Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 3 sati, strasilo je napisao:

Ajmo korak dalje .... :D

 

Curi li na saćama ili na tijelu ? 

Curi na gacama,mislim sacama.Pocne da curi kad radi motor,kad nabije pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

OK, vidim da si hrabar dečko i da ništa nećeš priznati ni pod prijetnjom batinama, pa ću pokušati izvući podatke pomoću starih milicijskih trikova psihoanalizom i hipnozom .. :lol3:

 

curi na saćama .... OK .. negdje na sredini saća .... blizu tijela, ali ne uz tijelo ... ili baš strogo uz tijelo na spoju tijela i saća ili...  ? 

 

Znaš ono .. ja imam vremena, ali ovu sagu smo mogli još u prvom postu riješiti ... :tras2:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

E mogao si odmah sliku okačiti jer je slijedeće pitanje trebalo biti jesu li saće vertikalne ili horizontalne .. :lol3:

 

Bitno je ... jer ako curi negdje na sredini ili bar nekoliko cm od tijela, onda se posao riješi (bar privremeno) običnim špicangama ... ;)

Ali ako je uz tijelo, onda se mora "variti" ... tj. krpati .. 

 

Kako god bilo, pošto se čini da je rupa uz tijelo, moraš skidati hladnjak dole, doooobro ga oprati i odmastiti (nitrom recimo) ... točno locirati rupu i onda se odlučiti hoćeš to napraviti sam (recimo tekućim metalom) ili ćeš nositi kod majstora ... ako ćeš nositi kod majstora, preporuka je da se u selu raspitaš kod poljoprivrednika koji imaju traktore i kombajne jer oni sigurno znaju tko krpa hladnjake na radnim strojevima i preporučit će ti nekoga tko je dobar i jeftin jer takvi su ti poljoprivrednici .. :takoje: ... a taj koji dobro i jeftino zakrpa hladnjak na traktoru, zakrpat će i na tvojoj kanti .. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

samo kako da lociram rupu,curi tek kad je pod pritiskom:stabre:Pokusacu da otkrijem dok je upaljen gde tacno krece voda,ako uspem pa onda cu skinuti i probati sam.Imam tecnog metala za izvoz:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Cek polako nije jos:P

Skloni tog avatara molim te,beci se na mene kad god udjem na sajt:)Jel to onaj ludi fudbaler sto je postao glumac?

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Opet nesto.Nemoguce mi je da namestim da ovaj bajk radi u leru na 1300 rpm.Podesavaj drndaj i nema sanse.Kad postavim da radi na 2000 onda tek radi i ne gasi se.Odlican odziv na zavrtanje gasa,spusta lepo obrtaje.Mrdnem li malo sraf za stelovanje lera na levo,samo pocne obrtometar da podrhtava gore dole,motor se ugasi i auspuh onda kaze pfffff!Jel u redu da ga ostavim na tako visokom ler gasu?

Sraf za vazduh je na 1 i 3/4 kruga.Ako smanjim vazduh za pola kruga krece da se gasi,ako povecam za pola nista se ne desava.Ako odvrnem jos malo,kad naglo dam gas,nema snagu dok ne predje 5000 obrtaja.Proverio sam creva sve je u redu ne uvlaci vazduh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Aj probacu sajlu sutra da popustim,nadam se da je to.Mozda i karb nije dobro ociscen,ja sam to nesto promuljo kroz benzin i kao ok,cisto je.Malo guro neke licne kroz one dizne i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Dzejev sin je napisao:

Brt,to ona svecica sto si mi ti poklonio:lol3:

:) kao covek zelim da popravis motor ali kao citalac neka ga jos malo,kada ga sredis utihnuce forum :jee:

 

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako se nosi..sledećeg majstora će ispanglovati, na kostima neće ostati ni za supu..

abae4e5736a3b5873882190802d8d7b4.jpg

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ajd sad,sidjoh dole da proverim sajlu gasa,zamenim svecicu kad ne radi obrtomer.Pukla ona sajla.Tako da nista od stelovanja.A desilo se bar nesto pozitivno.Ovaj motor ima neki veeeeliki problem sa elektrikom.Odao se:)Najzad.Radi tako kad ugasi se lampica za N,pa dam gas ona se upali.Pa nekad radi,nekad ne.Pomeranje motora fizicki,u prostoru:) izaziva promenu rada samog agregata,pomerio ga malo unapred on ubrzao ler.Ne,nisam ni drzao rukom za rucicu gasa.Tako da cuda neka koja ja sigurno necu resiti.

Prvo,majstor struja,onda majstor karburator.E kad bi to sve mogao jedan covek da ne slepam motor tamo vamo.Taman preko zime da se neko zanima sa ovim ukletim honduljkom:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nešto nije u redu s tim motorom. 

Ceniš? :D

Izvini dzejovsine, mogu da zamislim koliko je to tebi frusteirajuce ali ne znam da li ti možeš da zamislis koliko ovo sa strane izgleda kao neka komedija. Ako treba pomoć, oglasi se, tu sam i da pomognem a ne samo da se smejem.

:)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja