Jump to content

Moto Zajednica

Kočenje - prednja/zadnja kočnica?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"Ako moraš nizbrdo da kočiš, burazeru, prebaci u nižu."

 

Zadnjom usporavaš, prednjom kočiš, sa obe se zaustavljaš.

Nema tu previše filozofije.

 

-Postoji tzv. zaustavni put (kraći ili duži).

E, to je već egzaktna nauka, ali je dovedena do neslućenih filozofskih visina.

-Prepreka je tu (na početku, u sredini, na kraju zaustavnog puta).

 

Cilj je predvideti "situaciju" (iskustvo, višekriterijumsko odlučivanje, pratiti disanje kosmosa...).

A, ako već dođe do "situacije", nastupaju trenuci, u kojim se odvija, jedan, kompleksan proces.

Najbolje rešenje je "promašiti" prepreku (steering/countersterring) i bezbedno stati na kraju zaustavnog puta.

 

Onog trenutka kada si seo na dva točka, nisi kao obični smrtnici.

Drugačiji si (ne ulazim u to da li si bolji ili gori od drugih, samo si drugačiji).

Ali, bolje vidiš, donosiš brze (skoro trenutne) odluke, brže reaguješ...trudiš se da vladaš situacijom-a ne situacija tobom.

 

Zadnjom usporavaš, prednjom kočiš, sa obe se zaustavljaš...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 32 minuta, feniks je napisao:

 

 

 

Najbolja mu je ona provala na 01:00 + 

Ali je u pravu, nema sta.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Naisao nesto na netu i citam: ni slucajno pustati polako kvacilo da biste usporili, sprzicete kvacilo bla bla... 

Brate mili ja tako usporavam od prvog dana, ako nije potrebna kocnica, ako imam nekog iza pipnem malo prednju da zna da usporavam. 

 

Izmenjanih lamela za 12 godina? Pa 0.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 13.4.2019. at 12:37, feniks je napisao:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lako je ovima na snimku kada imaju VFR-ove sa ovolikim kormanom, kao na čoperu...  -Stavi ti heblove, druže, pa da te vidim hoćeš li tako baratati tim motorom... :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 13.4.2019. at 12:37, feniks je napisao:

"Ako moraš nizbrdo da kočiš, burazeru, prebaci u nižu."

 

Zadnjom usporavaš, prednjom kočiš, sa obe se zaustavljaš.

Nema tu previše filozofije.

Uskoro završavam obuku za A2 i sve vreme obuke uporedo učim i na forumu BJB. 

Znači 100 ljudi 100 načina kočenja. 

Ova tema je pokrenuta 2016. i čitajući sve postove, skapirao sam da svako treba da koči onako kako se oseća najsigurnijim, tako da mi ova Feniksova deluje sasvim ok. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Atorn je napisao:

Znači 100 ljudi 100 načina kočenja. 

... čitajući sve postove, skapirao sam da svako treba da koči onako kako se oseća najsigurnijim

 

Ima Nx100 ljudi ali je samo jedan način kočenja, treba da se koči najefikasnije da bi se bilo sigurnim a ne obrnuto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Zanimljiv tekst... posebno na kraju je interesantno o upotrebi zadnje kocnice

 

1-1581774048.jpg
WWW.GPONE.COM

MotoGP: What happens when you pull the brake lever? How and when to use front and rear? A guide to becoming a perfect braker

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Uvek kočim sa obe kočnice istovremeno i smatram da je jedino to ispravno. Zašto bi se lišavali zadnje kočnice?! Proklizavanje zadnjeg točka se lako kontroliše popuštanjem kočnice i korekcijom volanom što je reflaksna reakcija.  Sa prednim točkom je malo komplikovanije kada proklizne u stranu. Treba imati osećaja i malo iskustva u vezi doziranja sile kočenja. Noviji motocikli, mahom poseduju ABS što olakšava stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Korišćenje (trkačkih) motora na stazi i upotreba (svakojakih) motora u realnim uslovima na putu imaju malo toga zajedničkog.

Kada natovarite nekog kruzera saputnikom i prtljagom njemu je 80% težine na zadjnem točku i kočenjem samo prednjom dovodimo se u situaciju da prednji točak odmah proklizne. Takođe i kočenje prednjom prilikom spuštanja niz oštrije serpentine završilo bi neslavno.

Uglavnom na putu prilikom vožnje (i u prvim metrima kočenja) težina je na zadnjem točku i zato treba to iskoristiti  za usporenje zadnjom, do momenta kada težina pređe napred i kada prednja preuzima primat. To zavisi od motora do motora i od samih uslova na putu u tom momentu.

A usvajanje pravila da na putu treba koristiti samo jednu kočnicu je neviđena glupost.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
34 minutes ago, bajker71 said:

Uvek kočim sa obe kočnice istovremeno i smatram da je jedino to ispravno. Zašto bi se lišavali zadnje kočnice?! Proklizavanje zadnjeg točka se lako kontroliše popuštanjem kočnice i korekcijom volanom što je reflaksna reakcija.  Sa prednim točkom je malo komplikovanije kada proklizne u stranu. Treba imati osećaja i malo iskustva u vezi doziranja sile kočenja. Noviji motocikli, mahom poseduju ABS što olakšava stvar.

To se uci u samom startu a potom se vezba. Po meni jedna od neophodnih stavki da bi se vozac nazvao kompetetnim za upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Meni je interesantno u tekstu da zadnja na suvoj podlozi ima oko 10% ucinka od ukupnog procenta kocenja, a da na mokroj cak do 40%, treba to imati na umu.

Takodje se navodi da ako se lepo ne udje u krivinu i zeli da se koriguje putanja, to uradi sa zadnjom jer prednjom navodno putanja moze jos vise da se pogorsa. (svakako ovo cu isprobati u praksi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
18 minutes ago, zika56 said:

Korišćenje (trkačkih) motora na stazi i upotreba (svakojakih) motora u realnim uslovima na putu imaju malo toga zajedničkog.

Kada natovarite nekog kruzera saputnikom i prtljagom njemu je 80% težine na zadjnem točku i kočenjem samo prednjom dovodimo se u situaciju da prednji točak odmah proklizne. Takođe i kočenje prednjom prilikom spuštanja niz oštrije serpentine završilo bi neslavno.

Uglavnom na putu prilikom vožnje (i u prvim metrima kočenja) težina je na zadnjem točku i zato treba to iskoristiti  za usporenje zadnjom, do momenta kada težina pređe napred i kada prednja preuzima primat. To zavisi od motora do motora i od samih uslova na putu u tom momentu.

A usvajanje pravila da na putu treba koristiti samo jednu kočnicu je neviđena glupost.

Imao sam negde tabelu kako to izgleda ali generalno:

- U stanju mirovanja je opeterecenje 50-50 (ne racunam u to full napakovan GS sa suvozacicom od 100kg)

- U pokretu sa laganim gasom je 40 - 60(zadnji tocak)

- U pokretu sa muskim gasom se povecava tezina na zadnjem tocku, sve do momenta dok se prednja ne odvoji, tad je 100% pozadi

- U toku voznje, cim pustis gas, tezina prelazi napred 60 - 40(zadnji) 

 

Naravo da zadnja nije bzvz ali prednja je definitivno primat a zadnja pomaze samo u nekim slucajevima kao sto si i napisao i kod mozda nekih budzevina. A i tad treba biti svestan da ti je kocioni put factor X duzi nego da imas prednju na raspolaganju. Najbitnije, u slucajevima da mora hitno da se koci...PREDNJA, nikakvo mozganje oko zadnje pa da prebacujes tezinu, to su dragocene milisekunde koje ne koristis za kocenje nego sebi skracujes sanse za preziveti.

 

Da se vratimo na sam izvor - spreciti je uvek bolje nego leciti, znaci izbegavati situacije da moras naglo da kocis tako sto ces aktivno gledati ispred sebe i anticipirati na pravi nacin na situaciju oko sebe sto znaci prilagoditi briznu, poziciju na putu itd.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zadnjom kocnicom umiris sasiju i spustis obrtaje (saltovao si dole, obrtaji odose previsoko pred krivinom), prednja kocnica u nagibu ispravlja motor i "izvlaci" iz krivine...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 minute ago, filipfg said:

Meni je interesantno u tekstu da zadnja na suvoj podlozi ima oko 10% ucinka od ukupnog procenta kocenja, a da na mokroj cak do 40%, treba to imati na umu.

Takodje se navodi da ako se lepo ne udje u krivinu i zeli da se koriguje putanja, to uradi sa zadnjom jer prednjom navodno putanja moze jos vise da se pogorsa. (svakako ovo cu isprobati u praksi)

Iz prve ruke, prosle godine sam isao na kurs za motore, i jedna vezba je bila takodje kocenje pri vecoj brzini u krivini. Ne mislim na trkanje i jurcanje nego kad si u velikoj krivini i pod lepim nagibom.

 

Znaci, PREDNJA! Doziranje i nadogradnja sile. Uz to drzanje dobro kormana i ne dozvoliti motoru da menja putanju jer prilikom kocenja siris luk i moras to da kompenzujes silom na kormanu da bi ostao na istoj putanji a ne da odes pod kamion koji ti ide u susret.

 

I ovde vazi pravilo, sam izvor, ne zelis da kocis u krivini i zato uradi sve sto je moguce pre krivine da to sprecis.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja