Jump to content

Moto Zajednica

Koliko godina mora da ima dete da bi se vozilo na motoru?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
On 4.5.2021. at 13:52, Vuk1303 je napisao:

A da li postoji neko motorno vozilo zato sto moj sin bas voli i motore i qvadove i koje jos vozilo ima a da sme da ga vozi a da nije bajs izvinite ako sam malo naporan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam starijoj cerki vec sa 5 kupio mini cross sa avatara. Sa 8 pocela da ga vozi. Po ulici kod nas, nema saobracaja. Sada ima 11 i po i prerasla ga. Mladja ima 6 i po, i ne zna jos na 2 tocka da vozi :)

 

Edit:

 

Ja sam razmisljao da joj kupim sledece leto huricane ili sprint sport... Imala bi skoro 13, a vec sa 14 moze PSP da se polaze do 49 ccm

 

 

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 4.5.2021. at 13:52, Vuk1303 je napisao:

Nesto mi ja mislim nije radipa poruka oa da pitam ponovo sta dete sme da vozi sem bickle rolera trotineta hoverboarda bilo sta samo sa je na motorni pogon

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
4 hours ago, Vuk1303 said:

 

Jedva sam preveo sta si hteo da kazes. :)

Po zakonu dete sme da vozi vozilo na motorni pogon onog momenta kada polozi za potrebnu kategoriju. Tu spada upotreba motornog vozila na javim saobracajnicama ukljucujuci i poljske puteve.

Mini bajkovi, quaqdovi i ostala cuda koja se ne registruju nisu nikom dozvoljena za upotrebu u saobracaju. 

Generalno dete "sme" da vozi sta mu das dokle god ga ne uhvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 9 sati, MaxiS je napisao:

Ja sam starijoj cerki vec sa 5 kupio mini cross sa avatara. Sa 8 pocela da ga vozi. Po ulici kod nas, nema saobracaja. Sada ima 11 i po i prerasla ga. Mladja ima 6 i po, i ne zna jos na 2 tocka da vozi :)

 

Edit:

 

Ja sam razmisljao da joj kupim sledece leto huricane ili sprint sport... Imala bi skoro 13, a vec sa 14 moze PSP da se polaze do 49 ccm

 

 

PSP sa 16 god. Nekad bilo sa 14 !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 4.5.2021. at 13:52, Vuk1303 je napisao:

 

Meni je sin mozak probio tata raspitaj se za motor tata raspitaj se za qvad tata jel moze ovo tata jel sme na ovaj nacin i ja bi zeleo da mi kazete sta moj sin sme da vozi nesto sto je za ofroad znaci cena je ne bitna samo da je leaglno ako ga zaustavi policiji da ima sva dokumenta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
3 hours ago, Vuk1303 said:

Meni je sin mozak probio tata raspitaj se za motor tata raspitaj se za qvad tata jel moze ovo tata jel sme na ovaj nacin i ja bi zeleo da mi kazete sta moj sin sme da vozi nesto sto je za ofroad znaci cena je ne bitna samo da je leaglno ako ga zaustavi policiji da ima sva dokumenta

 

Negde si naveo da ima 12 godina. Na putu sme da vozi NIŠTA.

Na trotoaru bicikl, rolere, skejt, itd. Offroad može da vozi šta god želi dok god si ti kraj njega da ga pokupiš, offroad ti niko neće tražiti papire, offroad znači motorče/kvad na prikolicu pa u njivu/šumu. 

Kad napuni 16god nek polaže PSP ili kako već to sad zovu AM i nek tera 49cc...sa 17 može da polaže za A1, B (ako se ne varam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja