Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Poz svima.

 

Sta znaci kad motor ne spusta obrtaje ispod 3 000,recimo u neutralnoj stoji i radi bez gasa a pokazuje 3 000 obrtaja sa otvorenim sauhom.Sa zatvorenim sauhom ne spusta ispod 4000 obrtaja.Takodje dosta sporo spusta obrtaje pri oduzimanju gasa u voznji.Krecem u prvoj na min 3,5 000 obrtaja ispod toga nece da cuje.

 

U pitanju je dvotaktni jednocilindricni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ok,to za dihtovanje ne znam na sta mislis,gde kako.Filter vazduha znam gde je provericu.Lonce ne znam sta je ako je rezervoar to znam gde je i ima malo goriva oko 3l.Smeshu pravi sam....Mozda sajla gasa,sta mislis???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Cist ko suza uvezen iz japana original Hondin deo...ma show

 

Otegnuta sajla,laze sat za obrtaje...objasnio mi lik...videcemo dal je to tacno kad zamenim sajlu.

 

Druga stvar,jel tacno da dvotaktni motor sporo spusta obrtaje,dosta sporije u odnosu na cetvorotaktni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Tacno je,zato sto im se razlikuje princip rada, a i mnogo se razlikuju po konstrukciji motora. Sam moras da razgranicis da li sat laze ako imas imalo iskustva sa motorima.Moj je savet da ga poslusa neko strucniji, to je najjeftinije i najsigurnije. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Aj dobro to i nije neki problem al me brine nesto drugo sto moze da bude bas bas problem.

 

Nema rashladne tecnosti nigde...rezervoar suv ko barut.Ako pusta na dihtung glave zajebano.A ja ne znam gde bi drugim putem nestao antifriz.

Svecica je https://imagizer.imageshack.us/v2/360x600q90/924/kMBTDj.jpg

 

Jel moze da bude i da je hladnjak los pa da zbog toga nema antifriz.

Ma ja bi odveo to kod majstora da mogu al verujte nemam mogucnosti sad iz raznih razloga pa zato pitam na forumu,bar da saznam sta mogu sve da ocekujem.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Da vuce fals vazduh, kao sto je slucaj kada stradaju semerinzi, ne bi imao ler... Kao sto rece neko, proveri sajlu da nije nategnuta. To mozes i po rucici gasa da vidis, treba da ima vrlo malo praznog hoda pa onda da pocne da povlaci sajlu. Zatim na karburatoru proveri sraf za stelovanj ler gasa. Mozda nije mogao da drzi ler pa ga je neko namerno mnogo povecao. Svakako da treba i prestelovati karburator jer ti sporo vraca obrtaje. Smesu na vijku za male obrtaje i iglicu u karbu proveriti... Ne vidim sliku od filtera ali sa svakim budzenjem filtera treba i karburator prestelovati, sto je na cvajama malo zajebanije. Na kraju treba i ocistiti karb ako nista od navedenog ne pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hvala, malo sam rastavio motor pa sad vidim da mi je pitanje u vezi rashladne tecnosti bilo glupo.Otisla sva u hladnjak i tamo stoji cela kolicina,jbg izvinjavam se :tras2:  .Snimio sam kako radi u leru  pa ako neko pogleda moze komentar 

 

sad vidim ovu kokosku hahahah 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zezo sam se malo sa tom sajlom gasa i cini mi se da spusta obrtaje malo brze,nista drasticno al ipak malo bolje.

Druga stvar meni ni ona rucica nije lepo htela da se vrati pa sam je ja pomagao rukom,sad se vrati sama samo klapne nazad.

 

E sad jel ima to veze sa sledecim simptomom...pre toga kad sam u prvoj i pustim gas skroz on spusta obrtaje dok se ne ugasi a sad drzi sam na oko 2000 i radi tako...Jos cekam neki komentar na ovaj klip jer ne znam dal je ustvari normalno da onako spusta obrtaje.Molim pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa gledajuci snimke istog modela motocikla vidim da se drasticno razlikuje,al pomislih mozda je to nesto nabudzeno otkud znam.

Znaci bar znam sta je problem...sporo spusta obrtaje:)To ce morati kod majstora nema druge.

 

Hvala najlepse Phenom sto si pogledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Upalim danas motor i u leru na sauhu ode na 8 000 obrtaja.Ugasim ja to i i uzmem da drndam onaj sraf na karbu sto je blizu usisa gore levo.Vidim da je "otcepljen" na 1,5 od kraja.Zavrnem ja to do trenutka kad se gasi motor.Vratim za krug nazad i sad radi na sauhu na 3,5 nekad 4 a bez na 2000 obrtaja.

Izgleda da je ipak samo problem u karburatoru.

Onaj sraf drugi nisam pipno,ne smem da ne zajebem nesto.Nekako mirnije radi motor,"lepse" se cuje,tecnije.

Morace ipak neko strucan to da presteluje,jer ja ga vozim samo do 6 000 obrtaja posto je u razradi motor,stavljene nove karike i klip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ako smijem nešto reći ?!? 

 

2T mašine manje kubikaže (125 recimo) mora biti SAVRŠENO naštelana da bi radila kako treba ... da bi se naštelala, MORA imati filter zraka točno propisanog protoka jer je protok zraka jedan od ključnih stvari u nizu za normalan rad 2T motora... 4T prašta greške, ali "mali" 2T ne prašta.. 

 

i drugo ... kod "razrađivanja" 2T motora sa novim karikama i klipom je puno važnije da se što manje voziš u "abgasu" (kočenje mašinom) nego na koliko obrtaja ćeš ga dići .. ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ok,naravno da smes reci sve,ja ovde i cekam da se neko javi i posavetuje me.

Filter vazduha za ovaj motor izgleda ne postoji da se kupi...u Srbiji.Ja to ne mogu da nadjem :jok:

Definitivno ide kod majstora,sad je dilema naci majstora od poverenja a da ne dere cenama.Prihvatam predloge:)

 

Ovo ce biti retardirano al sta je to abgas.Ja kad hocu da stanem ili usporim uvek stiskam kvacilo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ovaj motor ima pumpu za ulje sam pravi mesavinu...jer ja samo treba da napunim do vrha onaj rezervoar za ulje i to je to???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Tako je,kad nivo ulja padne na minimum trebalo bi da se upali lampica.Posto se cvaje podmazuju uljem iz goriva bitno je da se ne koci motorom ,jer na oduzetom gasu ne dobija gorivo,pa samim tim nema ni podmazivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Juce lepo radio,danas mu sipam ulje upali ko mina i ugasi se na leru.Probao jedno 5-6 puta isto gasi se.Odustajem,mora kod majstora i to dobrog.

Jedva cekam da saznam sta mu sve fali ali moracu da cekam red kod majstora bar nedelju dana.

 

Hvala svima koji su ucestvovali u temi,kad me obraduje majstor pisacu sta je sve bilo neispravno,mislim da ce biti dosta teksta :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Posto majstor nece imat vremena za mene bar 10 dana ja danas probam da upalim motor nema sanse.Kurblam u prazno,lagano kao da nema kompresije.Odvrnem svecicu i gurnem prst u onu rupu zakurblam ima neki pritisak al ne ono da ubija,lagano zadrzim prst unutra ono se samo zacuje kako zasisti i izleti vazduh pored prsta.

Sunem mu ja malo benzina u tu rupu vratim svecicu upali odma,radi ko da ce da eksplodira,razbezase se svi ukucani :lol3:

Pici dim na sve strane,tamo na spoju izduvne grane i motora gde su oni srafovi tu izlazi dim,prska i neka tesnost onako kao iz najfinijeg rasprsivaca.

Sve masno,crno,katastrofa.Na svecicu probilo gore mokro,crno sve.Trese se,ode na 8 000 obrtaja.Ja mu zavrnem onaj sraf za vazduh do kraja on spusti na 4-5 000 i radi tako.Stisnem ja jos onaj usis za vazduh pred kutiju vazdusnog filtera skoro da ga spljeskam on odma mirno radi.

Posto nemam kill switch ja ga tako i ugasim,zapusim mu usis i on se ugasi:)

 

Sta je ovo sad,dihtung glave,karike sve zivo,fals vazduh,sauh,karburator,sajla gasa bog te video koja lesina od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Jbg,kupio motor fora ispravan,uradio me lik samo tako nisam presao s njime ni 5 km.Napravio mu nesto da radi par sati i aj zdravo.

Ta generalna moze da kosta ko motor,sto znaci ima ga zapalim u dvoristu i raskrstim s prosloscu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ako resis da bacas, dvoriste mi veliko, pa slobodno dodji... :):)

Budi strpljiv, leto jos nije pocelo, a meni to lici na problem sa karburatorom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja