Jump to content

Moto Zajednica

LED H4 sijalice

Recommended Posts

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
46 minutes ago, Throttle Addict said:

Sijalice su izgurale celu sezonu (10.300km) i prezadovoljan sam, kratko svetlo je jace od Osram Night Braker a opet ne zaslepljuje toliko vozace iz suprotnog smera. Dugo svetlo je bas dugo, kad blicnem nekome blicno sam :jee: Moja topla preporuka!

Da naglasim, moj motor ima dupli far i u odlicnom su stanju, sto dosta utice na produkciju svetla i sam rad sijalica.

Ne znam kako bi stajale na transalpu, s obzirom da farovi nisu isti.. moracu da rizikujem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
6 hours ago, drmilan_ said:

Ne znam kako bi stajale na transalpu, s obzirom da farovi nisu isti.. moracu da rizikujem :D

Bitno je da je socivo iznutra zdravo, da nije matiralo, izgorelo itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
10 hours ago, drmilan_ said:

Ne znam kako bi stajale na transalpu, s obzirom da farovi nisu isti.. moracu da rizikujem :D

Ono sto ti je jako bitno jeste da se diode na LED sijalicama nalaze sto blize lokaciji na kojoj je zarulja na halogenim sijalicama. Takodje i da je sto pribliznije velicine. Sve one opcije sa puno dioda ili diodama postavljenim u krug sa parolom "vidite koliko imamo dioda ovo sija najbolje ikad blablabla" su glupost jer je sam far dizajniran da baca pravilan zrak samo ako se izvor svetlosti nalazi upravo na mestu za koje je dizajnirano. Takodje deo nosaca gde se nalaze diode mora biti sto tanji da bi diode bile sto blize jedna drugoj i time simulirale jednu zarulju na halogenoj.

Jos jedna bitna stvar oko ugradnje LED svetala je boja svetlosti. Svi pisu kako ima 8, 10, 12k lumena i pricaju kako bljesti super itd ali skoro sve LED sijalice koje se kupuju kod nas su preko 6k Kelvina sto je izuzetno nepovoljno za ljudsko oko. Da ne ulazim u detalje ali sto je veci broj Kelvina (sto je "hladnije" odnosno belje svetlo) to znaci da ima vise plavog svetla koje direktno steti oku i uzrokuje permanentna ostecenja. Na stranu sto se putnici iz suprotnog smera zaslepljuju, samom vozacu to pocinje da steti na bilo kakvoj duzoj voznji po mraku, krecu oci da se umaraju i bole, a to je samo trenutni efekat, postoji i onaj mnogo opasniji akumulativni efekat samog ostecenja oka..

Ovo pisem sve jer sam pre neki mesec proveo sate i sate izucavajuci sve to jer sam imao u planu da stavim LED na Afriku. Na kraju sam i stavio, jeste da svetli kao ludo i da ima dobru cut-off liniju ali se svetlo takodje cudno rasipa i ako sam ih spustio vise nego sto bi trebalo da ne bi zaslepljivao vozace iz kontra smera. Dugo svetlo je fantasticno, mislim da bi se videlo do meseca da ga uperim ali takodje mislim da je previse usmereno, tacnije da izgleda kao usmereni zrak i da ne osvetljava dovoljno sa strane.

Na trzistu naravno postoje i toplija LED svetla, manje Kelvina - manje plavog svetla, ali je proizvodnja takvih dioda skuplja pa samim tim i cena tih svetala raste.

Takodje obavezno uzimajte, ako uzimate, svetla sa aktivnim hladnjenjem, odnosno sa ventilatorima..

Sve u svemu ne znam sta bih vam rekao, ja sam ugradio i za sad sam vise zadovoljan nego sto nisam, videcemo na duze staze. Samo sam hteo da podelim sa vama svoja saznanja i iskustva.. Ovako "ukratko".. :lol3:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
7 hours ago, drmilan_ said:

Koju si sijalicu uzeo ako nije tajna? 

Evo tajne.. :)

 

 

sijalica-h4-led-6500k-30w-9-32v-2-komada
WWW.SILUX.RS

Video uputstva! Važno obaveštenje: Navedena sijalica je najnovija i najmlađa LED sijalica (ukupna dimenzija iznosi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Deru nego sta.. E sad, tu postoji jos jedna stvar.. Nightbreaker ili tako neke halogene sijalice imaju od 100 do 130 sati rada zivotni vek, a LED od 10.000 do 20.000 sati..

A ako krenete na LED-ove sa toplijim svetlom, tu cena krece da siluje mozak..

Dobra stvar je sto ovde imas garanciju pa ako se dogodi da ti neka ne radi, mozes da zamenis (to se meni desilo sa prvim setom koji sam kupio u drugoj firmi pa su mi vratili pare, sto bi bilo malo komplikovanije sa kinezima :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moj Thundercat je poznat po losem faru, probao sam i Night Breaker i obican halogen, oba su sranje, skoro da i nema razlike, cak mi je obican halogen nekako bolji,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Moj Thundercat je poznat po losem faru, probao sam i Night Breaker i obican halogen, oba su sranje, skoro da i nema razlike, cak mi je obican halogen nekako bolji,

Ako je ogledalo iznad sijalice matiralo i 1cm u precniku, dzaba ga bilo, nema sijalice koja ce popraviti snop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja cu morati da rastavim far i ocistim kao na windu sto sam. Nista ne vidim. Led sa kojom je dosao motor je ubijala kako je sijala, dok halogena je uzas. Mada ni night breaker mi ne sija nesto vao, ko da ni nema razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Borzegi said:

Deru nego sta.. E sad, tu postoji jos jedna stvar.. Nightbreaker ili tako neke halogene sijalice imaju od 100 do 130 sati rada zivotni vek, a LED od 10.000 do 20.000 sati..

A ako krenete na LED-ove sa toplijim svetlom, tu cena krece da siluje mozak..

Dobra stvar je sto ovde imas garanciju pa ako se dogodi da ti neka ne radi, mozes da zamenis (to se meni desilo sa prvim setom koji sam kupio u drugoj firmi pa su mi vratili pare, sto bi bilo malo komplikovanije sa kinezima :))

 

Mislim da je upitan taj deklarisani radni vek LED.

Ima tu i elektronike koja crkne, a ne popravlja se, ima onih koji se pregreju itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
 
Mislim da je upitan taj deklarisani radni vek LED.
Ima tu i elektronike koja crkne, a ne popravlja se, ima onih koji se pregreju itd.
Sigurno si u pravu, ja samo napisao sta sam procitao i moje licno iskustvo sa osvetljenjem, daleko od toga da se razumem u elektroniku :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 10/15/2019 at 5:02 AM, Throttle Addict said:

Bitno je da je socivo iznutra zdravo, da nije matiralo, izgorelo itd...

Koju opciju izaberes pri kupovini? Ne bih da se zajebem pa da narucim pogresnu H4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Stigle sijalice sto su bile preporuka od kolege, posto mi rastavljen motor ne mogu da probam na faru ali na prvi pogled dok prebacujem sa dugog na kratko vidi se razlika, samo sto nema opciju za blicanje al nema veze6FD314B0-5E88-4453-B47B-37744AEF4E6D.thumb.jpeg.f51d2c28f8f5bd5d800ad243698ad5a1.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Probao neko ove?
RSD 1,909.03 55%OFF | H7 LED H4 LED Car Lights H11 LED Auto Lamps HB4 HB3 12V 24V 16000LM 60W 9006 9005 9007 9004 Headlights for Car Light Bulbs LEDs



Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

poslednja poruka je iz 2019. godine... sta sada,u 2023.,nakon prilicno vremena,kazete o  h4 led ?  radi posao ili ste se vratili na halogene ?  ima li neko da je zadovoljan led-om,i kojim ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 22 sati, Bojan82 je napisao:

Kad pada kiša, npr ova sad,vidljivost sa led je katastrofalna

Meni sa Led puno bolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Zavisi od fara. Meni sa led nije ista obasjanost asfalta na razlicitim vrstama asfslta. Na sivom asfaltu se vidi fantasticno, na starom tipu asfalta se vi dosta slabo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja