Jump to content

Moto Zajednica

LED H4 sijalice

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stiglo je vreme da se LED tehnologija probije i na podrucje glavnih svetala. Kazu da je snaga (osvetljaj) sasvim uporediv sa xenon sijalicama, ali da je snop dosta kultivisaniji, odnosno da manje smeta vozacima iz suprotnog smera.

 

Cene su jos uvek jake, ali pitanje je meseca kada ce to postati sasvim prihvatljivo, narocito kad se posmatra odnos ulozeno-dobijeno. Radni vek treba da bude 40000 sati pa na vise!

 

Dakle, da li je ovo neko vec probao? Gde moze da se nabavi i po kojoj ceni?

 

Navalite! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Suzuki Burgman sa xenona presao na led sijalice (far običan, H4 i H7), očajno loše osvetljava Led sijalica.

Ako hoćeš svetlo ko svet, samo projektor ili ti Bi-xenon, po mogućstvu Morimoto (original) i nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Moze sve da radi i sa kineskim sijalicama, ali POD OBAVEZNO ugradi i projektore da ne bih snop svetala smetao vozacima iz dolazeceg smera. To su oni komentari, " brate kupio sam kineske led sijalice, ne da bacaju, kao duga da sam upalio". Bez projektora, rade kao duga svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pazi, cuo sam, nisam video licno, da su se pojavile LED H4 sijalice koje imaju osvetljaj ksenona, a pri tom savrsenu geometriju, kao standardna sijalica. Tako nesto me zanima. Projektori i ostalo dizu cenu u nebesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moze sve da radi i sa kineskim sijalicama, ali POD OBAVEZNO ugradi i projektore da ne bih snop svetala smetao vozacima iz dolazeceg smera. To su oni komentari, " brate kupio sam kineske led sijalice, ne da bacaju, kao duga da sam upalio". Bez projektora, rade kao duga svetla.

Nema apsolutno nikakve potrebe za projektorom ako na sijalici ima fabrička zavesica ili je položajem diode predviđeno da snop bude usmeren. A većina LED sijalica za glavno svetlo je takva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

 

Moze sve da radi i sa kineskim sijalicama, ali POD OBAVEZNO ugradi i projektore da ne bih snop svetala smetao vozacima iz dolazeceg smera. To su oni komentari, " brate kupio sam kineske led sijalice, ne da bacaju, kao duga da sam upalio". Bez projektora, rade kao duga svetla.

Nema apsolutno nikakve potrebe za projektorom ako na sijalici ima fabrička zavesica ili je položajem diode predviđeno da snop bude usmeren. A većina LED sijalica za glavno svetlo je takva.

 

Kineske ne. Barem ja kad sam ih probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Mislim da je 6000K dosta visoko u spektru, vuče na plavo iako tvrde da je dnevno belo. Najbolje je blago žuto 4300K do 5000K max.

 

Koliko lm (lumena - osvetljaj) je dovoljno, tj. koliko menja standardnu sijalicu ili Xenon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pazi, cuo sam, nisam video licno, da su se pojavile LED H4 sijalice koje imaju osvetljaj ksenona, a pri tom savrsenu geometriju, kao standardna sijalica. Tako nesto me zanima. Projektori i ostalo dizu cenu u nebesa.

Ha, da li je moguce? Zakleti protivnik ksenon svetala i zaslepljivanja drugih vozaca bi da predje na led svetla? Pa ja kada sam ti rekao da ksenon sa morimoto projektorom je prava stvar, ti si me pitao gde mi je automatska nivelacija farova?

Sta ces da uradis ako vozis sa led svetlom sa savrsenom geometrijom i zadnji tocak upadne u rupu, prednji kraj ti se podigne i na sekundu smttno zaslepis vozaca koji ti dolazi u susret, a nemas automatsku nivelaciju? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mislim da je 6000K dosta visoko u spektru, vuče na plavo iako tvrde da je dnevno belo. Najbolje je blago žuto 4300K do 5000K max.

 

Koliko lm (lumena - osvetljaj) je dovoljno, tj. koliko menja standardnu sijalicu ili Xenon?

 

Pusti to što kinezi napišu boje, oni su na dalekom istoku gde je zalazak sunca drugačiji :)

Dnevno belo je ustvari to tvoje blago žuto, odnosno toplo belo/warm white, ~4300K.

Sve od 1200-1300 lumena pa naviše je ok, u zavisnosti od konstrukcije, tj. da li je usmereno ili bije na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Pazi, cuo sam, nisam video licno, da su se pojavile LED H4 sijalice koje imaju osvetljaj ksenona, a pri tom savrsenu geometriju, kao standardna sijalica. Tako nesto me zanima. Projektori i ostalo dizu cenu u nebesa.

Ha, da li je moguce? Zakleti protivnik ksenon svetala i zaslepljivanja drugih vozaca bi da predje na led svetla? Pa ja kada sam ti rekao da ksenon sa morimoto projektorom je prava stvar, ti si me pitao gde mi je automatska nivelacija farova?

Sta ces da uradis ako vozis sa led svetlom sa savrsenom geometrijom i zadnji tocak upadne u rupu, prednji kraj ti se podigne i na sekundu smttno zaslepis vozaca koji ti dolazi u susret, a nemas automatsku nivelaciju? :P

 

 

Pa ne znam sta je problem, situacija koju si opisao je ekstrem i ne moze se predvideti. Medjutim, ksenonske sijalice neprekidno zaslepljuju sve, bez obzira kako su regulisane i u sta su postavljene. Samo fabricka ksenon svetla su OK, sve ostalo (od ksenona) normalna drzava bi zabranila.

 

Dobrim delom je to zato sto ksenon sijalica ne dolazi u zizu parabole u faru, kao sto to radi standardna H sijalica. LED sijalice se izgleda uklapaju u pricu i lezu u far bas gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

A to si ti procenio strucno i samovoljno kada je LED sijalica u pitanju, a za ksenon su tu zakoni EU. Daj molim te, napisa covek da i taj led bez dobrog projektora ce biti promasaj. 

Znaci podvlacim, i ksenon sa morimoto projektorom je pogodak i nema problema, isto vazi i za LED.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo su slabe sijalice, 5 do 7W. Sad mogu da se kupe LED sijalice 30-40W, i to je sasvim druga prica.

 

Sasvim pogresna prica, nemoj bezveze bacati pare za Led sijalice, a ti ako si bas toliko zapeo da stavis....

 

 Daj molim te, napisa covek da i taj led bez dobrog projektora ce biti promasaj. 

Znaci podvlacim, i ksenon sa morimoto projektorom je pogodak i nema problema, isto vazi i za LED.

 

Prvi primer je Milos, pricao sam mu da ne stavlja Led u oboreno svetlo, naravno nije poslusao i naravno da se zeznuo.

 

Drugi primer je moj kolega sa posla, Honda CRV i far koji ima projektor, ugradio je Led sijalice i spolja kad gledas izgleda odlicno.....pitaj ga kako je video nocu, kaze covek "sranje tesko".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda nije jos pravi trenutak, tehnologija se brzo razvija. Ubedjen sam da je u LED buducnost niskobudzetnog osvetljenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Mozda nije jos pravi trenutak, tehnologija se brzo razvija. Ubedjen sam da je u LED buducnost niskobudzetnog osvetljenja :)

u kučnoj varijanti i varijanti osvetljenja objekata i  ulica možda, a što se tiče autoindustrije mislim da ne......previše problema u smislu pregrejavanja,pada svetlosti, termoregulacije,itd.....mislim da je sledeča stepenica laserska svetla.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Fabricka led svetla na autima sasvim lepo rade.

Sad nemam pojma koliko dugo će biti takva, ali nema razloga da ne verujem da će da traju isto kao i auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250 K3

Ja imam LED H4 na motoru, 30W je pri radu na dugackom svetlu a 20W je pri oborenom (znaci uvek trosi 20W pa samo pojaca za jos 10W kad se upali dugo).

Ja sam zadovoljan imam je malo jace od godinu dana i sasvim lepo radi.

Moze biti jaca recimo da je nekih 50W bilo bi bolje, ali posto slabo vozim nocu a kad se i zadesi ne divljam tako da je OK.

Mali potrosac, nikad je ne gasim jer nema potrebe, bila je 50 dolara kad sam je ja kupio i ovi nasi su me obrijali za jos 10 evra na osnovu poreza. Nije bila jeftina ali sam hteo da je imam i ne kajem se.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo se valja, koristi ih moj drugar kamerman u UK. Nakon upotrebe xenona, ne kineskih, i nekih slabijih varijanti ledova uzeo je varijantu sa ventilatorom il sa ovim velikim pasivnim hlađenjem, zaboravih tačno šta, al tehnički podaci koji su uz ove sa trakama  su potrebni da bi sijalica imala osvetljenje kako treba i bilo bolje od xenon projektora.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2500-3200LM-H4-H7-H11-9005-9006-CREE-LED-Head-light-Conversion-Kit-Fog-DRL-Lamp-/272083493730?var=&hash=item3f5970a362:m:msVTPElC244robj3thZwBrA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250 K3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja