Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa i ne mislim da je dobro.ali ne znam jel klip sme imalo da mrdne tako?

Ako je odgovor ne onda nagadjam moze biti klipnjaca tj neki njen lezaj,radilica il mora nesto da se busi skuplja siri nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pa i ne mislim da je dobro.ali ne znam jel klip sme imalo da mrdne tako?

Ako je odgovor ne onda nagadjam moze biti klipnjaca tj neki njen lezaj,radilica il mora nesto da se busi skuplja siri nemam pojma

 

U sto se slatko ismejah, vrlo dobre rezone imas,  otiso ti je klip ili karike, izgubio si kompresiju. Spakuj to ko sto je i bilo da ne izgubis neki deo, i kad zoves majstore ne obrazlazi im u detalje tvoju problematiku, natovari u prikolicu i teraj, meni nije jasno da ne mozes ni jednog majstora da nadjes, tu mi nesto ne stima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

☺a znam da sam smesan sa svojim pitanjima i ispadam glup al istrpecu,u ovoj temi imam obraz kao djon hahhaha.Priznajem da nemam 3 ciste u vezi motora.Sad ide najbolji deo pripremite se dobro.Dao ja burazeru dok je motor jos bio u funkciji da ode do pumpe da mi kupi ulje.I kupio on meni ulje i ja sipao.E sad problem je sto on vozi X9 Vespu i kupio mi polusintetiku.Ja to onako sav srecan i uzurban nalijem lepo i upalim.Malo radio i crko.

Odem ja malopre do garaze i vidim Motul 10-40,leb ti razeni otkud gradacija na dvotaktolu.Eto...

Sad mi se smejte i zezajte necu se ljutiti posto trenutno imam predivno misljenje o sebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

E tako odo ja sad u cosak malo da se stidim.A sta vama da kazem dobri ljudi,osim hvala sto ste pokusali da mi pomognete al meni treba neko ko ima diplomu i tako,obicno nose beli mantil:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ma kazem vam,nije to nista,eto ja sam danas video pravu svinju kako jede iz kontejnera na konjarniku kod okretnice 31,ljudi slikaju i snimaju ne veruju a ja se uvatim za telefon,fazon ako budem pricao nece mi kuci zena verovati kad ono cvrc riknula baterija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hahhaha evo pijem kafu pre posla i citam.Ma kapiram,a i nema pomoci na forumu,ima 100 misljenja.neko kaze sitnica neko full generalna.

Strasilo me samo plasi

A meni treba preporuka za nekog ko zna znanje da mi to pogleda al ovde u bg,jer od ovog mog trolovanja nema vajde osim da malo svi ubijemo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ili evo dodji ti sad za vikend kod mene da vidis ti to ja uzmem pivo i rostilj neki pa mi to sklopimo lepo natenane,sipamo novo ulje da vidimo oce da upali☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

strasilo je samo realan, a ne da te plaši .. ;)

 

taj koji ti je prodao kantu za 450€ jako dobro zna zašto ju je dao za 450€  . ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nema od toga nista,nema vremena.A i brate gde god sam otisao odma mi pocnu pricu radilica toliko,klipnjaca toliko,cilindar toliko klip toliko,pa ruke jbg 150e ima tu posla izadje te 450 e.Aman otkud znaju da mora full generalna.Po cemu?Kupio dvotaktni motor od 4,5 delova u njemu ispade ko da popravljam Alfu.Mozda samo otisle karike.Pitam majstora lepo mogu i kad mogu da dovezem motor da se pogleda oni odma a sta mu je,ja kazem samo dvotaktni nece da upali oni odma 450e,to ti se ne isplati,svi kao da su se dogovorili.Sta te zabole jel se meni isplati ili ne?Moja stvar!

Najjaci ovaj jedan,ne radi 2T komplikovano mu.

Drugi me zove da dodjem u servis da porazgovaramo sta kako ,ja zapalim kroz pola bg dodjem on mi kaze nemam ja vremena,znaci odma.Nije jeo gibanicu koliko ima posla i neke price,ne razumem se u motore al nisam siso veslo.

Ovaj jedan sve lepo prica kad pitam kad da dodjem pocne da muca i trokira 3 minuta recenicu ne moze da sklopi

Ja jesam malo blesav al ovi bre nisu normalni:)

Kaze mi 450e sve to a nije ni pogledao motor.Ja mu kazem aj ovako cemo,samo mi sklopite to nazadadihtujete koliko to kosta,ne zanima me oce li da upali odma pocne prica nemam vremena.

Daj bre,koje fore providne...

 

Mislim malo sad zvucim kao Kalimero al jbt,ima ko da nije prevara?Kakav je taj neki majstor Gedza?Njega jos nisam zvao,bar mislim da nisam:)

Ajde jedino da pohvalim majstor Bokilica koji je bio preljubazan i nekako drug nema covek vremena rekao bez uvijanja i postujem,svaka cast.Kocka fin covek,bio sam do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Evo jedno onako usputno pitanje ... ;) 

 

šta vi mislite kolika je razlika skinuti i rastaviti mašinu od motora koji košta 500€ i motora koji košta 5000€ ?!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Hahhaha evo pijem kafu pre posla i citam.Ma kapiram,a i nema pomoci na forumu,ima 100 misljenja.neko kaze sitnica neko full generalna.

Strasilo me samo plasi

A meni treba preporuka za nekog ko zna znanje da mi to pogleda al ovde u bg,jer od ovog mog trolovanja nema vajde osim da malo svi ubijemo vreme.

A čemu inače služi strašilo? :lol:

Strašilo, ne straši čoveka :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Opasni neki majstori, hoce za ruke kao za generalnu fergusona 533.

 

Ma nije problem platiti rad,ja ne znam te cene i ne omalovazavam niciji rad,i ja sam sljaker.problem je sto prave odma sebi teren da rade punu generalnu.meni to smrdi na prevaru.

Po meni prvo ide dijagnostika,onda neka specifikacija radova na osnovu toga i cena.I ja pristanem ili ne.poslovnost neka.On sad meni prica nova radilica i cilindar a jedino sam mu kazao da nece da upali.Ma dajte.Gleda kako reagujem i dal cu da se navatam.otkud lupetanje,mozda se meni zapusilo crevo za gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Evo jedno onako usputno pitanje ... ;) 

 

šta vi mislite kolika je razlika skinuti i rastaviti mašinu od motora koji košta 500€ i motora koji košta 5000€ ?!?

 

Al da su dvotaktni u pitanju ili oba 4t svejedno,mislim da je lakse raditi sa novijim motorom.Nego koliko kosta generalna onda nekog 4t recimo keeway speeda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Druga stvar sta je problem ovo rastaviti?kad sam ja uspeo za 2 sata da rastavim to a nemam ni alata ni iskustva i vise sam se ceskao po glavi u fazonu de sam opet spustio kljuc 13.I ono komsobda nemas gedoru 12 da mi caskom pozajmis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

 

Opasni neki majstori, hoce za ruke kao za generalnu fergusona 533.

Ma nije problem platiti rad,ja ne znam te cene i ne omalovazavam niciji rad,i ja sam sljaker.

 

Ne omalovazavam ni ja. I sam sam majstor. Al zna se koliko sta moze da se naplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ako se ne razumes u motore trebao si nekog da povedes kad si iso da ga gledas, a ne da kupujes srcem nego glavom. Sad mora da se skine cilindar da se vidi radilica u kakvom je stanju, ako ima lufta moraj da je menjas, dao sam ti link na kp za delove, ii sa nekim normalnim majstorom mozes da ga sredis za stotinjak evra i da se vozis.

Nije mi jasno ko ti je rekao da su dvotaktne masine komplikovanije od 4t, nemas ventile, bregastu... Isto moram da te pitam imas li dozvolu, registrovan li ti je motor, znas koliku kaznu mozes da puknes ako te nahvataju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa rekao mi covek kod koga sam hteo da radim motor.Vozacki sam hteo da uplatim al posto motor ne radi odlozio sam.Prvo da vidim ocu li uopste imati sta da vozim.Druga stvar sad cu tu lovu zveknuti na opravku.Kacigu imam.Pojas imam.Zasto bi registrovao neispravan motor?Prvo treba da prodje tehnicki pregled.Naravno da necu voziti neregistrovano vozilo,a ni bez dozvole.Mozda ste stekli utisak zbog mojih glupih pitanja oko motora i mehanike da sam neki klipan,sto nisam,bar ja tako mislim o sebi.Inace sam porodican covek,radim,izdrzavam porodicu.Motor sam kupio da olaksam malo sebi zivot i rad,za sad sam ga samo zakomplikovao dodatno☺

Inace zovem se Bojan,a nadimak ovde IceBet je prica koja nema veze sa motoricima.

I tako,dao sam vam srce,dusu sam vam daoooooooo...

Salim se ne slusam ja to,peglam metal uglavnom drzi me jos taj rock fazon☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

I da,motor najverovatnije od ponedeljka ide na intenzivnu kod cenjenog clana foruma pod nadimkom "Konstruktor" u Valjevo.Nadam se da ce mu dati novi zivot i onda sve redom i odjezdim ka zalasku sunca uz recimo nesto njanjavo kao "Nothing else matters".I grohotom se nasmejah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Brdy druze hvala puno.Ovde bas ima finih ljudi.

Sve sam snimke koji postoje na YT o tom motoru odgledao bar po desetinu puta☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja