Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Na zalost svih koji su zudeli za mojim motorom,moram da vam objavim lose vesti.Oglas je pauziran,dzaba zovete sad:lol:

 

Hteo sam da registrujem munju al mi treba neka potvrda o saobraznosti,i to iz Japana tako da ne bih neko da se zajebe,kupi ovo pa mora da se petlja sa samurajima i anime crtacima.

Kazu ne pise odnos snage,nesto KW/KG i da to moraju Japanci da im nacrtaju,kao i ne pise tezina vozila.Tako da,cvrc,moze se registruje al u Japanu izgleda:)

Isto tako mi fali neki djavo gde se drzi suvozac,gledao sam to po netu,nema nigde da se kupi za ovaj motor.Pa gledam da odem do ovih sto prodaju rucke za kuhinje da mu usrafim to negde da se taj suvozac drzi za tu rucku.Mora  da ima tu rucku.E nek se drzi za usi,kakav crni suvozac na motoru nosivosti 140kg.Mada mogu se voze dvoje,ako su Cica Glise.

Moja zena nece da sedne sa mnom na motor ni za zivu glavu,kaze da nije luda,ionako sam joj zivot upropastio,jos treba i da je ubijem.

Ali ne lezi vraze,bili neki radovi,obustavljen GSP,znam ja da ona sad tabana po onoj vrucini.Upalim ja ata,zelenka,rzne on i krenem ja pred moju dragu.Obalilo je sunce,ide ljuba skapava od zedji,pesak krcka medj zubima.Pridjem ja lagano,svaler gas,kaze 'oce.

Joj,jedva dodjosmo,kad naidjem na lezeceg dusa me zaboli.Nismo mi debeli nego 140kg je malo.Mislio sam ode kicma zelenku.

 

Nebitno,kad mu montiram te kuhinjske rucice i dobijem depesu iz Japana od Soichira koliko ima kila gvozdja ovde ima da registrujem motor.

Pa cu da ga prodam na keca,masina radi kao sat samo nema te kuhinjske rucke.

Ima ona radnja "Sve za stolare" pa da biram kakve cu,hromirane,krive,prave,ima 200 modela.

Posle samo ugradna rerna fali,pa da se vozi kako dolikuje.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Sa tom Hondom je onaj slučaj, venčanica pa brakorazvodna parnica...poduža. Iskreno bi mi žao kad si je oglasio, koliko ste muka zajedno prošli... Ide nekako uz tebe, kao kad ti se prikači neki pas lutalica pa se ne odvaja od tebe, koliko god da ga teraš. I mnogo dobrih tekstova je napisano o njoj. A vidim i da se saga nastavlja.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja je prodajem a ne zelim:jok:

Zato sto znam da cu drugi da kupim nikad.Ili cu opet morati za male pare da kupim krsa,pa da ga rastavljam na bozone.

A ovaj napokon radi,sve je odlicno.Ali morao sam da obustavim oglas,da se neko ne zaleti pa da ne moze da registruje.

A i zena malo tupi oko polaganja za A,posto ja nemam ni B(a nemam ni auto).Polazi za B,polazi zaB.a ja prodajem motor i odem u radnju kupim moto rukavice:)Sve naopako.Te zene.Dzaba joj objasnjavam da ja idem abecednim redom,mora A pa B.Daj da jednom uradim kako treba u zivotu:)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa možeš da uplatiš odjednom za A i za B, čak mislim da ispadne jeftinije nego kad polažeš odvojeno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sudbina je to. Niti si ti taj motor birao kad si kupovao niti ćeš ga sad moći prodati. Sve dok vas neka visa sila ne odluci razdvojiti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Izgleda.Prva informacija je da motor nije proizveden za evropsko trziste.

Sad mi rade proveru u Delta Auto moto,imaju nekog menadzera za Hondu itd.

A ona potvrda CoC kosta 12 000 dinara:staa2:.

Ali ako nije radjen za evropsko trziste,za koje je onda?Japansko,Americko,otkud meni taj motor u Srbiji:maloljut:

Zasto nije moguce registrovati motocikl ako nije za evropsko trziste,pa ovo je stara masina,nista se ne razlikuje.

Km sat je u kilometrima,da je za Ameriku radjen bio bi u miljama.

Far je jedan,nema one fore dva fara,desni jaci od levog po evropskom standardu.

Sta tu ima da se menja i prilagodjava...

Ispada izgleda da je nemoguca registracija ovog motora,al sacekacu jos info iz Delte.

Uglavnom,iako se ispostavi da je prva infor. iz Dekre bila netacna,treba da se pljune za papiric 100e,posle jos toliko za regu,plus kombi prevoz do tehnickog.

Ako ne moze da se registruje,onda nista.Ima da mu zavarim nazad metalnu korpu kao one iz C-marketa ranije i da mi sluzi za prodavnicu i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zvao me lik iz Delte,lik je kraljina.

Ko bre nije za evropsko trziste!?

Jeste,hondica je za eu.

To smo resili.

Potvrda kosta 100€.

Ali me gospodin lepo posavetovao da ne uzimam tu potvrdu dok ne proverim dal ovi u supu ili agenciji za bezbednost prihvataju te podatke iz potvrde,jel u papirima pise 11 kw i 88 godiste,a motor je ustvari 14 kw i 84'.U principu dal se vezuju za te podatke,posto nema motor saobracajnu.

Imam potvrdu za registraciju od uprave carina Kragujevac.

A onda ovi u agenciji za registraciju lupaju gluposti kako ko stigne.Ova jedna prica da idem u Institut Vinca da pregledaju i da to kosta isto 100€.

Vidim ja da ovo moze izgleda da se izvede al da ce da kosta prilicno.Voli ovaj motor da mi jede pare pa to ti je.Samo nesto treba,papir ovaj,onaj,nosac,drzac...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sad isao na tehnicki da se raspitam jos jednom ceskaju se po glavi.Kao treba ti ispitivanje,al idi ti ipak pitaj u Centru za motorna vozila,institut Vinca oni najbolje znaju.Odvezem se tamo a ono neki klinja tutuban pojma nema o icemu.Gleda u one papire ko krava u crknuto tele.

Na kraju progovori.

''Duh koji hoda kaze da ne treba ispitivanje,verovatno,mozda,samo COC al najbolje da pitas ove na tehnickom''.

I ja sta cu,odem do agencije za registraciju,mozda oni znaju.

Kazu,idi pitaj u Vinci,al ver ti treba ispitivanje i COC i sve ukupno 36 000 din za papirologiju.

Yeeeeeeeeeee!!!!

Ja cu da spucam u njega jos jedno 500€ da ga registrujem izgleda.

Jebem ti sve,moram opet do Sibira par meseci.

Sve za malu belu Hondu:))))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

I sta se desilo na kraju svega ovoga?

Hondu sam sredio do jaja,ide ko djavo,uzivancija za voznju prosto.

Dodjem posle 4 ipo meseca upali na prvu kurblu,gorivo sipao pre nego sam otisao.

Provozao se,dao je u oglase i sad cu da je sklonim.Ostavljam je,leba mi ne jede.Sto da je dajem u bescenje,motocikl mehanicki perfektan.A i volim je ko drugara.

Evo jedna slika za kraj,sad zajedno spavaju u garazi.

Hvala svima jos jednom na pomoci i savetima,izvinjavam se onima kojr sam mozda uvredio,bilo je i nerviranja i svega.

Hvala puno BJB!!!

20191030_124850.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja