Jump to content

Moto Zajednica

Kočenje - prednja/zadnja kočnica?

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pa ja nisam tražio da mi veruješ ili da mi ne veruješ i nisam iznosio isključivo svoje mišljenje, nego sam izneo zakone fizike. 
A da mi stanemo na crtu (istim motorima, pri istoj brzini i na istoj podlozi), pa ti koči samo prednjom a ja ću sa obe?
Takvih je proba inače već bilo sasvim dovoljno i sve su se završile istim rezultatom, ali ako ne veruješ ...


Ajd sad, najbolje da izvrcemo stvari, kao da sam ja nekad napisao da zadnju kocnicu treba skinuti i nipošto ne koristiti? Koliko god minimalno ona koristila ipak će nešto pomoći i kao sto se vidi na slici to je 4m kraći zaustavni put. Smeo bih otvoreno da izjavim da ne verujem bas u ta 4 metra jer sam siguran da u praksi od 10 prosečnih vozača će bar trojici da prokliza točak i da će imati manji razliku od ta 4m. A još bar trojici će takodje da se poveća zaistavni put jer će iz straha da ne blokira zadnji točak premalo kociti. Jedan će da zalivadi znaci ostaju možda trojica koji će da naprave tu razliku od 4m.
A ti Ziko ako budes prvo kocio zadnjom a tek posle prednjom ćeš se dalje zaustaviti od tog sto koči samo sa prednjom. I da ne bude nesporazuma, govorimo o normalnim putnim motorima i pod normalnim uslovima, normalan kolovoz, metereoloski uslovi normalni i nisi krenuo na put oko sveta kao Sjaak Lucassen sa njegovim koferima.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane ili su te pogrešno učili (u šta čisto sumnjam), ili si ti slabo slušao na časovima (što mi je mnogo verovatnije).:aha:
Ali da te neko uči da je lakše dozirati zadnju kočnicu kada je sva težina već napred i kada zadnji točak već i onako "visi" i gotovo jedva dodiruje podlogu je malo verovatno.:stabre:
Jednostavno, kada već kočimo punom snagom prednjom kočnicom, upotreba zadnje kočnice više nema gotovo nikakvog efekta (osim ako baš želimo da padnemo zbog vrlo izvesnog proklizavanja zadnjeg točka).
Već sam više puta rekao da upotreba zadnje kočnice ima svrhu (i da je to bezbedno) samo u prvim trenucima kočenja, odnosno do momenta dok se težište pretežno ne prebaci na prednji točak, kada dalja upotreba zadnje postaje i neefikasna i opasna.
 

Evo opet izvrćeš

Znaci Ziko, slušaj dobro i zapisuj. Kocis sa obe ali primarna je prednja kočnica. Ona će da odradi najveći deo posla a zadnjom samo malo tek toliko da nenproklizas i koliko toliko ukocis.
Ništa prebacivanje tereta i mozganja oko zadnje prvo pa ću posle prednju kd prebacim teret...kao da je to tamic sa džakovima cementa koje treba da istovaris pa da prebaciš teret. Momenat kad si pustio gas u deliću sekunde je teret već napred. Samo sto si pomislio na prednji ručicu ona je zagrizla. Zadnja ti uopšte za to nike potrebna niti cea ata dobiti time na kraju računice. I mani me se više teoretisanja i vozi kako hoćeš. Ali nemoj učiti decu pogrešno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

pre 31 minuta, Savan je napisao:


Evo opet izvrćeš

Znaci Ziko, slušaj dobro i zapisuj. Kocis sa obe ali primarna je prednja kočnica. Ona će da odradi najveći deo posla a zadnjom samo malo tek toliko da nenproklizas i koliko toliko ukocis.
Ništa prebacivanje tereta i mozganja oko zadnje prvo pa ću posle prednju kd prebacim teret...kao da je to tamic sa džakovima cementa koje treba da istovaris pa da prebaciš teret. Momenat kad si pustio gas u deliću sekunde je teret već napred. Samo sto si pomislio na prednji ručicu ona je zagrizla. Zadnja ti uopšte za to nike potrebna niti cea ata dobiti time na kraju računice. I mani me se više teoretisanja i vozi kako hoćeš. Ali nemoj učiti decu pogrešno.
 

Budi kulturan pa navedi konkretno šta sam to OPET izvrnuo?

Ja nisam u svojim komentarima izneo lično mišljenje nego sam komentarisao na osnovu poznatih i dokazanih činjenice iz fizike i mehanike (a priložio sam i ono što se predaje u školi vožnje i rezultate sa testiranja). A ti "prilažeš" isključivo svoje lično uverenje i očekuješ da se svi složimo sa njim?

Savane, nije da ja tebi ne verujem, ali sam ipak skloniji da verujem zakonima fizike, a i onima koji su za ovu oblast kvalifikovani (a uzgred budi rečeno i moja iskustva se sa tim podudaraju).

I molim te nemoj više da naređuješ ili sugerišeš nekom (u ovom slučaju meni) šta ću ja da radim i da li je to što radim pogrešno ili nije. Ovo ti nije prvi put da to radiš pa te molim da to ubuduće preskočiš i da pričuvaš za nekog kome imaš prava da se ovako obraćaš (ako imaš takvih).

Eto, ja sam možda smatrao da ti u svojim komentarima lupaš gluposti, ali to nisam hteo da napišem, niti da ti zabranjujem ili ti sugerišem da to ne radiš, pa nemoj ni ti to da radiš. 

 

I opet te molim da (pre nego što nastaviš sa novim komentarima) ipak prvo navedeš konkretno šta sam to OPET izvrnuo?

Promenio član zika56
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
 
Budi kulturan pa navedi konkretno šta sam to OPET izvrnuo?
Ja nisam u svojim komentarima izneo lično mišljenje nego sam komentarisao na osnovu poznatih i dokazanih činjenice iz fizike i mehanike (a priložio sam i ono što se predaje u školi vožnje i rezultate sa testiranja). A ti "prilažeš" isključivo svoje lično uverenje i očekuješ da se svi složimo sa njim?
Savane, nije da ja tebi ne verujem, ali sam ipak skloniji da verujem zakonima fizike, a i onima koji su za ovu oblast kvalifikovani (a uzgred budi rečeno i moja iskustva se sa tim podudaraju).
I molim te nemoj više da naređuješ ili sugerišeš nekom (u ovom slučaju meni) šta ću ja da radim i da li je to što radim pogrešno ili nije. Ovo ti nije prvi put da to radiš pa te molim da to ubuduće preskočiš i da pričuvaš za nekog kome imaš prava da se ovako obraćaš (ako imaš takvih).
Eto, ja sam možda smatrao da ti u svojim komentarima lupaš gluposti, ali to nisam hteo da napišem, niti da ti zabranjujem ili ti sugerišem da to ne radiš, pa nemoj ni ti to da radiš. 
 
I opet te molim da (pre nego što nastaviš sa novim komentarima) ipak prvo navedeš konkretno šta sam to OPET izvrnuo?

Znaš kako, starina si pa ću iskulirati te tvoje primedbe na moju nekulturu i ostalo. Trebalo bi samo da se zapitaš da li ti to prilici.

A ja ne pričam iz uverenja već sam imao obuku gde smo temeljeno obradjivAli kocenje, kako u teoriji tako i u praksi. Takodje sam isao i na dodatne kurseve gde smo takodje radili na kocenju. Opet teorija i temeljna praksa.

A ti?

izvrćeš da sam ja rekao da se ne koči zadnjom nego samo prednjom. Znaci nema veze sa vezom, pročitaj iznad nekoliko postova Pobijam tvoje propovedanje da trebaš kociti prvo zadnjom kočnicom a potom prednjom. Apsolutno gubljenje vremena a pri tom može i skupo nekog da košta ako mu bas zafali tih par metara sto će tako izgubiti. I to je kraj priče a ti to smatraj naređivanjem ali tako je ispravno.
Najbolje je da to prihvatis i pomiris se sa činjenicama. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja znam samo da kada sam prvi put probao pri kocenju (narocito naglo) da zabodem zadnju pa prednju dobio:

1. Bolju kontrolu motora

2. Manje propadanje prednje viljusk

3. Kraci zaustavni put

 

Do tada sam bio u zabludi a vi kako hocete.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da i skupljas informacije ofrlje sa neta i neke filmice i slike da bi dokazao nešto sto upravo ja tvrdim a ne ti. I to izvrćeš. Koči ae sa obe kočnice i prednja je primarna.

Znaci ti tvrdiš da se koči zadnjom kočnicom a potom prednjom. Ja tvrdim obrnuto. Da opet ne izvrćeš ko je šta rekao.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nikad nisam razmišljao o tome niti se bavio time. Tako da mozes odmah preci i na odgovor :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 20 minuta, Savan je napisao:


Znaš kako, starina si pa ću iskulirati te tvoje primedbe na moju nekulturu i ostalo. Trebalo bi samo da se zapitaš da li ti to prilici.

A ja ne pričam iz uverenja već sam imao obuku gde smo temeljeno obradjivAli kocenje, kako u teoriji tako i u praksi. Takodje sam isao i na dodatne kurseve gde smo takodje radili na kocenju. Opet teorija i temeljna praksa.

A ti?

izvrćeš da sam ja rekao da se ne koči zadnjom nego samo prednjom. Znaci nema veze sa vezom, pročitaj iznad nekoliko postova Pobijam tvoje propovedanje da trebaš kociti prvo zadnjom kočnicom a potom prednjom. Apsolutno gubljenje vremena a pri tom može i skupo nekog da košta ako mu bas zafali tih par metara sto će tako izgubiti. I to je kraj priče a ti to smatraj naređivanjem ali tako je ispravno.
Najbolje je da to prihvatis i pomiris se sa činjenicama. :D

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ma izvini što sam ušao u diskusiju sa tobom bez mog dovoljnog znanja i iskustva. 

Ja jedino uspeo da nekako završim pet razreda osnovne škole i u šestom "zašmelcovao" (zabagovao) i tu ostao još par godina pa me oslobodili daljeg školovanja (osnovnu ipak završio kasnije na radničkom univerzitetu), međutim sam za to vreme završio "životnu školu" koja je jača od bilo kakvog  formalnog obrazovanja. Tako i ovo oko motora: Što bih se ja maltretirao, čitao i učio bilo od koga, kada za par meseci vožnje mogu sve sam da naučim, a sa još par godina iskustva budem majstor bolji od onih školovanih.

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajde Ziko, ne primaj to srcu. Čovek nikad nije dovoljno star da nešto novo nauci a i da to prihvati.

Znaci prednja primarna, zadnja pomoćna.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

pre 13 minuta, zika56 je napisao:

izvrćeš da sam ja rekao da se ne koči zadnjom nego samo prednjom.

Ajde mi molim te citiraj taj moj komentar gde sam napisao da si ti rekao da se ne koči zadnjom nego samo prednjom, (ja ne mogu da ga pronađem nikako, atrudio sam se).

Inače i ja tvrdim da je prednja kočnica "glavna" a zadnja "pomoćna", a jedino što se sa tobom ne slažemje je redosled upotrebe kčnica. Jednostavno korišćenje zadnje, nakon što je prednji točak već preuzeo skoro svu težinu, nema nikakve svrhe (jer skoro da nema trenja) i verovatno će da dovede do proklizavanja zadnjeg točka.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da vas ja sve pitam, posto ste OPET napravili naucnu fantastiku oko necega, da li vi SVI toliko razmisljate u toj NE DAJ BOZE sekundi da li je pametnije prvo stisnuti prednju ili zadnju prvo, da li cu ovu 30 onu 70%, da li mi je tezina napred ili nazad? 
 

daj budite realni, kad zaskripi nabadamo obe svakako. A u svakodnevnici i mene ucili prednja uz dodavanje zadnje. Pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Da i ja kažem šta imam po ovom pitanju jer sam svojevemeno radio puno zadataka iz fizike, a imam običaj i da pročitam uputstvo (User Manual) od svakog motora ili uređaja jer se uvek sazna bar nešto novo. PREPORUKA svih proizvođača je da se RAVNOMERNO koriste obe kočnice. Pod "ravnomerno" se naravno ne podrazumeva da je opterećenje na kočnice (diskove) isto, a naročito ne pri većim brzinama i naglijim kočenjima gde je znatno operećeniji prednji disk(ovi). Međutim to nikako ne znači da zadnju ne treba koristiti jer i ona značajno utiče na zaustavni put. Problem zadnje kočnice se pojavljuje samo kod se ona koristi prva, naglo i ako nema ABS-a, kao i ako se koristi prilikom skretanja ili na klizavijem putu. To uglavnom nije slučaj, pa zadnju treba koristiti kao što sugerišu proizvođači. Što je opterećenje motora veće (suvozač, prtljag) i kočenje blaže, time se i ravnomernije raspoređuje opterećenje na oba točka, kraći je zaustavni put i ujednačenija potrošnja svih diskova i pločica (ili pakni). Tako me je davnih dana savetovao i moj ćale koji je vozio motor još krajem  60-ih, a u krajnjom liniji i sama logika govori u prilog tome....:popovanje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, drmilan_ je napisao:

Da vas ja sve pitam, posto ste OPET napravili naucnu fantastiku oko necega, da li vi SVI toliko razmisljate u toj NE DAJ BOZE sekundi da li je pametnije prvo stisnuti prednju ili zadnju prvo, da li cu ovu 30 onu 70%, da li mi je tezina napred ili nazad? 
 

daj budite realni, kad zaskripi nabadamo obe svakako. A u svakodnevnici i mene ucili prednja uz dodavanje zadnje. Pozdrav

Ovde se ne priča o tome kako će ko od nas da razmišlja i da reaguje u nekoj situaciji, nego o tome kako treba koristiti kočnice da bi imali maksimalni učinak.  

Znači čisto tehničko pitanje, a ne psihofizička spremnost onog koji vozi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 49 minuta, drmilan_ je napisao:

da li vi SVI toliko razmisljate u toj NE DAJ BOZE sekundi da li je pametnije prvo stisnuti prednju ili zadnju prvo, da li cu ovu 30 onu 70%, da li mi je tezina napred ili nazad? 

Nema vremena za razmisljanje, to se trenira.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, bdada said:

Nema vremena za razmisljanje, to se trenira.

Naravno, imam iskustva u tome, samo kazem da se pravi naucna fantastika oko kocenja a svi ga nabodemo mahinalno, kako i u kolima tako i tu. A sto se tice NORMALNOG kocenja u NORMALNIM uslovima, mislim da su svakog ucili da se koci prednjom i dodaje zadnjom i tu nema dileme, niko ne koci zadnjom pa onda prednjom. Ne bih vise da se mesam u ovo, ionako ima kompententnijih ljudi od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Da vas ja sve pitam, posto ste OPET napravili naucnu fantastiku oko necega, da li vi SVI toliko razmisljate u toj NE DAJ BOZE sekundi da li je pametnije prvo stisnuti prednju ili zadnju prvo, da li cu ovu 30 onu 70%, da li mi je tezina napred ili nazad? 
 
daj budite realni, kad zaskripi nabadamo obe svakako. A u svakodnevnici i mene ucili prednja uz dodavanje zadnje. Pozdrav


Naravno da se nema vremena, sekunda a i dve su prošle dok se još figurativno češkaš po glavi šta se dešava. I onda nabadas kocnicu, po pravilu onu od koje imaš najviše koristi plus sve ostalo šta imaš. Najradije i padobran ali jbg..

A frapantno je i kontradiktorno svemu ovome sto pišemo da su nalazili u dosta slučajeve scene nesreća gde uopšte nije bilo tragova kocenja. Vozači su bukvalno pretrnuli i ‘zazmurili’.

Ali kao sto reče bdada ispod, i to se trenira jer kd si ‘utreniran’ veće su ti šanse da ćeš učiniti pravu stvar datog momenta. Nije garancija da hoćeš, ali svakako veće šanse.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kako se zove devojka od Savana?

SAVAN MALA :oda2:

Izvini druže Savane na šali, ne znam koliko si upućen u akcije "kompletnih idiota" u BG od pre par godina...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema problema, šale su uvek dobro dosle.

‘Načuo’ sam nešto o tim munjevitim akcijama.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 3 minuta, Savan je napisao:

Nema problema, šale su uvek dobro dosle.
‘Načuo’ sam nešto o tim munjevitim akcijama.

Samo uživaj, bolje ti je da ne pratiš šta se sve ovde dešava...

Ili prati samo da potvrdiš razloge za promenu boravišta. Pozdravi nam Tadića...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja