Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje sa sportskim motorom saveti.

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Hvala svima na slikama, to je ono sto trazim!!!

 

@srdjan1987
Sve si mi dobre savete dao :) Vazno je da odmaram na motoru i drzanje inace cu se upaliti posle 50km. Prelazio sam po 300km najvise BG-Negotin, jako lep put, novi, planine i tako, bez ikakvog umora. E sad kupujem motor preko oglasa, trazim, jedino sto mogu da uradim jeste da ga detaljno pregledam, da li je kriv, kakav je agregat pa onda ostale sitnice. Lepim se za one jeftinije jer sam knap sa lovom pa postoji opasnost da bude i razloga zasto je jeftinije ali nadam se da cu izabrati dobru masinu koja me nece izneveriti na putu. Pomenuo si GSX600R koji dolazi u obzir kao i Ninja itekako.. Trazim ih uveliko i ako ima neko neku preporuku neka mi javi slobodno. Svaka cast na slici ludilo :)
Bas sam mislio u farmerkama da vozim sa ispod gumiranim gacama kao helanke do kolena.. Mozda gresim? Zato i otvorih temu da se konsultujem oko sitnica sa vama :)
 

@Malenov
Pribor za cepovanje je pretpostavljam za krpljenje gume onaj siljak i sajlice ili kanapi. Sjajna ideja za ne daj Boze! Sigurno cu spakovati i to kao i sprej. Oko kacige se slazemo, eventualno flip up. I zamena majci kad se oznojis je dobro resenje. Hvala na priboru, spakovano! :)

@Milos A
Vrhunska slika to je moja zelja, da se parkiram i fotkam more u pozadini :-) Jet kacigu bih preskocio sa full face. Jedino bih je zamenio sa flip up nekom kacigom ali i one su skupe dosta.. Otici cu sutra do sajma automobila da pogledam opremu iako sam cuo da je krs sve. Imam full face samo..

 

Isao sam da gledam ninju zx6r 07 ali je padano sa nje... Trazim i dalje. Ako se sve podesi i za 1. maj cu imati turu do Prijepolja gde ce mi biti prijatelji. Ali mastam i dalje o moru. Obavestavam vas cim uzmem motor a kamoli tek o putovanju... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Moj ortak je pre par dana ( u nedelju ) prodao vrhunski GSX-R1000 K6, za korektnu cenu. Da sam ranije video temu, mozda bi ste trgovali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Veoma je tesko naci dobar polovni motor. Evo ja se reudim da u CG nadjem sa PREPORUKOM :D za kuma neki do 4500e, takodje zujka. Veoma tesko, dosta njih je izdrkano na motorijade, padano, ne servisirano, skrpljeno od dva motora... Sustina svega, gadjaj preporuku, jer nisi svjestan kako mogu zamaskirati raspad od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Ja sam sa motorom Keeway Speed 125 - cetvorotaktni motor isao iz Herceg Novog do Zlatibora,sa odmaranjem samo na granici jer je bila prevelika guzva.

Ostao gore na moto skupu dva dana i vratio se kuci sa jednom pauzom na Biogradsku goru,tu sam svratio jer sam znao da je savrseno i dobra 'ladovina.

To isto sam ponovio i sa starom dobrom Hondom CBR600 F3 1999 god.

Isto tako kao i ti planiram sa nekim sportskim motorom od 600-750ccm (cbr,gsxr,r6) putovati malo vise i mnogo dalje.Zelja mi je da napokon odem na Kosovo (Bajk rok misija),Grcka,Hrvatska i naravno malo vise da putujem po Srbiji.

P.S koliko sam lud i zeljan uzivanja na motoru opalio bih ja i nedje dalje,zasto da ne ? :)

Do sad su mi dosta iskusniji vozaci savjetovali da trgujem Hondu CBR600R jer kako kazu najbolji je polozaj voznje i mnogo udobnija od R6.

Samo treba uzeti nesto da "valja" i provjereno,sto je tesko naci barem kod nas u CG,sve sto valja nije na prodaju :)

Bitna je samo volja,zelja za uzivanjem na dva tocka,a Bogami i novac da se kupi dobra masina :)

Pratim temu jer i mene interesuju savjeti oko svega ovoga,a najvise me interesuje alat koji treba nositi i sta valja od toga trgovati.

 

6sjVuEV.jpg

 

e1euq52.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Sto se tice alata, iskreno neznam da bi trebalo ista specijalno po Evropi, sem kljuceva za podesavanje suspenzije. Motor se sprema prije puta. Sve te japanske mini zujalice su pouzdane do bola. Obavezno ceradu i rukavice za kisu kao rezerva :) naucio sam na tezi nacin. Jednom kada probijes led (otprilike neka tura od 3000km) onda ti sve postaje prnjava :) ides na sve duze puteve.

Moja preporuka za sportski motor su bisage, repna torba, dvodjelni kombinezon sa kornjacom, fullface, kozne ljetne rukavice, plus kisne rezervne, cerada, prsluk i prva pomoc u torbu, marama oko grla, cipele ili cizme preko clanka i hiljadu eura u dzep :D

 

Prednost cbr-rr i gsxr, sa preporukom naravno :)

Eto ja nazalost nemam ni jednu, vec trazim za kuma u CG. Ponekad se isplati nova, samo sto ne kostaju ispod 10000e...a kredita povoljnih nigdje na vidiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

I ja pratim temu...oduvek sam zeleo da skupim par ortaka i da krenemo u nekakvu avanturu negde daleko..pa gde nas put odvede,ali nikako da naletim na nekoga ko bi zeleo da krene.Zelja su mi Plitvicka jezera i ako mi mnogi savetuju da ne idem tamo. A sto se spavanja tice..obicna vreca mi je dovoljna,avanturista sam.. Nije bitno ni koji motor ni sta i kako..vec da li nosis taj feeling u grudima,ili ne. ☺☺

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Evo linka covek je prosao ceo svet sa sportskim motorom Sjaak Lucassen, covek je ziva LEGENDA,  prosle godine je bio negde pored Kolasina (Eko Katun Vranjak) , izdao je knigu itd.. Motor je "malo" doradio!  :)https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1035870659804434&set=pcb.1035871009804399&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205931145750672&set=t.100001445283445&type=3&theater 

SVE JE MOGUCE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

I ja pratim temu...oduvek sam zeleo da skupim par ortaka i da krenemo u nekakvu avanturu negde daleko..pa gde nas put odvede,ali nikako da naletim na nekoga ko bi zeleo da krene.Zelja su mi Plitvicka jezera i ako mi mnogi savetuju da ne idem tamo. A sto se spavanja tice..obicna vreca mi je dovoljna,avanturista sam.. Nije bitno ni koji motor ni sta i kako..vec da li nosis taj feeling u grudima,ili ne. ☺☺

Bas me interesuje kakva vrsta tipova te savjetuje da ne ides tamo :)

Bio sam prosle godine, i to je medjunarodna destinacija, i kada si tamo, imas osjecaj kao da si negdje u drugom svijetu, amazon, afrika...:)

Samo naprijed!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Drago mi je da sam otvorio temu koja zanima i jos neke :)

 

@Srdjan  potpuno si u pravu, sve sto valja ili nije na prodaju ili kad ti kazu cenu i uporedis sa onim krsevima deluje 50% skuplje, a na oko isti motor... Gledao sam jedan u Boru isto ne valja.. Pricam o ninji.. Pocecu mozda da trazim i K6 K7, pa sve dok ne nadjem neki da mi se dopadne.. muka..

 

@Devil Angel

Slazem se potpuno sa tobom, reko da si iz BGa pa da krenemo zajedno kad vidim da si iz Jag.. Znam tu dosta bajkera a i ljudi. Brat mi je iz JA a ja imam kucu u selu pored... cool, mala zemlja za nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

 

 

Bas me interesuje kakva vrsta tipova te savjetuje da ne ides tamo :)

Bio sam prosle godine, i to je medjunarodna destinacija, i kada si tamo, imas osjecaj kao da si negdje u drugom svijetu, amazon, afrika...:)

Samo naprijed!

Puno mi ovo znaci druze sto si napisao ..samo jos da nadjem ortaka za tamo,pa da krenem. :)

Drago mi je da sam otvorio temu koja zanima i jos neke :)

 

@Devil Angel

Slazem se potpuno sa tobom, reko da si iz BGa pa da krenemo zajedno kad vidim da si iz Jag.. Znam tu dosta bajkera a i ljudi. Brat mi je iz JA a ja imam kucu u selu pored... cool, mala zemlja za nas :)

A sto bi bio problem i da krenemo negde zajedno ? Tebi je Jag na sat voznje..gde god da krenes,moras da prodjes tu :D Vidis kako je svet mali.. mi planiramo do Budve ove godine,pa kada ih vec poznajes,ne bi bio nikakav problem..sto nas je vise,to bolje ;) Inace..koga znas i ko ti je brat ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

@Devil Angel

 

Burazer mi je stariji malo pa ga verovatno ne znas, a imam puno rodbine u Vojksi, selo odmah pored Bagrdana. Ne znam dal znas Krmbu, Nemanju Nastasovica mozda ili bilo koga iz Vojske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

@Devil Angel

 

Burazer mi je stariji malo pa ga verovatno ne znas, a imam puno rodbine u Vojksi, selo odmah pored Bagrdana. Ne znam dal znas Krmbu, Nemanju Nastasovica mozda ili bilo koga iz Vojske?

Cuo za sve njih iz Vojske..moguce cak i da sam cuo za tebe. :) U svakom slucaju ..kada god si tu negde..javi se da se provozamo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

@Devil Angel

 

Burazer mi je stariji malo pa ga verovatno ne znas, a imam puno rodbine u Vojksi, selo odmah pored Bagrdana. Ne znam dal znas Krmbu, Nemanju Nastasovica mozda ili bilo koga iz Vojske?

Ja znam Sasu Milica....vozi Suzuki k4 cini mi se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Eto zna i on mene :) malo nas ima. Definitivno cim uzmem motor vozikam se po tim krajevima, kad mi je dosadno ja se sjurim do sela na bagrdansko jezero :D a i bazene u jag ne zaobilazim! Trazim i dalje, nikako nesto da mi se dopadne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

R je neudoban suvozacu, a posto planiras sam ne vidim problem. Bez zurbe, UZIVAJ! Prednost motora i jeste da razgledas dok vozis i stanes gdje tebi odgovara (vec u autu bude jos neko kome se bas tad ne odmara iako si vidio savrseno mjesto). Prosle godine nisam mogao ukombinovati godisnji, pa su zena i cerkica otisle 5 dana prije autom a ja onda sav happy motorom, Laktasi- Rijeka, autoput dosadan, kisa, al sam odmarao samo kad sipam gorivo. Nije stvar u motoru, kawazoki prodje cijeli svijet na dr iz mozda 96, (pitanje je) i ne boji se da ce ostati negdje u dzungli gdje mu je sve nepoznato. CG, znas jezik, kao da si kod kuce, neko ce pomoci, neko nece....

Oprema: drzi se fullface, R i jet kaciga nikada, pa da je +60°C otvori ventilaciju na kacigi i uzivaj. Hlace pozeljno sa stitnicima, sigurnost neka bude ispred ljepote.

Alat: osnovno, sprej za lanac i sprej za gume.

Prva pomoc se podrazumjeva al ponesi i zuti prsluk, mozda neka glupa situacija bude zlu ne trebalo.

Vode za sebe ces naci uvijek, al na kawi prati situaciju sa temperaturom. Neka se i ona odmara, bolje ce te sluziti

Kod kupovine svakog sledeceg, jako bitna stavka koliko motorijada je presao. Nismo svi isti, meni zao da odvrnem gas, nije mi uzivanje, al na motorijadama vidis kako ubijaju i to mlade modele.

Volim Hondu, postujem Hondu,kawasaki mi bio na zadnjem mjestu kod japanaca, al kawasaki mi se uklopio u budzet i odusevio me. Zato uzmi ono sto ti se svidi, a opet da ostanes u granicama svojim, da ne bacis zadnji dinar na motor pa da nema za gorivo, nego onako po gradu....

Na put sa eRom? Naravno....bole ruke i manje vidis od endurasa, al zato odmori, pij dosta tecnosti i uzivaj.

Bez zurbe i cekamo putopis

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Hvala Monika na savetima, naravno sve to sto si naveo cu ispostovati! Kad kazes da pratim temperaturu motora, najvise sto sam isao sa 636 06 bilo je BG-Negotin oko 400km ali je bilo jako hladno i sneg se vidjao na planinama tako da tad temperatura motora nije bila problem. Nikad na velike relacije nisam putovao leti, a kontam da bi mi bolje preko dana bilo da idem motorom do mora recimo pa ce tu biti i vrucina i sve. Temperatura ne bi trebalo 105 da prelazi i onda pali ventilator koliko se secam.. Kada je dobro odmoriti motor na suncanici toj u aktivnoj voznji? Naravno, ne bih ga terao u crveno gotovo nikad vec lagana voznja 100-120, negde manje negde vise u zavisnosti od deonice i saobracaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Celog zivota putujem na R motorima,i uvek  dnevno 400-600 km,bez problema,dobra oprema i pauze na svakih 100-150 km i problema nema,naravno nismo,svi isti,neko voli komfor,neko adrenalin,sve u svemu ne slusaj nikoga,sednes na motor ,krenes i vozis se dok ti ne dosadi,onda stanes,nadjes prenociste,pa sutra opet tako

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja