Jump to content

Moto Zajednica

KTM 990 vs AT 1000

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Posto nema smisla porediti sisatu nemicu sa japanskom ATletom, ovo je dosta realnija prica.
KTM koji je neocekivano iskoristio momenat i onog trenutka kada se Africa povukla nastavio filozofiju V masine u enduro skeletu na moderniji i brutalniji nacin, i danas posle 14 godina se ponovo hvata u klinch sa novom filozofijom Africe Twin.
Mislim da ova dva modela imaju dosta toga slicnog, pa mozda nebi bilo lose da ih malo uporedimo.
U temi je dozvoljeno sve, osim lepog i proistojnog dijaloga, jer ova dva motora jednostavno to ne zasluzuju.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Mozda treba dodati i novije KTM modele 1050 i 1190 adv

Nesto kao ovo 

 

Mislim da je nova Africa pokusaj da se napravi dual bike koji moze i jedno i drugo i put i off ali u odredjenim granica. Tesko da mozete ako niste majstor zanata da izvucete max iz nje na off-u kao isto je tesko ocekivati da mozete ka opusteno putujete asfaltom kao na GS ili 1290 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Posto nema smisla porediti sisatu nemicu sa japanskom ATletom, ovo je dosta realnija prica.

KTM koji je neocekivano iskoristio momenat i onog trenutka kada se Africa povukla nastavio filozofiju V masine u enduro skeletu na moderniji i brutalniji nacin, i danas, posle 14 godina se ponovo hvata u klinch sa novom filozofijom Africe Twin.

Mislim da ova dva modela imaju dosta toga slicnog, pa mozda nebi bilo lose da ih malo uporedimo.

U temi je dozvoljeno sve, osim lepog i proistojnog dijaloga, jer ova dva motora jednostavno to ne zasluzuju.

Slazem se u potpunosti, samo smatram da je za poredjenje sa ova dve motora i ST750 :P

Za sad su oba modela ozbiljna cifra(za prosecnog gradjanina) ali dok se u temi razjasni koji je bolji cene ce drasticno pasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Biće interesantno videti na koju ćeš ti stranu da staneš. ;)

 

Uspori malo afrikanac, pisace ti kaznu na 51  :P  :oda2:

 

Ne znam , ali stvarno mislim da ima jako malo informacija o toj AT 1000 iz prakse..... cekamo Jagera da se izjasni "nepristrasno"  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Biće interesantno videti na koju ćeš ti stranu da staneš. ;)

Potrudicu se da budem sto realniji u vezi KTM-a.

Africu nisam jos ni video, kamoli vozio, ali ono sto Honda nosi sa sobom to je vec dobro poznato i uz malo vizuelnih detalja motora, malo klipova, Jagerovog iskustva, novina, ..... moze dosta toga da se zakljuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Posto nema smisla porediti sisatu nemicu sa japanskom ATletom, ovo je dosta realnija prica.

KTM koji je neocekivano iskoristio momenat i onog trenutka kada se Africa povukla nastavio filozofiju V masine u enduro skeletu na moderniji i brutalniji nacin, i danas posle 14 godina se ponovo hvata u klinch sa novom filozofijom Africe Twin.

 

 

Upravo tako..  za razliku od BMWa i nove ST, nova Afrika prati duh maxi endura... i mislim da je poredjenje na mestu...  moj glas ide u ovoj prici za novu Afriku... jedino pitanje kakvo joj je vešanje, što se agregata i ciklistike verujem da je sve u redu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mozda treba dodati i novije KTM modele 1050 i 1190 adv

 

 

Ovde 1050 nema sta da trazi, a od 1190, samo "R" varijanta...mada kako do sada stvari stoje nece doziveti slavu starih 950/990 adv, barem medju poklonicima off-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Tako je Doktore, mi smo u enduro podforumu, i ocekivano je da favorizujemo motor sa boljim offroad perfomansama.... nisam vozio ni jedan od pomenutih, ali sto kaze Kapetan, sa ovim informacijama koje smo dobili iz druge i trece ruke, moj glas ide za novu AT.... za sada  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

 

Mozda treba dodati i novije KTM modele 1050 i 1190 adv

 

Ovde 1050 nema sta da trazi, a od 1190, samo "R" varijanta...mada kako do sada stvari stoje nece doziveti slavu starih 950/990 adv, barem medju poklonicima off-a.

Haha...polako...nova AT se može uporedjivati sa BMW F 800GS....mozda sa KTM 1050 koji je sjajan motor......sa 1190 S i R nema sto da trazi, to je potpuno drugacija klasa motora....moze da se uporedi sa Versys 1000, Suzuki V-Strom 1000......nova AT je odlican motor, ali treba znati da joj reklama traje vec dvije godine i da je ogroman napor ulozen u marketing. Zapitajte se zasto je reklamiran kao motor za off-road, a kad ga kupite dobijete sa njim gume za asvalt?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Mislim da sam 99% siguran kako se vozi nova Africa, ne znam sto, al kao da sam je vozio.  :)

Jesi provalio kako su joj zvuk uradili, kao stara afrika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Obojica prvo treba da je provozate... mislim da možda mišljenje i ne bude tako destilisano ;).

 

naravno da bi bilo lepo da je provozamo (zar ne Jageru), ali postoji nesto sto bi mogli da nazovemo "educated guess" .  Verujem da je KTM možda, tj sigurno "divljiji" na gasu ali paralelni agregat pruža toliko toga... nepoznanica koja mene muči je vešanje na Africi , Šova vešanje ako se ne varam i napred i nazad...

 

Mislim da sam 99% siguran kako se vozi nova Africa, ne znam sto, al kao da sam je vozio.  :)

 

Slažem se... verujem da ide kao Super Tenera sa prednostima Afrike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Mislim da sam 99% siguran kako se vozi nova Africa, ne znam sto, al kao da sam je vozio.  :)

Jesi provalio kako su joj zvuk uradili, kao stara afrika.

 

To me najvise plasilo kod nove AT da ne bude zvuk ST, al vidis da je to pod nekim drugim uglom, ili sta vec, ne razumem se, i tu nas nisu izneverili  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Mislim da sam 99% siguran kako se vozi nova Africa, ne znam sto, al kao da sam je vozio.  :)

I ja sam tako mislio za neke ribe, da su razvratne u krevetu (mišljenje formirano na osnovu spoljnog izgleda) a ono ko lutka na naduvavanje  :bljak: ...  :lol:  :lol:  :lol:

 

Africa jes lepa a jel je razvratna ili lutka za naduvavanje ?... Videćemo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

Mozda treba dodati i novije KTM modele 1050 i 1190 adv

Ovde 1050 nema sta da trazi, a od 1190, samo "R" varijanta...mada kako do sada stvari stoje nece doziveti slavu starih 950/990 adv, barem medju poklonicima off-a.

Haha...polako...nova AT se može uporedjivati sa BMW F 800GS....mozda sa KTM 1050 koji je sjajan motor......sa 1190 S i R nema sto da trazi, to je potpuno drugacija klasa motora....moze da se uporedi sa Versys 1000, Suzuki V-Strom 1000......nova AT je odlican motor, ali treba znati da joj reklama traje vec dvije godine i da je ogroman napor ulozen u marketing. Zapitajte se zasto je reklamiran kao motor za off-road, a kad ga kupite dobijete sa njim gume za asvalt?

 

Tema je u enduro sekciji, i postavljena kao poredjenje 2 motora koja su pokazala da se na terenu dobro snalaze. Ovo nema veze sa onim sto pise na papiru ili netu, vec su to korisnici tokom godina iskristalisali. U tom kontekstu, nista sto nema 21 napred, a valjalo bi 18 nazad, u ovom poredjenju nema sta da trazi, a tu tek nemaju sta da traze motori sa alu felnama, drugacijim vesanjem i kompletno drugacijom geometrijom i ergonomijom.

KTM ADV1190 R (1190 ADV S model ne postoji, samo obican ADV-asfaltnije orijentisan i ADV R-terenskije orijentisan) je naslednik ADV990 i ispunjava elementarne uslove za poredjnje (21/18), ali ce godine pokazati...F 800 GS takodje ispunjava elementarne uslove, cak je i jedan od najlaksih (za sta se gomila ljudi kaci kad hoce da naglase necije off road mogucnosti), ali je do sada je ipak gubio bitku kod ljubitelja off-a u poredjenju sa 950/990adv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mislim da sam 99% siguran kako se vozi nova Africa, ne znam sto, al kao da sam je vozio.  :)

 

 

Javlja mi se ;) da ćeš, kada je kratko provozaš, potvrditi da nema onaj neuhvatljivi "wow" faktor. U to sam (skoro  :D) 99% siguran... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

 

Evo ga poređenje AT, 1190R i 800GS. Baš sam sad link okačio i u drugoj temi AT vs BMW

 

http://m.moto.it/magazine/prove/honda-africa-twin-crf1000l-vs-bmw-f800gs-vs-ktm-1190-adv-r

Neso, aj molim te u tri recenice sta kazu zabari kad si vec preveo. Hvala
Ma ne može u dve-tri rečenice. Segment po segment poredili sva tri. U svemu je bolja od bmw-a.

Ono što tebe zanima, kao odvrneš gas do kraja, ne dobiješ čizmu u dupe kao na tvom motoru. Drugo šta tebe zanima, 1190R je bolji za off. I treće, Hondi zameraju višak težine na prednjem točku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Moze li ko da pojasni model 1050. Sta je to u stvari, ako kaze doktor da nema veze sa starim KTM-om.

Veliki motocikl adv izgleda koji se limitira na 35kW, za one sa ogranicenim dozvolama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja