Jump to content

Moto Zajednica

Kočenje - prednja/zadnja kočnica?

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Trenutno je u sudskom postupku, “ekspert” je bio specijalista za oldtimere i to automobile, nikakve veze sa motorima nije imao, naravno da skine problem da sebe, presudio u korist kawasakija. Ali je sam bosch proizvodjac abs sistema pismeno odgovorio advokatu da ukoliko je sve bilo ispravno na kočionom sistemu, nikako ne bi smelo da dođje do prevrtanja i blokiranja pedednjeg točka. 
Kad cela farsa bude gotova, otvoriću temu. Za sada ovoliko znam...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre 18 sati, bdada je napisao:

@Savan koji auto bolje koci, sa zadnjom ili prednjom vucom?

Moze da saznam i ja

 

Po nekom mom rezonu sa zadnjom zbog tezista iako koce sva 4 a najbolje kvatro zbog motornog na sva 4

Da li sam u pravu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, floyd032 je napisao:

Po nekom mom rezonu sa zadnjom zbog tezista

Bas to, sa zadnjom ceo auto se "potopi" ne ide toliko njuskom napred, takav osecaj imas i kada kocis prvo zadnjom pa prednjom (prvo racunam manje od sec) narocito kod motora sa duzim hodom vesanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

bio sam na poligonu bezbedne voznje sa milicijskim instruktorima suzuki gsxr 1000

prvo lizne zadnju kaze zbog stabilnosti i smirivanja onda koci i prednjom

i obavezno ispraviti telo da ne budemo nagnuti napred zbog tezista guzice :lol3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

U krivinama iskljucivo koristim prednju, naravno dozirano i to krecem pre krivine sa kocenjem da bi u samoj krivini polako popustao kočnicu i negde pred teme krivine, potpuno pustio kočnicu. Zadnju koristim jako retko u krivini, obično na nizbrdicama ali i to retko. Na pravcu vežbam da mi predje u naviku korišćenje i zadnje ali verovatno kad bi bilo panicno kocenje, zadnje se ne bih setio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Prednjoj je osnovna funkcija da ukoči a zadnjoj, pored zaustavljanja, i da održava stabilnost motora. Rečenica koju sam zapamtio sa kursa sigurne vožnje. Kad će ko i koju da koristi je stvar vežbe, iskustva, stila vožnje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada se spoooooro kreces kroz saobracaj ili zelis da se velikim motorom okrenes "u traci" na pola kvacila tada blaago drzis zadnju... 

Zadnju takodje "zgazim" dok cekam da se ukljuci zeleno na semaforu, zadnjom a pri jakom startu "drzis" prednji tocak na zemlji (cudno zvuci)... Zadnjom spustis obrtaje agregata, zadnjom pazis da ne odes "u minus" dok tockiras...

Prednjom se zaustavljas... (Ja bar...)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 49 minuta, N.F.S. je napisao:

Kada se spoooooro kreces kroz saobracaj ili zelis da se velikim motorom okrenes "u traci" na pola kvacila tada blaago drzis zadnju... 

Zadnju takodje "zgazim" dok cekam da se ukljuci zeleno na semaforu, zadnjom a pri jakom startu "drzis" prednji tocak na zemlji (cudno zvuci)... Zadnjom spustis obrtaje agregata, zadnjom pazis da ne odes "u minus" dok tockiras...

Prednjom se zaustavljas... (Ja bar...)

Amin !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
2 hours ago, floyd032 said:

E jbg brt

Onda tvom stilu voznje nikako ne odgovaraju honda i bmw sa dual sistemom kocenja koji su smislili stotine inzinjera

Izbegavaj ih

Da uzjebes zadnji kraj na 100km/h, poprilicno je lako na starijim motorima. Ne treba porediti dual sistem honde sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Ajde malo da se utvrdi gradivo.. 

Dakle, posto sam sa endura prestao na maksi skuter, mozete li mi dati neke savete po pitanju kocenja i upravljanja.. 

Bevi 500 ima integrisani sistem kocenja ili kako se to vec zove, kocim levom a koci vecim procentom zadnja a manjim procentom prednja kocnica, sve mi se cini da je potrebno dodati malo i kocenje drugom rucicom. 

 

Da li isti princip kontra upravljanja vazi i u ovom slucaju?

Bmwa sam bio navikao da precizno prodjem kroz krivinu, odgurivanjem volana i obaranjem motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sva vozila sa dva točka se ponašaju isto. Bicikla, Beverly 500, TDM900 i R1250GS, fizika dvotočkaša je uvek ista.


Koristiš obe kočnice, sa tim što, za polugu prednje koristiš dva prsta. Svakako na proleće idi na parking i vežbaj kočenje odnosno to doziranje dok ga mozak ne stavi u "automatsku radnju".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, pronto said:

Koji sinter?

Ima...pa, barem 5 tipova TRW sinter pločica.

Ako te tvoje škripe, biće da si pogrešio u izboru.

Ne koristim ih samo pitam. Video sam na Louisu a i ovde davno dosta komentara da skripe. 

 

Evo npr. ove:

WWW.LOUIS.EU

Buy TRW BRAKE-PADS SINTER MCB 598 SV - LUCAS at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

 

Jeftinije su od Nissina, EBC HH, Galfera i Bremba kod nas, pa ako neko ima iskustva neka napise. Ako nista, kad dodje vreme zamene EBC je izgleda sigurica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Odlično. Znači u pitanju je SV mešavina...i ona bi trebalo da bude super za nekoga ko mnogo ne divlja. Odeš (odete) na TRW sajt, za više detalja.

U teoriji, ova pločica odmah u prvom kontaktu da diskom dobro "grize", ima solidan pritisak i po mokrom...ali obično takva mešavina lako izgori kada se motor doobro potera i jako i često koči. Onda se to dobro pregreje....i onda obično i škripi. Aj' što škripi...nego više ne radi ono za šta je pravljena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, pronto said:

Odlično. Znači u pitanju je SV mešavina...i ona bi trebalo da bude super za nekoga ko mnogo ne divlja. Odeš (odete) na TRW sajt, za više detalja.

U teoriji, ova pločica odmah u prvom kontaktu da diskom dobro "grize", ima solidan pritisak i po mokrom...ali obično takva mešavina lako izgori kada se motor doobro potera i jako i često koči. Onda se to dobro pregreje....i onda obično i škripi. Aj' što škripi...nego više ne radi ono za šta je pravljena.

Hvala na odgovoru, razmislicu prilikom kupovine da li ih odabrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Evo ja kao i obicno kontra, 80% zadnja. Zadnjom redovno korekcije brzine u krivinama, prednja samo kod naglih I neoredvidjenih kocenja I to u kombinaciji sa zadnjom. Prosle godine na putu PT- Zagubica u povratku prokuvao ulje u zadnjoj na izlasku iz Krepoljina I kod kocenja cvrc, propade. Jedva Sam uspeo da doziranjem prednje ostanem na putu. Kad se posle 15 min ulje ohladilo sve je radilo normalno. Mislim da je sve moje palamudenje recidiv pocetaka, the APN kome Sam cak I dobos zadnje uspeo da precepim na pola:grr:. Sad kako kome odgovara, samo da smo zivi I zdravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 21.3.2016. at 22:10, Ćale je napisao:

Kako ste vi sa kočenjem zadnjom kočnicom? U kojim slučajevima (tip terena, brzine, krivine, semafor, plavuše, ...) je koristite i u kojoj meri? Dali ovisi i od toga jel motor sa ABS ili bez?

Po gradu 80/20 zadnja/prednja, , vanka 50/40/10 motor/prednja/zadnja.

ABS ili bez, ista je funkcija i ponašanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Bas isto. Samo primetio sam dok sam vozio diverziju da sam vise forsirao prednju, dok sad na Teneri 50/50, valjda sto je prednja viljuska meksa i ima veci hod pa ne smem da zapinjem kocnicom dok se ne sabije malo vila.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Uglavnom kombinujem i prednju i zadnju. Na poligonu kada vežbam naglo zaustavljanje a i u realnim situacijama kada moram brzo da ukocim uvek obe, čini mi se da je motor stabilniji a i da se malo smanji zaustavni put. Na otvorenom uglavnom prednja, osim pri jačim kocenjima onda kombinujem. Kada se zaustavljam kocim i prednjom i zadnjom do pred samo zaustavljanje, onda samo zadnjom, nekako se motor onda "mekše" zaustavi.

Zadnju držim malo pri jako sporoj vožnji, recimo kada se provlačim i kada radim polukružno, tako mi je motor stabilniji i lakši za kontrolu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja