Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Shvatio sam:)Prvi put sam je video kad sam rasklopio motor,onako kad sam ocistio.Ranije se nije moglo razaznati,stalno sam se pitao sta je ova masna, crna strokava kvrzica ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
7 minutes ago, Svaler said:

Па мени је и више него логично пошто ми на селу имамо много тих мазалица.
Најједноставније да ти објасним - где год имаш неки склоп који се помера, врти један око другог или шта год стоји мазалица која служи да убациш маст унутра и тиме продужиш животни век.

Шта мислиш колико би трајала једна осовина која се врти кроз кроз цев много пута у минути по неколико сати дневно а да између њих нема ништа?

Исто ти је са оном виљушком горе. Исто има осовину кроз средину и по српским путевима се много пута клацка горе доле и стара маст унутра се "троши". Утискаш нову маст и мирна бачка emoji3.pngemoji3.pngemoji23.png

e нека си ти то лијепо објаснио човјеку .... сад ће сигурно знати ... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E pokupio sam stapove od majstora,promenjeno ulje i dihtunzi prvi put u zivotu ovog motocikla.Uzeo sam Ipon 10,Athena dihtunge.To izadje 1700 din,majstor 3000.Stavio mi nove kapice ventila,metalne,onako na svoju ruku sto je lep gest.

Danas cu da montiram zadnje vesanje i te stapove.Pitanje:da li za kuglicne lezajeve mogu da koristim tovatnu mast il mora neka spec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne bi to bio ja kad bi sve bilo u redu.Jedan stap meksi od drugog.Koji djavo sad?Ili su opruge razlicitog stanja il nije sipano jednako ulja,sto mi je apsurdno,nemoguce....

P.S.otkrio sam sta je,nisu jednako napumpani vazduhom.Namestio sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 20 minuta, Dzejev sin je napisao:

Ne bi to bio ja kad bi sve bilo u redu.Jedan stap meksi od drugog.Koji djavo sad?Ili su opruge razlicitog stanja il nije sipano jednako ulja,sto mi je apsurdno,nemoguce....

 

 Ner znam šta da ti kažem na ovo. Ja sam menjao semeringe na jednoj " Motohispaniji " i kad sam rasturio štapove ispostavilo se da ima oprugu u samo jednom štapu. Posle pričao sa nekim drugarima i ispostavilo se da ima i drugih motora sa takvim rešenjem. Kako, zašto - pojma nemam. Zamenio semeringe, sve sklopio i vikjuška lepo radila ( lepo je radila i pre, samo joj ulje curilo ) . 

  U ležajeve možeš staviti tovatnu mast, mada bi možda bilo bolje grafitnu il neku kvalitetniju. ( možda da potražiš na netu štra fabrika preporučuje ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Za mast kaze neka sa molibdenom.To su lezajevi stariji tip,sam pakujes kuglice.

Ipak sam otvorio stapove,da proverim opruge.One su u fantasticnom stanju,da ne verujes.Limit je 468 mm one imaju 472,obe.Promericu kolicinu ulja,zameniti jer ovo je vec crno,sto mi govori o nekoj pedantnosti.Takodje je dosta mehurica izaslo,sto ja cenim da je posledica toga sto po sipanju ulja mora malo da se drukaju stapovi da izadje vazduh,dok ne prekine da peni ulje i izbijaju mehurici na povrsinu,a ne samo da se nalije i zavrne cep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kupio sam ulje i dihtunge.Zamenio je sve al nesto ne radi.Ne znam sta sam uradio,al sad radi kao da su nove.Rastavio,ocistio,sipao ulje kolko trazi po uputstvu(200mm od gornje ivice),izbacio vazduh kako zapoveda bog i sklopio.Sad su super,obe daju isti otpor i za sad nigde ne cure.

Skupo me kostalo to sto nisam mogao odvrnuti sraf bez udarnog odvijaca.

Za Strasila:skup je svaki majstor ako ne odradi kako treba:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Veljko,imam osecaj da spremas neku novu knjigu i istrazujes likove poput glumaca kad se spremaju za ulogu.

Sve najbolje i puno inspiracije ti zelim za novo delo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

20170808_170740_resized_1.jpg

 

Dunulo mi da ofarbam sve u mat crno,ono gotika fazon:)Sad bajk izgleda kao da je od gume.Nesto se razmisljam da ga napravim u Rat Bike,okacim posle neke junece koske o njega,mreze itd...Ofarbao i trouglove,upravljac,razne  sitnice,opruge,sve zivo.

I tako...Srbija :))))

20170808_174839_resized%201.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Dzejev sin je napisao:

Kupio sam ulje i dihtunge.Zamenio je sve al nesto ne radi.Ne znam sta sam uradio,al sad radi kao da su nove.Rastavio,ocistio,sipao ulje kolko trazi po uputstvu(200mm od gornje ivice),izbacio vazduh kako zapoveda bog i sklopio.Sad su super,obe daju isti otpor i za sad nigde ne cure.

Skupo me kostalo to sto nisam mogao odvrnuti sraf bez udarnog odvijaca.

Za Strasila:skup je svaki majstor ako ne odradi kako treba:)

Cekaj malo,ti si sve ovo ponovo sam uradio a nisi isao da reklamiras majstoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Tako nekako.Dovoljno sam se napatio dok sam se sa stapovima lomatao po Gsp i jos dole par km peske,nazad,tako 2x.I sta cu,to radio neki segrt tamo.I sad treba jos da se vracam i da me ubede kako tako to treba.Sta je tu je,znam samo da se tamo vise ne vracam.

Pa valjda je normalno kad nesto rasklopis da delove ocistis pre nego sto sklopis nazad.A ne novo ulje sipano juce,danas izaslo skroz tamno sivo!Alal im poso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Evo Marko011 je pisao.Ja sam to odavno citao al ne znam sta mi bi da odem.

Taj servis ti je u Milana Predica 18,Zvezdara tj.Mokri lug,blizu Laste.Taj Centar S nema vise servis motora,njihov majstor je sada ovde kod Laste.

Ja majstora nisam video,uvek se tel cujemo al kad god sam otisao nije bio tu.Deluje fino preko fona al nisam ga sreo.Ovo je radio neki mlad momak,nije majstor.Odmah sam shvatio gde sam dosao,udjem nazovem dobar dan,ja dosao po to i to.Kaze jedan aha i nastavlja da kuca na telefonu,drugi vozi motor na telefonu,takmici se decko:)I niko ne mrda.Stojim ja malko,razgledam onaj dzumbus i taman da eksplodiram ustade jedan i udostoji se da me usluzi.Tako da eto,to je neko moje iskustvo,s tim da majstora nisam ni sreo.Ne znam kako se zove servis,moto zimovnik mozda!?Jos nesto,kad sam doneo viljuske kazu veceras gotovo,ja se iznenadio.Gotove su bile za 4 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nazvao sam ovog Paganinija,lepo kulturno kazem sve,kaze on je radio nije segrt.Onda mi objasni da 'mozda' nije lepo ocisceno a to sto sam ja video kako lepo ciste na YT i slicno ne znaci da sam pametan:)I da mozda nije lepo naduvan vazduh jer ne moze.I da moje dete,ni unuci a ni ja nece videti km na motoru kolko je on reparirao stapova itd.Onda mi kaze lik ''posto vidim da si jako pametan,a ne mozes da odvrnes sraf,sedi na tvoj autobus i dodji da ti vratim pare,da ne kazem gde da ih potrosis,i da ti skuvam kafu''.I kao on je u minusu jer je istrosio 2 spreja na ove motke.

Zahvalio sam se najljubaznije na ponudi za pare,nisam zato zvao nego cisto da ostavim kritiku.Nisam ni besan koliko emotivno iscrpljen sto sam dosao u kontakt sa ovakvom licnoscu.To je neki glavni deo razgovora,a kod 'majstor' Zvonka ni gradjevinska kolica ne bi odneo na servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zahvalio sam se najljubaznije na ponudi za pare,nisam zato zvao nego cisto da ostavim kritiku.Nisam ni besan koliko emotivno iscrpljen sto sam dosao u kontakt sa ovakvom licnoscu.To je neki glavni deo razgovora...


A zamisli kad se tako zaredja više njih :) posle toga cenis još više one ispravne gradjane.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
16 hours ago, Dzejev sin said:

Za Strasila:skup je svaki majstor ako ne odradi kako treba:)

Kad ja pričam o majstorima, onda pričam o majstorima.... ;) ... zar tebi ovaj tvoj liči na majstora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma de...kaze uradio sam hiljade viljuski.Mislim se u sebi,jbt a jos nisi naucio:)Kad rastavis nesto ne cistis delove,to na YT samo,a to sto jedna viljuska tone duplo vise od druge to nije nimalo opasno tako voziti.I sta se ja pravim pametan pa se zalim.Ma dilea,najbolje zaboraviti i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 minutes ago, Dzejev sin said:

Mislim se u sebi,jbt a jos nisi naucio:)

On je savršeno "naučio", samo ti nisi naučio kakvi su majstori :)

Eto sad si i tu životnu lekciju savladao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa da.Od sada,nikakve garaze i trt mrt.Samo kod proverenih.Ili saljem kod Konstruktora il kod Joce u Barajevo.Ljudi normalni,ne ko ovi svi sa nekim psihopatoloskim stanjima.Kad vide da si kulturan,ko da si gace skino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E sad,namontirao sam upravljacki sistem kako da ga nazovem.Primetio sam da mi lezajevi nisu bas u najboljem stanju,ima oznaka gde su lezale kuglice.Ja sam to ipak namontirao,posto je 40e to novo da se uzme.Sad kao ako tako montiras onda kad mrdas korman osecas te zareze i to nekom smeta.Ja kazem osecas malo morgen,dok vozis.To mozes da osetis jedino tako kad vise viljuske bez tocka pa ti klackas levo desno korman jednim prstom.Uglavnom,bilo bi dobro da moze sve novo al onda ce ovaj motor na kraju kostati me 2000e,zajebi pricu.

Debelo sam probio budzet ovaj mesec i sad radovi staju neko vreme.

Rezervoar stigao,nema trun korozije,sipao sam mu benzina i neka ceka.Zahvaljujem  clanu @štampar na tome,resio me muka sa korozijom,nema vise brige oko toga.Covek je kralj nevidjeni odusevio me:)Najjace je bilo kad me nazvao i kaze:"je li,kakav ovo kljuc 8 nadjoh u rezervoaru,sta ce ti to tamo".Ismejah se kao ludak:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pitanje za znalce.Posto mi agregat stoji onako napolju,a po svemu sudeci stajace jos koji mesec,kakva mu opasnost preti i sta da uradim da predupredim to.Moze li korodirati sta unutra,ne bih voleo da mi se osteti nesto zbog neupotrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja