Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje sa sportskim motorom saveti.

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Veliki pozdrav svima!

 

Verujem da me vecina vas ne poznaje jer nisam aktivan ali redovno ispratim desavanja i teme sa foruma kao i deda mraz akcije  u proteklih 5 godina osim ove sada 2015 na veliku zalost. Prodao sam skoro ninju 636 2005 i to je glavni razlog bio, ujedno i moj prvi motor koji sam uzasno zeleo. Ne stigoh da se naputujem ni navozam kao covek, pa aktivno tragam za novim motorom a odmah nakon toga i pustolovinom za koju nemam ni malo prethodnog iskustva! Nadam se da ce neko naci i odvojiti par minuta vremena da mi odgovori ili pojasni i da jako vredne savete sto se tice putovanja sa sportskim motorom!

 

1.) Putovao bih do Budve sa sportskim motorom, to mi je nekako destinacija o kojoj mastam dugo. Kamena gora, manastiri u Srbiji, Zlatibor ali i neke druge destinacije u zavisnosti od vremena. Putovao bih sam i svestan sam da taj se za taj put treba pripremiti jako dobro. Voleo bih da mi neko iz iskustva kaze bez cega ne smem kretati na taj put, kada je najbolje krenuti, da li i koliko puta odmarati do mora sa 600cc, da li treba vreca za spavanje, da li cu se smrznuti ili oznojiti, koliko podmazati lanac i tako ta slicna pitanja koja mogu da uticu na bezbednost putovanja. Jednostavno vasa iskustva ako podelite samnom kao i savete, bio bih vam veoma zahvalan. Sve je to sada na stapu, ne vise dugackom ali je jos uvek stap koji bih voleo da se desi na leto. Sada eto za jos malo mastanja i razmisljanja su mi potrebne informacije i iskustva :)

 

 

2.) Kawasaki zx6r 2005 je moj prvi motor i voleo bih ponovo njega da uzmem. Ali u obzir dolaze i noviji model zx6r 2007 2008 za sta bih morao da se malo nategnem ako neko zna da je velika razlika u kvalitetu i ostalim stvarima. A opasno mi se dopada i GSX 600 R K7, samo ispod 4200e ih nema a to mi je jaca cena. Takodje i na ovo pitanje ako ima neko savet da podeli samnom bio bih veoma zahvalan obzirom da nikada nisam vozio Suzuki vec se samo divim dizajnu kao i na ninji.

 

P.S. Ako neko ima da preporuci neki od ovih motora na prodaju, slobodno, u potrazi sam!!

 

Hvala drustvo jos jednom i nadam se da cu biti malo aktivniji uskoro narocito u sektoru zajednicka putovanja ili vikend voznje :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

A zasto bi kupovao isti motor koji si vozio godinama?iznosim licno misljenje ali i kako stoje stvari vecine ljudi sa ovog foruma. svi ovde pri kupovini motora ipak zele neki drugi,ne zato sto im je los onaj koji imaju nego jer je zanimljivo probati drugi.

U duhu toga ako si vec za 600ccm imas i hondu CBF 600,suzanu GSXF 750,650. kawu 750s itd.

Sto se tice odmaranja odmarace tebe motor ako budes putovao na nindzi jer neces izdrzati :) da preznojices se,jezices se... to je sve lepo :)

Ja sam relativno nov na forumu pa ne znam da li si vozio BJB vikend voznje,to je prava stvar osim sto je prelepo iskustvo sa ljudima isto tako odlicno vozacko iskustvo.

konkretno ja sam mislio da mogu bez problema do CG posto dole cesto idem,ali sam na bjb voznjama gledajuci iskusnije shvatio da i nisam neki vozac.

i najvaznije nemoj da te ponese to sto si na brzom motoru i da kazes sebi evo ga opet onaj "punto" iz kolone jbte nisam nista brzi od kola...pud do cg je u sezoni spor i uglavnom smor ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ajde sa kraja... Brka sa foruma prodaje lep zx6r pa se njemu obrati.....

-Pauze pravi kada se umoriš tj za to ti niko ne može dati tačan savet.... 

-Za podmazivanje lanca bih ti preporčio da ugradiš neki samopodmazivač lanca i time eliminišeš brigu o lancu.

-Obavezno ponesi kišni kombinezon i ja uvek ponesem sprej za krpljenje guma i neki jak lanac za vezivanje motora a ni alarm nije zgoreg staviti. 

-Vreća za spavanje ti ne treba ako ne spavaš u šatoru ;)

-Sve što ti treba možeš spakovati u rol torbu i tank torbu ;)

 

P.S: na R-u se može putovati bez problema, nemoj da te neko ubedjuje u drugo, Čaruga je na zx10r prešao pola evrope, Kawa se sa svojim gsxr-ovima lepo navozao kojekuda, ja sam ubijao dnevno ture po 500km bez problema i mogao još da vozim i to su primeri kojih sam se na brzinu setio...    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ajd i ja da ti napisem koju rec posto uglavnom putujem sa sport i sport-turing motorima. 

Nije to nikakav problem ako uzivas u voznji, neko je vec lepo rekao : odmarace tebe motor i poslusaj ga, kad god si umoran ti stani, odmori, zapali cigaru, popi tecnosti, uzivaj u pogledu. Tako ce ti i put biti lepsi i neces maltretirati sebe. Put do Crne Gore je prelep u letnjoj sezoni (bar meni) i vredi ga preci ali moras biti oprezan, naici ces na mnogo klizavih deonica, prosuto ulje, nafta, i neko govno klizavo sto se u kanjonu spusta sa planine uvek leti, nije to nista strasno samo ga treba videti na vreme i prilagoditi se. U Budvu ces stici umoran kao pas ali presrecan. Najvaznije je da sam sebi diktiras tempo, zaboravi sve sto su ti pricali za koliko sati stizu i takve gluposti, putuj da bi uzivao, staza sluzi za merenje vremena.

E sad od opreme sta  nositi to je vec stvar licnog izbora. Ja recimo uvek nosim sprej za gume, prvu pomoc, Abus lanac i imam alarm, flasu vode i neki sendvic za svaki slucaj. Ostavi mesta u torbi da mozes da skines jaknu kad ti bude bas mnogo vruce ( desava se to na tom putu cesto), nisam za voznju bez opreme ali nekad je nepodnosljivo posebno pred Podgoricu i na usponu ka Cetinju - Budvi.

   Ne znam da li sam ti bar malo pomogao ali sam bar probao. :)

P.S. I ne brini sta ce biti ako zakaze motor, naici ce neki kolega bajker sigurno i ponuditi pomoc mi uvek stajemo jedni drugima.

 

Pozdrav i srecan put :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Hvala svima na brzim odgovorima i savetima koje vec ubacujem u glavu i planiram! :) Danas sam saznao da bih Boze zdravlja krenuo u avgustu! Jeste da ima 5 meseci ali to brzo prodje narocito dok razmisljam o tome! A planiram uskoro da uzmem motor tako da bih se pridruzio nekim vikend voznjama sa vama..

 

Punisa: Ne mora isti motor dvoumim se izmedju ninje 05-06 i 07-08 :) a dolazi u obzir i suzuki K6 K7 koji mi se jako dopada. Nikad ga nisam vozio i vec su malo skuplji ali bih mogao da sacekam i skupim jos malo. Ti si mi preporucio sve F varijante, vozio sam dugo cbr600F 02 i sjajan je ali bih nesto malo "sportskije", kad vece mogu da ispunim zelju a ne da ih gledam po slikama i oglasima godinama :)

Sto se tice brzine nisam kompleksas da me i ako me pretekne punto to pogodi i udarim po gasu. Savrseno ne postoji niko osim cestih odmora tamo gde mi se ukaze lep vazduh i jos lepsi vidik.. gledao sam na youtube putovanja i voznje i neki delovi mi deluju savrseno. Eto zelim to da dozivim.

 

Grof: Put ce ici bez problema, u treningu sam a i spremicu se nekim kracim voznjama pred put, cisto da me ne iznenadi upala neka kad stignem :) A putovacu fazon duze nego busom, dok slikam ovde, udahnem tamo, shoram negde i tako.. bas mi je to uzivanje, hvala na podrsci i ohrabrenju :)

 

Protulsr: Nisi ga mogao bolje ubosti, tacno tako i zamisljam put! I bez sendvica ne krecem :) Hvala za heads-up za vodu u kanjonu, ulja i ostale opasnosti!!

 

Nesto mi pade na pamet instaliranje navigacije, da li je potrebno da ne moram da razmisljam toliko o skretanjima ili samo odvlaci paznju?

 

Uglavnom sam dobio par predmeta oko kojih se svi slazemo da se moraju imati za ovakav put, svakako bez njih ne krecem. Hvala vam puno na savetima!!

 

Da li neko moze da mi ostavi link ka korisniku BRKA kako bih ga pitao za ninju ili ako mu je na oglasima motor da me uputi ka oglasu? Kucah u search na forumu brka ali mi ne izlazi...

 

Jos jednom hvala svima, radujem se aktivnijem druzenju cim sednem na nesto :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Udji gore preko Pljevalja, mosta na Tari,Durmitora i sidjes dole u Boku...mnogo lepse za voznju motorom od kanjona Morace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

A meni bas kanjon u glavi.. cuo sam da mozes i da se spustis nekim puticem do vode, da je bistra kao staklo... Mozda jednim odem drugim se vratim sto bi bilo najbolje izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Do Budve ne treba navigacija.

Telefon u džep slušalice u uši i tako radi mnogo bolje nego kad gledaš u nju.

Putovanje sportskim motorom nikad nisam video kao problem.Problem može biti samo tovarenje motora koji za to nije namenjen ali ako putuješ sam ni to nije problem.Tank torba i rol torba na sedištu nazad stane sve što treba za jednog putnika.Ranac na leđima ja nikako ne preporučui em umara em je dosta ne bezbedno.Tempo vožnje kao i sa svim drugim motorima malo brže od ostalog saobraćaja i uživancija zagarantovana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Dve ce biti dovoljno realno, a ne ko moja devojka. Idemo kolima na moto skup u Svilajnac a potom prespavamo kod mene u selu koje je blizu i sutradan se vracamo. Ona spakuje kofer za avion....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ovako, ja sam prosle god obisao Rumuniju i TA I TF, presao oko 1200km u 4 dana i stvarno sam se umorio tek 4 dan, tako da nema pravila! Obavezno poneti: spej za krpljenje gume, sprej za lanac, nesto za obezbedjivanje motora (ja imam sajlu),kisno odelo, vodu i naravno odecu i obucu (papuce obavezno). Ja sam imao malu tank torbu napred i veliku pozadi, ranac nemoj stavljati na ledja samo smeta i vise se znojis. Sto se tice odmora, jednostavno stanes kad osetis potrebu i umor, nemoj da se forsiras i da vozis nepotrebno brzo, nego jednostavno uzivaj. Klopu ja nisam nosio, jednostavno imas puno prodavnica i pumpi i tu uzmes sta ti treba. U svakom slucaju putovanje sa R-om je itekako izvodljivo i lepo.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Svaka cast Zlajo na kilometrazi.. ja sam se ozbiljno nameracio na put ove godine, trazim motor uveliko!

 

Javite mi i dalje za Brku sa foruma ako ga neko zna, koji prodaje zx6r da vidimo koja je, kakva je itd...

 

Jedva cekam leto a i neku vikend voznju :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Ne znam iz kog grada bi krenuo na put ka Budvi, ali u svakom slucaju mozes da stignes za dana opusteno ako krenes ujutru.

Vozim CBR600f4i skoro 2,5. godine oko 20.000km, i sa njim sam pravio solidne ture.

2014god - 11 dana, oko 3300km - Beograd - Prijepolje - Herceg Novi - Ohrid - Kasandra - Sitoija - Aspravalta - Beograd

2015god - 13 dana oko 3500km - Beograd - Prijepolje - Herceg Novi - Sarande (Albanija) - Meteori - Nei Pori - Tasos - Bg

Do Herceg Novog sam i pored ovih tura isao par puta na moto skup krajem Avgusta.

Po Srbiji tura od po 300km bilo dosta. Npr kad idem do Prijepolja, pauzu pravim samo ako moram da sipam gorivo.

Tako da nemoj da se ustrucavas da putujes sa R-om. Meni je bar super, i uzivao sam u svakom kilometru :-)

Evo par slicica da ti zagolicam mastu :-)

post-8121-0-67211900-1458590512.jpg

post-8121-0-08875900-1458590567.jpg

post-8121-0-73264300-1458590604.jpg

post-8121-0-84996000-1458590653.jpg

post-8121-0-45292100-1458590687.jpg

post-8121-0-24212600-1458590767.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

@Ninja636

 

Podsjecas me na mene, kada sam kupio licno svoj prvi motor pa napravio neku duzu turu :) doduse bio je mnogo udobniji. Samo naprijed sa putovanjima :)

 

Na tvoju temu mogu odgovoriti sa dosta iskustva. Putujem godisnje po 4-6 puta na ruti Beograd-Kotor 530km, i sa laganom voznjom to je 6 sati. Takodje putujem i Evripom na VFR1200F. Sve je u tvojim rukama, najbitnije je da si opusten i da imas pravilno drzanje na sportskom motoru. Bez oslanjanja rukama na upravljacu, i svi tvoji problemi su rijeseni :)

Znam covjeka koji putuje na GSXR1000 2400km u komadu...covjek zna da vozi

 

Sa zadovoljstvom ti preporucujem CBR600RR ili GSXR600, za mene licno najudobniji i najgladji za put, a da ne govorimo o pouzdanosti na veliku kilimetrazu, lagano prebacuju 100000km, kada znas od koga ih kupujes. Obrati paznju pri kupovini sportskog motora, ljudi se iz zezaju pod pitanjem "koliko je motorijada presao, ovog treba kupiti" :D sto znaci da ima dosta primjeraka koji su totalno izdrkani po motorijadama.

 

Nabaci bisage, repnu torbu, mrezicu i srecan put! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pored spreja za krpljenje nosim i pribor za cepovanje,florescentni prsluk i osnovni alat. To stane ispod sedista.

Ovo opreme sto ti nosis je sasvim dovoljno za jednu osobu. Lijep motor!

 

Meni licno odgovara 60litara prostora, za mene i svu opremu za motor. Tako sam putovao po evropi preko mjesec dana proslo ljeto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

 

Pored spreja za krpljenje nosim i pribor za cepovanje,florescentni prsluk i osnovni alat. To stane ispod sedista.

Ovo opreme sto ti nosis je sasvim dovoljno za jednu osobu. Lijep motor!

 

Meni licno odgovara 60litara prostora, za mene i svu opremu za motor. Tako sam putovao po evropi preko mjesec dana proslo ljeto

 

Hvala. Da finansije dozvoljavaju definitivno bih presao  u klasu motora koji ti vozis.

 

Repna 50l i tank torba od 14 do 24l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Da nije moja ljepsa strana samnom na putovanja, mozda bih i ja vozio sport :)

 

@ninja636

Cuvaj se, ako mala odluci da hoce putovati, moraces ponovo da mjenjas motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

6.jpg

 

Ja sam imao zgodnu Louis torbu koja se kaiševima zakači ispod sedišta.

 

Nejveći i skoro nerešiv problem je znojenje, jer je leti vrućina (logično). Bićeš neprekidno mokar i smrdečeš na kilometar. Biće te blam da sedneš u kafić zbog mokrih fleka po majici. Preporučujem ti letnju jaknu sa meš (mrežastim) bokovima i jet kacigu. Bićeš bezbedniji jer je veoma lako dobiti toplotni udar u zimskoj jakni na vrelom motoru na užarenom asfaltu u podne na 40 C. Pripremi se da će ti vožnja biti uglavnom neprijatna (vrućina) i traumatična (šljunak, ulje, psihopate u pik-apovima, neosvetljeni drumovi u CG).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Hahaha, citajuci to, i ja sam se prepao :D ali za jaknu imas pravo, ljetna jakna i ljetne moto gace, cizme, safety first. A onda lagano i opusteno, bez presinga.

I nikako ne nosi farmerice na putovanjima, probice te vjetar i slucaju pada (ne daj Boze) sav bi se nagrdio.

Standardna oprema pa probijaj led lagano :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Nosim  koznu jaknu na toj temperaturi (sa lufterima), i dalje sam medju zivima...  :takoje:

Ispod " aktivnu" majicu koju skinem na pauzi i stavim da se susi a iz tank torbe izvadim cistu pamucnu...

Mislim da je Jet kaciga sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja