Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1000 rr problem lupkanja u motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

pozdrav ,kupio sam CBr pre dve nedelje ,sve je bilo ok u pocetku .. inace zivim u svajcarskoj u garazi sam ga kupio ,sa 17000km.

 

2004 godiste ,motor sc57b.

 

prvo sam primetio dva poroblema sada se javio cak i treci

 

1.kad je motor hladan ,malo svira u predelu korpe i lamelica i kada se zagreje ili stisnem kvacilo to prestaje.i naravno lupi kad ubacujem u prvu brzinu . ne svaki put

 

2. u voznji kad vozim , opustim gas do kraja ,ako ne dam gas ponovo sa osecajem polako on lupi

 

i treci najveci problem pojavio se juce , pocelo je nesto da lupka u njemu ,tak tak tak tupo kao metal o metal i to kada radi u ledu i dodajem gaa po malo tak tak ,probam stisnem kvacilo (mislio sam da su lamele ili korpa i opet tak tak . pa me brine sta li to moze biti . ne cuje se jako ali ipak se cuje.. i malo mi je motor promenio zvuk

 

servis je uradjen ovde u garazi ,novo ulje i filteri.

motorex 10w 40

.

 

da li je neko imao slicaj problem .. postavicu i snimak kako se to cuje ustvari ako mozete da ocenite sta moze biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

sknuh dekli malo pre i korpa ima luft i kada ubacim u brzinu i guran napred nazad lupka unutra, kada sam sknuo lamele ima luft gore dole spoljni deo ovajunutrasnji je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Gde se nalazis? Ja sam momentalno u Schlierenu,servisiram neke motore,ako si blizu mozemo se videti,pa da ja oslusnem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

Danas je bio cika mirko iz sombora kod mene ,i postavio je dijagnozu .. korpa je u pitanju i gumice na zadnjem lancaniku ,stize nova pa cu potvrditi kakvo je stanje. pozz i hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

Dobar dan evo posle malo vremena stigla mi je nova korpa ,namestio sam je i eto sada drugog problema.. kada sam namontirao korpu stavio sve novo i iglicasti lezaj i novu maticu nove sajbe lamele i nove federe uocio sam da osovina koja izlazi iz menjaca ima luft..

 

ne luft u lageru ,nego napred nazad izlazi ,ne znam da li ce te ne razumeti kad uzmem korpu i vucem je prema sebi ona izlazi ka spolja.. i kada je protresem malo kao da ima lufta.. stavio sam sve sajbe kako je bilo sve sam vratio..

 

da li neko zna sta to moze biti da li posoji neki seger u menajcu kojo neda da ta osovina seta ili to tako mora..

 

i problem i dalje nije resen ,kada mu pustim gas i dodam gas ono lupi kao ludo i secne motor ne znam kako da opisem taj osecaj ali stvarno me iritira..

 

kad polako puatim gas ali bas onako sa osecajem i isto tako dodam nema da lupi.. ali to mora da bude mnogo precizno.. hvala unapred na odgovorima . pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

ljudi dali je moguce da sam pogresnu korpu kupio . na sajtu sam nasao dve korpe za isti model jedna je obelezena kao A druga kao B , ja kupio ovu A .. 

 

http://www.bike-parts-honda.de/pieces-honda-detail-330-13MEL401-CBR1000RR5-2005-E__0600-CBR+1000+RR+FIREBLADE.html

 

 

ako moze neko da mi kaze.. da li se to A i B odnosi na model motora ili ?

 

moj motor nosi sc57B oznaku .da li je moguce da sam ja to pogresno kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: CBR 1000 RR SC 57

dobar dan , danas sam ponovo rasturio motor i imam sta i da vidim centralni sraf koji steze korpu uopste ne steze korpusamo onaj deo na kome se stavljaju metalne plocice,, 

 

 

 skinuh to i vidim da se malo pojeo ona lancanik tamo gde naleze na lezaj da li je moguce da zbog njega imam lufta u korpi ili ? inace sve je u granicama ali ima lufta evo i snimka kakav luft je upitanju 

 

postiji i aksijalni luft ali ovo klima bas na sve strane klapara .. ne znam sta da radim da li da narucim taj lancanik uljne upmpe i one bolcne na koje ide taj zupcanik i na koji ide onaj iglicisti lezaj.

 

nisam pametan ali lufta i dalje ima.

 

 

i da li je normalno da ovako lupa u menjacu ? kada okrecem levo desno ovo.

 

 

 

evo i slike lancanika , nigde u manualu nisam mogao naci koliko mora da ima ima samo unutrasnja dimenzija .

 

evo i drugog snimka u vezi lufta iz menjaca

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Ovo sa drugog snimka premeri da li je u toleranciji (manual) mada mi se cini da je previse. Sto se tice korpe, to nije normalno. Te korpe su znale da lupaju kad im nitne popuste ali sa obzirom da je ova nova ne bih rekao da je to u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Izlazna osovina menjaca "ne sme" da ima uopste lufta !

Ti  si uzeo B korpu i na njoj imas negde crnu oznaku tj. crna tacka je negde na njoj ili zubcaniku. pogledaj na svojoj staroj korpi koja je boja na njoj. Ako nije ista uzeo si pogresnu....nema A i B veze sa godistem motora. 

Verovatno ti je i stara korpa u redu a to lupanje stvara osovina menjaca tj. menjac.

Da bi to sredio moraces otvoriti agregat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R
17 hours ago, gogo107 said:

Ljudi imam i ja taj problem mislim da je zatezac lanca. Čekam Mirka da se vrati iz Švice. :care:

A3AF0624-966D-4420-B24E-B70CEF5D6A12.jpeg

pa ako je zatezac lanca onda nemas isti problem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja