Jump to content

Moto Zajednica

Podešavanje zadnjeg amortizera za suvozača (iskustva)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Pozdrav svima! Da li je neko od iskusnih maxijevaca podešavao zadnji amortizer zbog suvozača? Šta se dobija u vožnji, i kako se motor ponaša bez suvozača?

 

Mislim da je ovo zanimljivo svima koji planiraju duže vožnje u dvoje, po uzoru na Đenku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tvrđe za dvoje, mekše za jednog a najčešće je zlatna sredina. Nema tu mnogo nauke  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Kod mene Bev bio na najmekše podešen i bila je loša upravljivost,skuter djelovao nestabilno i mlitavo. Sa saputnicom(mojih 113 i njenih 65kg)sam imao osjecaj da se opruge sabijaju do kraja,bio je neudoban. Po preporuci iz manuala podešen na najtvrđu postavku(vozač+suvozač+kofer)i sad je puno bolje.Bev je puno stabilniji,čvršći a i udobniji pod teretom. Ostao mi još 1cm do kraja onog oboda na gumi neisprljan :D Kad sam sam možda je malo tvrđe i neudobnije ali ništa značajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja skoro pomerih na mojoj skali poslednji broj 7. Tvrđa je Yamaha, upravljivija, sa dvoje na sebi, ali kada sam sam, mora malo da se omekša. Zato stoje papagajke kao dodatna oprema u njoj

 

Сент фром му ГТ-И9300 усинг Тапаталк

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega ima specijalan metalni kljuc koji ide u polu krug i ima kao malu kukicu na kraju kojom se zakaci i okrene amortizer. Mada kapiram ako nemas to da mozes i nekim papagajkama okrenuti. Ja na mom bevu vozim uvek na srednjoj tvrdoci amortizera a sa suvozacem se okrece na najtvrdje. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Išao sam kod majstora , sa srednjeg položaja namestio mi na najtvrđe. Odmah sam primetio da je skuter počeo bolje da se ponaša. Nisam još vozio suvozačicu, javljam utiske.

Hvala , momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit
On 2.4.2016. at 10:16, alexanto je napisao:

Tvrđe za dvoje, mekše za jednog a najčešće je zlatna sredina. Nema tu mnogo nauke  :jok:

Znam da je star post, ali opet moram da pitam, kako da ispravno podesim ovjes na atlanticu 500? Imam alat gledao sam i po manualu, ali ne ide na bolje! Kad nas je dvoje, dosta mi je teze kroz krivine i kad naletim na neku izbocinu imam osjecaj da pukne zadnji tocak od onu plastiku. Ako moze neki savjet! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Iskreno najbolji savet je da nadjes polovne amortizere od Burgana 650/Silver Winga 600 - isti su. Uz male prepravke idu na Atlantica. Kraci su cini mi se jedan i po cm ali je razlika u vesanju iha!

 

IMG_20170329_153412.jpg

0-02-05-f78156b3a035d32f04d3bf4699d8be678f375ab0189412181e86b6ec92b432c1_full.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja