Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Icebet

Ti si drugare izgleda mnogo tesko podneo moj komentar, da mi je prosto zao.

Sam si rekao da je kupovina bila vise srcem nego glavom i to zaista mogu da razumem, ali onda sve ovo nebi trebalo tako da te pogadja.

Cini mi se da sam ti u nekoj drugoj temi napisao par reci iza kojih uvek stojim, a ti ih prihvati kako ti je volja.

Stanje tvog motora je, iz price pretpostavljam, rezultat potpunog nemara ili nemogucnosti da se ovaj ludi hobi, ljubav, nazovi to kako hoces, finansijski isprati. To je ipak neophodno, a narocito u situaciji kada nema konkretnih znanja (ili poznanstava) da se taj nedostatak barem delimicno nadomesti. Predjasnji vlasnik se pre tebe verovatno, mozda cak i ne jedan, nasao na istom raskrscu gde i ti sada. Ti si taj koji bira, a ja cu ovde opet ukratko da ponovim...ili komplet rasturanje i resavanje svih problema, da bi mogao da se vozis kao covek i da uzivas (posle sve muke zaista se uziva), ili je napustis. U svakom smislu tih reci. Od krpezi i "crvenog silikona" (koji ruku na srce ipak nekada resi problem) samo losa karma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ok,nemam nista protiv shale,malo nervoza i sta ti ja znam,vracam se s posla mrtav,izvinjavam se Pronto sto sam bio seronja.

 

Naleteo sam na ovo vidim da je krivo i ima pukotinu. 

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/365x609q90/924/s5RoBu.jpg

 

poklopac cilindra il kako se vec zove...koliko to utice na rad motora uopste???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pronto pisali smo u isto vreme sad citam tvoj komentar,jesam lose podneo jer me to malo demoralise,pogotovo sto sam to procitao u zajebanom momentu:)

Nema ljutis i oprosti.

Za crveni silikon sam pitao jer ovde nije bilo nikakvog dihtunga samo neka gumasta siva masa koja otpada na dodir...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zaustavio me jedan sraf,imam 3 gedore nijedna ne moze da mu pridje,kako je zavucen,Ostao taj jedan da bih izvadio cilindar al ne moze.

Moram naci nekakav alat sutra pa da nastavim.Ovaj ko je stavljao te srafove sve razlicite stavljao cas 12,cas 13,11,10 ma haos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Brate po tvojm pitanjima i komentarima ocigledno je da nemas pojma o 2t masinama i mehanici uopste. Nije mi jasno zasto cackas bilo sta jer posle svakog tvog cackanja motor radi sve gore? Teraj to nekom da popravi dok ga nisi unistio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Brate po tvojm pitanjima i komentarima ocigledno je da nemas pojma o 2t masinama i mehanici uopste. Nije mi jasno zasto cackas bilo sta jer posle svakog tvog cackanja motor radi sve gore? Teraj to nekom da popravi dok ga nisi unistio.

Nisam se rodio naucen.No nema veze mislim da si u pravu,ne diram vise nista teram kod majstora.Ja sam u principu samo hteo da pogledam unutra da izvadim ono ulje i vratim to kako je bilo da vidim oce li proraditi da ne dajem pare dzabe ako mogu i sam.

Al sad vidim da od mog majstorisanja nema nista nemam ni alata ni znanja dovoljno tako da prihvatam savet bez rezerve.

Neka moj sledeci post bude kad se vratim od majstora ako nekoga zanima da cuje sta je sve sjebano

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Da bi mogao nesto da cackas oko tvog motora, prouci prvo mali princip rada dvotaktnih motora. Najbitnije kod tvog motora za sada je da mu nisu otisli semerinzi na radilici, to mozes lako da proveris kad ispustas ulje iz masine, ako je ulje retko benzin ga je razradio to je veci problem, ako je gusto dobro je, sipaj novo ili vrati to nazad ako nije bas crno. Glavu nisi trebao da skidas treba ti sad novi dihtung za glavu, ta garez je normalna, kod tebe je cak i malo ima. Kad si vec skinuo glavu probaj da cimas klip levo desno da vidis dal ima lufta, i proveri stanje cilindra dal je ostecen ima riseva ili ne. Tu pumpu za ulje sto imas izbaci, mesavinu pravi sam pa sipaj u rezervoar. Ono sto si trebao da odradis je da skines karburator i lepo da ga produvas i ocistis nekim sprejem, a posto je to vec star motor skini rezervoar i lepo ga ocisti od korozije, pa onda vidi kako ce da se ponasa. Nista ovo nije nuklerna fizika, skini na netu neko uputstvo za tvoj motor i prati ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hvala svima na savetima.

Ja nisam pokvario motor,nisam ga otvarao dok je radio.Imao je malo ulja i zamenio sam ga.Kako sam to uradio sipao sam mu 6l goriva.Upalio ga on je radio nekih 30 sek i ugasio se.Od tada ne pali vise,nema kompresiju ustvari nema ono da kurbla vraca i daje otpor.

Tek onda sam ja na savet jednog tipa da je meni prelilo ulje u cilindar i da samo treba da ga odstranim krenuo da otvaram motor.I kao to ti je prosto.

Dihtung je vec bio aus jer je na tom spoju uvek bilo puno ulja i sta ti znam kojecega.

Glava,ako je to ono sto sam slikao je bila kriva na oko pre nego sto sam ja pipnuo ijedan sraf na njoj.Toliko o onom komentaru da sam ja sjebao motor i zezam se otvaram ga a pojma nemam i sad sam ga unistio.Nisam jos☺

Koliko sam uspeo da vidim klip je gore kao nov zidovi cilindra bez riseva isto kao da je nov.Nema hilznu.

Mislim da ce na kraju ispasti taj semering radilice ili neki drugi dihtung,najpre onaj na poklopcu motora jer ga nije ni bilo.Samo neka siva gumasta masa u izdasnom sloju.

Vukao je fals vazduh i kad sam ga uzeo,samo ja to nisam znao tad lik mi reko to je normalno tako.

Slavina na rezervoaru se zapusila od rdje to sam ocistio a karburator nisam smeo da rasklopim da ne iskoci neki feder da posle ne mogu da ga nadjem☺

Glava ce morati na ravnanje ili cak nova.Majstora sam cekao 7 dana da bi na kraju izvisio jer covek ne zna gde ce od posla samo mu fali moja krntija.Nasao sam drugog i u sredu bi trebalo da odvezem tamo motor,neki majstor Zvonko kod laste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ima tu jos gomila problema kill switch nije spojen,rucica gasa ima lufta koliko hoces.Lanac ne znam kakav je lici na lanac za biciklo i to je svo moje znanje oko lanaca.Lancanik stoji tamo imam ga.Gorivo curi na onu slavinicu onako kapa na svakih 10-tak sekundi.

Nemam retrovizore ni zmigavce.

Gume prednja dot 2009,zadnja 2007.To je to otprilike.Ono malo sto je radio radio je lepo osim naleru.Sta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Druze ja bih ti reko da vise nista ne cackas sam oko motora, ko ti to reko da ces skidanjem glave izbaciti ulje iz radilice, trebas da odvijes svecicu otkacis pumpu I kurblas ili verglas muski dok ne izbacis ulje, I auspuh da skines da vidis da nije pun, a to da ti je glava kriva jos odavno taj motor nikad ne bi upalio. I nece da ti upali jer je jadan presisao I pun ulja, jesi li probao da ispustis ulje iz menjaca kakvo je.

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Reko mi je da je cilindar pun ulja i da zato klip nema kompresiju i da treba da ga skinem i prebrisem,da ne dajem lovu dzaba drugima.da je to prosto.A malo morgen sad znam da to nije tesko rastaviti al je posao vratiti ga kako bog zapoveda.

 

Pa sad ne mogu da kurblam i izbacujem ulje,pokusao sam tako jer su me vec savetovali a nisam znao da treba da raskacim pumpu,doduse istocio sam svo ulje iz nje.nije mi to pomoglo.

A niko mi ne kaze kako se zove inaj deo sto sam postavio sliku,ono sto je nasrafljeno preko cilindra.Bilo je 5 srafova.nalazi se ispod poklopca motora i u njega ide i svecica.

Jel to glava cilindra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

I ako je samo presisao super onda sam ispao idiot al ja svaku skolu moram da platim pa nek bude i ova.

Brdy,imas nazad snimak kako radi motor videces kako sporo spusta obrtaje,sto tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ko je mogo da ti kaze takvu glupost, pa tvoj motor nije tomos pa skini caskom cilindar, ti imas vodeno hladjenje, to sto ima 5 srafa je glava motora tu se odvija sagorevanje tu ne sme da pusta kompresiju, neznam kako si ti mogo da vidis da ne valja kad preko nje dolazi poklopac. Kod 2t motora gorivo ide prvo u radilicu pa u cilindar. Nemas dovoljno iskustva da sam sredis motor, budi strpljiv oteraj kod majstora, po samom klipu se vidi da je skoro motor radjen, ja cenim samo da je presisao I nagutao se ulja, to se lako resava ali si trebao prvo da pitas.

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Bravo,ovaj odgovor mi deluje najrealnije i vidi se da znas znanje.Motor nije ni 100 km presao sa novim klipom i karikama.A tu glupost mi je rekao ni manje ni vise jedan lik koji ima moto servis pa sam zato slepo slusao.znaci nisam ga ovako ni mogao ocistiti.

A glavu cilindra sam naravno video da je kriva cim sam skinuo poklopac motora.mozda je neko pretegao sraf jer od njega krece naprslina i sad ne dihtuje kako treba.

Ma jedva cekam druze tog majstora ne mogu vise da razbijam glavu i da vas davim ovom temom,oprostite na dosadi.

Jedina dobra stvar je sto sam otkrio tu naprslinu koja mu sigurno steti.Jesi pogledao snimak?

Aj mi to jos objasni molim te i hvala ti od srca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

To sto si ti video je pero, glava ti je onaj deo sto se steze sa 5 srafa, to stavi na staklo ne sme nigde lufta da ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Lakse doci do neuro-hirurga(pu pu ne daj boze) nego do majstora za motor.Pola njih koje sam nasao na ovom sajtu ne rade dvotaktne motore,druga polovina nema vremena.Jednog pitam odma radite li dvotaktne motore,kaze ne,oni su mnogo komplikovani.

 

Treba ti debela veza i za moto-mehanicara izgleda.

 

Na kraju da dam oglas da trazim majstora za dvotaktni motor:)Imam 7 telefona moto servisa u bg i okolini niko nece,ne moze,zovi za 20 dana,vec sam krenuo da gubim zivce.

Jel zna neko postenog majstora u bg za dvotaktni motor,ne zuri mi se nigde nek ga radi i godinu dana ne zanima me samo da neko vise uzme ovaj motor da pogleda bar???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

 Kad si vec skinuo glavu probaj da cimas klip levo desno da vidis dal ima lufta, i proveri stanje cilindra dal je ostecen ima riseva ili ne.

Mrda se malko levo desno,lupka.Nema cilindar riseva ko staklo je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

 Kad si vec skinuo glavu probaj da cimas klip levo desno da vidis dal ima lufta, i proveri stanje cilindra dal je ostecen ima riseva ili ne.

Mrda se malko levo desno,lupka.Nema cilindar riseva ko staklo je

 

vjerovao ili ne, ali to baš i nije tako dobro kako ti misliš . ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja