Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Covek prodaje jeftino radilicu na kp, samo da se proveri I ona, icebet skupljaj lovu ako hoces ovo da se odradi ko sto treba, jbg

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

A ta radilica je u Subotici.Morao bi mi slati brzom postom a moze opet da se desi da kupim losu stvar i bacim pare.Resicemo nesto,popravicemo ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Zašto kupovati novu radilicu ?!?! 

 

u setu s klipnjačom ide i bolcn ... radilica se rastavi, promjeni se bolcn i klipnjača i sve se sastavi, balansira i to je to ... praktički nova radilica... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zašto kupovati novu radilicu ?!?! 

 

u setu s klipnjačom ide i bolcn ... radilica se rastavi, promjeni se bolcn i klipnjača i sve se sastavi, balansira i to je to ... praktički nova radilica... 

Upravo tako,zato sam i napisao ,,remont radilice" nova klipnjaca,bolcna i lezajevi male i velike pesnice,nacentrira se i izbalansira i nova stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Radimo generalnu,sve komplet bar cu imati podmladjen agregat i ne brinem se za dalje.cuvacu ga paziti i zvacu ga "Djole"☺.Sipacu mu samo dvotaktno ulje nadalje hehe,i necu da ga otvaram da bi video sta ima unutra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Radimo generalnu,sve komplet bar cu imati podmladjen agregat i ne brinem se za dalje.cuvacu ga paziti i zvacu ga "Djole"☺.Sipacu mu samo dvotaktno ulje nadalje hehe,i necu da ga otvaram da bi video sta ima unutra.

ovo ti je jedna od boljih odluka ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Resetovao sam se malo...danas su poceli radovi na motoru.Razmisljam o stavljanju alnasera na njega ako sam lepo rekao alnaser,alanser,analaser, neki ser uglavnom hehe.Morace se menjati zadnji lancanik al otom potom,kad se zavrsi s generalnom.Mozda iskrsne jos nesto...verovatno da hoce,ima tu problema.Bice verovatno i koja slika sa terena od majstora,ili snimak...kraj radova ne znam kad ce a i ne zuri mi se,kad bude bice ima vremena leto nije ni doslo,ima vremena da se postane bajker lagano:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Rasklapanje pocelo,vodena pumpa ,,reparirana" crvenim silikonom videcemo da li ce proci sa novim semerinzima lezajem  i gumicama.Kao sto sam vec napisao radilica u velikoj pesnici ima lufta na pretek.Interesantno je da masina do sada nije otvarana na pola tako da hajd da se pohvalim prvi sam joj ;) .Evo i snimka koliko ima lufta u velikoj pesnici.https://www.youtube.com/watch?v=6TLs1ZG4pkw&feature=youtu.be

Radilica sutra ide na reparaciju,dobice novu Prox klipnjacu sa pratecom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Nista,stupih ja u bracnu zajednicu sa Hondom:)A mislio sam da cu se samo jednom zeniti

Ajde neka je sa srećom

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Hvala,valjda me prva zena nece izbaciti iz kuce:)

"Prva" ili "prava" ?

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Evo ljudi da napisem nesto posto je tema malo dojadila a i meni dosadno,pa uz to jos imam priliku nesto da izjavljujem ovako na forum:)

 

Sta je bilo  sa motorom...koliko sam ja shvatio.Prodao mi lik motor sa crknutom vodenom pumpom ukratko,nije ni cilindar bio u dobrom stanju a ni radilica izgleda.Jos uz ovaj kvar,nije se hladio pregrejali se delovi i havarija.

A ovako je to islo:kad sam dovezao motor kuci montirao mu tocak,malo upalio provozao se kratko,moj brat malo vise sve ukupno ni km.

Sutra obisao motor,rekoh da ga malo ocistim,pogledam filter vazduha itd.Skinem plastike,vidim prazan rezervoar za antifriz.Tu ja odlepim nacisto,nazovem onog idiota i fazon vraca on meni lovu ja samo da doteram nazad motor.Ok,iznerviran sam sto je tako,imam troskove puta al dobro.

Ne prodje ni 5 min zove mene taj lik i kao Boki ovo ono pa jesi gledao u hladnjaku jel ima antifriza.Reko nisam,al treba da ima u rezervoaru svakako,pa ima onu skalu za nivo na njemu obelezenu,u manualu pise tako se i nivo proverava.Ma jok,kaze on meni,bitno da ima u hladnjaku,ne sekiraj se nista,sipaj novo ulje i vozi uzivaj samo.Jos se ja njemu izvinjavao sto sam ga napao itd.Ostade tako to neko vreme,nisam ni vozio motor,ni nista.Jedan dan ga provozam lepo ide sta znam kotrlja se to.Sutra ga upalim radi minut i ugasi se.Posle vise nije ni palio.Skracena verzija al to je sustina.Ostalo znate.

 

Ako sam lepo skapirao,jeste on imao antifriz u hladnjaku al to nije cirkulisalo uopste nego tako tu lezalo ko neka bara.Sad znam,rekao mi majstor,da je pokusana reparacija vodene pumpe bezuspesno i da je svuda stavljan crveni silikon.I zovem ja tog lika i kazem mu sve to i on :"ma ne,to je nemoguce,to tako i treba,nema tu sta da kruzi,sta ce antifriz u rezervoaru jos kaze sklopi ti to kako je bilo i vozi u zdravlju da se navozas.Jel bre lud ovaj :tras2: Da mi je blize noge bi mu slomio a ne mogu mu ovako nista.Ma sta mi sve napricao lik to je show

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ovo sto radilica ima ovoliko lufta tesko da ima veze sa pregrevanjem, ne strada kod njih ona nikad zbog toga, ranije je ona vec odsvirala svoje... cilindar i klip vec mogu da se ostete zbog pregrevanja vrlo lako, to jeste...

 

Jbg bas sranje... kakav kreten... al sta da radis, svaka skola se placa pa sledeci put povedi nekog iskusnijeg :) Ali gledaj to sa vedrije strane, jeste da ce sad ovo da te kosta ko svetog petra kajgana ali ce to biti onda trajno resenje, znas sta je unutra... bice to kao novo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ne želim biti baba ... ali kad se mašina sredi, pa kad krenu problemi sa ovjesom .. pa pogonom ... pa kočnicama... pa instalacijom .. ajoooj .... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

reci ti meni kako ti gledaš na to da ti majstor uzme motor i izgubi nekoliko sati na rastavljanje i dijagnozu kvara i kaže ti cifru za popravak koja tebi ne paše ... šta u tom slučaju napraviti !?

 

uzmi u obzir da je sat rada dobrog i kvalitetnog majstora cca 20€ ..

Pa kako drugačije? Oteraj motor kod nekog majstora i daj mu odresene ruke da radi sta hoce i na kraju samo da popuni cifru koliko mu treba?

 

Ako si majstor/preduzetnik onda ćeš razumeti da musterija želi da zna unapred na čemu je i sta ga predstoji. Prijem i prva dijagnoze je uvek besplatna i ako si stvarno dobar majstor onda ćeš u većini slučajeva inati dobru dijagnozu, i možda u par slučajeva ćeš omanuti iz realnih razloga pa ćeš nazvati musteriju da pitas sta dalje i kako da zajednicki resite situaciju. Uobicajeno je da se u tom slučaju ako musterija odustane da se troskovi podele a nikako sve na račun musterije jer nije on kriv za pogresnu dijagnozu zar ne.

 

Ali kod normalnih ljudi to se sve unapred dogovori tako da nema puno iznenadjenja, bar po tom pitanju. Kod dilera gde vozim auto imam dogovor da do odredjene cifre rade sve sto treba a preko da me prvo kontaktiraju.

 

Kod majstora koji ne žele ili ne znaju oni odvale neku masnu cifru unapred sa horor pricom da bi se ogradili i da pokriju svoj rizik ali to po meni nema bas puno preduzetnickog duha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kad ti dođe mušterija i kaže: "majstore, u vožnji je nešto klepilo i motor se uhasio... više ne pali.. " .... i radi se o recimo suzuki GSXR750 iz '88.g. Šta bi mu ti kao majstor rekao unaprijed koliko će to koštati, a da ne zajebeš ni sebe ni njega .. ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

kad ti dođe mušterija i kaže: "majstore, u vožnji je nešto klepilo i motor se uhasio... više ne pali.. " .... i radi se o recimo suzuki GSXR750 iz '88.g. Šta bi mu ti kao majstor rekao unaprijed koliko će to koštati, a da ne zajebeš ni sebe ni njega .. ?!?

Ja bi mu rekao da pojma nemam i da tera kod majstora :) majstor nek pogleda i neka da prvu dijagnozu, možda je nestalo goriva kao nešto banalno, možda je loše gorivo, možda je osigurac crko, svecica crkla? Možda je nešto ozbiljnije oko agregata, nema kompresije?

 

Na osnovu toga može da oformi neke dijagnoze i da odredi okvirno cenu raznih scenarija? Ako ima kompresije i sumnja na kvačilo npr valjda ima neke razlike u ceni hoce li raditi generalnu ili samo kvačilo zameniti?

 

Ja razumem tebe ako hoćeš reci da majstor ne može unapred svaku sitnicu da predvidi i da može u odredjenim slucajevima doći i do zajeba kod majstora, ali to je onda majstorev rizik kao preduzetnika i rešava se u dogovoru sa mušterijom. Ako si konstatovao tokom rada da još neki lezaj nije dobar koji iziskuje dodatni rad i materijal a to nisi mogao predvideti unapred, onda je logicno da musteriji das izbor hoce li ili neće taj dodatni rad.

 

Ako kao majstor svaki put omašis muski dijagnozu onda bolje zaključaj radionicu. Isto kao i majstori koji izmenjaju pola delova da bi na kraju našli uzrocnika. I opet i to može da se desi pravom majstoru ali ne stalno kod svih musterija i kad se tako nešto desi onda se odgovorst ne stavlja kod musterije nego se zajednicki traži rešenje za pogresnu dijagnozu majstora. Zato kažem da pocinje od toga da mora biti normalan i musterija i majstor i pre svega razumni.

 

Ja shvatam i da je kod nas cenovnik minimalan pa se i na samom radu zaradjuje minimalni a na dijagnozama ništa, ali po meni to ne sme biti razlog da se radi ofrlje i da sa vrata majstori daju dijagnoze bez da se pre toga lepo ispregleda pacijent.

 

Ali da ne offujem previše, Bojan je nasao majstora koji je voljan da se zalozi da njegov motor proradi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

od - do.

otvorim pogledam dam procenu = 20€.

kad otvorim zovem te da se dogovorimo.

Najlakše na max, a ako radi dok ne stigne kući onda se ne javiš na tel. kao u gužvi si.

Ima svakakvih majstora. Najgori su oni koji bi da se obogate odmah.

Retki su dobri.

Najslađi su oni koji ti kažu zamenio sam ti još 3-4 stvari, vidio sam tek u radu, sad ti je sve novo, a delovi se negde zagubili, žena čistila radionicu...

jebemumiša ... hoćeš reći da bi na novijim ozbiljnijim motorima (tipa CBR1000, GSXR1000 R1 .... 2010 na dalje) otvarao mašinu i pogledao za 20€ ... a znaš da mašina mora dole sa rame ... a skidanje tih mašina zahtjeva poprilično posla i alata  ... jebote, ako je tako, meni se isplati dovesti motor kod tebe samo da to napraviš, a ja ću dalje ... :lol3: :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja