Jump to content

Moto Zajednica

KTM 990 vs AT 1000

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

 

Evo ga poređenje AT, 1190R i 800GS. Baš sam sad link okačio i u drugoj temi AT vs BMWhttp://m.moto.it/magazine/prove/honda-africa-twin-crf1000l-vs-bmw-f800gs-vs-ktm-1190-adv-r

Neso, aj molim te u tri recenice sta kazu zabari kad si vec preveo. Hvala
Ma ne može u dve-tri rečenice. Segment po segment poredili sva tri. U svemu je bolja od bmw-a.

Ono što tebe zanima, kao odvrneš gas do kraja, ne dobiješ čizmu u dupe kao na tvom motoru. Drugo šta tebe zanima, 1190R je bolji za off. I treće, Hondi zameraju višak težine na prednjem točku.

BMW F800GS

Se pojavio na jesen 2007...

Razlika od skoro 10 godina, jbg bilo bi glupo da nema napretka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Evo ga poređenje AT, 1190R i 800GS. Baš sam sad link okačio i u drugoj temi AT vs BMW

 

http://m.moto.it/magazine/prove/honda-africa-twin-crf1000l-vs-bmw-f800gs-vs-ktm-1190-adv-r

 

Po meni jedino pravo porđenje motora iste ili slične klase.

 

-KTM ADV 1190 je za korak ispred.Veća kubikaža i snaga i bolja fabrička oprema,pa samim tim cena je i cena nešto veća.

 

 

-CRF1000L je nekako "zlatna sedina" sa,ali sa svim naporima i rešenjima Honde-može da bude potpuno "best-by" u svetu advenuture motora.(ovde akcenat stavljam na pouzdanost i dugotrajnost.

 

-BMW F800-GS Advenute smatram da je inferiorna u poređrnji sa dva predhodna nabrojana modelai i štoje da je

cena u odnosu naCRF 1000 L ipak malo veća

 

Nekao mi je glupo u ovu podelu ubacivati V-Storm 1000 i KTM 1050 Adventure( jer smatram da su to modeli slične kategorije,a oper nemaju nemaju dodirnih tačaka sa predhodno napisanim motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

 

Evo ga poređenje AT, 1190R i 800GS. Baš sam sad link okačio i u drugoj temi AT vs BMW

 

http://m.moto.it/magazine/prove/honda-africa-twin-crf1000l-vs-bmw-f800gs-vs-ktm-1190-adv-r

Po meni jedino pravo porđenje motora iste ili slične klase.

 

-KTM ADV 1190 R je za korak ispred.Veća kubikaža i snaga i bolja fabrička oprema,pa samim tim cena je i cena nešto veća.

 

 

-CRF1000L je nekako "zlatna sedina" sa,ali sa svim naporima i rešenjima Honde-može da bude potpuno "best-by" u svetu advenuture motora.(ovde akcenat stavljam na pouzdanost i dugotrajnost.

 

-BMW F800-GS Advenute smatram da je inferiorna u poređrnji sa dva predhodna nabrojana modelai i štoje da je

cena u odnosu naCRF 1000 L ipak malo veća

 

Nekao mi je glupo u ovu podelu ubacivati V-Storm 1000 i KTM 1050 Adventure( jer smatram da su to modeli iste kategorije i nemaju dodirnih tačaka sa predhodno naptojanim motorim

Slažem se.

Samo nije ni poređena sa 800 adventure nego sa običnim 800. Što je i OK, za poređenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Izgleda da i KTM planira da uskoci u segment 800 ccm paralelnih twin motora:

 

http://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2016/march/ktms-secret-weapon/

 

U bre, pa ovo uopste ne izgleda loshe, naprotiv.....doima mi se...... a ti hoolywood man, jes nasao nesto na tva tocka u amerike...ili ti je moja

Stenera bila poslednja, kad si je pentrao po Vardi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Posto mi je prvo brdo tek na 2 dana jahanja, sve je moguce. Nisam isljuciv po pitanju marke, ali za nase uslove, terene i onakve voznje - Afrika ili ako je BMW onda F800GS. Volim ja i boksere, ali za neku drugu pricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Evo i ja nesto da kazem za dnevnik:

Prvi susret sa Africom uzivo na sajmu,seo,ustao,ljuljao je,merio tezinu,ukupan utisak onako.Manja od KTM a,niza,ali valo vislja i vise u relly duhu od stare.Relativno lagana(sub.osecaj pod nogama)nesto kao KTM,plastike za 3 klase ispod KTM ovih,dosta izlozene dekle udarcima u kamenje i ostecenjima kod padova(resivo after market delovima)Polozoj stajanja loziji nego kod KTM a, korman vise lici na varaderov nego neki enduro i ako je fatbar,dosta nizak polozaj(resivo) Sve u svemu nije me napalila,ali nije za bacanje.

 

E onda sam je pre par dana i provozao 

 

 

 

 

 

Posle voznje bolji utisak nego sa sajma. Lako se vozi,kao stara,isti i zvuk,odlican polozaj sedenja,pa cak je i stajanje u voznji dosta bolje nego sto sam mislio,sediste udobno,suvozaca ne osecam...Koci BRUTALNO ,za 2 klase bolje od KTM a. Ogibljenje slicno,skoro isto,visina kao 990,tj klirens od zemlje ,niza od 950 i S serija. Potrosnja 6.5L po gradu.

E sad nema taj fun  momenat kao KTM,nema taj torqu,nema udar,iako ide mozda i bolje,ali mora da se zavrti,nekako kao neki putni motor,Verujem da se to moze popraviti izduvom,mapama,lancanicima drugim....

Sve u svemu vredan paznje i razmisljanja...

 

post-6632-0-19536800-1463833506.jpg

 

post-6632-0-82369900-1463833531.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja