Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

ne želim biti baba ... ali kad se mašina sredi, pa kad krenu problemi sa ovjesom .. pa pogonom ... pa kočnicama... pa instalacijom .. ajoooj .... :)

Pa svi vozite motore,to svima moze da se desi i desice se...samo valjda ne sve odjednom.

 

Pa vec sam rekao,a Veljko je i to sad pomenuo,nisam hteo da radim kod majstora koji mi na nevidjeno odma predvidja cifre od 500e,sto rece kolega mozda je meni crkla svecica il se zapusio dovod goriva pa nece da upali.Dodjem kod majstora kazem imam dvotaktni motor 88 god,skoro sam ga kupio nece da upali.Posto si ga platio?Toliko i toliko...A jao,pa to je komplikovano,ne isplati ti se to sine moj,150e za ruke,delovi,sve te izadje koliko si i motor platio.Sad se kao on sekira za mene i moje finansije,ma sve dusevni ljudi.Nego vidi ne znam,kupio motor za te pare,znaci verovatnoca da je  krsh poveca i sad cemo da mu nakarikamo sve zivo.Da se ogradimo.A sto neko rece,mozda se meni zapusila slavina za gorivo.Ti su mi bili sumnjivi i preskocio sam.

Jedan kaze ma moze,doduse ja radim samo sportake al sto da ne,taj dvotaktni ima i manje delova sredicemo.I to sam preskocio,uz duzno postovanje.

Sad sto se ispostavilo da je motor ziva krshina nema veze,to se nije moglo znati na nevidjeno i odvaljivati takva prica.

 

Ja sam znao da ljudi uvaljuju tako neke kvarove kad prodaju,reko dobro precutace,slagace za neki manji kvar nema veze ,ne kupujem motor za 2000e,popravicu.Al da mi uvali ovakvu leshinu i jos da mi prica ma teraj to,vozi u zdravlje to da mi se nije desilo ne bih verovao.

Sad jedva cekam da se vrati motor s popravke da vidim kako radi,da vidim razliku.Uf,kad je lep dan a ja ko na iglama.Nek pada kisa,lakse mi je:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E da,radicu i ogibljenje,premekano mi je,motor ko da ce da se polomi.sad dal tu treba da se sipa ulje u one vile,napuni vazduh nemam pojma pitacu majstora kad zavrsi ovo prvo.Ma realno sve je tu za zamenu il ce biti za zamenu krajem godine.Moracu da odlozim pilaganje za sledecu godinu jbg.Ove godine cele "kupujem" motor,sledece polazem da mogu njime van sela.Oj zivote...raskrsnico☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nemoj ti mene pogrešno shvatiti ... ;)

 

bit ću sretan ko beba na sisi kad ta tvoja kanta bude sređena.... nisam ti ja od onih koji se smiju tuđoj nesreći ... :takoje:

 

ali i ti sam moraš shvatiti da je velika većina ljudi znala kakvu si kantu kupio čim si rekao koliko si para dao..... jer za te pare možeš kupiti samo kantu .. ili da nekome toliko gori pod nogama da je od životne važnosti ... a ovo drugo kod tebe nije bilo .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa bre sto su ti motori skuplji od kola?registracija isto skuplja nego za kola?recimo za 600 cc rega ko za auto od 2000cc skoro.Sto tako?ma da sam znao sta ce biti cekao bi da skupim bar 1000e za neki 125cc al jbg.

Kukao sam par dana al sad me briga,preboleh.Na kraju krajeva masine se popravljaju,mozda ovaj moj bude sjajan motor dogodine pa ga prodam za 300e hahhahha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A ne mislim ja da si ti takav,nego si realan a i ja sam takav prema sebi al nekad ne volim da mi to neko kaze,iako u sebi sve to znam i sam ocekujem najgore uvek.ja sam ono sto zovu pesimistom al jbg uvek ispadne da si bio u pravu ako pesimisticki prognoziras zivotne tokove.tako je bar kod mene☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

IceBet, od samog početka pratim tvoju temu i zaista bih voleo da uspeš u ovom sizifovskom poslu. Ovo strašno Strašilo je samo čovek sa iskustvom i znanjem, pa ti daje naznaku onog što te čeka. Nisam želeo da ti stajem na muku, pa da te pitam, kako si ti kupio ovo sokoćalo? Da li si sam, usmeren željom da što se što pre provozaš ili je neki stručnjak bio uz tebe? Povratka ti nema! Istraj u sređivanju i imaćeš o čemu da pričaš drugarima i nama na Forumu. A za sledeći motor, povedi prilikom kupovine pravog majstora, ili drugara, koji se razume u motore! Srećno sa sređivanjem i pratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hvala Sumadinac na pracenju teme i ohrabrivanju.Vidim ja i znam da ce ovo na kraju biti veliki posao srediti ovaj motor da bude kako treba i to cu i uraditi ukoliko ne dodje do nekih nepredvidivih okolnosti u zivotu.

Kako sam kupio ovo,eh...nikako otisao sa drugom koji se razume koliko i ja,verovali prodavcu obojica posto nismo prevaranti ni probisveti racunamo na neku trunku iskrenosti i postenja,motor upalio,isao i pakuj ga u kola.Prodavac fin,ljubazan,popismo i koju rakiju eto reko domacinska kuca.Ne poznajem nikoga ko se razume u motocikle niti ko ih vozi pa nisam ni imao koga da povedem.Sve to kombinovano sa mojim prirodnim nestrpljenjem kad zapnem za nesto mora sto pre il nikad.

Ja jedino da sam platio nekom majstoru da ide sa mnom,al mislim da je i to nemoguca misija,jedva nadjoh nekoga od majstora da popravi motor,sto im je regularan posao a kako bih tek nekog od njih izmamio da se vozika sa mnom tamo negde,napusti radionicu i posao da gleda motor za mene?

Do drugog motora ima bog zna koliko vremena,otom potom,naucio sam nesto i mislim da cu tek uz ovaj motor pa ce i ta sledeca kupovina verovatno biti dosta zrelija odluka.

Inace zelja mi je Yamaha XT 600,Kawasaki KLE 500,Dominator,a od manjih Yamaha TDR 125,za neku buducnost:)Volim te enduro motore,starijeg datuma,ostali mi nekako nisu interesantni i ne zaigra mi srce kad ih vidim.E da i ona Honda Africa mi izgleda sasvim ok.

 

 

 

+++ne Yamaha XT 500 nego 600,greska+++

Promenio član IceBet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Kako sam kupio ovo,eh...nikako otisao sa drugom koji se razume koliko i ja,verovali prodavcu obojica posto nismo prevaranti ni probisveti racunamo na neku trunku iskrenosti i postenja,motor upalio,isao i pakuj ga u kola.Prodavac fin,ljubazan,popismo i koju rakiju eto reko domacinska kuca.

Već sam pisao u nekoj od tema, kako me je lik, domaćinski, porodičan čovek, koji očekuje bebu, hteo da nasanka. Prešao oko 400-500 kilometara, ustreptao da dovezem xj 900, 2001. godište kući, poveo i klince, (srećom i majstora koji mi održava motore)...Krive vile, purnja iz auspuha i ni malo obraza da se bar izvini, ili spusti cenu! 

Narednog dana (ili posle dva dana, više se i ne sećam) samo sa klincem (majstor bio zauzet) otišao u Vajsku, ( na granici sa Hrvatskom), jer sam i ja nestrpljiv, kupio motor i 98% od onoga što mi je rekao se pokazalo tačnim. 

Pravila nema: Ili naletiš na smrada, ili na pravog bajkera. Zavisno od toga, zlopatiš se kao i ti sada, ili se voziš zadovoljan. Samo, ne bih mu ja oprostio, morao bi i on da da finansijski doprinos sređivanju motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa to prastanje,ne znam sta bih rekao.Pricao sa njim i nece da ucestvuje,kaze radio je video si.Da si se javio u roku od sat vremena po kupovini u redu.Prvo sam razmisljao da odem da ga prebijem iz zadovoljstva al sam se nekako smirio i samo mi jos fali krivicna prijava.Ja sam nekako covek momenta,da sam ga tad mogao dohvatiti izasao bi u kuriru al brzo planem i brzo se smirim.Da ima obraza i savesti ne bi to ni radio,a kako nekoga necasnog na to nagovoriti bez prisile,ugrozavanja zivota,imovine ili cega vec...

Stoka samo svoj recnik razume,a svi smo pred zakonom isti,bar kad smo mi,obican narod u pitanju.Ne vredi,digao sam ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Gde u BG kupujete delove za motor,ko je snabdeven?Trazim set lancanika i lanac za ovaj moj motor.Posto je zadnji lancanik za zamenu procitah negde da je to potrebno onda menjati sve u kompletu,da li je to tacno il mogu samo zadnji da menjam a da ostane ostatak stari?Jel mi treba DID set za ovaj motor,koliko to potraje na motoru od 125cc,verovatno duugo traje jer nema neku snagu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

 

Kako sam kupio ovo,eh...nikako otisao sa drugom koji se razume koliko i ja,verovali prodavcu obojica posto nismo prevaranti ni probisveti racunamo na neku trunku iskrenosti i postenja,motor upalio,isao i pakuj ga u kola.Prodavac fin,ljubazan,popismo i koju rakiju eto reko domacinska kuca.

Već sam pisao u nekoj od tema, kako me je lik, domaćinski, porodičan čovek, koji očekuje bebu, hteo da nasanka. Prešao oko 400-500 kilometara, ustreptao da dovezem xj 900, 2001. godište kući, poveo i klince, (srećom i majstora koji mi održava motore)...Krive vile, purnja iz auspuha i ni malo obraza da se bar izvini, ili spusti cenu! 

Narednog dana (ili posle dva dana, više se i ne sećam) samo sa klincem (majstor bio zauzet) otišao u Vajsku, ( na granici sa Hrvatskom), jer sam i ja nestrpljiv, kupio motor i 98% od onoga što mi je rekao se pokazalo tačnim. 

Pravila nema: Ili naletiš na smrada, ili na pravog bajkera. Zavisno od toga, zlopatiš se kao i ti sada, ili se voziš zadovoljan. Samo, ne bih mu ja oprostio, morao bi i on da da finansijski doprinos sređivanju motora. 

 

Ja ti kao dajem savet, a postupio sam kao i ti. I majstor i klinci se naoštrili i tražili od mene da mu bar tražim lovu za gorivo. A meni bilo ponižavajuće i istovremeno rizično. Te gluposti se ne završavaju tako lako. Svađa, moguća tuča, povrede, prijave... Nosi svoj krst (i on će svoj), ti sa ponosom, a on... Samo, trba ga žigosati (na Forumu), da se neko još ne zafrkne.

Uz pomoć drugara sa Foruma, sredićeš motorin, a ovo ti je dobra škola!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa tacno tako...mada da je veca suma u pitanju osveta bi bila junacka, to vec ne znam.I ne bih rekao na nekom forumu nista ni ostavljao pisani trag...

Nije clan foruma tako da nista,mislim da ne bih ovako prosao da sam sacekao koliko treba i trazio motor za kupovinu od nekog clana foruma ovde koji je tu, sa nekim stazom.Isao sam na rizik,gadjao crveno a ispalo crno i sta da se radi.Druze,evo iskreno da ti kazem,uginuo mi je skoro Doberman(namerno velikim slovom),na mojim rukama,licno sam ga sahranio,najboljeg prijatelja u zivotu,bez preuvelicavanja,tako da mi ova situacija pada u stoti plan,nevazan covek koji me prevario za svotu koju ce potrositi u mesec,dva dana...Da sam hteo da ga bijem nije problem,nema tu tuce,nisam dzabe lio znoj po kick-box salama da bi me tukao neko u mojoj kilazi ili imao sansu uopste da mi uzvrati.No to je nebitno,ne zanima me da se silim nad njim,ni na kraj pameti.

Psiholoski,svestan sam da sam podsvesno zamenio nekada zivog ljubimca necim drugim,mehanickim....davnom neostvarenom zeljom,gurnutom u dubinu,koja je naglo izbila i pokazala svoje Ja...podsvesno je cudo.Nadam se da razumete,bar donekle.Zvuci bolidno al jbg,tako je.Mozda me razumeju ljudi koji vole motocikle,ostali bi rekli odlepio,ko zna.

Ovde sam procitao dosta stvari,i zagotivio neke likove iako ih nikad nisam video i to je neverovatno.Uglavnom sve vas koji ste pisali na mojoj temi :)

Majstoru koji mi sredjuje motoric sam jako zahvalan i voleo bih da mogu do Valjeva da se upoznamo ko ljudi.Stvarno je bio zajjeb da jos pored svega ne mogu da nadjem u citavom raspalom BG nikoga da mi sredi motor a ne trazim dzabe da ga radi,jbg.

Ono sto mi jos daje snagu da ne odem tamo i slomim liku obe noge i vilicu bar na 2 mesta je to sto ovo shvatam kao dobru skolu,iskustvo vise,i kako sam postavljao tupava pitanja na pocetku teme,sad sam udaljen barem par godina od toga,sve je drugacije kad vidis uzivo,i manje su sanse da me neko tako zezne budem li kupovao opet motor.

Na kraju krajeva i zasluzio sam,brzopletost,neznanje i nestrpljivost su "vrline" koje su mogle samo tako nesto i da prouzrokuju tako da neka mi,i treba!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

zvrcni me kad budes mogao,nacicu ti sve sto ti treba

Nije problem,nego je meni motor kod majstora a ovo pitam cisto informativno da znam koji me trosak ceka.Necu da zvrndam majstora i ispitujem dok ne zavrsi glavni posao,ne volim da smaram ljude dok rade.Hvala svakako,znam kod koga mogu nabaviti delove ubuduce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gledaj ako možeš da budu kožne i da imaju protektore na vitalnim delovima. Dalje imaš podeli na zimske i letnje. Kratke i dugacke. Neke imaju mali gumeni brisač za skidanje kišnice sa vizira.

 

Cene variraju, ako kupujes nove u radnji, novu kolekciju, za dobar par spremi oko 100 eurica. Nekad imaš sreće pa naletiš na zadnji par u odgovarajucem broju ili neki rasprodaju od prošle godine ili tako nešto pa to bude povoljnije.

 

Ja sam vazda nešto sredio pre na tim rukavicama i tek kad sam odrešio kesu za dobar par onda sam progledao kako lepo i udobne mogu biti da ne zulja nijedan sav i da budu 100% po meri :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kapiram gde ciljas i sve je to u redu,verovatno imas pravo al ja cu za pocetak da se odreknem komfora i tako nekih stvari.Bitno mi da se ne pocepaju samo od navlacenja i da pruze neku zastitu ako se docekam na dlanove.Inace nisam konformista malo sam i divljak(tako kazu)☺ pa bih me zadovoljio i neki jeftiniji model bar za ovu sezonu.Polako ljudi s ti evrici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nema,al kazu salju brzom postom i vracanje ukoliko ne odgovara kazu ne prave problem tako da mozda napravim neku kombinaciju,hvala ti za ovo imaju finu opremui cini mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Radilica stigla sa remonta,sada je opremljena Prox klipnjacom.Lezajevi NTN ,tu su i semerinzi,klip Meteor, a bogami i komplet dihtunga.Ako sve bude kako treba za koji dan ce proraditi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja