mi se 'đa.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ovo nije nimalo naivno motorce.. Verujem da je pravo uzivanje voziti ga.. Cuvajte ga i nek vas dugo sluzi!!! Bas mi se 'đa.. :) :)

 

Hvala :)

Ja sam se prijatno iznenadio kako lepo vuče...Imao sam priliku da isprobam Keeway Speed 150 i YBR 125 '13 sa karburatorom, i ovaj ima bolje ubrzavanje od onih (bojao sam se injektora, ali izgleda da je bio dobar potez ugraditi ga).

A ima i veći gabarit, barem vizualno zbog plastike i agresivniji izgled. Jedina zamerka su gume, mogli su staviti malo šire...

Još nisam terao punom brzinom,samo do 6000 obrtaja, i jednom na 8000, ali na 6000 obrt ide sa 80km/h, na 8000 obrt ide sa 95 (blag vetar), a crveno polje počinje od 10.000...Videćemo kasnije koliko može da izvuče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

zanima me a neko verovatno zna sta se desava sa uvozom iz evropske zajednice ili iz Svajcarske motorcikla koji je za americko trziste ali vozen godinu ili vise dana u EU ili u CH,u stvari u pitanju je prolazi li takav motor pregled u amss ili nista od toga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

zanima me a neko verovatno zna sta se desava sa uvozom iz evropske zajednice ili iz Svajcarske motorcikla koji je za americko trziste ali vozen godinu ili vise dana u EU ili u CH,u stvari u pitanju je prolazi li takav motor pregled u amss ili nista od toga ?

izgleda da sam promasio temu

 

Sent from my X1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja