Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Taj originalan cep od rezervoara ima na e-bayu kosta 15€ i shipping 21€.

Ne idem u restauraciju,to je van mojih mogucnosti al da imam ne bi zalio.

Hvala jos jednom na pomoci,savetima i kritikama tebi i ostalima koje sam dodatno davio preko privatnih poruka.

To naravno ne znaci da cu da prestanem☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

a bogati ... pa nema ni sat vremena od BG do Šapca... neka ti doveze motor i napraviš mu t čas posla ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Puno majstora ne voli bas da radi dvotaktne 125-ice.Razloga za to je na pretek,glavni razlog je kolega Strasilo vec naveo a to je da dvotaktna masina mora biti savrseno ustelovana da bi mogla  potrajati vise od 30km a za to treba i znanja i vremena.Te masine uglavnom uniste  oni koji su deset puta odvrnuli svecicu i procitali puno vise  moto foruma i postali kako ja volim da kazem internet majstori.Takvi nemaju ni realnu predstavu koliko kosta rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

 

 

a bogati ... pa nema ni sat vremena od BG do Šapca... neka ti doveze motor i napraviš mu t čas posla ..  :takoje:

 

Pise ti okolina, ima malo vise  ;)  Nije mi jasno sta citiras. Uglavnom, nisam nigde ni napisao da je to "cas posla", strucnjace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

daleko sam ja od stručnjaka, pogotovo takvog na kakvog ciljaš ..  :jee: ali se nisam mogao suzdržati jer indirektno pljuješ po drugima, a sam nisi u stanju reći čovjeku da ti doveze motor i da ćeš mu ga napraviti za daleko manje novaca, kako sam kažeš .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma ja ne znam,nije problem novac,mislim jeste al ne u tom smislu.ja sam izneo neki bunt sto mi par majstora nagovestava punu generalnu a ja im dao jedini opis da nece da upali i da ne znam sta mu je.Pre nego sto pogledaju motor tako mi kazu.

Nije tesko rasklopiti,al onai ko to zna da i posle sklopi kako treba ima od mene postovanje jer zna nesto sto meni deluje kao nuklearna fizika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

reci ti meni kako ti gledaš na to da ti majstor uzme motor i izgubi nekoliko sati na rastavljanje i dijagnozu kvara i kaže ti cifru za popravak koja tebi ne paše ... šta u tom slučaju napraviti !?

 

uzmi u obzir da je sat rada dobrog i kvalitetnog majstora cca 20€ .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa mislim da na osnovu iskustva njegovog moze da zna koliko ce mu trebati da to otvori i detektuje kvar i da kaze bar pribliznu cifru unapred.

Za auto servise znam da je uglavnom ta detekcija besplatna,da se privuku musterije sto je normalno jer ima konkurencije koliko hoces.Cesto taj lik i uradi tu servis kad je sve vec tu.Sad to je stvar izbora ne zakonska obaveza.I prihvatljiv rizik za servis u slucaju da poneko odustane.To je posao po meni i tako gledam na to.

Meni licno je gospodin Aca ponudio uslugu uz besplatnu detekciju kvara i svaka mu cast na tome,a i zeli da pomogne ocito koliko moze na cemu sam jako zahvalan.

Na kraju krajeva da moram samo za detekciju kvara da platim lupam 5 sati rada ili ti 100e pa onda sve ostalo prodajem ti ovaj motor za 50€ ako hoces.Sledeci put kupujem biciklo i cao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

detekcija kvara će se uračunati u konačnu cifru ako ćeš se odlučiti na popravak kod tog majstora, pa nećeš samo detekciju kvara platiti 100€ .... ali po ovome što si na kraju napisao, može se zaključiti da očekuješ od majstora da potroši nekoliko sati rada besplatno ?!?  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne ocekujem.Pitao sam gospodina sto i sam moze potvrditi dal moze da preuzme motor i kaze mi cenu popravke a ja ako mi to bude neisplativo odustanem i platim samo cenu dijagnostike.Tim recima.Majstor Aca je rekao da mi zeli pomoci i ako ja odustanem nece naplatiti nista,da mi toliko moze pomoci jer sam u problemu.Eto...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Uz sve to,shanse da ja odustanem su minimalne,jer tesko prihvatam poraz:)Moja logika je takva,dao sam u konkretnom primeru 450e za neispravan motor,i sad imam raskrsnicu,zaboraviti na sve,ladna voda...ili uloziti jos toliko i ende.Ja cu glavom kroz zid samo zato sto sam se iznervirao :)A i ne mogu da zaboravim,al duplo vise love cu odma da zaboravim posle prve voznje.Jedino sto ce mi onda svi reci pa mogao si odma d akupis ispravan motor za 1000e noviji,Al jbg,i to je pitanje,mislim da bi me neko zajebo i tad pa bi bio u jos gorem problemu.

 

Eto sudbina,napisao sam u jednom postu onako vise deprimiran kako na forumu nema pomoci bla bla bla,sto misljenja a eto ispade da sam pogresio.Znao sam da su ovde fini ljudi i citao dosta dugo forum onako bez ucesca ali ovako nesto nisam ocekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

I na kraju krajeva niko od svih majstora koje sam obisao i koje sam zvao telefonom nije trazio ni priblizno toliko za otvaranje masine a ima tu vrhunskih majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Moja je dobra volja da pomognem decku koliko mogu u situaciji u kojoj se nasao.Sto se tice rasklapanja on je sam vec skoro pola posla zavrsio.Za neku osnovnu dijagnostiku dovoljno je skinuti cilindar i klip tako da to i nije bas previse posla,Vec bi bila druga prica da je motor imao problema sa menjacem tada bi morala masina na pola a za ovo nema potrebe.Uz Bojanovo dopustenje cu ovde postaviti koju slicicu radova i objasnjenje sta se desilo sa motorom.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Eto ja se jos jednom zahvaljujem ovako javno,hvala od srca.Naravno da imate dopustenje svako da postavite slike i neku analizu i meni samom ce to biti interesantno a verujem i ljudima koji su ucestvovali i ucestvuju u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Lose vesti.Radilica neispravna ima lufta 3 mm,cilindar neispravan,klip ostecen.Ostalo na motoru u ok stanju.

Motor rikno,lik stavio nov klip da to radi par km,proda i eto...bezobrazluk nevidjen.Toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nemoj zajebavat ..... a svi mi koji smo rekli da je mašina krepala smo ludi  ...  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

I to je sad najbitnije,ono cuveno "rekao sam ti"?Evo bravo bio si u pravu,jbg nisam odma poverovao ispao sam glup bar dva puta.Cestitke na dijagnozi☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kao sto rece Bojan,totalna katastrofa.Radilica u velikoj pesnici bar 3mm lufta,cilindar ovalan i sa dosta parnica jedina svetla tacka u vezi cilindra je to da je vec hilznovan pa se moze razbusiti.Nisam rasklopio celu masinu da bih proverio ostatak ali za sada i nema potrebe dok se ne odluci sta dalje raditi.Za sada matematika stoji ovako:remont radilice oko100e,lezajevi radilice i semerinzi 30-40e,set dihtuga 20-30e,klip od 40-100e u zavisnosti od kvaliteta,busenje i honovanje cilindra 10e,ulje 10e,A evo i slika kako izgledaju cilindar i klip.

post-21628-0-43607500-1461181621.jpg

post-21628-0-48791500-1461181650.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

I to je sad najbitnije,ono cuveno "rekao sam ti"?Evo bravo bio si u pravu,jbg nisam odma poverovao ispao sam glup bar dva puta.Cestitke na dijagnozi☺

nema to veze s tim .... ;) ali shvati to kako želiš .....  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ispravite me ako gresim...ali mislim da nepostoji klip za specijalu. Za te starije Honde su radjeni klipovi u raznim TOLERANCIJAMA, sto predvidja samo fino honovanje originalne mere. Zato je cini mi se i radjena hilzna...da bi se "vratio" na originalnu, prakticno i jedinu mogucu meru.

Opet kazem nisam 100% siguran, ali bi taj detalj trebalo dobro proveriti...pre zatvaranja konacne finansijske konstrukcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

 

I to je sad najbitnije,ono cuveno "rekao sam ti"?Evo bravo bio si u pravu,jbg nisam odma poverovao ispao sam glup bar dva puta.Cestitke na dijagnozi☺

nema to veze s tim .... ;) ali shvati to kako želiš .....  :takoje:

 

Strasilo druze,nema lose namere ni ljutnje,ocigledno smo sasvim dva razlicita karaktera pa se ne razumemo.Moje iskreno postovanje i zahvalnost na ucestvovanju u ovoj  temi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pronto,hvala ,nista te nisam razumeo :) Deluje nesto zajebano,ako ja shvatam honovanje je neko brusenje da se uvedu neki kanali il tako nesto.

Kako sam ja shvatio stavljena je hilzna al nije honovana?Osecam da sam odvalio zescu nebulozu al ajde:)

Nov je klip verovatno jeftin kineski pa je zavrsio svoje vrlo brzo jer je bio u lose odradjenom cilindru?

I sve to na radilici koja "luftira"?

Moje pitanje je sta vi mislite.koji je motiv "mehanicara" da stavi nov klip u ovakav nepodesan cilindar?Jako bitno pitanje i naravno odgovor bi mi puno znacio radi delimicnog resavanja problema.Moze li biti jednostavno neznanje ili neka namera da to radi "za prodaju"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ispravite me ako gresim...ali mislim da nepostoji klip za specijalu. Za te starije Honde su radjeni klipovi u raznim TOLERANCIJAMA, sto predvidja samo fino honovanje originalne mere. Zato je cini mi se i radjena hilzna...da bi se "vratio" na originalnu, prakticno i jedinu mogucu meru.

Opet kazem nisam 100% siguran, ali bi taj detalj trebalo dobro proveriti...pre zatvaranja konacne finansijske konstrukcije.

Ima klipova za specijale.Wossner ih radi a i vecina proizvodjaca.U dimenzijama od 56mm pa do 57.5mm.

http://www.wossnerpistons.com/products/product-details/id/WOS-8024DA/name/wossner-piston-honda-mbx125-56-mm-bore

http://www.wossnerpistons.com/products/product-details/id/WOS-8024D150/name/wossner-piston-honda-mbx125-57-5-mm-bore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja