Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz novog motocikla-iskustva?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Pozdrav bajkeri!

 

Ja sam nov u svetu motora (ako ne računamo APN :) ) i odlučio sam da kupim Keeway RKV 125.

Nekako mi se sviđa odnos cena i kvaliteta, a kao prvi motocikl, mislim da bi bilo sasvik OK.

Tek sam sad saznao da se Keeway povukao sa našeg tržišta pre nekih 3 godina i ne može se kupiti nov RKV...čak ni polovan...

 

Našao sam prodavnicu u Mađarskoj, u Baji, prodaju za oko 1700 EUR.

Pošto sam ja apsolutni diletant za te stvari oko uvoza, googlao sam, ali nisam mogao naći ništa u vezi uvoza novih motocikala.

 

Da li neko ima iskustvo sa uvozom novih vozila (papirologija, carina, PDV, špedicija, homologacija, itd) ili da li znate možda nekog proverenog čoveka/firme iz okoline Sombora ili Subotice koji se bavi uvozom na ime kupca.

 

Hvala vam unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Iskustvo iz BiH koja je u sličnom položaju kao i Srbija (nije u EU) i ima slične zakone:

 

Imaš dva načina. 

 

Prvi je da za tebe posao odradi neki kamionski prevoznik a da ti dogovoriš sve internetom. 

Drugi je da ti odeš po motor i dovezeš ga nazad vozeći ili prevozeći.

 

Prvi način ne mora biti skuplji, šta više - može biti jeftinij.

 

Drugi način ne mora biti komplikovan ako sve radiš sam može ti biti zadovljstvo.

 

U oba slučaja krećeš od špeditera koji ima iskustvo sa uvozom vozila iz EU u Srbiju. Kažeš mu šta želiš i krećeš u proceduru.

Prije nego što pronađeš špeditera kontaktiraj ovlaštenog zastupnika za tvoj motocik u Srbiji i provjeri da li baš tvoj motor može de se uveze u pogledu homologacijskih standarda (pretpostavljam da je to isto u BiH i SR)

 

Kad tu dobiješ zeleno svjetlo - kao što smo rekli - špediter i postupak.

Kad dođeš do ove tačke u postupku javi se da ne pišem džaba....!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Hvala Limeni!

 

Jedini problem, što u Srbiji nema više ovlaštenog zastupnika za Keeway, firma je pukla, pa se Keeway povukla sa srpskog tržišta pre oko 3 godina.

To je jedini razlog zašto hoću da uvezem. Kada bi još bili prisutni na našem tržištu, sigurno bih kupio ovde, jer je cena ovde bila 1500 EUR, a da ne pričam koliko je papirologija bila jednostavnija.

A pošto se ovaj motor prodavalo do pre 3 godina, pretpostavljam da se može uvoziti...mada možda to zna i špediter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantna situacija...

Po nekom, moza i zakonu, fizickim licima bi trebalo da je zabranjeno da uvoze bilo sta za sta ovde (ili bilo gde) za to postoji zastupnik. U ozbiljnim zemljama je tako, zbog price o kojoj necemo...nego, pazi sad.

Recimo ti njega uvezes. Ko ce da ti da papir da je to (u ovom slucaju motocikl marke Keeway) zaista to i homologaciju za isti?

Posto je ovo ovde i dalje banana, sve moze i sve ne moze, pa necu reci ni da je moguce ili ne. Mislim samo da ce ti za celu operaciju biti potrebne vestine i poznavanje "okretnih igara" o kojima dobar deo ostalog sveta uopste i nerazmislja.

Srecno u svakom slucaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Interesantna situacija...

Po nekom, moza i zakonu, fizickim licima bi trebalo da je zabranjeno da uvoze bilo sta za sta ovde (ili bilo gde) za to postoji zastupnik. U ozbiljnim zemljama je tako, zbog price o kojoj necemo...nego, pazi sad.

Recimo ti njega uvezes. Ko ce da ti da papir da je to (u ovom slucaju motocikl marke Keeway) zaista to i homologaciju za isti?

Posto je ovo ovde i dalje banana, sve moze i sve ne moze, pa necu reci ni da je moguce ili ne. Mislim samo da ce ti za celu operaciju biti potrebne vestine i poznavanje "okretnih igara" o kojima dobar deo ostalog sveta uopste i nerazmislja.

Srecno u svakom slucaju.

 

Pa ja samo planiram da uvozim, nisam ubedjen da i mogu. I ako je to prevelika administracija, sigurno neću. Zastupnik za ovaj brend u Srbiji ne postoji. To bi značilo da ja zbog toga ne mogu da kupim ono što hoću...po meni i ovo je van pameti.

Mislim, mogu uvoziti nov televizor, bez obzira da li postoji ovde zastupnik ili ne...a i televizor i motor su obična roba...Dobro, to je samo moje mišljenje i filozofija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da ali televizor neces morati da registrujes.  :)

Samo ti ga neko prenese preko grane i gotovo, a za motzor je to sve mnogo komplikovanije. Prilikom prve registracije imaju problema i ljudi ciji motor je uvozen u Srbiju i zastupnik jos uvek postoji, a mogu samo da zamislim sta ce tek tebi da rade, nazalost. Na tvom mestu batalio bih celu pricu jer niti je Keeway neki super kvalitet da bi rizikovao sa potencijalno nemogucom registracijom, a sa druge strane verovatno za te pare mozes da uvezes nesto bolje ili cak kupis nesto i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Imaš pravo da kupiš šta hoćeš. 

 

Pošto nema zastupnika, popričaj sa špediterom, ali i sa tim-nekim centrom za homologaciju šta će oni uradititi kada ti dovezeš motocikl na provjeru.

To će ti dati putokaz za naredne korake.

 

Procedure za kupovinu i uvoz su jednostavne i precizne, inače bi auta i motore kupovali i uvozili samo doktori nauka.

Nemoj se obeshrabriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

A ako je motor već prodavan kod nas onda ima i homologaciju.

 

 

Samo, za 1800-2000€ ja bi kupio nešto drugo

 

U tome se i nadam.

Što se tiče drugih motora, tražio sam polovnjake, ali nema ih baš mnogo u kategoriji 125-250 ccm. Sve što se može kupiti za te pare su prilično stare...oko deset ili više godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Fizicko lice nema pravo na uvoz  novih vozila  ,tj svih motornih vozila  ...............vozilo mora biti  starije od godinu dana da bi fizicko  lice uvezlo kao  polovno  ,nova vozila samo  ovlasceni dileri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Fizicko lice nema pravo na uvoz  novih vozila  ,tj svih motornih vozila  ...............vozilo mora biti  starije od godinu dana da bi fizicko  lice uvezlo kao  polovno  ,nova vozila samo  ovlasceni dileri

Pitao sam špeditera, kaže, fizičko lice ima pravo za uvoz novih vozila.

(ja sam inače u maju 1990 u vreme stare Juge uvozio novi Simson iz Mađarske bez ikakvih problema...znam, druga država, druga vremena, drugačiji zakoni)

 

A evo šta piše na sajtu carine:

 

2. Uvoz vozila za lične potrebe i potrebe domaćinstva

• U skladu sa odredbama člana 5. Zakona o spoljnotrgovinskom poslovanju („Sl. glasnik RS, 36/2009, 36/2011) fizička lica imaju ista prava u spoljnotrgovinskom prometu kao i u domaćem i u tom prometu učestvuju isključivo za sopstvene potrebe. To podrazumeva da fizička lica mogu uvoziti robu za ličnu upotrebu i potrebe domaćinstva u količini koja nema komercijalni karakter.

 

 

EDIT:

E, sad sam našao čoveka koji je pre 4 godina uvozio novi motor isto iz Mađarske...isto Keeway.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Sad sam kontaktirao i prodavnicu.

Trenutno nemaju na lageru, ali mogu da naruče, stiže iz Budimpešte za 1-2 dana.

 

Imam pravo na povrat PDV-a, koliko će to biti, ne zna se još, moraju pitati knjigovodstvo...sutra ću saznati.

(Za informaciju: Mađari nisu obavezni da vrate PDV, a ako hoće, mogu da biraju koliko će, ne moraju sve).

 

Uz motocikl dobija se Certificate of Conformity, "popularni" CoC ili sos bez čega se ne može registrovati, znači i ovaj problem je otklonjen.

Sad čekam poziv špeditera da mi kaže koliko će mi biti ova uživancija: cena motora+carina+PDV+špediterske usluge.

 

Danas ću otići da se raspitam kakvi mi papiri trebaju za proveru homologacije (ili kako se to zove) pored CoC-a.

Malo sam se razgledao, na sajtu piše da je carina za motocikle od 50ccm do 300ccm je 5% (ne znam koliko im je website ažurna), a PDV je 20%.

Carinu plaćam, jer neću dobiti EURO1 uverenje zato što motocikl nije proizveden u EU.

 

A našao sam i prevoznika za 70 EUR, relacija Sombor-Baja.

 

Za sad toliko :)

 

EDIT:

Za sad izgleda da je lakše srediti stvari ako uvoziš nova vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Moj redosled je: crna, narandža, crvena, pa bela :)

 

Ali izgleda koštaće mi sve ovo minimum oko 2200 EUR.

Plus registracija, i naravno koji EUR ako je potrebno malo "podmazivati" stvari :)

 

Pošto najviše mrzim na svetu papirologiju/administraciju/birokratiju, velike su šanse da skoknem do Plattnera u Veternik i da kupim novu Yamahu YBR 125 za 2890 EUR...

 

Već sam ih pitao :)

 

Mislim da se isplati ova maximalna razlika od 6-700 EUR.

 

Neodlučan sam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bi pre isao na ybr ipak je yamaha i za godinu dana ces lakse da ga prodas od keeweya kad shvatis da je to motor za decu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Za 2200€ možeš da kupiš kod nas Hysong 250 iz ove decenije ako već hoćeš da ne bude mnogo star

Ili nešto drugo, pošto taj Kivej će da vredi 1000€ za godinu dana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ja bi pre isao na ybr ipak je yamaha i za godinu dana ces lakse da ga prodas od keeweya kad shvatis da je to motor za decu.

 

Nisam neki ljubitelj brzine (za sad :) ), meni je motor potreban više iz praktičnih nego emotivnih razloga.

Zato i tražim motor koji je jednako dobar za gradsku i međugradsku vožnju i svakodnevnu upotrebu, i  za neke kraće ture do štajaznam 200km.

 

Za 2200€ možeš da kupiš kod nas Hysong 250 iz ove decenije ako već hoćeš da ne bude mnogo star

Ili nešto drugo, pošto taj Kivej će da vredi 1000€ za godinu dana

 

Hyosung je sportski motor, ne volim ih, nisu udobni...Moji favoriti su roadrunneri i toureri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako hoćeš, videćeš i sam

A GT250 Comet nije sportski motor nego naked. Ima 250 i sportska.

 

200km na kiveju 125 sa suvozačem je nategnuto do granica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nadovezivanje na Skyrunner-ov post:

Plus ti razlika u krajnjoj brzini izmedju 125 i 250 nije velika, da bi rekao necu da jurcam. Ono gde se oseti ova razlika jeste na uzbrdicama i pod vecim opterecenjem - voznja sa suvozacom, a postoji dobra sansa da ce ti upravo ta razlika u snazi znaciti prilikom nekog preticanja.

 

Na tvom mestu bih poslusao odlican Skyrunner-ov savet. 250ccm ce ti mnogo duze biti zanimljiviji i funkcionalniji, razlika u potrosnji je minimalna, a dobijas kvalitetniji motor koji ces lakse prodati uz manji gubitak novca.

Evo pogledaj za koliko para je otisao prakticno nov jako slican motor.:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/103901-sprint-track-125/?hl=%2Bsprint+%2Btrack

Ne nadaj se da ces ti svoj prodati za mnogo vise a brzo ces pozeleti malo jace, pogotovo ako planiras nekog da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Da, u pravu ste, Ali najveci problem je sto nema bas mnogo motora na prodaju iz kategorije naked/roadrunner 125-250 ccm...Ono sto ima, uglavnom su sportasi, coperi I skuteri...a ako nadjem nesto sto mi mozda odgovara, onda to je ili u delovima ili u Pirotu...a ne ide mi se od Sombora do Pirota.

A zasto ih nema u prodaji, ne znam. Da li ljudi ne kupuju/voze ih ili samo nece da prodaju...

 

Sve vise izgleda da ce biti YBR, mada jos sam u potrazi...

 

OFF.

Ako me nesto iritira na ovom svetu, onda je to birokratija I autocorrect na iPad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Мислим да ћеш убрзо након што купиш нешто из те класе(мислим на кубикажу) да схватиш зашто их нема :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Da, u pravu ste, Ali najveci problem je sto nema bas mnogo motora na prodaju iz kategorije naked/roadrunner 125-250 ccm...Ono sto ima, uglavnom su sportasi, coperi I skuteri...a ako nadjem nesto sto mi mozda odgovara, onda to je ili u delovima ili u Pirotu...a ne ide mi se od Sombora do Pirota.

A zasto ih nema u prodaji, ne znam. Da li ljudi ne kupuju/voze ih ili samo nece da prodaju...

 

Sve vise izgleda da ce biti YBR, mada jos sam u potrazi...

 

OFF.

Ako me nesto iritira na ovom svetu, onda je to birokratija I autocorrect na iPad.

Da nažalost takvih noviji gotovo da apsolutno nema, prozuji po neka ybr 250 sa cenom koju nećeš da platiš (kao ni  i ja).

Da li odustaješ od uvoza novog motora? I meni su padale takve ideje...(m1nsk c4 200).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Mislim da je Bokilic imao jednog Hyosunga GT250 (nejked).

Ne znam da li je jos uvek aktuelan i u kakvom je stanju, ali ako je u pitanju dobar primerak motor vredi razmisljati u tom pravcu.

U pitanju je i bolja i gabaritnija masina i od speed-a i od ybr-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja