Jump to content

Moto Zajednica

Dzejev sin

Problem s gasom

Recommended Posts

• Ja sam FAP mašina, 613 postova
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ko je mogo da ti kaze takvu glupost, pa tvoj motor nije tomos pa skini caskom cilindar, ti imas vodeno hladjenje, to sto ima 5 srafa je glava motora tu se odvija sagorevanje tu ne sme da pusta kompresiju, neznam kako si ti mogo da vidis da ne valja kad preko nje dolazi poklopac. Kod 2t motora gorivo ide prvo u radilicu pa u cilindar. Nemas dovoljno iskustva da sam sredis motor, budi strpljiv oteraj kod majstora, po samom klipu se vidi da je skoro motor radjen, ja cenim samo da je presisao I nagutao se ulja, to se lako resava ali si trebao prvo da pitas.

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 840 postova

Bravo,ovaj odgovor mi deluje najrealnije i vidi se da znas znanje.Motor nije ni 100 km presao sa novim klipom i karikama.A tu glupost mi je rekao ni manje ni vise jedan lik koji ima moto servis pa sam zato slepo slusao.znaci nisam ga ovako ni mogao ocistiti.

A glavu cilindra sam naravno video da je kriva cim sam skinuo poklopac motora.mozda je neko pretegao sraf jer od njega krece naprslina i sad ne dihtuje kako treba.

Ma jedva cekam druze tog majstora ne mogu vise da razbijam glavu i da vas davim ovom temom,oprostite na dosadi.

Jedina dobra stvar je sto sam otkrio tu naprslinu koja mu sigurno steti.Jesi pogledao snimak?

Aj mi to jos objasni molim te i hvala ti od srca.

To sto si ti video je pero, glava ti je onaj deo sto se steze sa 5 srafa, to stavi na staklo ne sme nigde lufta da ima.

• Podržavam 1

Lakse doci do neuro-hirurga(pu pu ne daj boze) nego do majstora za motor.Pola njih koje sam nasao na ovom sajtu ne rade dvotaktne motore,druga polovina nema vremena.Jednog pitam odma radite li dvotaktne motore,kaze ne,oni su mnogo komplikovani.

Treba ti debela veza i za moto-mehanicara izgleda.

Na kraju da dam oglas da trazim majstora za dvotaktni motor:)Imam 7 telefona moto servisa u bg i okolini niko nece,ne moze,zovi za 20 dana,vec sam krenuo da gubim zivce.

Jel zna neko postenog majstora u bg za dvotaktni motor,ne zuri mi se nigde nek ga radi i godinu dana ne zanima me samo da neko vise uzme ovaj motor da pogleda bar???

Kad si vec skinuo glavu probaj da cimas klip levo desno da vidis dal ima lufta, i proveri stanje cilindra dal je ostecen ima riseva ili ne.

Mrda se malko levo desno,lupka.Nema cilindar riseva ko staklo je

• Drug član, 2206 postova
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kad si vec skinuo glavu probaj da cimas klip levo desno da vidis dal ima lufta, i proveri stanje cilindra dal je ostecen ima riseva ili ne.

Mrda se malko levo desno,lupka.Nema cilindar riseva ko staklo je

vjerovao ili ne, ali to baš i nije tako dobro kako ti misliš . ;) 

Pa i ne mislim da je dobro.ali ne znam jel klip sme imalo da mrdne tako?

Ako je odgovor ne onda nagadjam moze biti klipnjaca tj neki njen lezaj,radilica il mora nesto da se busi skuplja siri nemam pojma

Pa i ne mislim da je dobro.ali ne znam jel klip sme imalo da mrdne tako?

Ako je odgovor ne onda nagadjam moze biti klipnjaca tj neki njen lezaj,radilica il mora nesto da se busi skuplja siri nemam pojma

U sto se slatko ismejah, vrlo dobre rezone imas,  otiso ti je klip ili karike, izgubio si kompresiju. Spakuj to ko sto je i bilo da ne izgubis neki deo, i kad zoves majstore ne obrazlazi im u detalje tvoju problematiku, natovari u prikolicu i teraj, meni nije jasno da ne mozes ni jednog majstora da nadjes, tu mi nesto ne stima.

• Podržavam 1

☺a znam da sam smesan sa svojim pitanjima i ispadam glup al istrpecu,u ovoj temi imam obraz kao djon hahhaha.Priznajem da nemam 3 ciste u vezi motora.Sad ide najbolji deo pripremite se dobro.Dao ja burazeru dok je motor jos bio u funkciji da ode do pumpe da mi kupi ulje.I kupio on meni ulje i ja sipao.E sad problem je sto on vozi X9 Vespu i kupio mi polusintetiku.Ja to onako sav srecan i uzurban nalijem lepo i upalim.Malo radio i crko.

Odem ja malopre do garaze i vidim Motul 10-40,leb ti razeni otkud gradacija na dvotaktolu.Eto...

Sad mi se smejte i zezajte necu se ljutiti posto trenutno imam predivno misljenje o sebi

E tako odo ja sad u cosak malo da se stidim.A sta vama da kazem dobri ljudi,osim hvala sto ste pokusali da mi pomognete al meni treba neko ko ima diplomu i tako,obicno nose beli mantil:)

Ma kazem vam,nije to nista,eto ja sam danas video pravu svinju kako jede iz kontejnera na konjarniku kod okretnice 31,ljudi slikaju i snimaju ne veruju a ja se uvatim za telefon,fazon ako budem pricao nece mi kuci zena verovati kad ono cvrc riknula baterija.

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2280 postova

Ma bio neki lik ovde pre na forumu, nadimak Troll. Podsetio si me na njega.

Njemu niko nije mogao pomoći.

Za tebe možda ima nade. ;)

Hahhaha evo pijem kafu pre posla i citam.Ma kapiram,a i nema pomoci na forumu,ima 100 misljenja.neko kaze sitnica neko full generalna.

Strasilo me samo plasi

A meni treba preporuka za nekog ko zna znanje da mi to pogleda al ovde u bg,jer od ovog mog trolovanja nema vajde osim da malo svi ubijemo vreme.

• Drug član, 2206 postova
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

strasilo je samo realan, a ne da te plaši .. ;)

taj koji ti je prodao kantu za 450€ jako dobro zna zašto ju je dao za 450€  . ;) 

Nema od toga nista,nema vremena.A i brate gde god sam otisao odma mi pocnu pricu radilica toliko,klipnjaca toliko,cilindar toliko klip toliko,pa ruke jbg 150e ima tu posla izadje te 450 e.Aman otkud znaju da mora full generalna.Po cemu?Kupio dvotaktni motor od 4,5 delova u njemu ispade ko da popravljam Alfu.Mozda samo otisle karike.Pitam majstora lepo mogu i kad mogu da dovezem motor da se pogleda oni odma a sta mu je,ja kazem samo dvotaktni nece da upali oni odma 450e,to ti se ne isplati,svi kao da su se dogovorili.Sta te zabole jel se meni isplati ili ne?Moja stvar!

Najjaci ovaj jedan,ne radi 2T komplikovano mu.

Drugi me zove da dodjem u servis da porazgovaramo sta kako ,ja zapalim kroz pola bg dodjem on mi kaze nemam ja vremena,znaci odma.Nije jeo gibanicu koliko ima posla i neke price,ne razumem se u motore al nisam siso veslo.

Ovaj jedan sve lepo prica kad pitam kad da dodjem pocne da muca i trokira 3 minuta recenicu ne moze da sklopi

Ja jesam malo blesav al ovi bre nisu normalni:)

Kaze mi 450e sve to a nije ni pogledao motor.Ja mu kazem aj ovako cemo,samo mi sklopite to nazadadihtujete koliko to kosta,ne zanima me oce li da upali odma pocne prica nemam vremena.

Daj bre,koje fore providne...

Mislim malo sad zvucim kao Kalimero al jbt,ima ko da nije prevara?Kakav je taj neki majstor Gedza?Njega jos nisam zvao,bar mislim da nisam:)

Ajde jedino da pohvalim majstor Bokilica koji je bio preljubazan i nekako drug nema covek vremena rekao bez uvijanja i postujem,svaka cast.Kocka fin covek,bio sam do njega.

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja