Jump to content

Moto Zajednica

Motori u auto-školama

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: APN6 '99, troši puno, al je zato spor

AM - Peda skuter

A1 - Sachs madass 125

A2 - trenutno nema

A - Suzuki GSX600F, rekao bih neko 2001. godiste..

 

U Somboru, koliko sam ja upoznat, samo dve auto skole rade obuku za A kategoriju..ovo su motori u onoj u kojoj sam i sam polagao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sad nešto razmišljam, ok motori, a šta je sa opremom? Koliko sam primetio auto-škole od opreme podrazumevaju samo kacigu kao obavezni deo, ostalo ništa.

 

Kad se samo setim kako sam na obuci vozio Kawasaki ZR7 samo sa kacigom, jeza me uhvati, ali tad nisam bio svestan rizika, a niko mi nije ni rekao drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Pa brate koliko razlicitih vozaca, sa razlicitim gabaritima prodje u toku godine kroz jednu auto skolu. Hoces da mi kazes da bi ti u slucaju da postoji jos 10 kandidata koji su visine i tezine kao ti nosio i presvlacio svaki put istu opremu? Ja npr, sam polagao kod Jasminka isto samo sa kacigom, ali gotovo uvek u pratnji super instruktora koji svodi rizik neke greske i slicnog na minimum. Instruktor, koliko sam ja razumeo i jeste tu da bi te ,,cuvao'' kao i ucio svemu. Zato sam ja i rekao da imam sve pohvale za VIR i da se ne kajem sto sam maltene sa drugog kraja grada dolazio tamo. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Govorio sam sa aspekta sigurnosti kandidata, a ne sa stanovišta auto-škole koja to ne može obezbediti. Na razmišljanje me navela crna statistika da se nezgode dešavaju pred kućom, u gradu pri sasvim običnim situacijama, normalnim brzinama ili pri stajanju itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

Govorio sam sa aspekta sigurnosti kandidata, a ne sa stanovišta auto-škole koja to ne može obezbediti. Na razmišljanje me navela crna statistika da se nezgode dešavaju pred kućom, u gradu pri sasvim običnim situacijama, normalnim brzinama ili pri stajanju itd.

za A1 sam polozio sa brain capom i u bermudama... za a2 sam se obukao dobro jer je bio novembar :D
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sad nešto razmišljam, ok motori, a šta je sa opremom? Koliko sam primetio auto-škole od opreme podrazumevaju samo kacigu kao obavezni deo, ostalo ništa.

 

Kad se samo setim kako sam na obuci vozio Kawasaki ZR7 samo sa kacigom, jeza me uhvati, ali tad nisam bio svestan rizika, a niko mi nije ni rekao drugačije.

Ne moze autoskola da insistira na necemu sto nije propisano zakonom...mislim moze ali ce onda polovina kandidata da se pokupi i ode u sledecu autoskolu, a ipak autoskola treba od necega da zivi.

Gomila likova posle polaganja prestane da nosi i tu kacigu, a onaj ko zeli i shvata rizike kupice kompletnu opremu spram finansijskih mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Pa brate koliko razlicitih vozaca, sa razlicitim gabaritima prodje u toku godine kroz jednu auto skolu. Hoces da mi kazes da bi ti u slucaju da postoji jos 10 kandidata koji su visine i tezine kao ti nosio i presvlacio svaki put istu opremu? Ja npr, sam polagao kod Jasminka isto samo sa kacigom, ali gotovo uvek u pratnji super instruktora koji svodi rizik neke greske i slicnog na minimum. Instruktor, koliko sam ja razumeo i jeste tu da bi te ,,cuvao'' kao i ucio svemu. Zato sam ja i rekao da imam sve pohvale za VIR i da se ne kajem sto sam maltene sa drugog kraja grada dolazio tamo. :)

Takođe pohvala za VIR!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Danas, baš ispred moje radnje, stadoše dva motora. Naravno da mi je to privuklo pažnju, pa pogledah o čemu se radi. Na oba motora piše da pripadaju jednoj auto-školi. Napred Yamaha R1 a iza nje Ducati Monster. Ovaj na Yamahi ima onaj žuti prsluk sa velikim slovom L na leđima. Onaj sa Monstera je sišao sa motora i nešto pokazuje ovom drugom. Kapiram da se R1 ugasio na uzbrdici. Yamaha R1 je stariji model, onaj pre ''diode'' i ima korman umesto heblova.

 

Ovo što videh me je začudilo jer mi se ne čini da je R1 baš adekvatan motor za obuku vozača. Ili možda grešim?

Ok, kapiram da auto-škole u Srbiji nisu baš u situaciji da mnogo biraju nego moraju da rade sa onim što im je na raspolaganju. S druge strane, možda je namerno biran baš takav R1 jer za tu svrhu poseduje neke kvalitete za koje ja ne znam? 

 

Do sada nisam ni obraćao pažnju na motore koji se koriste za obuku vozača. U vreme kad sam ja stekao dozvolu toga nije ni bilo, obuka je bila ono - u SUP-u ti daju L tablicu koju nakačiš na svoj (ili pozajmljen) motor i onda se sam ''obučavaš''.

 

Zato bih sad voleo da čujem vaša zapažanja - šta se od motora koristi u auto-školama u Srbiji (pretpostavljam - sve i svašta)? 

 

Takođe, voleo bih da čujem šta o ovoj temi misli Jasminko kao čovek iz struke, ozbiljan profesionalac i iskusan motorista. Ima li nekih motora koje on smatra adekvatnijim od ostalih za tu svrhu?  Ili je to nebitno, svaki motor je dobar za obuku ako ispunjava zakonom propisane norme?

Koje motore on koristi u svojoj auto-školi? A koje bi voleo da koristi kad bi mogao da bira, bez fin.ograničenja koja se u Srbiji podrazumevaju? 

 

Ahahahah moj prijatelj je relativno skoro otvorio tu auto-skolu, ludak teski. :lol:

Yamaha R1 je 99`  plava fabricka boja (A), crn Ducati Monster (A2) i ima Sprint Pulser 125 ako se dobro secam (A1).?

Po meni potpuno luda ideja, posto ne mogu da zamislim coveka koji nikada nije seo na motor kako se obucava i snalazi u guzvi u saobracaju sa R1.

U auto skoli gde sam ja polagao se vozi:

1. Yamaha YBR125

2. Suzuki GS500

3. Suzuki SV650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

U veseloj auto- skoli koju sam , na zalost, pohadjao vozi se Honda VFR u polu raspadnutom stanju. Naime, u Kotezu kao jedina skola na raspolaganju sa instruktorom koji je za pocetak moje obuke pao sa motora i ogulio se ko banana, obzirom da je od zastitne opreme imao ( iskusno) suncane naocare, obuka se vrsi po sistemu dr'z da nabijem. O strucnosti i kompetencama " cuvenog" instruktora, nepotrebno je trositi reci, ali samo kao malu ilustraciju cu navesti da doticni nema elementarno znanje iz oblasti koja mu je, nekim cudom, licencom potvrdjena. Kao posledicu, njegov diletantizam ima cesto ponavljanje ispita kandidata, ponekad u nedogled, dok se ipak ne odluce na adekvatnu nadoknadu. Sve u svemu, najtoplije preporucujem da se u sirokom luku obilazi pomenuta auto- skola, na celu sa instruktorom, a ujedno i vlasnikom iste.

 

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja