Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova

Cudi me kako ova tema nije do sad promenila naziv :D
Ler gas se samo spominje u 4-5 posta xD
Jako je zanimljiva tema, ismejah se slatko, citajuci od pocetka, jedina primedba na naziv teme :D
Inace, jedva cekam da vidim sta ce biti u sledecoj epizodi :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako mogu admini da promene naziv teme u recimo :''kako sam poceo da duvam lepak'' ili :''kako sam dobio lupus i cir na zelucu''.

Mogli bi da date neke predloge za naziv teme pa da glasamo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
On 9.8.2018. at 1:06, acab1992 je napisao:

pozdrav braco.. Trebala mi mala pomoc... kawasaki zx6r cuje mi se krckanje u menjacu po mom misljenju, prve i druge brzine na malim obrtajima, cim podignem obrtaje krcanje prestaje... Isto tako kad krecem nema krcanja?

Puko ti neki zupcanik unutra,mora radis menjac.Imas Gedzu na plavim horizontima izvrstan strucnjak.Sala mala,ne zameri.Nemam ti ja pojma.

Hteo sam danas da vas obradujem finisom ove teme,da se provozam mojim novim starim motorom ,malo ga slikam i postavim ovde.Da dodje i kraj ovoj temi ali nije se dalo.Trebace mi jos koji dan da ga dovedem u vozno stanje,i da se pozabavim nekom estetikom.Iskrslo par problema,repova nekih itd.Necu da pricam o tome,nadam se da cu uspeti da ga dovedem u vozno stanje tokom sledece nedelje,a neke stvari necu moci da zavrsim ni ove godine verovatno.Tako da,malo sam se smorio al proci ce me dok se naspavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Citao sam o Gedzi svasta, da ume da mlatne po usima sa cenama, da je nekad nadrndan, ali isto taku kazu da je tata mata sto se tice motora, da ima mnogo delova za motore. Cak se nasao i za savet da mi da jednom kada sam ga nazvao.
Ako neko moze da ti pomogne, to je onda Gedza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

http://www.mojsvetbrzine.rs/2013/05/radovan-stanojevic-gedza-moj-drug-moto-sampion-i-mehanicar/

 

Mislim sta reci,ko ode tamo da uradi motor ne gine mu posle da pise neku temu od 425 strana.Toliko zanimljivosti.A i kad nekog zovu Gedza ulije ti neku milinu,poverenje,topis se ko ratluk:)I povracas dugu od blagospokoja:)

Promenio član Dzejev sin
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A jbt, držiš nas u neizvesnosti ko turska serija, taman misliš da je kraj kad ono desi se nešto sto inače ne bi nikad.. gledali ste - gledacete!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja bih vam rekao sta je sve crklo,kad bi znao.Necu da lupetam napamet,prvo da zamenim ovaj krepali akumulator da vidim da nije do njega.E onda kad dobijemo elektricnu energiju...let there be light:)Znaci prvo crko akumulator

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A moz se on vozi bez aku,ima kurblu nije problem,al mi svirena ne radi a ja vise volim da sviram kucicima i ceger-babama nego da vozim,pa bez svirene ne idem dalje od kapije.I bez stop svetla,jbg,nemam zelju da me neki kombi bela smrt razlepi po asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ko ti je ovaj sad?

Cekam da mi stigne akumulator,a preko wemoto sam narucio sajlu obrtometra jer je ova pukla,i cep rezervoara(pravi!sa kljucem) da zamenim ovaj sa pumpe od 200 din cisto ono da bude kako treba.Sledeci put cu da narucim nove nogostupe,rucicu kvacila,da ga upicanim do kraja.Ima tu neke sijalice sto su pocrkale,i po neka sitnica koja fali ali resice se do proleca:)Na prolece cu i da ga farbam ima da bude bombona.

Majstor uradio prednju kocnicu,komplet celu,sve,ono covece mnogo dobro  koci i izgleda kao novo.Mislim da je od Honde NSR nisam siguran.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znaš Peter Ludolfa??

Probudis ga za stolom za neki deo i on ti kaže jel ima ili nema. I ode po njega, preciznošću japanskog samuraja je vadio delove iz organizovane gangule

718dd8e1fe81c5af40612896c5a010c4.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Stigao akumulator jutros,formiran,dopunjen i montiran na motorce.Aku je jace visine od prethodnog,a plus zica knap pa sam se malo tu zezao.Ugradio sam migavce,povezao,zamenio svetlo pozicije,dotegao lanac po manualu,sklopio plastike.Malo sam tu morao da izmisljam i da budzim.Gume naduvane kod vulkanizera na 2,2 po manualu takodje:)Nastelovao malo sajlu gasa jer nije hteo da skljocne onako lepo.

Upalio motorce,iz prve kurble ladan:)Kratko se provozao da vidim kako povlaci.Nemam zamerke ide kao vetar,za 125 cc ovo cudo seva.

Jos mi fali sajla obrtometra i motor je kompletan.

Inace,motor je stigao iz servisa pre par dana,na prvu loptu sam hteo da se slognem.Stigao je tako prljav,nalepnice sto je bilo crveno belo,akumulator mrtav,gume izduvane,zadnja palacinka,do felne.Nije mi dobro bilo.Jos tu neke stvari nisu kako treba al dobro.

Farban je u belo,mnogo je lep motor sad,a farbar covek kome sam do neba zahvalan,sto se potrudio da sve to ofarba specijalnom tehnikom "Pomorandzine kore",sa tako divnim prelivima,ostacima dlaka,drazesnim reljefnim strukturama,zrncima(tu mislim da je pala tehnika zvana "psenicni griz":lol3:Malo ljuscena je takodje implementirao u svoje umetnicko delo,kao i zaboravljenih delova,koji su vraceni necete mi verovati ali neofarbani:)Mozda i sreca,s obzirom kako rezira.Tako da odusevljen sam,al posto sam ja baksuz covek,nekako vidim da ce mi te gospodinove tehnike ubrzo dojaditi,i da cu prvom prilikom da ga ofarbam takodje u belo,samo bez takvih umetnickih doprinosa.Ne znam zasto je ostavio neofarban deo oko cepa na rezervoaru,mozda tako mora,sada to izgleda otprilike kao analni otvor upravo doteran sa izbeljivanja.I ne shvatam sta je tesko preci donju stranu rezervoara jednu ruku,barem ovlas,nego ostaviti onako bzv.

Nije sve tako crno,jer imam bas dobro odradjenu prednju kocnicu i presvuceno sediste.Tako da opet se nesto pomerilo unapred.

Sutra idem da izvadim zub,pa da se malo provozam i uslikam motor na nekom lepsem mestu od moje garaze,pa da vidite i vi lipicanera:lol3:

Hvala lepo:takoje:

PS.Ako ga je farbo sprejem,dabogda mu prespojio bojler dok se kupa:)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tako je to kad hoćeš neko da ti to odradi za džabe. Moraš da platis a nekada moraš i dobro da platis (pa onda kritikuješ poznatog majstora) :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Vidi ja sam jako zadovoljan jer je ipak bilo za dzabe.Mene inace ljudi vole,takav sam,lak za voleti i sve mi rade dzabe.Tako je i ovaj radio dzabe,mislim dzaba je farbo kad cu ja opet:jee:6 meseci ga umetnik farbao'ej a ja cu to posle da sjebem za dva dana.

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
50 minutes ago, Dzejev sin said:

:lol3:Malo ljuscena je takodje implementirao u svoje umetnicko delo,kao i zaboravljenih delova,koji su vraceni necete mi verovati ali neofarbani:)Mozda i sreca,s obzirom kako rezira.Tako da odusevljen sam,al posto sam ja baksuz covek,nekako vidim da ce mi te gospodinove tehnike ubrzo dojaditi,i da cu prvom prilikom da ga ofarbam takodje u belo,samo bez takvih umetnickih doprinosa.Ne znam zasto je ostavio neofarban deo oko cepa na rezervoaru,mozda tako mora,sada to izgleda otprilike kao analni otvor upravo doteran sa izbeljivanja.

upvote :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nalepnice necu ni da stavljam,ne volim ih.Mozda neki tank pad jednostavniji i to je to.

Sve ovo ne bi bilo moguce bez @konstruktor.Takodje su ucestvovali i drugi,a zahvaljujem se i svima na temi koji su mi davali savete,pa sam dosta toga i sam uradio,a i pomogli su mi da ustrajem u ovome.

@konstruktor,generalna motora,(top end),kvalitetni delovi.Prednja kocnica,elektrika.Sredjen menjac vrhunski salta.Kvacilo,sve!!!Covek znanje.

@brzi gonzales prednja maska,reparacija i farbanje.Momak je sredio ko da nista nije nikad ni bilo.

@štampar uklanjanje korozije iz rezervoara i zastita od iste.Ne od te iste jer je nju uklonio nego druge koja oce da dodje i useli se.

Na motoru je mnogo toga zamenjeno,lancanici,lanac,zamenjeno ulje i dihtunzi u vilama.Karburator ciscen,nastelovan.Obe gume potpuno nove,jos imaju iglice i liniju.Auspuh otvaran,repariran.Ne mogu vise svega ni da se setim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kupio motor kako sam kupio,uguro u njega blizu 1000 evradi,i  ide najverovatnije na oglase.Cekam samo da mi stigne sajla obrtometra,i to je to.Pa mozda i neko kupi,odlican je kao prvi motor za mladje,udoban,povozan,ume da ide:)Sto se tice para,gubitak jedno 60% po nekoj mojoj prognozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Problem.Zadnji tocak baca levo desno.Stavio sam bajk na centralni,upalio i potvrdio da tocak nenormalno seta levo desno.Daljom inspekcijom sam uvideo da guma na felni jako cudno stoji,na jednom delu je uvucena u felnu.To sam utvrdio prateci linije na gumi koje idu paralelno sa felnom,sve ide lepo i u jednom delu ulaze skroz pod felnu.Da li to izaziva plesanje?U voznji pri malim brzinama motor je jako nestabilan,leluja,dok kad se stisne kao da se sve ispravi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja